:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radni przyjęli zmiany w sprawie sprzedaży alkoholu

Rada Miejska w Łomży, Radni przyjęli zmiany sprawie sprzedaży alkoholu - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 10/07/2019 12:24

Rada Miejska przyjęła uchwały zmieniające uchwały w sprawach dotyczących sprzedaży alkoholu na terenie miasta. Oba głosowania zakończyły się następującymi wynikami: 11 radnych było za, 10 przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Przyjęte zmiany liberalizują przepisy dotyczące ilości koncesji na handel w Łomży alkoholem. Teraz w puli będzie 75 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc do 18 proc. alkoholu, oraz 75 zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających powyżej 18 proc. alkoholu. Dotychczas było ich po 50.

Zgodnie z wcześniejszym uzasadnieniem projektu, ustalenie maksymalnej liczby 75 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych zapewni równy dostęp do zezwoleń wszystkim przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w tym zakresie oraz tym, którzy zamierzają prowadzić ją w przyszłości. 

Zezwolenia na sprzedaż alkoholu będzie można wydawać, gdy punkt sprzedaży znajduje się w odległości co najmniej 50 m (obecnie 90 m) od granicy obiektu chronionego, czyli takich obiektów jak: żłobki, uczelnie, przedszkola, szkoły, domy studenckie, internaty, bursy, obiektu kultu religijnego, cmentarze publiczne, placówki udzielające świadczeń zdrowotnych stacjonarnie i całodobowo, zakłady pomocy społecznej i dworzec autobusowy. Z obowiązującej wcześniej listy obiektów znikną: Teatr Lalki i Aktora, placówki oświatowo-wychowawcze oraz opiekuńcze, plaża miejska i obiekty sportowe w trakcie trwania imprez sportowych. Wyjątkiem od tej zasady jest obszar określony ulicami: Długa, Rządowa, Stary Rynek, Giełczyńska, Plac Niepodległości, Krótka i Farna. Tu nadal obowiązywać ma odległosć 30 metrów. 

O proponowanych zmianach pisaliśmy wcześniej:

Łomża: Więcej zezwoleń na sprzedaż alkoholu?

"Musimy odejść od absurdów". Łomżyńska komisja alkoholowa poparła zmiany

 

 

lomza

Radni przyjęli zmiany w sprawie sprzedaży alkoholu komentarze opinie

  • gość 2019-07-10 12:48:00

    Narkomanii ciąg dalszy!! Brawo.Jakby mało narąbanych jeździło,robiło patologię w domach i na ulicach!! Każdy głosujący za,będzie miał krew na rękach!!

    Tak, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo wódki
    Bo im tylko, tylko o to chodzi
    Abyś sam sobie szkodził
    Abyś sam nie mógł myśleć
    Abyś sam nie mógł chodzić

  • gość 2019-07-10 12:54:33

    tak i ja zapamietach tych radnych co tak dbają o nas o nasze rodziny a by i m się dobrze wiodło zobacze co ze śmieciami zrobio

  • gość 2019-07-10 13:10:22

    zrobio zrobio zrobio wroc sie do szkoly a nie mieszasz w polityke :)

  • gość 2019-07-10 13:12:45

    WODY nie ma do picia bo w wodociągu od miesiąca bakterie coli zagrażają zdrowiu i życiu

  • gość 2019-07-10 13:16:11

    i teraz komentarz nr 1 co ty gadasz , ze tak grzecznie powiem co maja narkomani do alkoholu widac poziom inteligencji internet od miesiaca podlaczony i szaleje w anonimowych komentarzach

  • gość 2019-07-10 13:24:50

    jak woda jest skażona to chociaż jest piwo Łomża do picia

  • gość 2019-07-10 13:35:47

    może teraz skończą się brednie, że niby Prezydent jest taki wielce prawicowy, wielki prawicowiec co ramię w ramię trzyma z platformersami i wspólnie rozwalają nasze miasto. Pan radny Borysewicz miał po wyborach rozliczać tyle spraw a tu cisza, czyżby układ z Olbrysiem, że w zamian za utrzymanie posady będzie wspierał Chrzanowskiego? nigdy porządni ludzie nie będą brali udziału w lokalnej polityce przez takich pseudo samorządowców, a szkoda....

