:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radujmy się... Wolna Polsko! [VIDEO i FOTO]

Sztuka, Radujmy Wolna Polsko! [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
25/10/2018 15:49

Widowisko muzyczno-taneczne o powyższym tytule zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży jako podsumowanie zadania realizowanego w ramach projektu "Pomost dla Niepodległej". Dzieci przeniosły się w świat lat 20-tych dzięki piosenkom i tańcom wykonywanym przez podopiecznych ROK. W programie znalazły się utwory m.in. Eugeniusza Bodo i Ludwika Starskiego.

- Regionalny Ośrodek Kultury miał taki zamysł, aby w sposób taki radosny uczcić tą setną rocznicę odzyskania niepodległości. Bardzo często organizowane są różne koncerty takie patetyczne a my z kolei chcieliśmy właśnie pokazać tą wolną Polskę, odrodzoną Polskę i jej dorobek właśnie z lat 20-tych, z lat 30-tych - mówi Agnieszka Żemek-Pawczyńska z łomżyńskiego ROK.

Wydarzenie pt. "Radujmy się... Wolna Polsko!" było widowiskiem muzyczno-tanecznym, podczas którego organizatorzy pokazali obszerny dorobek kulturalny odrodzonej Polski. Mogliśmy usłyszeć znane piosenki i szlagiery sprzed prawie stu lat autorstwa m.in. Eugeniusza Bodo i Ludwika Starskiego. W programie pojawiły się utwory takie jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą" a także "Ja się boję sama spać".

Występy oglądali uczniowie z łomżyńskich szkół, głównie ze Szkoły Podstawowej nr 10 ale drzwi otwarte były dla wszystkich zainteresowanych, którzy w taki właśnie sposób chcieli świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Widowisko zostało zorganizowane w ramach programu "Pomost dla Niepodległej" , którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

<

Radujmy się... Wolna Polsko! [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

 • Witold - niezalogowany 2018-10-27 10:41:20

  Pani Agnieszko, dzięki za tak wspaniałe widowisko. Serce się raduje.

 • Error - niezalogowany 2018-10-26 19:10:44

  Brawa ,dziekuję.

 • "pójdź za mną" - niezalogowany 2018-10-26 10:25:29

  @ qwas taa... coś w tym jest... to prawda za jaką Jan Paweł drugi święty jak święte dęby nie zszedłby by z tronu ... trzymając przy nim Jezusa (oczy wiście na krzyżu) i parafrazując słowa ks.Pieronka RZe tak brzydko POwiem ten Wielki ... "uczony w piśmie" trzymał się tronu jak wsza ogona - taki "kielich" krwi ssanej do końca

 • kurwatura + felula - niezalogowany 2018-10-26 10:19:22

  @ qwas taa... coś w tym jest lepiej nabijać głowy za qwasem ks.faryzeuszy skupionych w Łomży pod egidą "wartości prawicowych" ks.Honorow ego Pasterza Baraniego Stada przy KATEDRZE MOJŻESZA upadłego jak obłudnicy którzy na niej zasiedli uprawiając przy zbiegu farnej i dwornej fara ońską politykę społeczną i nie boskie stosunki społeczne upadłe na podnóżek tronu w swojej świątobliwej farze ps papież F zachęca by Polacy inspirowali się każdym słowem pochodzącym z JPII i rozważali w sercu swoim cyniczną kulturę świętości katolików na modlitwie gorliwych jak poganie

 • qwas - niezalogowany 2018-10-26 09:26:40

  Nie czytajcie tego ględzenia wyżej. Dzięki Wielkie Nasi Młodzi Kochani Artyści za to widowisko. Gratuluję,dziękuję,pozdrawiam. Wolność to wielka sprawa.

