:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Spadła wartość rewitalizacji linii Śniadowo - Łomża

Komunikacja, Spadła wartość rewitalizacji linii Śniadowo Łomża - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 18/04/2019 08:37

Z 35,9 do nieco ponad 1 mln zł obniżono wartość projektu dotyczącego rewitalizacji linii kolejowej nr 49 na odcinku pomiędzy Śniadowem a Łomżą - informuje Rynek Kolejowy. Warto jednak nadmienić, że rewitalizacja linii nr 49 nie jest związana z planowaną "szprychą" do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Według danych opublikowanych przez Rynek Kolejowy, zwiększono wartość czterech projektów: rewitalizacja linii kolejowej nr 59 (granica państwa – Chryzanów) (S) z 37 mln zł do 74,5 mln zł, rewitalizacja linii kolejowej nr 57 ( Kuźnica Białostocka – Gieniusze) (S) z 90 do 97,2 mln zł, rewitalizacja linii kolejowej nr 923 ( Bufałowo Wschód – Bufałowo) (S) z 3 mln zł do 3,03 mln zł oraz Rewitalizacja linii kolejowej nr 36 (Łapy – Śniadowo – gr. Województwa) z prawie 41,3 mln do niespełna 50 mln. Zrezygnowano dodatkowo z prac na linii nr 32 (Lewki - Czeremcha).

Drastyczna obniżka dotyczy za to projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 49 na odcinku od Śniadowa do Łomży. Z 35,9 mln wartość spadła do nieco ponad 1 mln zł. Warto jednak podkreślić, że przez Łomżę miałaby przebiegać jedna ze "szprych" wybudowanych w ramach realizacji inwestycji dotyczącej Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według dotychczasowych planów, byłoby to wybudowane nowe połączenie, łączące Łomżę z Ostrołęką oraz Giżyckiem i Piszem. Rewitalizacji linii nr 49 nie należy zatem łączyć z planowaną nową "szprychą" do CPK.

Listy zadań realizowanych z pomocą RPO zostały zaaprobowane przez marszałka województwa podlaskiego. Według cytowanego przez Rynek Kolejowy przedstawiciela PKP, ustalono z samorządem, że w sytuacji otrzymania ofert przekraczających planowane koszty projektów, w pierwszej kolejności uwzględnić do realizacji należy projekty na liniach szerokotorowych, jako najważniejszych dla województwa podlaskiego. To właśnie linie nr 57, 923 i 59.

lomza

Spadła wartość rewitalizacji linii Śniadowo - Łomża komentarze opinie

 • gość 2019-04-18 08:51:42

  Brawo PiS

 • gość 2019-04-18 09:04:30

  Wybory się skończą i będzie koniec szprychy.

 • gość 2019-04-18 09:06:43

  tak pisowscy dygnitarze z Łomy zaorali nasze miasto na kolejne lata mamiąc nas populistycznymi gadkami o szybkiej kolei na mazury. problem w tym z,ta szybka kolej to mrzonki ładnie wyglądające na projektach ale bardzo dalekie od realizacji natomiast to co było w zasięgu ręki , na co były już pieniądze i realnie to mozna było zrealizować czyli remont linii kolejowej Łomża Śniadowo zastało zaprzepaszczone a miasto odebrano szansę rozwoju.

 • gość 2019-04-18 09:12:39

  kolejny raz pisowcy wystawili Łomżę do wiatru i pokazali ,ze tu tylko psy dupami szczekają . Zabrali znaczne pieniądze o które poprzedni zarząd z Łomży wywalczył na remont linii kolejowej z Łomży do Śniadowa co przy remoncie linii Łapy Ostrołeka dawało szansę na powrót pociągów do Łomży. Otwierało miasto na bezpośrednie połączenia kolejowe z całym krajem, wybrzeżem oraz portem lotniczym w Szczytnie.

