:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radujmy się... Wolna Polsko! [VIDEO i FOTO]

Sztuka, Radujmy Wolna Polsko! [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
25/10/2018 15:49

Widowisko muzyczno-taneczne o powyższym tytule zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży jako podsumowanie zadania realizowanego w ramach projektu "Pomost dla Niepodległej". Dzieci przeniosły się w świat lat 20-tych dzięki piosenkom i tańcom wykonywanym przez podopiecznych ROK. W programie znalazły się utwory m.in. Eugeniusza Bodo i Ludwika Starskiego.

- Regionalny Ośrodek Kultury miał taki zamysł, aby w sposób taki radosny uczcić tą setną rocznicę odzyskania niepodległości. Bardzo często organizowane są różne koncerty takie patetyczne a my z kolei chcieliśmy właśnie pokazać tą wolną Polskę, odrodzoną Polskę i jej dorobek właśnie z lat 20-tych, z lat 30-tych - mówi Agnieszka Żemek-Pawczyńska z łomżyńskiego ROK.

Wydarzenie pt. "Radujmy się... Wolna Polsko!" było widowiskiem muzyczno-tanecznym, podczas którego organizatorzy pokazali obszerny dorobek kulturalny odrodzonej Polski. Mogliśmy usłyszeć znane piosenki i szlagiery sprzed prawie stu lat autorstwa m.in. Eugeniusza Bodo i Ludwika Starskiego. W programie pojawiły się utwory takie jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą" a także "Ja się boję sama spać".

Występy oglądali uczniowie z łomżyńskich szkół, głównie ze Szkoły Podstawowej nr 10 ale drzwi otwarte były dla wszystkich zainteresowanych, którzy w taki właśnie sposób chcieli świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Widowisko zostało zorganizowane w ramach programu "Pomost dla Niepodległej" , którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

<

Radujmy się... Wolna Polsko! [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • Witold - niezalogowany 2018-10-27 10:41:20

    Pani Agnieszko, dzięki za tak wspaniałe widowisko. Serce się raduje.

  • Error - niezalogowany 2018-10-26 19:10:44

    Brawa ,dziekuję.

  • "pójdź za mną" - niezalogowany 2018-10-26 10:25:29

    @ qwas taa... coś w tym jest... to prawda za jaką Jan Paweł drugi święty jak święte dęby nie zszedłby by z tronu ... trzymając przy nim Jezusa (oczy wiście na krzyżu) i parafrazując słowa ks.Pieronka RZe tak brzydko POwiem ten Wielki ... "uczony w piśmie" trzymał się tronu jak wsza ogona - taki "kielich" krwi ssanej do końca

  • kurwatura + felula - niezalogowany 2018-10-26 10:19:22

    @ qwas taa... coś w tym jest lepiej nabijać głowy za qwasem ks.faryzeuszy skupionych w Łomży pod egidą "wartości prawicowych" ks.Honorow ego Pasterza Baraniego Stada przy KATEDRZE MOJŻESZA upadłego jak obłudnicy którzy na niej zasiedli uprawiając przy zbiegu farnej i dwornej fara ońską politykę społeczną i nie boskie stosunki społeczne upadłe na podnóżek tronu w swojej świątobliwej farze ps papież F zachęca by Polacy inspirowali się każdym słowem pochodzącym z JPII i rozważali w sercu swoim cyniczną kulturę świętości katolików na modlitwie gorliwych jak poganie

  • qwas - niezalogowany 2018-10-26 09:26:40

    Nie czytajcie tego ględzenia wyżej. Dzięki Wielkie Nasi Młodzi Kochani Artyści za to widowisko. Gratuluję,dziękuję,pozdrawiam. Wolność to wielka sprawa.

  • "potrzeba zmiany sposobu myśl - niezalogowany 2018-10-26 08:46:34

    jest takie przysłowie "...a głupiemu radość" dlatego mądrzy uczeni w piśmie z naprawiania szkód jakie wyrządzili obrońcy autorytetu nie tylko ks.pedofilów mają tej radości tyle co ks.Krupka ... tyle co kot napłakał taki ks.kot z ich koterii głoszącej frazesy wydarte z makulatury moli książkowych które niosąc przed sobą niegodnie (mole książkowe nie są dziećmi Bożymi) nazywają słowem życia wierząc w to jak ks.faryzeusze w swojego Boga

  • Papież milczy on wie czyja wi - niezalogowany 2018-10-26 08:40:40

    Papież milczy on wie czyja wina i wie że "winni się tłumaczą" i milczy z pokorą (?) ŹLE ją widać z pozycji ofiary brak mu dobrej woli naprawy tego co ta sukcesja apostolska schrzaniła nie tylko w Polsce