 • "potrzeba zmiany sposobu myśl - niezalogowany 2018-10-26 08:46:34

  jest takie przysłowie "...a głupiemu radość" dlatego mądrzy uczeni w piśmie z naprawiania szkód jakie wyrządzili obrońcy autorytetu nie tylko ks.pedofilów mają tej radości tyle co ks.Krupka ... tyle co kot napłakał taki ks.kot z ich koterii głoszącej frazesy wydarte z makulatury moli książkowych które niosąc przed sobą niegodnie (mole książkowe nie są dziećmi Bożymi) nazywają słowem życia wierząc w to jak ks.faryzeusze w swojego Boga

 • Papież milczy on wie czyja wi - niezalogowany 2018-10-26 08:40:40

  Papież milczy on wie czyja wina i wie że "winni się tłumaczą" i milczy z pokorą (?) ŹLE ją widać z pozycji ofiary brak mu dobrej woli naprawy tego co ta sukcesja apostolska schrzaniła nie tylko w Polsce

 • "potrzeba zmiany sposobu myśle - niezalogowany 2018-10-26 08:37:54

  @ mohort relikwiarz tej narodowej logiki zaniesionej na golgotę nadal stoi przy (pustym krzyżu) przy arcy kapłanach przy których trwa krzyżacka parafia w Łomży Jest taki fragment w listach Pawła z Tarsu który mówi że bez pomocy Ducha świętego nikt z nas nie może powiedzieć ze Jezus jest panem i Szaweł zwany Pawłem wchodzi do źródła (przez co ono staje się nieczyste) i wynosi z tego źródła ducha swojego tak samo nieczystego potem Jan Paweł drugi woła niech zstąpi duch twój (czy to był duch widać pod owocach) i na 100procent nie był to duch Ojca i Matki Jezusa zauważ że w dekalogu nie ma przykazania "czcij syna i córkę" a ks.Ojcowie działający w imieniu Ks.Jezusa (kłania się1+2przykazanie) stając ponad dziećmi jak Pasterze na Baranami celebrują te przykazanie niezgodnie z jego przeznaczeniem formując Dzieci na własną modłę Mr.Jezus w ewangelii do tej starszyzny plemiennej mówi musicie stać się jak to dziecko ... "i jeszcze" pozwólcie dzieciom przyjść do mnie to znaczy że uczeni w piśmie kapłani religijnej gerontokracji powinni sobie zrobić wielki reset i nie karmić gównem (taki tischneryzm) "swoich" dzieci by te dzieci nie nasiąknęły gównem nauki_wiary (taka prawda) tak jak oni trwający w wielkim o/błędzie (taki grzech pierworodny) swojej religii (egocentrycznego system wierzeń)dla którego fala nośną jest egoizm narodowy !!!!!! apostolstwa narodowców ... ... łatwo tych ks.ludzi złej woli rozpoznać po tym z jaką radością i troską trwają przy swoich relikwiarzach stawianych przy krzyżu cierpienia dla nich krzyżu świętym

 • Papież milczy on wie czyja win - niezalogowany 2018-10-26 08:11:09

  Odnosząc się do tej prawdy, Franciszek przypomniał, że niejednokrotnie pada pytanie: gdzie był wtedy Kościół, dlaczego nie obronił tych ludzi? "Wobec takiego pytania ja milknę, towarzyszę - odpowiedział Papież. - Rozpacz matek z Plaza de Mayo jest ogromna. Musimy im towarzyszyć i szanować ich ciepienia, trzymając je za rękę". rozpacz matek a rozpacz dzieci które nawet nie potrafią właściwie postawić pytania ?

 • Kościół jak Kanał Powstania Wa - niezalogowany 2018-10-26 08:04:39

  @ mohort na synodzie Ojców Duchownych do spraw dzieci taki ich obecnie synod do spraw młodzieży który właśnie dobiega końca "Zwrócono również uwagę, że częściowo kryzys u młodych ludzi spowodowany jest warunkami społecznymi, politycznymi, a nie jest jedynie winą Kościoła." oto jak Kościół wedle "Pawłowej formacji duchowej" broni się przed uczciwym aktem żalu i pojednania w duchu prawdy ... ...nie tylko za uwarunkowania społeczne i politykę Kościoła w jakiej zakładał LUDOWI krzyż cierpienia dla kościelnej hierarchii to krzyż święty z którym szły ofiary obrońców autorytetu nie tylko ks.pedofilów nie tylko przy katedrze w Łomży Tischner