 • gość 2019-04-18 09:18:12

  nigdy więcej PO już nigdy

 • gość 2019-04-18 09:26:15

  to PO te środki na remont tej linii rok temu zaklepało a pisowska nowa ekipa ta środki zabrała przeznaczając je na remont innych linii kolejowych na terenie byłego białostockiego. Popatrzcie z planu na lata remontu linii w całym podlaskim wyleciała tylko linia kolejowa do Łomży. Zaiste drugie największe miasto województwa takowej nie potrzebuje według pisiorów.

 • gość 2019-04-18 09:31:32

  zaiste dygnitarze pisowscy nasze miasto traktują jak trzeci świat. Obecny kandydat pisowski do parlamentu europy który się dzisiaj tak uśmiecha do łomżyniaków z drugiego miejsca listy przez lata blokował przebieg trasy Via Baltica przez Łomże bo uważał ,ze powinna biec przez Białystok wbrew wszelkiej ekonomii. Dzisiaj pisowski zarząd województwa uważa to samo i zabiera bardzo duże środki z remontu linii kolejowej Łomża Śniadowo na inne linie kolejowe na terenie białostockiego bo im się należy a drugiemu największemu miastu podlasia Łomży sie nie należy. Pamiętajmy o tym kochani idąc do urn wyborczych podziękujmy pisowcom za zaoranie miasta na lata.

 • gość 2019-04-18 09:43:10

  Dworca autobusowego nie ma w tej wiosce a wy chcecie kolej i pewnie byście w środku pola wskakiwali do tych pociągów bo wstyd było zatrzymać się ha ha te miasto jak cała polityka PIS kupić wyborców tanio kiełbasą a reszcie zabrać i zburzyć.

 • zaczyna się... - niezalogowany 2019-04-18 09:44:41

  Dziękujemy za fałszywe umizgi, na pewno nie zagłosujemy na kandydatów KE. Jak widać partyjne trolle totalnej hejtują PiS, naiwnie licząc, że Łomżanie to gamonie i dadzą się nabrać na ich kocopoły. PiS przynajmniej cokolwiek planuje w przypadku połączeń PKP Łomży ze światem, a oni od zawsze mają wypięte na Łomżę i okolice. Co wasza reprezentantka z regionu Kudrycka kiedykolwiek tu zaproponowała? Kompletnie N I C. Jedyne czym skompromitowała się, o czym pisały media w kraju, to głosowanie za karami dla Polski. Po takim czymś, w Niemczech, Francji, pies z kulawą nogą by jej nie wybrał.

 • gość 2019-04-18 10:03:23

  A czym się do was wypięła wasza senator Andersowa . Sami ją wybraliście wystarczyło tylko pare miesięcy aby wystawiłą sie do was ...... To pisowski obecny zarząd zabrał te pieniądze które nam Łomży bez łaski sie należą . To wasza pisowska wina i postrzeganie tego miasta. Dziwne ,że za każdym razem gdy Łomża o coś walczy to pisowcy z białego stają temu na drodze? WCZORAJ VIA BALTICA WEDŁUG NICH BYŁA NIEPOTRZEBNĄ ŁOMŻY A DZISIAJ ZAORALI NAM KOLEJ.

 • gość 2019-04-18 10:07:26

  pisowcy nigdy się do niczego nie przyznają a na pewno do tego ,z Łomża traktują jak ciemną masę potrzebną tylko po to aby oddali na nich głosy i pomogli im wygrać wybory. W istotnych sprawach natomiast dla miasta mają nas zwyczajnie w dupie czego ten przykład z zabraniem już przyznanych pieniedzy w tak znacznej kwocie na remont liniii kolejowej do Śniadowa jest bardzo dobitnymi kolejnym przykładem.

 • gość 2019-04-18 10:16:22

  jak ładnie pisowcy robią w balona kolejny raz łomżyniaków mamy tu tego przykład. Zabiera się już przyznane duże środki na remont istniejącej linii kolejowej która już w perspektywie roku mogłaby zafunkcjonować połączeniami olejowymi praktycznie z całym krajem a w tym czasie opowiada się bajki sf o budowie super szybkiej koleii mazurskiej w ramach centralnego portu lotniczego co oczywiście jest totalną opowieścią z krainy mchu i paproci bo najpierw to potrzeba wybudować taki port a do tego to bardzo daleko. Tak więc odbiera nam się to co jest realne na rzecz wydumanej wizji bez szansY realizacji skrojonej na potrzeby zbliżającej sie kampanii wyborczej PiS.

