:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radni nie przyjęli stawek za śmieci. Burzliwa dyskusja

Rada Miejska w Łomży, Radni przyjęli stawek śmieci Burzliwa dyskusja - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 17/04/2019 12:40

Po burzliwej dyskusji nie udało się przegłosować uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Tyle samo radnych było "za" i "przeciw". Nikt nie wstrzymał się od głosu.

- Nie otrzymałem żadnej propozycji . Powtarzam - żadnej propozycji od tych z państwa, którzy kontestują ten wniosek prezydenta. Niezałatwienie tej sprawy jest olbrzymim problemem dla budżetu miasta, bo generujemy coraz większą dziurę w systemie, którą niestety trzeba będzie pokryć - komentował wiceprezydent Andrzej Garlicki, mówiąc wcześniej, że prosił już radnych o dyskusję, aby przedstawili oni inne propozycje od tych, które składa prezydent. - Od grudnia rozmawiamy na temat ewentualnych zmian, czy liczenia systemu podatku, czy też kwot. Żadna z propozycji nie byłaby zbagatelizowana, czy też odrzucona (...). Niestety, tych propozycji nie było i nie ma do tej pory - mówił Garlicki.

Dyskusja nad ogólnie pojętą polityką śmieciową okazała się wyjątkowo burzliwa. Nie obeszło się bez słownych utarczek. Radna Alicja Konopka stwierdziła, że radni tyle głosowali na ten temat, że czas ulżyć już mieszkańcom, po czym zwróciła się do radnego Kowalewskiego. - Wszyscy radni są po to, żeby dbać o interes mieszkańców naszych. I wydaje mi się, że jeśli mnie tyle lat wybierają - kochany panie - to chyba za coś. Nie "łołołołoło", bo ty pierwszy raz jesteś, ta w okularach... dzięki Kołkowi - mówiła Alicja Konopka w stronę radnych PiS, odpowiadając najprawdopodobniej na reakcję innej radnej.

Po długiej i nerwowej dyskusji nie udało się przyjąć uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Za projektem głosowało 11 radnych, przeciw projektowi - również 11 radnych.  Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Poniżej znajdują się stawki zawarte w projekcie:

lomza

Radni nie przyjęli stawek za śmieci. Burzliwa dyskusja komentarze opinie

  • gość 2019-04-17 14:02:57

    87 OFE, "Piątka Kaczyńskiego", Jarosław KaczyńskiRząd potrzebuje pieniędzy, bo Jarosław Kaczyński po aferze dwóch wież wpadł w panikę, że przegra wybory. „Rząd robi skok na kasę obywateli. W sprawie OFE goli Polaków jak stado baranów”. Nie, to nie jest cytat z wypowiedzi polityka Koalicji Europejskiej. To słowa Joachima Brudzińskiego z 2013 r., który komentował okrojenie OFE przez rząd PO-PSL. Teraz role się odwróciły: PiS likwiduje OFE do końca, a opozycja mówi o „skoku na kasę”. Niezależnie jednak od tej zamiany ról pozostaje pytanie: Co ja - przyszła emerytka, która zostawiła część oszczędności w OFE - mam zrobić? Premier Mateusz Morawiecki zostawił mi wybór. Albo przeniosę swoje pieniądze na subkonto do ZUS, albo poczekam na moje prywatne Indywidualne Konto Emerytalne. Ale nic za darmo: zabierze mi w dwóch ratach – w latach 2020 i 2021 – 15 proc. kapitału. Niezależnie od mojej decyzji rząd jest do przodu. Jeśli przeniosę się do ZUS, budżet podreperuje wskaźniki. Jeśli wybiorę IKE, państwo weźmie prowizję. Władza zakłada, że większość wybierze drugą opcję i dzięki temu kasa państwa zyska kilkanaście miliardów złotych.

  • Gość 12 - niezalogowany 2019-04-17 14:14:10

    Brawo. Śmieszne słowa jednego z Panów że dziurę budżetową trzeba zatkać naszym kosztem. To niech najpierw pozakładają kamery na śmietnikach i zobaczą co w nocy na osiedlach się dzieje jak samochody podjeżdzają i tylko worki wywalają. Ostatni przykład Prusa 11 biały kango dosłownie cała paka śmieci.

  • gość 2019-04-17 14:23:31

    NA DLUGIEJ 1 TEZ NIE LEPIEJ PRZYWOZA Z WSI I CALA OKOLICA SMIECI ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA SMIECI MIESIACAMI LEZA.

