:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radni nie przyjęli stawek za śmieci. Burzliwa dyskusja

Rada Miejska w Łomży, Radni przyjęli stawek śmieci Burzliwa dyskusja - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 17/04/2019 12:40

Po burzliwej dyskusji nie udało się przegłosować uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Tyle samo radnych było "za" i "przeciw". Nikt nie wstrzymał się od głosu.

- Nie otrzymałem żadnej propozycji . Powtarzam - żadnej propozycji od tych z państwa, którzy kontestują ten wniosek prezydenta. Niezałatwienie tej sprawy jest olbrzymim problemem dla budżetu miasta, bo generujemy coraz większą dziurę w systemie, którą niestety trzeba będzie pokryć - komentował wiceprezydent Andrzej Garlicki, mówiąc wcześniej, że prosił już radnych o dyskusję, aby przedstawili oni inne propozycje od tych, które składa prezydent. - Od grudnia rozmawiamy na temat ewentualnych zmian, czy liczenia systemu podatku, czy też kwot. Żadna z propozycji nie byłaby zbagatelizowana, czy też odrzucona (...). Niestety, tych propozycji nie było i nie ma do tej pory - mówił Garlicki.

Dyskusja nad ogólnie pojętą polityką śmieciową okazała się wyjątkowo burzliwa. Nie obeszło się bez słownych utarczek. Radna Alicja Konopka stwierdziła, że radni tyle głosowali na ten temat, że czas ulżyć już mieszkańcom, po czym zwróciła się do radnego Kowalewskiego. - Wszyscy radni są po to, żeby dbać o interes mieszkańców naszych. I wydaje mi się, że jeśli mnie tyle lat wybierają - kochany panie - to chyba za coś. Nie "łołołołoło", bo ty pierwszy raz jesteś, ta w okularach... dzięki Kołkowi - mówiła Alicja Konopka w stronę radnych PiS, odpowiadając najprawdopodobniej na reakcję innej radnej.

Po długiej i nerwowej dyskusji nie udało się przyjąć uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty. Za projektem głosowało 11 radnych, przeciw projektowi - również 11 radnych.  Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Poniżej znajdują się stawki zawarte w projekcie:

lomza

Radni nie przyjęli stawek za śmieci. Burzliwa dyskusja komentarze opinie

 • gość 2019-04-17 14:02:57

  87
  OFE, "Piątka Kaczyńskiego", Jarosław KaczyńskiRząd potrzebuje pieniędzy, bo Jarosław Kaczyński po aferze dwóch wież wpadł w panikę, że przegra wybory.
  „Rząd robi skok na kasę obywateli. W sprawie OFE goli Polaków jak stado baranów”. Nie, to nie jest cytat z wypowiedzi polityka Koalicji Europejskiej. To słowa Joachima Brudzińskiego z 2013 r., który komentował okrojenie OFE przez rząd PO-PSL.

  Teraz role się odwróciły: PiS likwiduje OFE do końca, a opozycja mówi o „skoku na kasę”. Niezależnie jednak od tej zamiany ról pozostaje pytanie: Co ja - przyszła emerytka, która zostawiła część oszczędności w OFE - mam zrobić?

  Premier Mateusz Morawiecki zostawił mi wybór. Albo przeniosę swoje pieniądze na subkonto do ZUS, albo poczekam na moje prywatne Indywidualne Konto Emerytalne. Ale nic za darmo: zabierze mi w dwóch ratach – w latach 2020 i 2021 – 15 proc. kapitału. Niezależnie od mojej decyzji rząd jest do przodu. Jeśli przeniosę się do ZUS, budżet podreperuje wskaźniki. Jeśli wybiorę IKE, państwo weźmie prowizję. Władza zakłada, że większość wybierze drugą opcję i dzięki temu kasa państwa zyska kilkanaście miliardów złotych.

 • Gość 12 - niezalogowany 2019-04-17 14:14:10

  Brawo. Śmieszne słowa jednego z Panów że dziurę budżetową trzeba zatkać naszym kosztem. To niech najpierw pozakładają kamery na śmietnikach i zobaczą co w nocy na osiedlach się dzieje jak samochody podjeżdzają i tylko worki wywalają. Ostatni przykład Prusa 11 biały kango dosłownie cała paka śmieci.

 • gość 2019-04-17 14:23:31

  NA DLUGIEJ 1 TEZ NIE LEPIEJ PRZYWOZA Z WSI I CALA OKOLICA SMIECI ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA SMIECI MIESIACAMI LEZA.

 • gość 2019-04-17 14:37:51

  Do śmietnika przy ŁSM na Konstytucji 3 Maja, na zmianę z mężem często podjeżdżała pewna pani, mieszkająca w szeregówce a i współwłaścicielka dwóch dużych obiektów przy AL.Legionów jaki i restauracji/domu weselnego pod Łomżą w miejscowości G., najczęściej z worami śmieci po weekendzie z weselem.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-17 14:52:24

  To prawda na Wojska Polskiego też byłem świadkiem jak pod osłoną nocy jakiś pan oprózniał bagażnik swego samochodu z worków ,a na pewno nie był z bloków

 • gość 2019-04-17 15:41:16

  nie zapomnimy pisowskiemu dygnitarzowi Olbrysiowi jak zaorał nam kolej w łomży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Urząd Marszałkowski w Białymstoku obniżył finansowanie remontu linii kolejowej nr 49 Śniadowo - Łomża z 36 mln zł do... 1 mln zł. Oby starczyło na dokumentację. Zwiększono jednocześnie finansowanie na projekty na wschodzie województwa I tak łomża znalazła sie w osranej dupie.

