:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Ruszyły zapisy na wyścig inaugurujący system rowerów miejskich "ŁoKeR"

Newsy, Ruszyły zapisy wyścig inaugurujący system rowerów miejskich ŁoKeR - zdjęcie, fotografia
12/04/2018 05:01

Już 26 kwietnia w Porcie Łomża odbędzie się inauguracja Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR. W ramach tego wydarzenia Miasto Łomża oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na Łomżyński Wyścig Rowerowy. Zapisy będą przyjmowane do 19 kwietnia 2018 r.

W zawodach mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia. Dla każdego zawodnika na czas zawodów zostanie wypożyczony rower miejski. Organizatorzy zapewniają również kask, który pozostanie na własność zawodników. Rowerowe zmagania odbędą się w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. Wyścig rozpocznie się o godz. 18:30 na terenach sportowo-rekreacyjnych nad Narwią przy ul. Żydowskiej. Dla zwycięzców organizatorzy przewidują upominki.

Zapisy trwają do 19 kwietnia 2018 r. w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży oraz za pośrednictwem zgłoszeń mailowych pod adresem: mosir@mosir.lomza.pl. Maksymalna liczba uczestników wynosi 40 osób.

Łomżyński Wyścig Rowerowy to nie jedyna atrakcja przewidziana na ten dzień. W programie jest także: miasteczko ruchu drogowego (16:00-21:00), kuchnia polowa (19:00), występy artystyczne zespołów: Tabor (19:00) oraz Moment (19:30).

ŁoKeR to system wypożyczania rowerów miejskich, liczący najprawdopodobniej 13 stacji rozmieszczonych w strategicznych punktach miasta. Na każdej z nich do dyspozycji będzie 7-8 rowerów. Do projektu weszło jak na razie 15 firm, które sponsorują 7 stacji rowerowych. Około 160 tysięcy złotych na 3 stacje przeznacza też Miasto Łomża. Program potrwa do 31 października 2018 r.

Ruszyły zapisy na wyścig inaugurujący system rowerów miejskich "ŁoKeR" komentarze opinie

  • Tadeo - niezalogowany 2018-04-12 15:12:12

    Zawiedzony wyborco pisu czy ogoliłeś swą facjatę, czy dalej jak św. Mikołaj chodzisz zarośnięty.

  • Damianek - niezalogowany 2018-04-12 15:05:23

    Co jeden hejter może mówić w imieniu wszystkich mieszkańców. Część moich znajomych otwarcie mówi że będzie korzystać z łokera, a są też znajomi którzy nie będą z niego korzystać. Jedno wiem że amatorów ten projekt znajdzie. Bardzo dobrze, że w tym roku jest pilotaż. Jeżeli się nie sprawdzi to już rowerów miejskich nikt na siłę nie będzie oferował.

  • Cinek - niezalogowany 2018-04-12 14:15:57

    Rower miejski funkcjonuje nie tylko w Warszawie, ale w wielu większych i mniejszych miastach. Jest dostępny m.in. w Białymstoku. Wszędzie się sprawdza i jest popularny tam gdzie jest. Nie widzę najmniejszego powodu, żeby w Łomży miało być inaczej. To że ktoś ma swój rower, nie znaczy, że nie będzie korzystał z miejskiego. Zwłaszcza, że pierwsze 15 minut jazdy rowerem miejskim ma być bez opłat. Super inwestycja. Będę z niej korzystał, jak i z pewnością wiele osób w Łomży.

  • zawiedzony wyborca PiSu - niezalogowany 2018-04-12 12:39:34

    MOSiR niech poda statystyki - JAKIE BYŁO ZAINTERESOWANIE UBIEGŁOROCZNYM PROGRAMEM WYPOŻYCZALNI ROWERÓW MIEJSKICH W ŁOMŻY !jakie było obłożenie ? proszę o bilans zysków i strat , rentowne to było ?

  • zawiedzony wyborca PiSu - niezalogowany 2018-04-12 12:34:43

    MOSiR niech poda statystyki - JAKIE BYŁO ZAINTERESOWANIE UBIEGŁOROCZNYM PROGRAMEM WYPOŻYCZALNI ROWERÓW MIEJSKICH W ŁOMŻY !jakie było obłożenie ? proszę o bilans zysków i strat , rentowne to było ?