 • +++ - niezalogowany 2018-10-26 07:36:27

  @ mohort Radujmy się... Wolna Polsko! tak się dzieje że "kamienie wołać będą" zamiast Wolnego Ludu uprzedmiotowionego na paśniku pasterzy fikcji prawnej której z urzędu nadaje się antropomorfizm i w sposób irracjonalny wynosi ponad ludźmi dla których mentalności paśnik staje się podmiotowością bez której nie można żyć i w obronie tej fikcji uznanej za najwyższe dobro trzeba służyć własna krwią i wołać TRWAM jak barany składane na ołtarzu interesów arcy kapłanów "bram piekielnych"

 • `mohort - niezalogowany 2018-10-25 20:07:41

  Coś się koledze lub koleżance w główce poprzestawiało.Lub stronę do komentowania pomylił.Lepiej dzieciakom super występu pogratulować by wypadało.

 • +++ - niezalogowany 2018-10-25 17:20:16

  jest takie przysłowie "...a głupiemu radość" i tą radość było widać przez lata trzydzieste czterdzieste pięćdziesiąte sześćdziesiąte osiemdziesiąte dziewięćdziesiąte ... i teraz też widać historia kołem się toczy i niedługo pewnie znowu ktoś powie "...Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego" i będzie to świadectwo o kolejnym cudzie kraju nad Wisłą ... ... w jakim hierarchowie spychają młodzież do krzyża cierpienia "i jeszcze" karzą się jej uśmiechać bo prawdziwy chrześcijani zawsze jest radosny ... ... a którzby nie chciał być prawdziwym chrześcijaninem ... w oparciu o te prawdziwe ks.wzorce robiące dobrą minę do złej gry (politycznej na przykład) do której obrona konieczna to obrona terytorialna narodowego egoizmu jaki przy świątyni w ewangelii zrobił krzyż Jezusowi

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Montaż Przydomowych

Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

Majsterkowicz - złota rączka.

Zatrudnimy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17zł netto na start. Po 3 miesiącach przeszkolenia..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Hydraulik

Hydraulika komplexowa - całe budynki od a do z - jak i stare intalacie modernizuiemy - kotły stare wymieniamy - z każdego materiału wykonuiemy..


Zobacz ogłoszenie

wykonam drewnianą architekturę

Wykonam drewnianą architekturę ogrodową (altany, wiaty, stoły, ławy, domki dla dzieci, huśtawki itp.)


Zobacz ogłoszenie

Praca w agencji turystycznej

Jeśli dużo się uśmiechasz, lubisz kontakty z ludźmi, obsługa komputera nie ma dla Ciebie tajemnic, to szukamy właśnie Ciebie na stanowisko doradcy..


Zobacz ogłoszenie

KUPIĘ AUTA

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Fotobudka na wesele,komunie

Wynajmij Fotobudke na wesele,urodziny , imprezy okolicznościowe. Mamy jeszcze wolne terminy na 2019 rok. Numer tel:606257277..


Zobacz ogłoszenie

Geodeta, mapy, wytyczenia,

Mapy do celów projektowych, wytyczenia budynków, pomiary realizacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, pomiary inwentaryzacyjne, usługi..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie 61m2 Łomża

Sprzedam mieszkanie 61,5m2 do własnej aranżacji. Polecam Państwu przestronne, jasne mieszkanie o powierzchni 61,5m2. Budynek znajduje się na osiedlu..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię do produkcji

Zatrudnię osoby z doświadczeniem lub bez do produkcji ogrodzeń betonowych. Wysokie wynagrodzenie. Praca w Konarzycach. Więcej informacji udzielę..


Zobacz ogłoszenie

DRUKARKA ELZAB ZETA 1800 ZŁ.

Drukarka fiskalna ELZAB Zeta to drukarka z elektronicznym zapisem kopii paragonów. Dedykowana jest do małych i średnich punktów sprzedaży. Ze..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Corolla E12 2003 1.6

Auto z polskiego salonu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem 2 właścicielem od 11 lat i przejechałem 113 tys. km. Obecny stan..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"