Rewelacyjna Łomża pomogła dzieciom [VIDEO i FOTO]

Akcje charytatywne, Rewelacyjna Łomża pomogła dzieciom [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
15/09/2018 17:14

Na Stadionie Miejskim w Łomży odbyła się 4. edycja PKO Biegu Charytatywnego pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem". Swoją sztafetę wystawił między innymi łomżyński Ratusz, w której pobiegł prezydent Mariusz Chrzanowski. Uczestnicy pokonali łącznie 2753 okrążenia, co dało naszemu miastu wysokie drugie miejsce w całym kraju. Inicjatywie przyświecał szczytny cel, jakim była pomoc w dożywianiu dzieci.

PKO Biegu Charytatywnym odbywał się równocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce. Nad Narwią wystartowało 70 pięcioosobowych zespołów, których zadaniem było pokonanie jak największej ilości okrążeń w przeciągu jednej godziny. Łomżyńscy biegacze spisali się rewelacyjnie, przebiegając wokół murawy Stadionu Miejskiego 2753 razy. Ten wynik dał naszemu miastu znakomite drugie miejsce, tuż za Lidzbarkiem Warmińskim, w końcowej klasyfikacji. Najlepiej biegającą sztafetę tworzyli zawodnicy "Korytkowski Team", oparci na lekkoatletach Prefbetu Śniadowo Łomża. Na tartanowej bieżni można było dostrzec m.in. Justynę Korytkowską.

- Bardzo się cieszę, że po rocznej przerwie ten bieg powrócił do Łomży. Wyprzedziliśmy dużo większe ośrodki takie jak Warszawa czy Wrocław. To pokazuje, że jesteśmy miastem sportu. Jednak najważniejsza była zabawa i pomoc w dożywianiu dzieci. W tym roku środki zostaną przekazane na posiłki dla najmłodszych Towarzystwu Przyjaciół Dzieci – powiedział po zakończonym biegu prezydent Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta podkreślał, że każdy z uczestników dołożył swoją cegiełkę na ten szczytny cel. - I za ten aktywny udział chciałbym serdecznie wszystkim podziękować – mówił gospodarz Łomży i wyraził nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się także nad Narwią.

Oprócz rywalizacji sportowej trwała również ta na trybunach, bo w tym roku pomagać mogli kibice. Najbardziej liczna, barwna i głośna była "urzędowa" strefa kibica, która otrzymała od Fundacji PKO Banku Polski dodatkowe 10 tys. zł. Środki będą przekazane na leczenie Kamila, u którego rok temu zdiagnozowano nieuleczalną postępującą chorobę Huntingtona. - Cieszymy się, że udało nam się pozyskać w ten sposób pieniądze na charytatywny cel – mówiła Żaneta Matyjasiak ze stowarzyszenia "Łomża piecze Ciasta", które włączyło się do kibicowania. Strefę kibica wsparł też Młodzieżowy ŁKS oraz fani ŁKS Łomża, nie zabrakło w niej też samych urzędników oraz ich rodzin. - Te wsparcie czuliśmy na bieżni – chwalił kibiców i dziękował im za doping prezydent miasta.

- PKO Biegu Charytatywny jest poświęcony dzieciom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Każde okrążenie było przeliczane na określoną kwotę pieniędzy. Od lat nasz bank włącza się w tego typu inicjatywy.  Warto także promować sport, a jego najpowszechniejszą formą jest bieganie – tłumaczył Andrzej Ogonowski, dyrektor 1 Oddziału PKO BP w Łomży. Podkreślał bardzo dużą rolę prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który osobiście zaangażował w to, aby wydarzenie odbyło się po raz trzeci w Łomży. - Widać, że ten bieg jest tu niezwykle potrzebny. Sportowa rywalizacja połączona ze szczytną ideą integruje nie tylko mieszkańców miasta, ale i regionu – podsumował Andrzej Ogonowski.

Ambasadorem 4. PKO Biegu Charytatywnego, który odbył się  w naszym mieście był Jakub Krzewina. Tegoroczny halowy mistrz świata ze sztafety 4x400 podkreślał znakomitą atmosferę łomżyńskiego stadionu. - Widać, że wszyscy fajnie się bawili i to bardzo cieszy, że biegając możemy pomagać innym – powiedział polski lekkoatleta. Dodał, że w Łomży był już kiedyś tylko przejazdem, a teraz była okazja, aby zwiedzić trochę miasto i okolicę. - Podoba mi się tu, a przede wszystkim ludzie, którzy są bardzo mili – zakończył złoty medalista z Birmingham.

Rewelacyjna Łomża pomogła dzieciom [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • NIe dla Muzyki - niezalogowany 2018-09-16 14:11:28

    widzialem liste na bieg pko bp w druzynie prezydenta byla krynicka i olbrys!!!!!w mpgkim mowia,ze olbrys juz nawet tlumaczyl sie z tego na nowogrodzkiej to normalne?????chca zastraszyc ludzi?????

  • forever PiS - niezalogowany 2018-09-16 14:09:49

    wyborca mialobyc 350 miejsc w tym 300 na produkcje ale pan osel latal zevy uniewazniac przetarg na strefe????to normalne w takim klimacie to tylko biznes ogrodoey na kierzkowej zostanie

  • obserwator - niezalogowany 2018-09-16 14:07:35

    Wyborco, a od kiedy to i który samorząd w Polsce organizuje zakłady produkcyjne? Chyba nie taka rola samorządu? Co innego tworzenie podstaw pod takie zakłady? To jest zrobione w Łomży. Nawet strefa ekonomiczna jest, ale zanim pojawił się inwestor, w przedbiegach został przestraszony przez opozycję (słynne już zebranie zorganizowane przez Prosińskiego, na którym nieudolnie próbował zabłysnąć Kołakowski).