 • gość 2019-04-17 15:41:36

  nie zapomnimy pisowskiemu dygnitarzowi Olbrysiowi jak zaorał nam kolej w łomży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Urząd Marszałkowski w Białymstoku obniżył finansowanie remontu linii kolejowej nr 49 Śniadowo - Łomża z 36 mln zł do... 1 mln zł. Oby starczyło na dokumentację. Zwiększono jednocześnie finansowanie na projekty na wschodzie województwa I tak łomża znalazła sie w osranej dupie.

 • gość 2019-04-17 15:41:40

  Kasztelańska 8 też podjeżdżają samochodami i wyrzucają właściciele domków.

 • gość 2019-04-17 15:44:45

  A mówili głosujmy na Olbrysia to on zadba o Łomżę i co mamy efekt.Wstyd ,że takiego mamy łomżyniaka .............Zawiedziony wyborca.

 • gość 2019-04-17 15:53:58

  Dlaczego właścicielom domków nie bilansują się opłaty za śmieci ? Dlaczego blokowi muszą za nich płacić ? Myślę po wyżej wymienionych wpisach ,że dużo właścicieli domków nie płaci za swoje śmieci bo nie złożyli deklaracji śmieciowej i wyrzucają do śmietników blokowych.KAMERY PROSZĘ ZAŁOŻYĆ JAK NAJSZYBCIEJ BO NIE MOŻNA PATRZEĆ NA TYCH CWANIAKÓW CO WYRZUCAJĄ ZA DARMO! APEL DO PANA PREZYDENTA GARLICKIEGO !

 • Gość1234 - niezalogowany 2019-04-17 15:55:06

  No pięknie to niech nasz Prezydent przyjrzy się temu i poczytaj opinie i potem niech dziurę budżetu łata. Powiedzmy nie. Niech szukają gdzie indziej pieniędzy. A burakom kturzy tak w nocy podjeżdzają zdjecia robić i zgłaszać zobaczymy jak mandat dostaną to im się odechce. Biznesmeni a nocami wywalają.

 • Gość12345 - niezalogowany 2019-04-17 17:10:52

  Brawo brawo muwimy nie. Niech wieśnikom stawki podwyżą a nie w nocy podjeżdzają i swoje robią. Albo tatuś z mamusią do córeczki podjedzie np na Zawady i śmieci przywiezie.

 • Gość45 - niezalogowany 2019-04-17 17:34:14

  Zapraszam na stronę 4 Łomża gdzie pisze ze miejskie spułki na gale boksu oddali 120 tysięcy. To kto te koszty pokryje pytam. To na śmieci niech oddajo. Złodzieje.

 • nie PiSzcie bzd - niezalogowany 2019-04-17 17:54:53

  opłatę śmieciową musi uiścić każdy właściciel domu, czy mieszkania w zależności od liczby zameldowanych mieszkańców, niezależnie od tego czy wystawia POjemnik, czy też wywozi odpady sam np. do kontenerów przy blokach, albo urzędach, natomiast firmy muszą mieć POdPiSane umowy na odbiór odpadów, chyba, że dana gmina uchwali odmienny sPOsób ich gospodarowania, jeżeli właściciel firmy wywozi sam i POdrzuca je komuś POpełnia występek

 • gość 2019-04-17 21:08:40

  Publicysta Stanisław Michalkiewicz ujawnił tajną notatkę z rozmów między Warszawą a Waszyngtonem w sprawie roszczeń żydowskich. W tej sprawie w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem polityków Konferederacji.
  – Notatka pochodzi z 25 października ubiegłego roku. Dotyczy rozmowy, jaka odbyła się w MSZ z udziałem ambasadora Jacka Chodorowicza, który jest pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych ds. kontaktów z diasporą żydowską, z panem Tomaszem Yazdgerdim, jego amerykańskim odpowiednikiem, pełnomocnikiem Departamentu Stanu – mówił w Sejmie Michalkiewicz.
  Jak tłumaczył, notatka zawiera "mapę drogową, według której roszczenia żydowskie mają być realizowane zgodnie z oczekiwaniami strony żydowskiej i amerykańskiej".
  Wszystko po wyborach?
  – Przeczytam najważniejszy, moim zdaniem, akapit. Ten rozmówca pana Chodorowicza konsekwentnie podkreślał, że zdaje sobie sprawę, iż sprawa restytucji musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 r., jako roku wyborczego w Polsce, z podstawowym terminem w postaci wyborów do parlamentu na jesieni 2019 r. Podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy Just (447 – red.), strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu – mówił Michalkiewicz.
  – Postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzonego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, który to z kolei rozumiał jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskiej, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym, mającym na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które jego zdaniem mogą mieć częściowy charakter. Podkreślił, że strona amerykańska nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania nie mające wymiaru publicznego i formalnego – cytował fragmenty notatki Michalkiewicz.
  Jego zdaniem chodzi o "przeforsowanie takiego ustawodawstwa, które żydowskim roszczeniom nadałoby pozory legalności". Podkreślił też, że polska konstytucja nie przewiduje ustaw tajnych, i że każda ustawa musi być opublikowana w Dzienniku Ustaw.