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 13:46:53

    Gdyby biskup dążył do pojednania z prezydentem, a nie wojny, to śmiem twierdzić, że tej uchwały by nie było. Niestety, biskup nie może przeboleć wyborczej porażki, więc przegrywa dalej. Czas chyba wyjechać na jakieś rekolekcje pomocniczy biskupie i przypomnieć sobie, do czego prowadzi niezgoda.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 13:50:27

    Więcej punktów nie robi żadnej roznicy. Wystarczy zlikwidować 100 ki.

  • John - niezalogowany 2019-07-10 14:09:07

    Jest gdzieś lista, kto jak głosował?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 14:13:47

    Piss stosuje ruskie metody - celowo dają socjal i rozpijają społeczeństwo żebyśmy potulniejsi byli i na nich głosowali .

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 14:38:07

    Ha ha ha. Tak. To nie pij! Albo inaczej , nieglosoj.

  • gość 2019-07-10 14:38:32

    Zobacz sesję.Punkt 7

  • gość 2019-07-10 14:43:14

    Kto miał kupić to kupił, teraz będzie miał bliżej i tyle w temacie

  • gość 2019-07-10 14:46:49

    Dziękuję Radnym za opamiętanie i właściwe głosowanie.

  • gość 2019-07-10 14:48:40

    W końcu Bronek dostał trochę po nosie :)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 14:48:42

    Powiedzmy, że w Łomży miesięcznie wypije się 10 tyś. litrów, to po przybyciu kilkunastu punktów będą pić więcej? Pozbyć się małych flaszkę to i mnie pić będą.(wypijać). Demokracja mój wybór.

  • Katol z krwi i kosci - niezalogowany 2019-07-10 15:04:14

    Socjotechnika wbijana do głów w seminariach bierze w łeb. Ludzie w Boga wierzą ale Kościołowi jako instytucji juz nie do konca i jako instytucja jest sam sobie winien takiego stanu rzeczy..,

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 16:08:23

    Ludzie mają rozum i sami potrafią decydować czy kupić alko czy nie. Nie potrzebują zakazów ograniczających sprzedaż. Ale biskup i terapeuci uważają się za mądrzejszych i chcą za kogoś decydować. Jestem wolnym człowiekiem i proszę pozwolić mi decydować o sobie gdzie i co będę kupował.

  • niestety - niezalogowany 2019-07-10 16:13:24

    Kto nie ma rozsądku w alkoholu, to uchwała nic nie zmieni. Kiedyś mawiali: "Złego to i kościół nie naprawi, a dobrego to i karczma nie zepsuje". Selekcja naturalna nastąpi szybciej niż myślimy. Gorzej, że uczciwi ludzie przy tym mogą ucierpieć...

  • gość 2019-07-10 16:23:59

    Łomżyca wstydzi się za Tarkę

  • gość 2019-07-10 16:59:26

    Tarka reprezentuje Łomżycę .......Drugi raz nie wybiorą ....Pokazali kto rządzi w mieście i na korzyść aniołów biznesu.....................

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 17:06:54

    Brawa dla 11 radnych za słuszną decyzję! Każdy dorosły i mądry człowiek sam podejmuje decyzję czy i kiedy pić alkohol! Czy punktów będzie 75 czy 1 to jak ktoś chce to kupi i wypije i nie widzę powodów by ludziom ograniczać możliwość zakupu bo inny dorosły człowiek jest alkoholikiem lub może nim zostać. To straszna choroba podobnie jak narkomania czy lekomania, a jednak aptek w Łomży mamy dużo. Chorobę trzeba leczyć, ale nie kosztem ograniczenia wyboru pozostałej części społeczeństwa.