  • Wyborca - niezalogowany 2018-09-16 13:57:03

    Nie da się czytać tych wymuszonych wypocin jaki to Chrzanowski wspaniały. Dzieciak bez doświadczenia jedyne co mu dobrze wychodzi to propaganda sukcesu. Na jego miejscu spaliłbym się zew study ze przez 4 lata nie zorganizował w Łomży żadnego zakładu produkcyjnego, miejsc pracy itp

  • ziarenko prawdy - niezalogowany 2018-09-16 13:15:37

    Łks przedostatni w 4 lidze to już się nie pisze bo niepoprawne politycznie miasto daje 500.000,00pln się pytam na co? Na co idą te pieniądze?! Klub ma budżet 700tys zł i walczą o utrzymanie w 4 lidze Śmierdzi to jakimiś przekrętami ale pewnie zaraz Uściłowski z podobnymi darmozjadami z półświatka łomżyńskiego sportu wyląduje na ulotce wyborczej Chrzanowskiego ale niestety na tej taniej propagandzie sukcesu kupicie co najwyżej głosy bezmózgich małolatów a to niestety nie wystarczy. To szambo już śmierdzi a wkrótce wybije

  • Paranoja - niezalogowany 2018-09-16 08:52:42

    Czy to prawda że z drużyny prezydenta bali sie wystartować Olbrys i Krynicka??? Wszak wiadomo że kto ma jakikolwiek kontakt z obecnym prezydentem jest potem poddawany wnikliwej analizie. Tak na wszelki wypadek... Wracają stare czasy? Nowa kandydatka w partii a jakby stare metody.

  • Obluda - niezalogowany 2018-09-16 08:49:27

    Stefan kibica!!!!!! Urzędowa!!!!! Super. Widać kto potrafi być ponad podziałami. Tylko czy to sprawka pewnej pani że za plecami kibicującej strefy urzędu stali policjanci i bacznie obserwowałali czy przypadkiem ktoś nie wystrzeli konfetti lub jakieś dziecko za dużej banki nie wypuści? Dozylismy czasów ....

  • koko - niezalogowany 2018-09-15 22:55:46

    Wspaniała impreza, chura! pychota

  • biegacz - niezalogowany 2018-09-15 21:00:23

    A mi brak tak ważnej informacji,że zwycięzcy uzyskali najlepszy wynik w historii tej 4 letniej imprezy 54 okrążenia 290 metrów.. i to z rezultatów z całego kraju.

  • yrah - niezalogowany 2018-09-15 20:47:47

    Były tez inne kasyfikacje, takie jak najstarszy zawodnik, Kobiety itp. Szkoda, że redaktor tego nie podał, tak jak o biegach dzieci.

  • kibic z ulicy Zjazd - niezalogowany 2018-09-15 20:43:53

    Racja redakcja nie ujęła biegu dzieci w artykule.Prezydenta widziałem jak kibicował na trybunach najmłodszym, ale redakacja dotarła dopiero w w połowie biegu dorosłych ..szkoda

  • PKO bieg młodych - niezalogowany 2018-09-15 20:22:33

    Przed panem prezydentem były biegi dzieci od 4latkow w górę. Ponad 100 dzieciaków. I to im należą się największe brawa mimo ze zostały pominięte przez piszącego ten artykuł.

  • Ziutek - niezalogowany 2018-09-15 20:11:38

    bardzo piekny bieg..Lomza stawia na sport widac w tej kadencji

  • kibic - niezalogowany 2018-09-15 19:55:25

    Te wsparcie czuliśmy na bieżni – chwalił kibiców i dziękował im za doping prezydent miasta. Prezydencie jest Pan dobrym człowiekiem, dlatego życzę wszystkiego dobrego.

  • jutro - niezalogowany 2018-09-15 19:50:17

    Bardzo dobrze że propagowany jest zdrowy tryb życia i przy tym można pomóc potrzebującym. Dobra inicjatywa tylko się boję, że możemy ją stracić jak do władzy w mieście dojdą osoby, które nie znają się na sporcie i nie będą chciały wspierać tego typu prozdrowotnych imprez.

  • Alex. - niezalogowany 2018-09-15 19:39:15

    Fajnie że Chrzanowski potrafił ściągnąć taką imprezę do Łomży.

  • rysiu - niezalogowany 2018-09-15 19:33:12

    Łomża lekkoatletyką stoi! Brawo!

  • promocja Łomży - niezalogowany 2018-09-15 17:54:27

    W tym roku dzięki zaangażowaniu Prezydenta Chrzanowskiego bieg powrócił do Łomży i oby tak zostało. Łomża jest w elitarnym gronie dwunastu miast w Polsce, w którym odbyła się ta impreza sportowa.

  • promocja Łomży - niezalogowany 2018-09-15 17:54:26

    W tym roku dzięki zaangażowaniu Prezydenta Chrzanowskiego bieg powrócił do Łomży i oby tak zostało. Łomża jest w elitarnym gronie dwunastu miast w Polsce, w którym odbyła się ta impreza sportowa.

  • łomżing - niezalogowany 2018-09-15 17:45:31

    Sport, zabawa i pomoc charytatywna i to wszystko w jednej imprezie. Super, że po raz kolejny w Łomży.

  • uczestnik - niezalogowany 2018-09-15 17:42:39

    Świetna impreza sportowa. Oby więcej takich

  • do chrzanu z tą propagandą - niezalogowany 2018-09-15 17:36:23

    "Napisane przez UM Łomża " ZA TAKIE ARTYKUŁY TEŻ PŁACI RATUSZ ?

Dodajesz jako: |