  • gość 2019-04-17 14:37:51

    Do śmietnika przy ŁSM na Konstytucji 3 Maja, na zmianę z mężem często podjeżdżała pewna pani, mieszkająca w szeregówce a i współwłaścicielka dwóch dużych obiektów przy AL.Legionów jaki i restauracji/domu weselnego pod Łomżą w miejscowości G., najczęściej z worami śmieci po weekendzie z weselem.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 14:52:24

    To prawda na Wojska Polskiego też byłem świadkiem jak pod osłoną nocy jakiś pan oprózniał bagażnik swego samochodu z worków ,a na pewno nie był z bloków

  • gość 2019-04-17 15:41:16

    nie zapomnimy pisowskiemu dygnitarzowi Olbrysiowi jak zaorał nam kolej w łomży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Urząd Marszałkowski w Białymstoku obniżył finansowanie remontu linii kolejowej nr 49 Śniadowo - Łomża z 36 mln zł do... 1 mln zł. Oby starczyło na dokumentację. Zwiększono jednocześnie finansowanie na projekty na wschodzie województwa I tak łomża znalazła sie w osranej dupie.

  • gość 2019-04-17 15:41:36

    nie zapomnimy pisowskiemu dygnitarzowi Olbrysiowi jak zaorał nam kolej w łomży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Urząd Marszałkowski w Białymstoku obniżył finansowanie remontu linii kolejowej nr 49 Śniadowo - Łomża z 36 mln zł do... 1 mln zł. Oby starczyło na dokumentację. Zwiększono jednocześnie finansowanie na projekty na wschodzie województwa I tak łomża znalazła sie w osranej dupie.

  • gość 2019-04-17 15:41:40

    Kasztelańska 8 też podjeżdżają samochodami i wyrzucają właściciele domków.

  • gość 2019-04-17 15:44:45

    A mówili głosujmy na Olbrysia to on zadba o Łomżę i co mamy efekt.Wstyd ,że takiego mamy łomżyniaka .............Zawiedziony wyborca.

  • gość 2019-04-17 15:53:58

    Dlaczego właścicielom domków nie bilansują się opłaty za śmieci ? Dlaczego blokowi muszą za nich płacić ? Myślę po wyżej wymienionych wpisach ,że dużo właścicieli domków nie płaci za swoje śmieci bo nie złożyli deklaracji śmieciowej i wyrzucają do śmietników blokowych.KAMERY PROSZĘ ZAŁOŻYĆ JAK NAJSZYBCIEJ BO NIE MOŻNA PATRZEĆ NA TYCH CWANIAKÓW CO WYRZUCAJĄ ZA DARMO! APEL DO PANA PREZYDENTA GARLICKIEGO !

  • Gość1234 - niezalogowany 2019-04-17 15:55:06

    No pięknie to niech nasz Prezydent przyjrzy się temu i poczytaj opinie i potem niech dziurę budżetu łata. Powiedzmy nie. Niech szukają gdzie indziej pieniędzy. A burakom kturzy tak w nocy podjeżdzają zdjecia robić i zgłaszać zobaczymy jak mandat dostaną to im się odechce. Biznesmeni a nocami wywalają.

  • Gość12345 - niezalogowany 2019-04-17 17:10:52

    Brawo brawo muwimy nie. Niech wieśnikom stawki podwyżą a nie w nocy podjeżdzają i swoje robią. Albo tatuś z mamusią do córeczki podjedzie np na Zawady i śmieci przywiezie.

  • Gość45 - niezalogowany 2019-04-17 17:34:14

    Zapraszam na stronę 4 Łomża gdzie pisze ze miejskie spułki na gale boksu oddali 120 tysięcy. To kto te koszty pokryje pytam. To na śmieci niech oddajo. Złodzieje.

  • nie PiSzcie bzd - niezalogowany 2019-04-17 17:54:53

    opłatę śmieciową musi uiścić każdy właściciel domu, czy mieszkania w zależności od liczby zameldowanych mieszkańców, niezależnie od tego czy wystawia POjemnik, czy też wywozi odpady sam np. do kontenerów przy blokach, albo urzędach, natomiast firmy muszą mieć POdPiSane umowy na odbiór odpadów, chyba, że dana gmina uchwali odmienny sPOsób ich gospodarowania, jeżeli właściciel firmy wywozi sam i POdrzuca je komuś POpełnia występek