  • "potrzeba zmiany sposobu myśle - niezalogowany 2018-10-26 08:37:54

    @ mohort relikwiarz tej narodowej logiki zaniesionej na golgotę nadal stoi przy (pustym krzyżu) przy arcy kapłanach przy których trwa krzyżacka parafia w Łomży Jest taki fragment w listach Pawła z Tarsu który mówi że bez pomocy Ducha świętego nikt z nas nie może powiedzieć ze Jezus jest panem i Szaweł zwany Pawłem wchodzi do źródła (przez co ono staje się nieczyste) i wynosi z tego źródła ducha swojego tak samo nieczystego potem Jan Paweł drugi woła niech zstąpi duch twój (czy to był duch widać pod owocach) i na 100procent nie był to duch Ojca i Matki Jezusa zauważ że w dekalogu nie ma przykazania "czcij syna i córkę" a ks.Ojcowie działający w imieniu Ks.Jezusa (kłania się1+2przykazanie) stając ponad dziećmi jak Pasterze na Baranami celebrują te przykazanie niezgodnie z jego przeznaczeniem formując Dzieci na własną modłę Mr.Jezus w ewangelii do tej starszyzny plemiennej mówi musicie stać się jak to dziecko ... "i jeszcze" pozwólcie dzieciom przyjść do mnie to znaczy że uczeni w piśmie kapłani religijnej gerontokracji powinni sobie zrobić wielki reset i nie karmić gównem (taki tischneryzm) "swoich" dzieci by te dzieci nie nasiąknęły gównem nauki_wiary (taka prawda) tak jak oni trwający w wielkim o/błędzie (taki grzech pierworodny) swojej religii (egocentrycznego system wierzeń)dla którego fala nośną jest egoizm narodowy !!!!!! apostolstwa narodowców ... ... łatwo tych ks.ludzi złej woli rozpoznać po tym z jaką radością i troską trwają przy swoich relikwiarzach stawianych przy krzyżu cierpienia dla nich krzyżu świętym

  • Papież milczy on wie czyja win - niezalogowany 2018-10-26 08:11:09

    Odnosząc się do tej prawdy, Franciszek przypomniał, że niejednokrotnie pada pytanie: gdzie był wtedy Kościół, dlaczego nie obronił tych ludzi? "Wobec takiego pytania ja milknę, towarzyszę - odpowiedział Papież. - Rozpacz matek z Plaza de Mayo jest ogromna. Musimy im towarzyszyć i szanować ich ciepienia, trzymając je za rękę". rozpacz matek a rozpacz dzieci które nawet nie potrafią właściwie postawić pytania ?

  • Kościół jak Kanał Powstania Wa - niezalogowany 2018-10-26 08:04:39

    @ mohort na synodzie Ojców Duchownych do spraw dzieci taki ich obecnie synod do spraw młodzieży który właśnie dobiega końca "Zwrócono również uwagę, że częściowo kryzys u młodych ludzi spowodowany jest warunkami społecznymi, politycznymi, a nie jest jedynie winą Kościoła." oto jak Kościół wedle "Pawłowej formacji duchowej" broni się przed uczciwym aktem żalu i pojednania w duchu prawdy ... ...nie tylko za uwarunkowania społeczne i politykę Kościoła w jakiej zakładał LUDOWI krzyż cierpienia dla kościelnej hierarchii to krzyż święty z którym szły ofiary obrońców autorytetu nie tylko ks.pedofilów nie tylko przy katedrze w Łomży Tischner

  • +++ - niezalogowany 2018-10-26 07:36:27

    @ mohort Radujmy się... Wolna Polsko! tak się dzieje że "kamienie wołać będą" zamiast Wolnego Ludu uprzedmiotowionego na paśniku pasterzy fikcji prawnej której z urzędu nadaje się antropomorfizm i w sposób irracjonalny wynosi ponad ludźmi dla których mentalności paśnik staje się podmiotowością bez której nie można żyć i w obronie tej fikcji uznanej za najwyższe dobro trzeba służyć własna krwią i wołać TRWAM jak barany składane na ołtarzu interesów arcy kapłanów "bram piekielnych"

  • `mohort - niezalogowany 2018-10-25 20:07:41

    Coś się koledze lub koleżance w główce poprzestawiało.Lub stronę do komentowania pomylił.Lepiej dzieciakom super występu pogratulować by wypadało.

  • +++ - niezalogowany 2018-10-25 17:20:16

    jest takie przysłowie "...a głupiemu radość" i tą radość było widać przez lata trzydzieste czterdzieste pięćdziesiąte sześćdziesiąte osiemdziesiąte dziewięćdziesiąte ... i teraz też widać historia kołem się toczy i niedługo pewnie znowu ktoś powie "...Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego" i będzie to świadectwo o kolejnym cudzie kraju nad Wisłą ... ... w jakim hierarchowie spychają młodzież do krzyża cierpienia "i jeszcze" karzą się jej uśmiechać bo prawdziwy chrześcijani zawsze jest radosny ... ... a którzby nie chciał być prawdziwym chrześcijaninem ... w oparciu o te prawdziwe ks.wzorce robiące dobrą minę do złej gry (politycznej na przykład) do której obrona konieczna to obrona terytorialna narodowego egoizmu jaki przy świątyni w ewangelii zrobił krzyż Jezusowi

Dodajesz jako: |