  • zawiedzony wyborca PiSu - niezalogowany 2018-04-12 12:28:58

    To już z tego swojego komunijnego wyrosłeś? Porównuje Warszawę do Łomży haha W W-wie z rowerów korzystają mieszkańcy, studenci i przyjezdne słoiki , takie jak ty, co nie mają tam swojego roweru. Zobacz jaki ruch jest na "ulicy" w stolicy a jaki u nas. Czasem tam dużo szybciej jest dojechać z uczelni na uczelnię, na zajęcia dodatkowe, czy choćby do sklepu. I sieć jest dużo lepiej rozbudowana , a u nas gdzie będziesz jeździł ? Widziałeś rozmieszczenie tych stacji ?

  • tom37 - niezalogowany 2018-04-12 12:16:48

    W Warszawie korzystałem z miejskich rowerów i tutaj też mam taki zamiar.

  • zawiedzony wyborca PiSu - niezalogowany 2018-04-12 12:10:58

    Tak, swój w chałupie zostawisz a będziesz wypożyczał miejski :)))))))))))))))))komu ty głupoty wmawiasz, żeby tylko podlizać się Chrzanowskiemu ? a teraz ładna pogoda i ty poczekasz do 26 kwietnia na inaugurację tego Łokera ?

  • zawiedzony wyborca PiSu - niezalogowany 2018-04-12 12:05:21

    Prywatni sponsorzy mogli sami to zorganizować jakby w tym widzieli wcześniej jakąkolwiek korzyść dla siebie. Teraz podlizują się włodarzowi Łomży , wspierając jego program drobnymi sumami, licząc na przychylność "władzy " za jakiś czas ? Po za tym , tu w Łomży to się nie sprawdzi . Jakie było dotychczasowe powodzenie wypożyczalni rowerów MOSiRu w ubiegłym roku ? Zna ktoś jakieś dane, dotyczące rentowności tej działalności w Łomży ?

  • tom37 - niezalogowany 2018-04-12 12:04:36

    A kto powiedział, że nie mam roweru? To nie wyklucza, że i tak mogę pojeździć.

  • zawiedzony wyborca PiSu - niezalogowany 2018-04-12 11:57:27

    Ile ten Łoker ma nas kosztować? Kto wie ile kasy daje miasto, a ile pod presją ratusza wywalą miejskie spółki ?

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-12 11:52:53

    tom37 , to do tej pory nie dorobiłeś się własnego roweru, na komunię też nie dostałeś ?

  • tom37 - niezalogowany 2018-04-12 11:33:53

    No to niedługo będziemy śmigać na rowerkach. Fajna sprawa

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-04-12 10:41:48

    W innych miastach poniszczyli rowery,ludzie nie szanują nie swojego sprzętu.

  • jaKtos - niezalogowany 2018-04-12 10:09:59

    bardzo fajna inicjatywa,o ile nie bedzie drogo. ale mnie najbardziej ciekawi i troche martwi odpowiedzialnosc za wypozyczony sprzet,i nawet blokuje chec na korzystanie z takiego wypozyczonego roweru. wiec prosze znawcow tematu o wyjasnienie co z odpowiedzialnoscia za ew zniszczenie czegos w rowerze w czasie wypozyczenia,przeciez nikt nie sprawdza stanu technnicznego roweru po uzyciu przez poprzedniego wypozyczajacego . jest tu jakies ubezpieczenie ? pozdrawiam.

  • Majlena - niezalogowany 2018-04-12 09:13:49

    Znajdą się ludzie, którym takie rozwiązanie się przyda. Ja np będę z tego korzystała

  • Lach - niezalogowany 2018-04-12 09:13:04

    Mariusz ma swego prywatnego hejtera ciągle i bez sensu go krytykuje

  • zawiedzony wyborca PiSu - niezalogowany 2018-04-12 08:56:06

    komu ten Łoker potrzebny?

