:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sąd oddalił skargę na "alkoholowe" rozstrzygnięcie wojewody

Rada Miejska w Łomży, oddalił skargę alkoholowe rozstrzygnięcie wojewody - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 16/10/2019 13:38

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalił skargę Miasta Łomża na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Podlaskiego w przedmiocie "stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta". Orzeczenie nie jest prawomocne.

Chodzi o uchwałę za pomocą której rajcy zwiększyli liczbę dostępnych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc. do 18 proc. alkoholu, tak samo jak zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających powyżej 18 proc. alkoholu. Wojewoda podlaski stwierdził jej nieważność pod koniec lipca: Koncesje poległy? Wojewoda stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej Łomży. W sierpniu radni podjęli decyzję o zaskarżeniu rozstrzygnięcia.

Sprawę rozpoznał dzisiaj (16.10) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. Skarga Miasta Łomża została oddalona - zdaniem sądu rozstrzygnięcie wojewody było prawidłowe i nie naruszało prawa.

Mankamentem uchwały podjętej przez łomżyńskich radnych było to, że nie uzasadniono w pełni jej podjęcia w kontekście ustawy o wychowaniu w trzeźwości, skupiono się za to na potrzebach przedsiębiorców. Radni podejmując tego typu uchwałę powinni jednak w sposób wyczerpujący uzasadnić przyjęte stanowisko w kontekście wspomnianej ustawy.

Orzeczenie nie jest prawomocne. Organ ma pełne prawo do tego, aby złożyć skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

lomza

Sąd oddalił skargę na "alkoholowe" rozstrzygnięcie wojewody komentarze opinie

  • gość 2019-10-16 14:19:41

    Ustawa o wychowaniu w trzeżwości czy potrzeby przedsiębiorców co jest ważniejsze w mieście?

  • Izys - niezalogowany 2019-10-16 14:51:27

    Ustawa o wychowaniu w trzeźwości ważniejsza.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 15:08:49

    Ograniczać alkohol bo to samo zło!!!!

  • gość 2019-10-16 15:12:22

    I WEŹ TU NIE PIJ

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 15:16:15

    Ja bym zabrała stacjom paliw, tam w piątek czy sobotę wieczorem to się dzieje. Alkohol sprzedają dla młodzieży kartonami. Ale tam to nikt się nie zainteresuje.

  • gość 2019-10-16 15:39:54

    Każde utrudnienie w zdobyciu alkoholu jest cenniejsze niż interes tzw.przedsiębiorców /w tym przypadku handlarzy alkoholu/. Jakie dramaty się kryją za pijaństwem to tylko wie ten kto nadużywa i jego rodzina. To nie są żarty obywatelu B. Ten prymitywny liberalizm stał się nieszczęsciem nie tylko z powodu alkoholizmu,ale jeszcze może bardziej z realizacji hasła "róbta co chceta "

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-10-16 16:27:05

    Komu zalezy na zwiekszeniu punktow sprzedazy alkoholu ?? Temu co na tym kreci lody !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 16:44:44

    APani na farnej mma koncesję na alkohol przy katedrze, dlatego jej w pierwszej kolejności zabierzcie tą koncesję. A tam wyszedłem z synem z katedry A pod parasolami piwo i whisky pili latem, to jest wychowanie w trzeźwości? Kto na to pozwolił? Oczywiście alkohol jest dla ludzi dlatego mi zwisa ile będzie punktów alkoholowych . Zgodzę się z wypowiedzią powyżej, że alkoholu na stacjach paliw nie powinno być, o piwo w zgrzewkach to można się potknąc

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 16:48:41

    To nie dostanie działki za zgodne głosowania?

  • gość 2019-10-16 17:02:31

    Izys - niezalogowany 2019-10-16 14:51:27 a nie ma jakiejś ustawy o wychowaniu w mił o ś ci ?

  • Ziom - niezalogowany 2019-10-16 17:54:29

    Dlatego liczymy że w Końcu Łomża będzie województwem i Białystok nie będzie nas rozliczać. Pan Kołakowski zapowiadał że będzie o to walczyc:) pozdrawiam

  • gość 2019-10-16 18:29:35

    To prawda piwa w sklepach , stacjach dostatek, można się o nie wywalić ale napoi dla cukrzyków nie uświadczysz. Całe chłodnie wielkie na całe ściany wypełnione po brzegi piwem a woda mineralna grzeje się na słońcu. To zwiększanie liczby punktów to kina z drugiej strony to nie można ograniczać ludziom prawa wyboru. No ale z tym wyborem to jest kiepsko skoro piwa dostatek a napoi dla cukrzyków blisko zera.

  • gość 2019-10-16 18:30:24

    To prawda piwa w sklepach , stacjach dostatek, można się o nie wywalić ale napoi dla cukrzyków nie uświadczysz. Całe chłodnie wielkie na całe ściany wypełnione po brzegi piwem a woda mineralna grzeje się na słońcu. To zwiększanie liczby punktów to kina z drugiej strony to nie można ograniczać ludziom prawa wyboru. No ale z tym wyborem to jest kiepsko skoro piwa dostatek a napoi dla cukrzyków blisko zera.