  • gość 2019-07-10 17:57:00

    a ta pani co zaprasza biskupa na spotkanie opłatkowe i ubolewała pytając uczestników pogrzebu ks. Ferdynanda (nie walił w głośniki jak obecny)?/ czy byli aby u spowiedzi )a ten pan co żebrząc o głosy postawił tablicę ze swoją gębą przy tym kościele głosując ZA byli u spowiedzI ? ,BĘDĄ?, INNI NAUCZYCIELE?, INNNI . KATOLICY ? CZY LEWACY?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 18:14:48

    Tarka to chyba jeden z najmądrzejszych radnych. Gość kieruje się głównie prawdą i on doskonale stwierdził, że zabierzmy koncesje na alkohol wszystkim. I niech miasto wyjdzie z punktu wyjścia. A tak to wcześniej układy, układziki i nawet na farnej w restauracji jest dostępny każdy alkohol i raptem 30m od katedry i tam ks bp się nie buntował?

  • Aaaaaa - niezalogowany 2019-07-10 18:22:23

    Dziś usłyszałem dobry dowcip apropo komu alkohol przyznawać:

    Kobieta przyszła do ks aby ochrzcić kota
    Ks na to , że Kobieta zgłupiała
    Kobieta do Ks , że da 20 tysięcy dolarów
    Ks wziął ale miał wyrzuty sumienia
    Poszedł do ks bp i powiedział że ma wyrzuty
    Ks bp ochrzanił ks że zrobił głupotę, na to ks mówi że dostał 20 tyś dolarów
    Ks bp uradowany odpowiedział dla ks żeby przygotowywać kota do bierzmowania.

  • Anton - niezalogowany 2019-07-10 18:23:12

    Dziś usłyszałem dobry dowcip apropo komu alkohol przyznawać:

    Kobieta przyszła do ks aby ochrzcić kota
    Ks na to , że Kobieta zgłupiała
    Kobieta do Ks , że da 20 tysięcy dolarów
    Ks wziął ale miał wyrzuty sumienia
    Poszedł do ks bp i powiedział że ma wyrzuty
    Ks bp ochrzanił ks że zrobił głupotę, na to ks mówi że dostał 20 tyś dolarów
    Ks bp uradowany odpowiedział dla ks żeby przygotowywać kota do bierzmowania.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 18:28:44

    Świetny dowcip pasujący do Naszej sytuacji łomżyńskiej. Nasi to nie inaczej wszystko zrobią dla mamony.

  • gość 2019-07-10 18:56:47

    TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI , WSTYD. WSTYD PREZYDENCIE.

  • wolski - niezalogowany 2019-07-10 20:16:01

    A co z berbeluchą w jakiej odległości się ją pije od publicznych instytucji

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 20:27:20

    Obłuda, obłuda
    Łomżyca się wstydzi za Panią Jóskowiak to ona zawsze była wszystkiemu przeciwna ale jak sama prowadziła sklepiczek to za alkoholem zabiegała. Ale innym przedsiebiorcom to zakaz.
    Pani restauratorka z Farnej tak zabiegała aby mieć alkohol przy kościele, że zmienili odległość od kościoła to tak jak w tym dowcipie powyżej.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 20:37:45

    Rzeczywiście obłuda. Po wysłuchaniu wypowiedzi Kowalewskiego słychać wyraźnie, że nie chodzi o picie alkoholu tylko o spadki zysków obecnych przedsiebiorców którzy prowadzą sprzedaż alkoholu.

  • Nicko - niezalogowany 2019-07-10 20:46:51

    A ten Prosiński skąd zna metody alkoholowe na zaczepkę? Musi chyba popija

  • Hania - niezalogowany 2019-07-10 20:52:05

    A Śledziewska gdzieś wsiąkła na czas głosowania alkoholowego, nie widać na liście do głosowania- nieobecna. A dalej przy śmieciach już jest. O co biega?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 22:24:53

    Wisi mi ta ustawa jestem abstynentem z wyboru nie pije od 32 lat mozna mozna polecam

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 22:30:51

    Tarka też za sprzedażą.. Masakra myślałam, że trochę bardziej dbają o nas..

