:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Śmieci dla najbiedniejszych o 50 proc. taniej

Łomżanie, Śmieci najbiedniejszych taniej - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 11/09/2019 09:37

Mieszkańcy Łomży, których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej mogą ubiegać się o 50 proc. zniżkę za opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Może ona być udzielona po złożeniu wniosku do spółdzielni mieszkaniowej (zabudowa wielorodzinna) lub deklaracji do Urzędu Miejskiego w Łomży (zabudowa jednorodzinna). W obu przypadkach niezbędne jest przedłożenie zaświadczenia o dochodach.

Z ulgi może skorzystać właściciel nieruchomości, który:

- ma złożoną deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

 - segreguje odpady

- oraz dołączy do deklaracji dokumenty potwierdzające uprawnienie do zwolnienia z opłaty wszystkich pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Dokumenty potwierdzające uprawnienie do zwolnienia z części opłaty:

1) zaświadczenie z ZUS o wysokości renty, emerytury, świadczenia przedemerytalnego lub zasiłku przedemerytalnego, decyzja z PUP o przyznaniu/odmowie zasiłku dla bezrobotnych, dodatku stażowego itp.,lub

2) zaświadczenie (w przypadku niemożności uzyskania zaświadczenia osoba może złożyć oświadczenie) o uzyskaniu dochodu z tytułu zatrudnienia, z tytułu umowy zlecenia, umowy o dzieło, dochodu z działalności gospodarczej, dochodu osiąganego z gospodarstwa rolnego, dochodu z prac dorywczych, z pracy za granicą, o osiągnięciu dochodu jednorazowego przekraczającego pięciokrotność kryterium dochodowego osoby/rodziny (np. uzyskanie wyrównania renty, zasiłku, lub darowizny, spadku itp.), lub

3) decyzja potwierdzająca korzystanie ze świadczeń pomocy społecznej przy spełnieniu kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 lub 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

Właściciele nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi powinni złożyć w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łomży w pok. 11 (parter) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, bądź przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Łomży pod: Pl. Stary Rynek 14, 18-400 Łomża lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

lomza

Śmieci dla najbiedniejszych o 50 proc. taniej komentarze opinie

  • gość 2019-09-11 10:26:20

    Super informacja. Podwyżki tylko i wyłącznie przez politykę PiS. Samorządy muszą wypełniać dzisiaj bzdurną politykę , podwyżki dla nauczycieli, najniższą pensję. Wszystko byłoby Ok gdyby za tymi wszystkimi obietnicami nie szły podwyżki produktów odzieży, spożywki itp.
    Jednym słowem kupujemy wyborców a z drugiej strony zabieramy w podwyżkach.

  • gość 2019-09-11 10:56:26

    ku...wa to po co pracować? Dlaczego mam pracować na innych? Mi nikt nie daje, a co m-c coraz więcej zabiera.

  • gość 2019-09-11 13:01:48

    Aktualnie jest tak : jedni bogacą się a drudzy biednieją .....................Sprawiedliwości nie ma ....................

  • Jestem z miasta - niezalogowany 2019-09-11 13:20:47

    To prawda. Co konferencja Pisu to nowe obietnice. W taki sposób się kupuje głosy wyborców.
    Dobry polityk powinien powiedzieć, że damy Wam wędki A ryby złowicie sami. A tu jest odwrotnie

  • gość 2019-09-11 13:21:29

    Ja od dawna nie pracuje i mam dodatki ulgi i jeszcze hajs teraz tylko mieszkanko darmowe i żyje mi się lepiej niż zenek z produkcji za minimalną po 8 godzin dziekuje pani prezydencie

  • gość 2019-09-11 13:54:34

    50 % społeczeństwa w wieku produkcyjnym nie pracuje i żyje bardzo dobrze .................Do czego to doprowadzi ?

  • gość 2019-09-11 15:01:52

    do niczego ? jak tak dalej będzie to większość się wyprowadzi a stary beton będzie gnić bo nikt im emerytur nie da i tyle będzie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 15:04:08

    500+ dało PiS
    Wszystko inne również PiS, prezydent to ma guzik do gadania
    A nasz kółek poseł zamiast ściągać do Łomży kasę i inwestorów to ma na wszystko wywalone

  • gość 2019-09-11 15:21:47

    Czyli za ich śmieci zapłacą inni. Socjalizm pełną gębą.

  • gość 2019-09-11 17:04:50

    To system gospodarowania odpadami juz nie musi sie bilansować? A może żeby jedni zapłacili 50% mniej, inny zrzucą sie na ulgę? Coś czuję że będę płacił nie tylko za swoje smieci.

