:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Samochody elektryczne można ładować przy MPK

Aktualności, Samochody elektryczne można ładować - zdjęcie, fotografia
07/11/2018 12:58

Przez najbliższe kilka miesięcy można bezpłatnie ładować pojazdy elektryczne za budynkiem znajdującym się na terenie bazy MPK. Punkt czynny jest całą dobę. Druga stacja zlokalizowana na terenie Łomży jest wynikiem realizacji umowy pomiędzy Urzędem Miejskim w Łomży a Spółką ENGIE Technika Instalacyjna.

Całodobowy punkt ładowania znajduje się na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Aby dotrzeć do miejsca ładowania, należy wjechać przez główną bramę MPK oraz skręcić w prawo za budynkiem administracyjnym. Stacja ustawiona została we wnęce za budynkiem.

Moc czynnej całą dobę ładowarki to 2x11 kW. Przez kilka najbliższych miesięcy właściciele aut z napędem elektrycznym mogą korzystać z niej bezpłatnie.

Jest to kolejny punkt ładowania aut elektrycznych na terenie miasta. Pierwszy znajduje się tuż przed wejściem do Urzędu Miejskiego. Za obsługę systemu na terenie Łomży przez 2 lata będzie odpowiedzialna firma ENGIE Technika Instalacyjna. 

O stacjach ładowania pojazdów elektrycznych w Łomży pisaliśmy przy okazji ich prezentacji przed budynkiem Ratusza:

Łomża: Nowe stacje do ładowania samochodów elektrycznych [VIDEO i FOTO]

Samochody elektryczne można ładować przy MPK komentarze opinie

  • łapiduch - niezalogowany 2018-11-07 23:38:53

    Lepiej by zrobili jakaś stacje ładowania wodoru. Toyota potrafi wyprodukować ten gaz z krowich odchodów a u nas tego pod dostatkiem. Potem wystarczy tylko kupić Toyotę Mirai i rozkoszować się niemal bezgłośną jazda. Koszt tankowania wodoru jest mniejszy niż benzyny i co najważniejsze nie trzeba co kilka lat zmieniać bardzo kosztownych akumulatorów. Mirai to przyszłość

  • Bez Przesady! - niezalogowany 2018-11-07 21:48:33

    Oczywiście, super jest promować ekologiczne auta, tylko niech sobie kupią i ładują je za swoje(dyrektorzy i prezesi spółekj miejskich mają otrzymać od prezydenta gratis).

  • informator-łomża - niezalogowany 2018-11-07 21:42:13

    Następna stacja do darmowego ładowania będzie w mosirze. Dyrektor Modzelwski juz zamówił sobie nowe auto elektryczne.

  • fanty - niezalogowany 2018-11-07 21:16:16

    Rodzina chrzanowskiego ma dostać od firmy, która zapewniła łącze elktryczne w Łomży darmowe samochody elektryczne.

  • fanty - niezalogowany 2018-11-07 21:16:14

    Rodzina chrzanowskiego ma dostać od firmy, która zapewniła łącze elktryczne w Łomży darmowe samochody elektryczne.

  • electricAuto - niezalogowany 2018-11-07 21:12:04

    Chrzanowski kupił żonie elektryczne auto i wszystko jasne.

  • gucio - niezalogowany 2018-11-07 20:30:03

    Kup elektryka zobaczysz czy jak niemal za darmo pojezdzisz ahahha dowiesz sie ile prad kosztuje

  • Łomża miasto nie wieś - niezalogowany 2018-11-07 20:20:53

    Dwie ładowarki w mieście plus jedna na Venedzie to jest coś zupełnie normalnego jak ma takie miasto jak nasze. W Świnoujściu jest cała korporacja elektrycznych taxi, a miasto wielkościowo podobne. Przejeżdżający w okolicy skorzystają, z czasem niektorzy miejscowi też się przekonają do elektryków,jak te nieco stanieją. Na Łomżę idealne, jazda za niemal darmo. Skoro nie tylko Warszawa ma, ale i mniejsze miasta, to czemu nie my? Normalnie patrzycie na nowości jak niepiśmienny na komputer. Najlepiej Łomżę zaorać i Kononowicz niech rządzi. A jezdził ktoś elektrykiem tak w ogóle, czy sami mędrcy w teorii?

  • sys - niezalogowany 2018-11-07 19:10:57

    taka ładowarka powinna być pod kazdą biedronką,lidlem,stokrotką,kinem,kosciołem czyli tam gdzie się przyjeżdża i spędza przynajmniej z godzinę, no i pytanie-co robić na zajezdni mpk przez przynajmniej godzinę,wyjść na spokojną na kukawkę no ewentualnie iść na piłsudskiego do galerii lomża,no ale już widzę tych włścicieli elektryków jak drałują na piłsudskiego na zakupy i z powrotem z siatami.cytat "tesla Model S lub X z prędkością około 27 km na pół godziny (11 kW)"W przypadku BMW i3 przewidziana moc ładowarki 11 kW i ładowanie do 80 proc. stanu akumulatorów w “niecałe 3 godziny”.