  • Goście_przyjechali - niezalogowany 2019-07-10 22:53:04

    Ważne że Pan Cieślik nie zawiódł i zagłosował ZA on to zna temat

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 22:58:44

    Brawo Tarka, jeden z niewielu merytorycznych facetów w radzie miasta.

  • gość 2019-07-10 23:05:48

    Kochani wyborcy! Zapamiętajcie nazwiska 11 radnych "wybawców":
    Borysewicz Maciej Andrzej
    Chludziński Witold
    Cieślik Ireneusz Waldemar
    Gałązka Hanka
    Grzymała Andrzej Janusz
    Konopka Alicja
    Nadolny Artur
    Oszkinis Stanisław
    Serdyński Piotr
    Tarka Mariusz
    Wojtkowski Andrzej
    i jednej Pani, która była nieobecna podczas głosowania:
    Śledziewska Edyta
    i Pana Michalaka Wojciecha, który się wstrzymał.

  • gość 2019-07-10 23:10:13

    Kochani wyborcy! Zapamiętajcie nazwiska 11 radnych "wybawców":
    Borysewicz Maciej Andrzej , Chludziński Witold, Cieślik Ireneusz Waldemar, Gałązka Hanka, Grzymała Andrzej Janusz, Konopka Alicja, Nadolny Artur, Oszkinis Stanisław, Serdyński Piotr, Tarka Mariusz, Wojtkowski Andrzej.
    Śledziewska Edyty była nieobecna podczas głosowania, a Michalak Wojciech wstrzymał się od głosu.

  • gość 2019-07-10 23:14:49

    Ja tym 11 radnym gratuluję. Kto ma pić, ten pić będzie. A lokalni przedsiębiorcy niech się rozwijają

  • Goście_przyjechali - niezalogowany 2019-07-10 23:18:50

    Ważne że Pani Konopka nie zawiodła i zagłosowała ZA - ona to zna temat

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 23:29:48

    No i dobrze kazdy ma prawo wyboru kto chce sie nawalic i cudowac po alko to zeby 1byl sklep z alkoholem na calym miescie to da se rade na rynku bez problemu można kupic ruskie fajkami spiryt wodke a ta straz miejska tam to oszmana dla narodu wszyscy znaja sie jak lyse konie po zatym miejska straz ma tam baze reszte mozna se samemu dodać

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 23:50:18

    Odnosnie strzy miejskiej ci to sa giganty musza miec uklad z tymi co na rynku fajki ruskie sprzedaja robia to im na oczacz przeciez maja tam baze! A na koniec roku szkolnego to nawet pofatygowali sie by przyjechac pod jedna ze szkol by dojebac kilkanascie mandatow za zle parkowanie a tego co pod nosem to nie widza

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 23:52:40

    TU nie o wybór chodzi, a o łatwość sięgania po alkohol, który jest śmiertelnym niebezpieczeństwem. Alkohol to nie cukierki. Im częściej po niego sięgamy, tym szybciej się uzależniamy.
    Wstyd państwo radni, niektórym może to na rękę, nie będą musieli daleko biegać. Żal.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 23:54:16

    WSTYD państwo radni. Niektórym to może i na rękę, nie będą musieli daleko biegać.
    Żal.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 23:55:54

    po co Bronka mieszkacie w sprawy miasta? rada uchwaliła tak bo dba o równość wśród przedsiębiorców. jakby chciała robić tak jak każe bronek to powinni się zapisać do rady ekspertów przy episkopacie trzeźwości. każdy robi swoje. prezydent druga kadencje zbiera gratulacje. innym podobno kończy się kadencja i to że zwiększeniem punktów Alko. to dopiero talent.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 23:56:36