  • gość 2019-09-11 18:37:08

    Chcielista europy mata europe tak jest w kazdym cywilizowanym panstwie jedni musza pracowac ,a drudzy wydawc . Rodziny jezdza na wakacje i mieszkania za darmo dostaja .Fajtajta sie rupta dzieci i na wakacje jezdzic ,po co stekac i plakac .Praca nie zajac nie ucieknie ,w tych czasach tylko barany pracuja !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 19:52:30

    Znam dziesiątki przypadków w tym swoich znajomych ,przyjaciół co ciężko pracowali i uczciwie to z torbami poszli w tym chorym kraju,znam też znajomych co wyemigrowali z tego podlega kraju np. ciężko pracowali w Kanadzie są i wszystko mają własne sklepy spożywcze dobrze żyją na poziomie, znam też takich kołków co tylko gadali i gadali i milionów się po dorabiał w Polsce na politykieriwaniu nic nie robieniu, a no na robieniu miny do foto. Oto Polska ciemnoty błoto i złoty tych co przy kortach publicznego grosza na grabili.

  • bolo - niezalogowany 2019-09-11 21:19:43

    Brawo Panie Prezydencie!

  • gość 2019-09-12 07:34:33

    Dlaczego jest u nas tak jak jest? Trzeba wiedzieć, że w odróżnieniu od Polski - w krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. Także w Berlinie gdzie zaczął się rejs… JEST TO TAK ZWANY SYSTEM NATURALNEGO MONOPOLU GMINNEGO OKREŚLANY JAKO "IN HOUSE". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”…
    Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to że wpuszczenie czynnika chciwości do usług komunalnych w odpadach generuje nieustający wzrost comiesięcznych opłat polskich rodzin – nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców… Jeśli jedynym zadaniem gmin i ich związków jest ogłaszanie przetargów na wyłanianie tych co chcą wygodnie żyć z comiesięcznych opłat polskich rodzin - to mamy niekończący się wyścig cen według scenariusza, że najwięcej mają zarobić zagraniczne firmy - pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 … Elementami tego scenariusza są liczne pożary odpadów na składowiskach i w halach – bo to daje oprócz pozbycia się odpadów dodatkowe dochody od ubezpieczycieli… PORZUCONE „NICZYJE” ODPADY USUWANE NA KOSZT PODATNIKA z lasów i zagajników – TO TEŻ ZJAWISKO NIEZNANE W INNYCH KRAJACH EUROPY… Latające drony nad składowiskami i 24-godzinny monitoring śmieci – to wstydliwa specyfika polskiego systemu odpadów pod specjalnym nadzorem… Miejmy nadzieję, że w następnej kadencji rząd PiS POsprząta również i to – i zajmie się implementacją unijnych zasad systemowych polegających na przejęciu gospodarki odpadami przez zakłady użyteczności publicznej non-profit i wyeliminowaniu czynnika chciwości - tak jak jest to w krajach których osiągnięcia wyznaczają standardy w tej dziedzinie dla całej Europy…

    W krajach Unii Europejskiej gospodarka odpadami domowymi to zadanie dla municypalnych służb publicznych działających nie dla zysku ale dla ochrony środowiska i dla dobra mieszkańców. U nas zajmują się z reguły tym operatorzy kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach polskich rodzin których wyłaniają w drodze przetargów urzędy samorządowe, które także prowadzą dla nich windykację comiesięcznych opłat… Polska to Eldorado dla mafii śmieciowych polskich i zagranicznych! Wstydliwą sprawą jest wieloletnie olbrzymie marnotrawstwo pieniędzy publicznych - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/prawdopodobnie-zmarnowalismy-miliardy-na-instalacje-do-odpadow-quot-skutecznosc-10-proc-quot,93708.html … Przez cztery lata „dobrej zmiany” niewiele zrobiono aby zmienić tą sytuację! Wszystko zmierza więc nie do gospodarki „obiegu zamkniętego” poprzez przyjęcie unijnych zasad systemowych tej dziedziny municypalnej – ale raczej do realizacji czarnego scenariusza… pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 08:31:32

    Chłop swoje baba swoje. Już ci pisałem wcześniej żebyś się tak nie podniecał tym jak to nazywasz in-hausem bo już raz zlecenie z wolnej ręki dostała nasza miejska firma i przez 3 miesiące mieszkańcy za to zapłacili drożej ok 200 000 zł gdzie MPGKIM usługę wykonywało po kosztach i bez zysku. To w skali roku nie trudno policzyć że zapłacilibyśmy drożej o ok 800 000.
    To jeżeli ty to rozumiesz przez taniej to chyba masz zepsuty kalkulator.

  • gość 2019-09-12 14:39:27

    Pisali ,że prezes ma wypasiony służbowy samochód..........

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 13:01:50

    Koszt wywozu śmieci musi się zbilansować. Kto więc do tych biedniejszuch dopłaci. Rozumiem, ze"ci bogatsi" . Dlaczego miasto nie chce naliczyć kosztów wywozu od ilości zamieszkalych osób. Wtedy osoby samotne (biedni emeryci) płacili by dużo mniej.




Dodajesz jako: |