 • gość 2019-04-18 10:29:37

  " i pokazali ,ze tu tylko psy dupami szczekają". A tak nie jest? Kto by tu jeździł koleją? Na pewno ty sam. Ta kolej tu potrzebna jak rybie maska tlenowa :) Prawie wszyscy tyłki wożą autami starymi ale wożą a parę osób co by okazyjnie się przejechało to bez sensu.

 • gość 2019-04-18 11:13:51

  No to PiS i Olbryś Łomży załatwił a raczej Łomżę załatwił hahahaha

 • Gość - niezalogowany 2019-04-18 11:15:35

  Dalej głosujcie na PiS.. PiS was wszystkich wydyma bez wazeliny i jeszcze każe zapłacić za to...

 • gość 2019-04-18 11:20:21

  i to nie jest jawne oszustwo i zlodziejstwo ? Jak tak mozna ?!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-18 11:41:12

  a co te wasze zasrane bóstwo PO przez tyle lat zrobiło???

 • gość 2019-04-18 11:46:56

  Jak widać nierozgarnięty zatrudniony do propagandy antypisowskiej nawet nie czyta artykułu, pod którym hejtuje. Skoro Łomża ma być włączona w sieć linii w ramach CPK: wlkp24.info/wp-content/uploads/2019/03/D2fhkL9XcAA9oYw.jpeg gdzie linia Ostrołęka - Łomża nie przebiega po starej trasie ze Śniadowa, to jaki sens ładować w połączenie, które wykorzystują pojednywane pociągi towarowe dziesiątki milionów zł? Milion zł to aż nadto na remonty i utrzymanie.

 • gość 2019-04-18 12:53:48

  A ja mam pytanie w sprawie żubra, postawionego między Ostrołęką i Łomżą, gdzie napis wita przejeżdżających w podlaskiem. To od kiedy Łomża wyprowadziła się z Mazowsza? Ktoś próbuje zmieniać rzeczywistość metodą faktów dokonanych? Niech sobie postawią przed Biełym Stokiem.

 • gość 2019-04-18 13:12:35

  Za piątkę Kaczyńskiego też zapłacimy z własnych kieszeni , najmocniej dowalą klasie średniej. Hucznie zapowiedzianą »piątkę Kaczyńskiego« sfinansują uczciwie i ciężko pracujący Polacy. Likwidacja OFE i przekazanie środków na indywidualne konta emerytalne, z których pobrany podatek ma na starcie wzmocnić budżet w 2020 r. o ok. 19 mld. zł. Wiecie, że Morawiecki chce tzw "opłaty przekształceniowe" tj DANINY I HARACZU dla rządu ? Polacy będą mieli wolny wybór, gdzie ulokować pieniądze z OFE - czy przenieść je na Indywidualne Konta Emerytalne, czy do ZUS - oświadczył Morawiecki. Transferowi do IKE będzie towarzyszyć pobranie opłaty przekształceniowej. Jak podkreślił Morawiecki, rząd w swoim modelu, domyślnie, zakłada, że obywatele będą chcieli pozostawić te pieniądze w IKE. Model zakłada - jak podkreślił - że od pieniędzy pozostawianych w IKE pobrana zostanie "opłata przekształceniowa". Dodał, że opłata przekształceniowa ma wynieść 15 proc. zgromadzonych oszczędności w OFE. 15% HARACZU !!!!!

