:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radosne i szczęśliwe twarze na balu bezalkoholowym w Piątnicy [FOTO]

Sztuka, Radosne szczęśliwe twarze bezalkoholowym Piątnicy [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 14/01/2018 12:34

Ponad sto par bawiło się na Bezalkoholowym Balu Karnawałowym zorganizowanym przez wspólnotę Domowego Kościoła diecezji łomżyńskiej w Jędrusiowej Zagrodzie w Piątnicy. Już po raz ósmy uczestnicy karnawałowej zabawy udowodnili, że można się wspaniale bawić bez alkoholu.

Spotkanie zaczęło się od tradycyjnego „Poloneza”, przed którym do uczestników balu kilka słów skierował biskup Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości wyraził wdzięczność organizatorom za troskę o nową kulturę, która promuje zabawę na trzeźwo oraz pobłogosławił całe przedsięwzięcie i zgromadzonych gości.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił, także zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki oraz wójt gminy Piątnica Krzysztof Kozicki.

Po części oficjalnej uczestników balu do zabawy porwał wodzirej, z którym bawili się oni do świtu. 

Czas miłej zabawy w połączeniu z muzyką upłynął wszystkim gościom bardzo szybko.

- Radosne i szczęśliwe twarze gości, utwierdzają nas w przekonaniu, że prawdziwa radość wypływa z prawdziwej wolności – mówił nam jeden uczestników tego wyjątkowego balu.

lomza

Radosne i szczęśliwe twarze na balu bezalkoholowym w Piątnicy [FOTO] komentarze opinie

  • henryk V - niezalogowany 2018-01-16 06:31:08

    ostatnie zdjęcie wygrało :)

  • ? - niezalogowany 2018-01-15 19:41:36

    @ Ela T czy twoim zdaniem lepsi są ci którzy życie Boże na ziemi Tej Ziemi kaleczą na trzeźwo czy ci którzy kaleczą je pod wpływem alkoholu ?

  • +++ - niezalogowany 2018-01-15 19:15:00

    @ Tomek1111 w kościele przy ołtarzu często słyszałem świadectwa jak jest fajnie nigdy nie słyszałem jak jest naprawdę nawet JPII to zataił a blisko ćwierć wieku produkował uczoną w piśmie pasionkę dla moli książkowych utrwalających "kulturę" "trzech króli" w miejscu w którym powinna być kultura trzech mędrców ... ... w której takie bale byłyby dziwadłem wytworem patologii w jaką stroją się egocentrycy przypinający sobie "pawi" ogon "przy dupników" brykających jak im każe cudza głowa początki "piramidy społecznej" są niewinne a nawet jak na folwarku zwierzęcym Orwella przez wszystkich akceptowane ku wspomożeniu pasterzom słusznej idei potem sekta czerpiąca dostatek z ofiar wielu się rozrasta dalej jak w "Korei" jak w Betlejem nikt nie pomyśli że ... (życie boże może wyglądać inaczej) ... można inaczej niż wodzirej palcem kiwnie wskazując kto świnia a kto człowiek ... podczas sądu nad kulturą w historii Kościoła zwanym Sądem nad Prawdą ale najważniejsze jest się super nażreć przy korycie przy którym najlepiej wypasieni żyją z podatków wiążąc ludziom ciężary których samo nie dotykają - tak mówi Jezus w ewangelii katedralnych obłudników liturgicznie wręcz oburącz na modlitwie gorliwych jak poganie no ale ty na religię w szkole nie chodziłeś tak samo jak w niedziele na msze więc dla ciebie to tak samo czytelne jak dla debila ... który to napisał

  • +++ - niezalogowany 2018-01-15 18:40:05

    Tomek1111 wszystko było by super gdyby nie Jezus pokazujący jak jest naprawdę

  • Tomek1111 - niezalogowany 2018-01-15 18:27:56

    Super zabawa, super bal,super iluzjonista, super jedzenie:)

  • ? - niezalogowany 2018-01-15 18:17:22

    @ Kaśka ty byś na trzeźwo ze swoim partnerem pewnie była zdolna do sypialni zabrać wodzireja - bez wodzireja nie da się żyć - kumasz bazę czym się różni ta kultura od kultury podawcy alkoholu z kany galilejskiej ?

  • Kaśka - niezalogowany 2018-01-15 17:04:42

    Jak ktoś kocha tanczyc ze swoim partnerem i uczestniczyc w zabawach proawadzonych przez wodzireja to jest super sprawa. Lepiej isc na taka impreze niz sie nawalic nie pamietac z niej nic i jeszcze w morde dostac. Kazdy robi to co chce i nie musi chlac aby sie dobrze bawic. ;)

  • +++ - niezalogowany 2018-01-15 14:14:53

    biesiadnicy jak owce z cyrku pod batutą pasterza czytam wodzireja by religijna masoneria ze swej loży mogła się napawać wygodnym uczestnictwem w szczytowaniu kultury tych którym pozostaje wewnętrzna wolność albo bat dyskryminacji za brak współpracy z treserem "zamkniętych w klatce" parafialnych cyrkowców

  • pomożecie ? - niezalogowany 2018-01-15 14:09:20

    imprezowicze tej trzeźwiej jak przysłowiowa świnia balangi aby wasza radość była pełna chciałbym wam tą radość przyprawić przysłowiową łyżką dziegciu jakim ks.Biskupi zepsuli kulturę chrześcijańską na ziemi tej Ziemi w towarzystwie przyjaciół szukających własnej chwały pomożecie ?

