:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Rozwijamy talenty i pasje! Dzień Otwarty w Szkołach Katolickich [VIDEO]

09/03/2018 08:03

Swoją wyjątkowo bogatą ofertę edukacyjno-wychowawczą zaprezentowały we czwartek podczas dnia otwartego Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefa Wyszyńskiego w Łomży. W sposób szczególny zachęcano najmłodsze dzieci do podjęcia nauki w klasie pierwszej Katolickiej Szkole Podstawowej. Maluchy to bowiem "oczko w głowie" całej szkolnej społeczności.

Na każdym kroku w rozmowach z dyrekcją, ale przede wszystkim uczniami Szkół Katolickich, podkreślana była rodzinna atmosfera panująca w placówce i wysokie poczucie bezpieczeństwa. Dzieci, które jako pierwsze trafiły do Katolickiej Szkoły Podstawowej we wrześniu 2017 roku, znalazły tu przyjazne środowisko. Starsi uczniowie, zarówno z gimnazjum, jak też licealiści, pomagają najmłodszym kolegom na każdym kroku, opiekują się nimi i jak podkreśla dyrektor Bożena Śliwowska, stanowią dla nich wzór do naśladowania.

Szkoła szczyci się świetnym, nowoczesnym wyposażeniem, wysokim poziomem nauczania, bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych, podczas których dzieci mogą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia.

- Wszystkie pracownie w szkole są wyposażone w najnowocześniejszy, multimedialny sprzęt. Są to tablice interaktywne. Mamy dwie pracownie komputerowe w pełni wyposażone. Mamy również dwie specjalnie przygotowane pracownie do nauki języków obcych. Są to również pracownie multimedialne wyposażone zarówno w tablice, jak i w stanowiska ze słuchawkami, co w znacznie ułatwia praktyczną naukę czy to języka angielskiego, niemieckiego, a także języka rosyjskiego - wylicza Marcin Makowski ze Szkół Katolickich.

Katolicka Szkoła Podstawowa zapewnia wszechstronny rozwój każdego ucznia w sferze intelektualnej i fizycznej. Oferuje naukę programowania, gry w szachy, edukację filmową i teatralną, nauczanie polisensoryczne, daje możliwość przygotowania do egzaminów Cambridge. Nakierowana jest na rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży oraz zapewnia prezentowanie ich osiągnięć na forum publicznym. Uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć sportowych m. in. zumby, tenisa, basenu, piłki siatkowej i nożnej. Co ważne zajęcia te są nieodpłatne.

- Moje doświadczenia wieloletnie wskazywały na to, że takie różne grupy wiekowe czyli młodzież i dzieci, one się bardzo dobrze dogadują. Oczywiście z pewnym też niepokojem na to patrzyłam, czy to nam się rzeczywiście uda i udało się. Małe dzieci biorą dobry przykład ze swoich starszych kolegów, natomiast starsi koledzy opiekują się maluszkami, bo nie ma tutaj takiego wzajemnego zagrożenia. Małe dzieci nie są konkurencją dla młodzieży, a młodzież jest dobrym wzorem dla małych dzieci - tłumaczy dyrektor Bożena Śliwowska.

Rodzice, którzy odwiedzili wczoraj ze swoimi pociechami Katolicką Szkołę Podstawową, w dużej części już zdecydowali o posłaniu do niej swoich dzieci. Wizyta w szkole miała więc na celu bardziej obejrzenie szkoły z bliska i oswojenie z nią maluchów. Wśród odwiedzających byli rodzice, których starsze dzieci już uczą się w Szkołach katolickich, a nawet absolwenci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy postanowili do swojej dawnej szkoły posłać kolejne pokolenie. To ostatnie wydaje się najlepszą rekomendacją dla tej placówki, bo przecież nikt nie zna jej lepiej niż obecni i byli uczniowie.

Rozwijamy talenty i pasje! Dzień Otwarty w Szkołach Katolickich [VIDEO] komentarze opinie

 • czy w Łomży można pogwarzyć o - niezalogowany 2018-03-11 06:51:51

  @ Gość idąc za twoim tokiem myślenia to można powiedzieć że najlepsza szkoła w mieście ma STADION a w pobliskiej stolicy to nawet ma zaplecze naukowe z PAŁACU ... KULTURY i NAUKI im. KOPERNIKA o metrach kwadratowych w przeliczeniu na piętę nie wspomnę ... bo przy robieniu skłonów nikt nikogo w dupkę nie pociera tak przestronnie

 • Gość - niezalogowany 2018-03-10 22:04:21

  Szkoła ma: własną salę gimnastyczną, siłownię, użyczaną DUŻĄ salę w pobliskim seminarium oraz boisko z siłownią ;) A na przerwach ciasno nie jest - korytarze może do najszerszych nie należą, ale nikt nie stoi nikomu po piętach nie depcze ;)

 • Krzyżem Cierpenia Ks.Jezusa w - niezalogowany 2018-03-10 18:38:01

  po tym co cenzura grabi do siebie jak grabarze życia na ziemi tej ziemi widać że ją obsługują cholernie inteligentne ale krótkowzroczne tępe dzidy których mądrość polega na pieszczeniu diabła nie wolą ... pognać go z ziemi tej ziemi a na dłuższą metę mogło być tak pięknie z korzyścią nam wszystkim