 • gość 2019-04-18 13:30:52

  Tajny plan rządu! Nie będzie 13. emerytury. Te 888,25 zł dodatkowego świadczenia, to tylko JEDNORAZOWA przedwyborcza kiełbasa PiSu. Choć w nazwie dokumentu mówi się, że jest to „jednorazowe świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów w 2019 r.”, niektórzy politycy partii rządzącej sugerowali, że jeśli PiS wygra wybory parlamentarne, trzynastka może być wypłacana seniorom także w latach następnych. Tymczasem okazuje się, że Ministerstwo Finansów takiej możliwości nie przewiduje. „SE” dotarł do dokumentu o planach budżetowych, jakie każdy rząd musi przedstawić Komisji Europejskiej. Z publikacji resortu Teresy Czerwińskiej jasno wynika, że wśród wydatków budżetowych na najbliższe lata uwzględniono zerowy PIT dla pracowników przed 26. rokiem życia, obniżenie kosztów pracy i stawki PIT z 18 do 17 proc. O trzynastej emeryturze, na którą budżet ma przeznaczyć prawie 11 mld zł, ani słowa!... haha liczą, że ciemny lud to kupi ?

 • gość 2019-04-18 14:45:59

  trzeba być głupim żeby głosować na kogoś kto daje rybę zamiast wędki zjesz rybkę i zostaniesz głodny na wieki wieków ...

 • gość 2019-04-18 15:08:14

  Wszędzie miasta rozwijają się, a tutaj koniec świata - bociany zawracają a wrony pionowo startują.

 • gość 2019-04-18 15:09:11

  Zero perspektyw w tym mieście. https://pl.wikipedia.org/wiki/Miasta_bez_kolei_pasa%C5%BCerskiej_w_Polsce

 • gość 2019-04-18 15:24:19

  Wszyscy zapomnieli o tym mieście. Mieszkańcy znowu to tanie mięso wyborcze (armatnie) przekupne za własne pieniądze z podatków.

 • gość 2019-04-18 16:27:43

  Łomża nie idzie na wybory w 2019 roku

 • gość 2019-04-18 18:02:56

  "nierozgarnięty zatrudniony do propagandy antypisowskiej " to jesteś ty kmiocie pisowski który nawet nie potrafi zrozumieć o czym tu ludzie pisza i jak takiego idiotę na tej kolei jak on w balona pisowcy zrobili.

 • gość 2019-04-18 18:21:59

  Po co ladowac miliony na krotka linie kolejowa, jak wystarczy wymiana podkladow by towarowki jezdzily te powiedzmy 60km/h a nie do 20km/h. A pociag 2x w tyg. po tej lini jezdzi, no od swieta 4x. Ta szprycha z Wawy na mazury ma przyciagac turystow na Mazury. A jak zaczna budowe tej szprychy, to wtedy nalezy walczyc o polaczenie kolejowe z Siedlcami.

 • gość 2019-04-18 23:18:50

  człowieku o czym ty mówisz?????????????? Jaka szprycha chyba w czache bo zdrowo myślący doskonale wie jaki jest aktualny stan gospodarki oraz to ,że na razie o budowie tego portu lotniczego nie ma mowy bo sama koncepcja tego portu jest ostro krytykowana przez ekspertów jako nieopłacalna a co dopiero mówić o budowaniu jakiejś szprychy z tego powodu na zadupie Polski. Pomyślcie kto wam wybuduje w przeciągu najbliższych lat całkiem nowa linie kolejową o parametrach szybkiej kolei podczas gdy do dzisiaj na centralnych trasach kolejowych Polski Pendolino pomyka ledwie 200 km/h i to tylko na krótkich odcinkach. Taka trasa powstanie ale dopiero po wybudowaniu portu lotniczego i to dopiero jak będzie na to zapotrzebowanie a wiec gdzieś za 20 albo i więcej lat. Tak wiec mamy do czynienia z pewną bujda na resorach stworzoną na potrzeby pisowskiej kampanii wyborczej. Bo kiedyś to będzie w końcu ale w takie perspektywie ,że jedno pokolenie łomżyniaków wymrze zanim to zobaczy na własne oczy. Natomiast tutaj mamy do czynienia z realną rewitalizacją na która były zaklepane znaczne pieniądze w kwocie 38 milinów wywalczone przez poprzedni zarząd po latach. Pieniądze zajumał obecny pisowski zarząd i przeznaczył na inne linie kolejowe w białostockiem według starej zasady ,że Łomża to trzeci świat i nas tylko zaorać toi pisowszczyki nas zaorali. Te kwota to prawie 2 miliony na każdy kilometr trasy z Łomży do Śniadowa co dałoby szanse na budowę nowoczesnej linii przystosowanej do predkości 120km/h i przewozu cięzkich towarów. Taka linia po Via Baltica byłaby kolejny dla Łomży oknem na świat w perspektywie realizacji 2 najbliższych lat bo tak zakładano. A to podniosłoby atrakcyjność miasta dla inwestorów a jednocześnie dałoby nam połączenia osobowe z cała resztą kraju , największym portem kontenerowym w Gdańsku oraz międzynarodowym lotniskiem w Szczytnie. W tej sytuacji lepszy wróbel w garści niż skowronek na dachu. Ale poprzez zabranie w bezczelny i bezpardonowy sposób tych znacznych pieniędzy nie będzie ani wróbla a na bank nie będzie wydumanego skowronka. Przy okazji wyszło szydło z worka. Bo jak to pisowskie nieudaczniki nic dobrego nie zrobią a więcej zepsują w ten oto sposób sami się odkryli tym posunięciem pokazując ,że naprawdę żadnej kolei tu nie będzie a jest tylko pierdolenie o Chopinie na potrzeby zbliżającej się kampanii wyborczej. Czyli sprzedaje się ciemnemu ludowi szyprychową kiełbasę wyborcza podczas gdy drugą ręka po cichu zabiera znaczne pieniądze o które łomżyniacy walczyli przez lata. I tak pisowcy zaorali nam Łomży przy okazji odkrywając nam swoje prawdziwe oblicze i stosunek do naszego miasta. A od nas teraz zalezy czy pozwolimy sobie na robienia z nas baranów i kolejny raz na nich w wyborach zagłosujemy czy w konću powiemy "spierdalać"