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-12 08:36:25

    Bez roweru miejskiego można zdrowo żyć, po za tym większość ludzi co lubi jeździć rowerem, to takowy już swój posiada. Nie sądzicie chyba, że kilku turystów, którzy rocznie odwiedzają Łomżę wsiądzie na rower i będzie jeździć po nieznanym sobie mieście ? Nikt nie zna dnia ani godziny oraz co komu pisane - pomocy hospicjum KAŻDY z was, nawet i młody, może kiedyś potrzebować. Wstyd prezydencie, nie godzi się robić takich rzeczy starszym, nieuleczalnie chorym ,cierpiącym męki ludziom. Tu już nie chodzi o te 25 tysięcy, tu chodzi o sam fakt obcięcia dotacji !DLACZEGO ?

  • dziennikarz lokalny - niezalogowany 2018-04-12 08:00:27

    Szanowny Panie redaktorze portalu Mylomza.pl, W jakim celu blokujecie dostęp do forum i usuwacie negatywne dla Chrzanowskiego komentarze internautów na Waszym forum, a dopuszczacie wyłącznie sprzyjające dla włodarza? Dlaczego proprezydencki portalik blokuje możliwość komentowania? To na tym polega Wasza rzetelność dziennikarska? Powszechnie wiadomym jest, że od samego początku obecnej kadencji Wasz portal robi wszystko, aby w jak najjaśniejszym świetle, zarówno w formie pisanej jak i poprzez ukazywanie mnóstwa zdjęć z udziałem Chrzanowskiego, pokazać rzekomo pozytywne jego działania na rzecz miasta, ale żeby posuwać się do tego stopnia, by usuwać negatywne komentarze mieszkańców !!! Prawa i obowiązki dziennikarza, w tym także obowiązek związany z rzetelnością regulowany jest w art. 10 prawa prasowego, który mówi, iż zadaniem dziennikarza jest służba społeczeństwu i państwu. Dziennikarz ma obowiązek działania zgadnie z etyką zawodową i zasadami współżycia społecznego, w granicach określonych przepisami prawa. Zgodnie natomiast z art. 12 prawa prasowego dziennikarz jest obowiązany: 1) zachować szczególna staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło, 2) chronić dobra osobiste, a ponadto interesy działających w dobrej wierze informatorów i innych osób Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.

  • MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZ - niezalogowany 2018-04-12 07:59:30

    MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA! MARNY PREZYDENT Z TEGO MARIUSZA!

  • Ewaa - niezalogowany 2018-04-12 07:30:54

    Ciekawa inicjatywa z tymi rowerami. Dobrze, że i w Łomży w końcu coś takiego będzie

  • ~~ - niezalogowany 2018-04-12 07:27:54

    Jak ci tak szkoda tego hospicjum, to przekaż na nie swój 1% podatku albo i jakiś datek wpłać. Do wyborów będziecie o tym hospicjum gadali? Przecież to celowa zagrywka mająca na celu zdyskredytowanie Chrzanowskiego oraz namówienie ludzi do przekazywania tego 1% właśnie na tę organizację. A sam pomysł tego roweru miejskiego i wyścigu jest ciekawy.

  • Kalinka88 - niezalogowany 2018-04-12 07:16:58

    chrzanowski czemu żeś obciął dotacje dla hospicjum ? Jak ci nie wstyd ze ba disco polo wydajesz hajsy a na potrzebujących nie, nawet słów na to nie mam!

  • Roman Ł. - niezalogowany 2018-04-12 07:12:44

    Chętnie wezmę udział w tym wyścigu. Zawsze to będzie miło spędzony czas.

  • Asterix - niezalogowany 2018-04-12 05:40:01

    Charzanowski zrobi ?!!ahahaha,ciekawe kto za to placi

  • mam6mam - niezalogowany 2018-04-12 05:38:56

    Pan chrzanowksi to po tylu kompromitacjach szans w wyborach nie ma

  • PROSZW 787 - niezalogowany 2018-04-12 05:38:13

    Ile kumpli on nazatrudnial :) wstyd!

  • Nie nie nie - niezalogowany 2018-04-12 05:37:30

    Chrzanowsli ostatnia juz twoja kadencja

  • Maciej Z. - niezalogowany 2018-04-12 05:35:04

    Fajny pomysł na promocję rowerów miejskich.

  • Kocham Łomże - niezalogowany 2018-04-12 05:12:10

    Jak Chranowski zrobi te rowery to ma mój głos,śledzie tyle lat już śmigają.

Dodajesz jako: |