  • gość 2019-10-16 18:32:42

    a od pani z Farnej się odwalcie. Alkohol w lokalu jest właściwym miejsce jego spożywania i każdy lokal z wyszynkiem na miejscu winien mieć zezwolenie. A tobie jak przeszkadza to wychodź kościoła innym wyjściem albo weź kościółek na plecy i sobie przenieś w wygodne dla siebie miejsce

  • Łomżanin - niezalogowany 2019-10-16 20:38:37

    Prawda jest taka, że w restauracjach alkohol powinien być zawsze i bez żadnych koncesji, pozwoleń i tego typu dupereli. Lampka wina nikomu pełnoletniemu nie zaszkodzi do posiłku. Mocniejsze alkohole pite w lokalu też powinny być dostępne - żyjemy w wolnym kraju. Jak ktoś chce napić się wódeczki w kulturalny sposób to też nikt nie powinien tego nikomu zabraniać - mowa o lokalu a nie za winklem. Biskup powinien wreszcie przestać rozdawać karty w tym mieście, szlag mnie trafia już, że jak nie w ratuszu, to w życiu codziennym próbuje mieszać, on jest kapłanem i to tylko przy ołtarzu (sam pije wino nieprawdaż?), a tak jest zwykłym, grzesznym facetem. Niech się zajmie patologią i swoimi kolegami po fachu, którzy różne patologie szerzą, a nikt się za nich nie bierze. Nikt tu nie mówi o rozpijaniu społeczeństwa, jak ktoś nie chce pić to pić nie będzie i ok. Jak ktoś ma rozum, a nie sieczkę w głowie umie rozpoznać co dobre, a co złe. A jeśli ktoś ma patologię w domu i jest pijakiem to wypije przy byle okazji i tak, pomimo zakazu. I żadne zakazy mu nie przeszkodzą. Podobno owoc zakazany smakuje lepiej... Łomżanie wróćmy do normalności... Pozdrawiam...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 20:40:04

    Zmieniac prawo alkohol w każdym punkcie dla każdego przedsiębiorcy piszcie do posła !

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 20:50:15

    Co na Tarka Kałuża M?
    Nie dadzą działki?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 21:08:04

    Zgadzam sie w 100%z panem Łomżynianem zakazy nakazy bzdury kazdy ma swoj rozum i powinien postepowac wedlug swojego uznania jak dla mnie to nawet w aptece moze byc wódka mnie to nie rusza zreszta tyle walczylo sie o niezaleznosc i tak dalej a teraz co dorosli ludzie nie wiedza jak maja zyc tylko ograniczniki chca wlanczac najlepiej podpisane jeszcze prawem chorzy ludzie i tyle

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 21:08:42

    Zgadzam sie w 100%z panem Łomżynianem zakazy nakazy bzdury kazdy ma swoj rozum i powinien postepowac wedlug swojego uznania jak dla mnie to nawet w aptece moze byc wódka mnie to nie rusza zreszta tyle walczylo sie o niezaleznosc i tak dalej a teraz co dorosli ludzie nie wiedza jak maja zyc tylko ograniczniki chca wlanczac najlepiej podpisane jeszcze prawem chorzy ludzie i tyle

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 21:33:08

    Alkohol cygara i dziwki w każdym miejscu pracy

  • gość 2019-10-16 21:34:13

    Stara szkoła leninizmu i marksizmu. Czyli zabronić przedsiębiorcom sprzedaży alkoholu i decydowanie za nich. Co mamy w zamian nakazu, zakazy, pozwolenia, zezwolenia, licencje. Chory kraj chore obyczaje i chore prawo.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 21:50:14

    A co ty masz cwaniaku do tarki spadaj na szczaw i obchodź się prawdą. Dla Was on jest problemem waszych porażek życiowych

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 07:11:19

    Nie dajmy sie zwariowac nakazy zakazy po co to jest duzo ludzi takich jak ja pijacych nie wiele i to od wielkiego dzwonu

  • gość 2019-10-17 07:17:59

    Też dziwi mnie zakaz zwiększania koncesji, w wielu miastach zniesiono całkowicie odległość od obiektów chronionych i to w Naszym województwie. Czy to zwiększyło spożycie alkoholu w tych miastach? z tego co poczytałam to chyba nie. Dlaczego ktoś w Łomży próbuje bić pianę i wprowadzać zakazy. Czyżby to była tylko polityka? W tym mieście ostatnio modne powiedzenie: jak komuś dowalę to będzie git.

  • gość 2019-10-17 14:17:58

    Kto chce rządzić miastem ?Radni i prezydenci nie dajcie się!

  • gość 2019-10-17 14:21:26

    Park JPII ostatnio pisali, że to bar dla młodzieży..........

  • gość 2019-10-17 15:15:36

    Bardzo dobrze!! Taka wiadomość raduje.Dość tego alkoholowego ćpuństwa i co za tym idzie patologii na każdym rogu.Kto chce ma możliwość zakupienia w wystarczająco dużo miejscach.Byście może się zajęli porozbijanymi butelkami na chodnikach i ścieżkach rowerowych!!!!!

  • gość 2019-10-17 15:18:51

    Kolega wyżej ma rację.Zamiast zwiększać ilość koncesji to może byście się zajęli dotychczasowymi problemami z użytkownikami tego legalnego narkotyku.W ciągu miesiąca przebiłem oponę dwa razy w rowerze ponieważ jakieś nachlane ćpuny porozbijały szkła po piwie i wódce a znajomej pies po spacerze miał pokaleczone łapy.Może tym byście się wpierw zajęli a nie więcej punktów?

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-10-17 21:34:10

    czy to prawda że Banki długi Łomży sprzedają hinduskiemu treserowi węży ? ... czy w Łomży są już paśniki dla hinduskich krów ?

Dodajesz jako: |