    po co Bronka mieszkacie w sprawy miasta? rada uchwaliła tak bo dba o równość wśród przedsiębiorców. jakby chciała robić tak jak każe bronek to powinni się zapisać do rady ekspertów przy episkopacie trzeźwości. każdy robi swoje. prezydent druga kadencje zbiera gratulacje. innym podobno kończy się kadencja i to że zwiększeniem punktów Alko. to dopiero talent.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 23:59:57

    wstyd to udawac ze w polityke sie nie miesza kosciol lokalny. A nie pomagać przedsiębiorcom. Kto ma sięgać po Alko będzie sięgał niezależnie od dostępności kto nie zna tematu ten niech siedzi cicho.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 00:07:49

    myślicie że bronek się tym przejmuje? owszem ale raczej tym że jego apel o kant d się rozbił. i że pionki w szachach same zaczynają chodzić jak chcą a nie tak jak zaplanował. każdy głupi zna statystyki. dziwię się tylko że mając takie sławne cv nie potrafił opamietac władz polski aby ograniczali dostępność do alkoholu. gdzie apele w radio Maryja? W radio nadzieja ?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 06:59:00

    Rzeczywiście Bronkowi chodzi o interesy niektórym przedsiebiorcom, to słychać w wypowiedzi radnego Kowalewskiego, który wyraźnie powiedział że będzie konkurencja i spadną zyski. Oczywiście Pani Jadzi i innemu...
    To się nazywa bronić interesów osób A nie rozpijania.
    Tu bp-ie módl się za takimi przedsiębiorcami, którzy tylko patrzą przez pryzmat swoich zysków

  • gość 2019-07-11 07:34:09

    Stary i stały myk Pani Śledziewskiej, że w niewygodnych głosowaniach znika. Strach przed upublicznieniem swoich poglądów?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 07:41:50

    Platfusy dbają tylko o interes przedsiębiorców nie o interes społeczny!

  • straz wiejska Gość - niezalogowany 2019-07-11 07:50:27

    Odnośnie Straży Mniejskiej pisownia celowa.
    To te twór nierobów jeszcze istnieję,przecież to to boi się wszystkiego s ms odwagę tylko do dzieci i starców.
    Zlikwidować to w końcu i doinwestować policję.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 08:04:23

    Ciekawe jacy to lokalni przedsiębiorcy zyskają na zwiększeniu luczby koncesji, Tesco i Biedronki?

  • real - niezalogowany 2019-07-11 08:16:47

    A wydawało mi się, że aby kupić alkohol nie wystarczy iść do sklepu, ale trzeba jeszcze mieć pieniądze. No i wydawało mi się jeszcze, że nie każdy kto kupuje alkohol wypija go pod sklepem, a następnie idzie do domu i bije żonę i dzieci (o ile nie są w szkole lub w przedszkolu). Zróbmy też limitowane koncesje na posiadanie samochodu, bo samochód zabija i kaleczy ludzi. Jak będzie mniej samochodów, to będzie mniej wypadków. Tak mówi statystyka, a statystyka to nauka bazująca na realiach a nie na opiniach opartych wyłącznie na tzw. społecznych naukach kościoła.

  • gość 2019-07-11 08:20:24

    Ja nie chcę wódy w moim sklepiku osiedlowym.A tej 11 -e w/w wnioskuję o potężne szkolenie w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych aż do skutku.Pieniędzy na ten cel nie brakuje. Do dzieła panie pełnomocniku prezydenta do w/w spraw. A ta komisja przy prezydencie to kabaret też do przeszkolenia!

  • real - niezalogowany 2019-07-11 08:24:24

    Ty, co tak się martwisz o Tesco i Biedronki, pewnie nie wiesz, że opłaty za koncesje na handel alkoholem wnoszone są do wyłącznej dyspozycji samorządów lokalnych. Nie są one takie niskie. Obawiam się, że niektórzy przeliczą się. Zapłacą i już nie odnowią, bo im się to po prostu nie będzie opłacało. Niektórzy nasi uczciwi handlowcy na pewno opracują biznes plan w tej sprawie. Zapłacą i będą prowadzić sprzedaż alkoholu legalnie, ale bez ewidencjonowania na kasach fiskalnych. Jak nie chcesz, żeby Tesco i Biedronki zarabiały, to nie chodź tam i nie rób zakupów. Kupuj w sklepach osiedlowych.