  • szlachta nie pracuje - niezalogowany 2018-11-07 17:12:25

    Poprawcie mnie jeśli się mylę, czy nie jest tak, że po kilku latach zasięg km naładowanych baterii będzie mniejszy? Czy którykolwiek producent podaje ile kosztuje wymiana baterii na nowe? Toyota twierdzi, że ich hybrydy mają aż 10 lat gwarancji baterii.... lub 120 tys. km (u mnie to się równa dwa lata gwarancji). Na temat cen nowych... cisza w eterze. Jak to u nas jest z tą motoryzacyjną ekologią jak mamy elektrownie węglowe, a w przyszłości wizję wysypisk starych baterii (jeśli mamy masowo przejść na auta elektryczne). Moim zdaniem przyszłość należy do paliw wodorowych, ale to jeszcze długa droga.

  • gość 2018-11-07 17:00:02

    niedługo dyrektorek przyleci po dotacje do Rady Miasta na bezpłatne ładowanie.

  • Baltazar Gąbka - niezalogowany 2018-11-07 16:50:12

    Ile mamy samochodów elektrycznych w mieście? Dwa, Pan Samochodzik i Ja!

  • Marietta74 - niezalogowany 2018-11-07 16:31:20

    Kotlett jakbyś zgadl widziałem ostatnia przedwyborcza gazetkę jak Pan właściciel firmy wychwalal rządy Mariusza i jego wspieranie lomzynskich biznesmenow hehehehhe

  • kotlett - niezalogowany 2018-11-07 16:27:14

    No właśnie czyja to tesla? czyżby jakiś przydópas prezydencki miał zapewnione ładowanie swojego autka gratis przez kilka miesięcy?

  • Edward - niezalogowany 2018-11-07 16:21:10

    nowi radni powinni jak najszybciej zażądać od prezydenta informacji ile to bezplatne ładowanie i utrzymanie tych stacji kosztuje mieszkańców Łomży.

  • Edward - niezalogowany 2018-11-07 16:21:10

    nowi radni powinni jak najszybciej zażądać od prezydenta informacji ile to bezplatne ładowanie i utrzymanie tych stacji kosztuje mieszkańców Łomży.

  • Belferl78 - niezalogowany 2018-11-07 16:17:44

    Czyja to Tesla?

  • kolejarz - niezalogowany 2018-11-07 16:17:24

    Dwa!!!!

  • Hahah - niezalogowany 2018-11-07 16:10:50

    Ile mamy samochodów elektrycznych w mieście????

  • amper gold - niezalogowany 2018-11-07 16:01:44

    Przecież takie ładowanie trwa kilka godzin i co wtedy robić, czekać i gazety czytać? - bezsensu.

  • łomżyniak - niezalogowany 2018-11-07 15:57:50

    Macie "waszego prezydenta", przez 5 lat ze swoją świtą krętaczy zadłuży miasto tak że będzie zlicytowane.

  • biba - niezalogowany 2018-11-07 15:47:14

    Tesla a ma w Łomży ktos takie auto

  • Rostwusz oczy - niezalogowany 2018-11-07 15:09:41

    Za darmo? Jak to możliwe? Nawet jeśli ten prąd pozyskany został z odnawialnych źródeł energii to i tak za instalację trzeba zapłacić. Więc jak za darmo? Becelujecie na czyjeś ładowanko łomzyniacy;)

  • beka - niezalogowany 2018-11-07 14:26:02

    A ładujac auto zajdę do dyrektora na kawkę i z sekretarką pobajerzę. Bo co w tej czesci miasta można uczynić?

  • czy leci z nami pilot? - niezalogowany 2018-11-07 14:13:21

    Prąd za darmo, autobusy za darmo. Nie no kapitalizm pełną gębą.

  • plik - niezalogowany 2018-11-07 14:04:44

    A mnie coś się wydaje, że jeszcze w Venedzie jest

  • akwi - niezalogowany 2018-11-07 14:02:52

    pomysl ile przejezdza przez Łomże warszawiakow zelektrykami dobry pomysł....nowoczesne miasta za darmo ladowanie...co ty chesz?

  • jp - niezalogowany 2018-11-07 14:01:43

    Jedno auto w mieście elektryczne,a miasto robi stacje ładowania kolejną. Ku*** Chrzan ogarnij bajerę...

  • mikol - niezalogowany 2018-11-07 13:58:08

    W sensie jeden właściciel, samochodu ze zdjęcia ;)

  • a mówią że prąd drożeje - niezalogowany 2018-11-07 13:46:48

    A kto zabroni bogatej firme. Pewnie kolejka już się ustawiła.

  • Kler - niezalogowany 2018-11-07 13:15:03

    A ma ktoś taki w Wilkowyjach?

Dodajesz jako: |