  14 pytań do premiera
  Michalkiewicz zacytował wnioski Chodorowicza, jakie ambasador zamieścił w notatce po rozmowie z Yazdgerdim. – Nie ma przesłanki, by sądzić, że zbliżające się wybory do Kongresu USA i ewentualne przejęcie Izby Reprezentantów przez demokratów, mogłoby zmienić aktualne proporcje między liczbą kongresmenów nieprzychylnych i przychylnych Polsce w kontekście restytucji mienia żydowskiego, co może mieć realne konsekwencje dla procedowania spraw istotnych dla współpracy bilateralnej polsko-amerykańskiej – mówił Michalkiewicz.
  Z kolei Robert Winnicki z Ruchu Narodowego poinformował, że złożył do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację w sprawie notatki dotyczącej roszczeń żydowskich i domaga się odpowiedzi na 14 pytań, m.in. jakie naciski były w tej sprawie wywierane na Polskę, zarówno za rządów Morawieckiego, jak i Beaty Szydło. to wam szykuje pis po wyborach

 • gość 2019-04-17 21:10:02

  A co to so miejskie spułki?

 • gość 2019-04-17 21:11:41

  I ja tesz muwie nie!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-17 21:48:42

  A ja mam pytanie w sprawie żubra, postawionego między Ostrołęką i Łomżą, gdzie napis wita przejeżdżających w podlaskiem. To od kiedy Łomża wyprowadziła się z Mazowsza? Ktoś próbuje zmieniać rzeczywistość metodą faktów dokonanych? Niech sobie postawią przed Biełym Stokiem.

 • pejsaty - niezalogowany 2019-04-18 05:42:34

  od kiedy to bezdomny Michalkiewicz ma dostęp do tak ważnych i tajnych dokumentów?, zrzuciliście się już na mieszkanie dla niego, żeby nie musiał wynająć jakiejś POŻydowskiej rudery?

 • gość 2019-04-18 11:40:59

  Proponuję by Pączek zajął się pracą w trakcie sesji z równie dużym zaangażowaniem jak przeglądanie fejsa za pomocą długopisu

 • Gość - niezalogowany 2019-04-18 12:17:01

  Pączek to ten być Maćko z peło?
  To ciekawy typ, jak w poprzedniej kadencji to punktował prezydenta A teraz w oczekiwaniu na robotę dla siebie i swojego kumpla to głosuje za podwyzkami dla ludzi w Łomży i to jest to dobro które nam serwują.
  To dobrze że gość nie został prezydentem bo to byśmy mieli jazdę POrąbaną

 • gość 2019-04-18 16:41:26

  PĄCZEK TERAZ SIEDZI CICHO.JAK MOŻNA TAK ZMIENIĆ SIĘ.DOBRZE ,ŻE NIE ZOSTAŁ PREZYDENTEM.GDZIE PROGRAM OSZCZĘDNOŚCIOWY DLA ŁOMŻY.................WYBORCA.

 • gość 2019-04-19 12:19:49

  kiedy będą automaty do skupu plastikowych i szklanych butelek i puszek ? ! ... powinny stać przy każdym markecie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Projektant-Doradca Klienta w

Jeżeli Twoim powołaniem jest praca z klientem, potrafisz dobrze odczytać jego potrzeby i zaoferować właściwe rozwiązania, to zapraszamy Cię do..


Zobacz ogłoszenie

Kupie Auta osobowe terenowe

Kupię auta osobowe terenowe lub dostawcze, auto może być w pełni sprawne, uszkodzone, wymagające remontu. Dobrze płacimy za auta zadbane od..


Zobacz ogłoszenie

Balony z helem , dekoracje

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Balony z helem dekoracje weselne balonami !!! Robią naprawdę duży..


Zobacz ogłoszenie

Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM DOM 185M2 Z DZIAŁKĄ

Sprzedam dom 185m2, stan surowy z działką 11.41 ara. Dom znajduje się w Łomży w bardzo cichej,spokojnej okolicy. Na dole znajduje się kuchnia z..


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam AUDI a6

Audi A6 2.7 TDI Qatro.licznik wskazuje 187000km,ale rzeczywisty przebie to okolo 280000km.Samochod z automatyczna w bardzo dobrym stanie skrzynia..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Firma AXO z Jeziorka zatrudni

Firma AXO poszukuje osoby na stanowisko: KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Wymagania: - doświadczenie w pracy w księgowości, - praktyczna znajomość zasad..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"