  • gość 2019-04-17 21:08:40

    Publicysta Stanisław Michalkiewicz ujawnił tajną notatkę z rozmów między Warszawą a Waszyngtonem w sprawie roszczeń żydowskich. W tej sprawie w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem polityków Konferederacji. – Notatka pochodzi z 25 października ubiegłego roku. Dotyczy rozmowy, jaka odbyła się w MSZ z udziałem ambasadora Jacka Chodorowicza, który jest pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych ds. kontaktów z diasporą żydowską, z panem Tomaszem Yazdgerdim, jego amerykańskim odpowiednikiem, pełnomocnikiem Departamentu Stanu – mówił w Sejmie Michalkiewicz. Jak tłumaczył, notatka zawiera "mapę drogową, według której roszczenia żydowskie mają być realizowane zgodnie z oczekiwaniami strony żydowskiej i amerykańskiej". Wszystko po wyborach? – Przeczytam najważniejszy, moim zdaniem, akapit. Ten rozmówca pana Chodorowicza konsekwentnie podkreślał, że zdaje sobie sprawę, iż sprawa restytucji musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 r., jako roku wyborczego w Polsce, z podstawowym terminem w postaci wyborów do parlamentu na jesieni 2019 r. Podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy Just (447 – red.), strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu – mówił Michalkiewicz. – Postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzonego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, który to z kolei rozumiał jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskiej, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym, mającym na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które jego zdaniem mogą mieć częściowy charakter. Podkreślił, że strona amerykańska nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania nie mające wymiaru publicznego i formalnego – cytował fragmenty notatki Michalkiewicz. Jego zdaniem chodzi o "przeforsowanie takiego ustawodawstwa, które żydowskim roszczeniom nadałoby pozory legalności". Podkreślił też, że polska konstytucja nie przewiduje ustaw tajnych, i że każda ustawa musi być opublikowana w Dzienniku Ustaw. 14 pytań do premiera Michalkiewicz zacytował wnioski Chodorowicza, jakie ambasador zamieścił w notatce po rozmowie z Yazdgerdim. – Nie ma przesłanki, by sądzić, że zbliżające się wybory do Kongresu USA i ewentualne przejęcie Izby Reprezentantów przez demokratów, mogłoby zmienić aktualne proporcje między liczbą kongresmenów nieprzychylnych i przychylnych Polsce w kontekście restytucji mienia żydowskiego, co może mieć realne konsekwencje dla procedowania spraw istotnych dla współpracy bilateralnej polsko-amerykańskiej – mówił Michalkiewicz. Z kolei Robert Winnicki z Ruchu Narodowego poinformował, że złożył do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację w sprawie notatki dotyczącej roszczeń żydowskich i domaga się odpowiedzi na 14 pytań, m.in. jakie naciski były w tej sprawie wywierane na Polskę, zarówno za rządów Morawieckiego, jak i Beaty Szydło. to wam szykuje pis po wyborach

  • gość 2019-04-17 21:10:02

    A co to so miejskie spułki?

  • gość 2019-04-17 21:11:41

    I ja tesz muwie nie!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 21:48:42

    A ja mam pytanie w sprawie żubra, postawionego między Ostrołęką i Łomżą, gdzie napis wita przejeżdżających w podlaskiem. To od kiedy Łomża wyprowadziła się z Mazowsza? Ktoś próbuje zmieniać rzeczywistość metodą faktów dokonanych? Niech sobie postawią przed Biełym Stokiem.

  • pejsaty - niezalogowany 2019-04-18 05:42:34

    od kiedy to bezdomny Michalkiewicz ma dostęp do tak ważnych i tajnych dokumentów?, zrzuciliście się już na mieszkanie dla niego, żeby nie musiał wynająć jakiejś POŻydowskiej rudery?

  • gość 2019-04-18 11:40:59

    Proponuję by Pączek zajął się pracą w trakcie sesji z równie dużym zaangażowaniem jak przeglądanie fejsa za pomocą długopisu

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 12:17:01

    Pączek to ten być Maćko z peło? To ciekawy typ, jak w poprzedniej kadencji to punktował prezydenta A teraz w oczekiwaniu na robotę dla siebie i swojego kumpla to głosuje za podwyzkami dla ludzi w Łomży i to jest to dobro które nam serwują. To dobrze że gość nie został prezydentem bo to byśmy mieli jazdę POrąbaną

  • gość 2019-04-18 16:41:26

    PĄCZEK TERAZ SIEDZI CICHO.JAK MOŻNA TAK ZMIENIĆ SIĘ.DOBRZE ,ŻE NIE ZOSTAŁ PREZYDENTEM.GDZIE PROGRAM OSZCZĘDNOŚCIOWY DLA ŁOMŻY.................WYBORCA.

  • gość 2019-04-19 12:19:49

    kiedy będą automaty do skupu plastikowych i szklanych butelek i puszek ? ! ... powinny stać przy każdym markecie

Dodajesz jako: |