 • Krzyżem Cierpenia Ks.Jezusa w - niezalogowany 2018-03-10 18:06:50

  @ mieszkaniec taki POKÓJ ma wiele zalet - wartości katolickich - nauczyciele się integrują i widoczny brak kontaktu ze światem zewnętrznym taki komfort pracy w sztucznym klimacie w blaski świateł "ciemnogrodu" szkoła Biskupów ks.MISZCZÓW koncelebracji pozorów w duchu wyższej szkoły multimedialnej i kolektywnej Ojców patologii (biblijnych) eschatologicznych promujących swoje wartości katolickie nr.1 bezpieczeństwo ... np. dla środowiska ks.degeneratów broniących autorytetu ks.pedofilów znoszących ow(o)ce Kinowej Teologii ... miłości bliźniego do siebie samego

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-03-10 16:56:25

  W szkole nie ma nawet sali gimnastycznej i jest bardzo ciasno na przerwach.

 • Matka - niezalogowany 2018-03-10 15:07:04

  Z takich tresowanych dzieci "aby nie było z nimi problemów" wyrosną potem takie Andrzejki Dudy bez swojego zdania , bez jaj , cały czas na kolanach przed byle kiecką byle czarną albo fioletową.poddańczy , tchórzliwy budyń który musi mieć nad sobą bat. O to chodzi kochającym rodzicom ? Chcecie potulnego barana , czy człowieka z otwartym umysłem ?

 • biblijne sprzedać i rozdać pot - niezalogowany 2018-03-10 08:03:14

  @ Robert L. promujesz totalitaryzm pełzający jak diabeł kuszący czymś pozornie dobrym

 • Mietek W. - niezalogowany 2018-03-09 23:43:59

  Dzieci księdza będą miały tam raj

 • Robert L. - niezalogowany 2018-03-09 23:06:54

  Majstersztyk wśród organizacji takich wydarzeń! Byliśmy z żoną i czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Gratulacje dla uczniów i nauczycieli, którzy to zorganizowali. Nasza córka zacznie tam naukę od września. I to była wspólna decyzja, ale jeśli pozwalamy dzieciom w wieku 6-7 lat decydować o wyborze szkoły, to nic dziwnego, że potem są z nim same problemy. Bezstresowe wychowanie? Gratuluję. Idźcie kupcie swoim pierworodnym jeszcze IPady, Iphony, laptopy, może od razu helikoptery. Wtedy i szkoła nie potrzebna.

 • Matka - niezalogowany 2018-03-09 20:15:15

  Tak się zastanawiam , co to za rodzice którzy poddają swoje dzieci totalnej indoktrynacji i zabierają im możliwość wyboru wolności w samostanowieniu Te dzieci i młodzież poddana totalnemu praniu mózgów , bardzo często nie będzie w stanie spojrzeć na świat własnymi oczami , zmysłami. Jeszcze tylko brakuje by nieświadome niemowlęta pozapisywać do partii którą akurat rodzice popierają.

 • Żal dzieci - niezalogowany 2018-03-09 20:00:28

  Rośnie narybek dewotów Nauka i religia to jak grzebień dla łysego

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Fotobudka na wesele,komunie

Wynajmij Fotobudke na wesele,urodziny , imprezy okolicznościowe. Mamy jeszcze wolne terminy na 2019 rok. Numer tel:606257277..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca- kasjer na stacji

Zatrudnię sprzedawcę- kasjera na stację paliw Orlen w Piątnicy. Zainteresowanych ofertą proszę o CV ze zdjęciem na e-mail.


Zobacz ogłoszenie

17zł/godz. Siwiki (gm.Zbójna)

Potrzebujemy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17 zł na start. Wypłata co tydzień. Praca w..


Zobacz ogłoszenie

Montaż Przydomowych

Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

KUPIĘ AUTA

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Hydraulik

Hydraulika komplexowa - całe budynki od a do z - jak i stare intalacie modernizuiemy - kotły stare wymieniamy - z każdego materiału wykonuiemy..


Zobacz ogłoszenie

DRUKARKA ELZAB ZETA 1800 ZŁ.

Drukarka fiskalna ELZAB Zeta to drukarka z elektronicznym zapisem kopii paragonów. Dedykowana jest do małych i średnich punktów sprzedaży. Ze..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut osobowe terenowe

Kupię auta osobowe terenowe lub dostawcze, auto może być w pełni sprawne, uszkodzone, wymagające remontu. Dobrze płacimy za auta zadbane od..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie 61m2 Łomża

Sprzedam mieszkanie 61,5m2 do własnej aranżacji. Polecam Państwu przestronne, jasne mieszkanie o powierzchni 61,5m2. Budynek znajduje się na osiedlu..


Zobacz ogłoszenie

wykonam drewnianą architekturę

Wykonam drewnianą architekturę ogrodową (altany, wiaty, stoły, ławy, domki dla dzieci, huśtawki itp.)


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej, usługi koparko ładowarką www.marbruk-lomza.com Tel: 511 593 614


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"