  • real - niezalogowany 2019-07-11 08:28:40

    A ty, co nie chcesz wódy w swoim sklepiku osiedlowym. Nie wiem, czy wiesz, ale właściciel tego sklepiku nie chce mieć takich klientów jak ty. Zarówno ty jak i on mogą zrobić w sprawach swoich fobii tyle samo, czyli nic. Nie chcesz - nie kupuj, zmień sklepik, załóż konkurencyjny sklepik, żeby zniszczyć ten sklepik, zamknij się w domu i nie wychodź oraz napisz do rządzących, żeby nie wypłacali 500+. Szatan tkwi bowiem w 500+

  • Gość - niezalogowany 2019-07-11 08:53:34

    Widać, że niektórych boli wieksza liczba punktów - spadną wam cwaniaki obroty i zyski

  • gość 2019-07-11 09:18:45

    za komuny był porządek 100 m i limit na głowe mieszkańców . Dać małpie brzytwę sama i innych pokaleczy.

  • gość 2019-07-11 09:42:59

    Bronakowski nie wymodlił

  • gość 2019-07-11 09:47:43

    A państwo nauczycielstwo , które głosowało ZA nie wie że zwiększa to dostęp do alkoholu dzieciom i młodzieży? Micha ważniejsza?Czy inteligencja nie ta?

  • gość 2019-07-11 10:29:03

    Tylko radykalna zmiana ustawy i POLSKI MONOPOL SPIRYTUSOWY likwidujący prywaciarstwo dorobkiewiczów na krzywdzie ludzkiej . Radni niech się wykażą troską nad rosnącym długiem Łomży. Myślenie boli, ano boli jak ktoś do tego się nie nadaje.

  • real - niezalogowany 2019-07-11 11:46:24

    O ile chodzi o dostęp dzieci i młodzieży do alkoholu, to najlepszy mają w swoich domach i rodzinach, katolickich rodzinach.

  • gość 2019-07-11 11:55:29

    rozpijanie społeczeństwa,nic innego.naćpanym etanolem motłochem łatwiej się rządzi.tylko czekać na następne wiadomości o pijanych kierowcach,przemocy w domach i na ulicach.kto tego nie widzi ten jest głąb kapuściany.wejdźcie sobie na stronę główną,co chwilę informacja o wypadkach pod wpływem czy zatrzymanych.

  • gość 2019-07-11 12:34:49

    Treść komentarza...

  • gość 2019-07-11 12:39:26

    Ci co głosowali za może kiedyś zapytają się sami siebie dlaczego moje dziecko pije....przecież tego chciałem $

  • gość 2019-07-11 13:32:16

    Aspiracje zachodnie, a kultura i geny wschodnie.Na Zachodzie tak nie ma, że w każdym kiosku jest wóda.Wstyd.

  • gość 2019-07-11 17:49:43

    ŁOMŻY SĄ BARDZO POTRZEBNE OŚRODKI LECZENIA ALKOHOLIKÓW BO JEDEN TO ZA MAŁO.RADNI BIERZCIE SIĘ ZA ZAKŁADANIE ICH I LECZENIE ALKOHOLIKÓW !ŁOMŻA TO MIASTO ALKOHOLIKÓW!

  • gość 2019-07-11 23:18:28

    dzisiaj szłam z dziećmi na plac zabaw na Browarnej i spojrzałam na były sklepik Jóskowiakowej a tam jeszcze reklama na drzwiach pewnego browaru . O czym to świadczy? Na radzie jest przeciwna a sama handlowała piwskiem, i jeszcze do dzisiaj reklamuje piwsko. HAŃBA

Dodajesz jako: |