  • zabawa na balu alkoholowym jaw - niezalogowany 2018-01-15 12:33:28

    ten wyraz twarzy na zdjęciu utrwalających koncepcję kultury urabianej batutą silnej [zjednoczonej] prawicy arcy kapłanów podobna do tych co szydzili z Jezusa jak go wieszano na krzyżu ... "lekarzu ulecz się sam" "zejdź z krzyża" "innych wyzwolił niech teraz siebie wyzwoli"

  • Nauczyciel z 1LO - niezalogowany 2018-01-15 12:13:43

    nayebka była potwierdzam

  • cripppu73 - niezalogowany 2018-01-15 10:28:04

    Oczywiscie, było bardzo kultularnie ale ktoś tam pił ;) Proponowano mi alkohol nawet ale byłem na antybiotyku.

  • lopek - niezalogowany 2018-01-15 09:21:15

    Nikt nie mowi zeby sie zaraz uchlac , ale troszke jest nawet wskazane

  • Marek Z9 - niezalogowany 2018-01-15 08:47:11

    Fajnie było na tym balu - my nie piliśmy z mężem na balu, mąż przed balem trochę wypił z sąsiadem bo obawiam się ze na balu nie bedzie jak. Ale ludzie pili tylko się deliaktnie kryli z tym.

  • mała czarna - niezalogowany 2018-01-15 08:39:32

    Kiedyś byłam na tym balu. Musze przyznać, że bawiłam się świetnie. I zgodzę się z tym, co napisała alicja272, jest do bani, jak nie ma odpowiedniego wodzireja, który umie poprowadzić takiej imprezy. Nie oszukujmy się, większość zespołów nie potrafi rozkręcić imprezy jak się towarzystwo najpierw nie napije. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję bawić się na tej imprezie.

  • Ela T - niezalogowany 2018-01-15 07:08:55

    Organizatorom i uczestnikom balu bezalkoholowego dziękował za piękne świadectwo wewnętrznej wolności. - Kiedyś mówiliśmy, że nie ma wolności bez solidarności. Dziś musimy podkreślać, że nie ma wolności bez trzeźwości - mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski, jednocześnie kolejny raz dziękując władzom Łomży za podjętą w ubiegłym roku odważną decyzję o organizacji miejskich imprez bez udziału producentów napojów alkoholowych. Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki powiedział, że kiedyś wspólnie z żoną na tego typu bale musieli jeździć do Wyszkowa. – Tej inicjatywy bardzo brakowało w Łomży, ale dzięki Domowemu Kościołowi, już od ośmiu lat możemy bawić się w pobliskiej Piątnicy. Dziękuję organizatorom tego wydarzenia i zapewniam, że jako władze Łomży będziemy je wspierać, bo wpisuje się ono w myśl organizacji imprez w naszym mieście – mówił zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki. Również Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki podkreślał, że wartość tego typu bali polega nie tylko na bardzo dobrej zabawie, ale przede wszystkim promocji zabawy bezalkoholowej, innego stylu bycia i wspaniałej kultury bez alkoholu. - Dzięki nim coraz więcej osób widzi, że można bawić się bez tego typu napojów. Życzę organizatorom, by w tej wspaniałej misji trwali, a my jako samorządowcy będziemy ich w tych działaniach wspierali – zapewniał Wójt Krzysztof Kozicki.

  • 99mlody - niezalogowany 2018-01-15 06:37:36

    To może my na innych imprezach byliśmy co ? Przyznało mi się że tam Alko bylo? Nie twierdzę, że to była zła impreza Ale po prostu ja i dużo osób na niej polo. Tyle w temacie.

  • Małaa - niezalogowany 2018-01-14 19:51:18

    Wszyscy którzy przychodzą na bal wiedzą jak dobrze można się bawić bez alkoholu chociaż raz w roku na jednej imprezie- jest super muzyka i nastrój. My bawimy się co roku do rana. Pod stołem wcale nie ma alkoholu i to chore, ze ludzie wymyślają takie rzeczy.

  • rolni99 - niezalogowany 2018-01-14 18:54:28

    Ja tak samo Przyjacielu, połówke zrobiliśmy na 3 osoby takze to nie było dużo, pod stołąmi normalnie alko było

  • 99MŁODY - niezalogowany 2018-01-14 18:23:04

    ja też tam piłem spoko impreza

  • kupić88 - niezalogowany 2018-01-14 18:10:48

    Byłem na tym balu z żoną i flaszkę miałem w marynarce u było ok, duzo osób polo

  • bożka - niezalogowany 2018-01-14 17:59:24

    Super sprawa, bez alkoholu też można się świetnie bawić :)

  • ludwig - niezalogowany 2018-01-14 17:50:15

    sztywno jak?

  • alicja272 - niezalogowany 2018-01-14 17:38:15

    kiedyś byłam na weselu bezalkoholowym i widać różnicę. Moze to dobre na 2-3 godziny ale nie na całą noc ;) Sztywno jak ....

  • ludwig - niezalogowany 2018-01-14 17:32:06

    pokazać się trzeba...

  • refluk - niezalogowany 2018-01-14 16:00:41

    PISdzielce sie wkurza, toc akcyza to dochodowy biznes, nawet balsam kapucynski obanderowany a tu bal bez gorzolki.toc ten rzad bez dochodu pudzie w PISdu.

  • monk - niezalogowany 2018-01-14 15:53:36

    Bal bez jednego to jak taca bez kasy.

  • bezpruderyjny - niezalogowany 2018-01-14 14:55:04

    kościół bez boga, narzeczeństwo bez seksu, bal bez alkoholu..., zaprawdę jakie to POkrętne i smutne jest...