 • dodo - niezalogowany 2019-04-19 22:15:07

  Oj komuś z partii oszustów klawiatura sie grzeje, a od strachu przed totalną porażką smrodkiem zalatuje. Dawaj dalej tylko okno otwórz.

 • Wiesniaki - niezalogowany 2019-04-21 10:42:38

  Tym powiatowcom z Łomży PKS do Zbójnej i Kadzidła powinien wystarczyć. Pociągów się zachciewa liziPiSom. Do biskupa na modły zasuwać, a nie durnoty w głowie. W Łomży niech każdy chodzi w komży. To może wam zrobią wąskotorowkę do Wizny.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma Roletix zatrudni

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osobę na stanowisko Przedstawiciela Handlowego ds. Sprzedaży Hurtowej. Do podstawowych obowiązków..


Zobacz ogłoszenie

Ocieplanie natryskowe pianką

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Zobacz ogłoszenie

Malarnia proszkowa

Nasza firma świadczy usługi malowania proszkowego różnego rodzaju elementów: przęsła ogrodzeniowe, bramy, stal, aluminium, felgi, maszyny, ramy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Ogłoszenie prywatne bez pośredników. Cicha, spokojna okolica, bardzo dużo zieleni. Sprzedam dom jednorodzinny, wolnostojący z poddaszem użytkowym,..


Zobacz ogłoszenie

W centrum Łomży, w nowym

Nowe mieszkanie, nowo wyremontowane, w centrum Łomży (róg Wiejskiej i Kolegialnej). Powierzchnia całkowita mieszkania to ponad 65 m2. Niski..


Zobacz ogłoszenie

PRACA-sprzątanie biura

DAM PRACĘ - sprzątanie biura Zatrudnię Panią do sprzątania biura. Praca od poniedziałku do piątku, popołudniami - elastyczne godziny pracy...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam elektryczny wózek

Sprzedam elektryczny wózek inwalidzki w bardzo dobrym stanie. Więcej informacji udzielam telefonicznie.


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Pracownik Kawiarni Cukieteria

Obecnie poszukujemy energicznych osób na stanowisko Pracownik Kawiarni miejsce pracy Cukieteria Romanowski Łomża, poszukujemy osób z charyzmą,..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam samochód VW Passat

Okazja !!! VW Passat w bardzo dobrym stanie technicznym, B6, X.2007, 326 tys. km, diesel 1,9 TDI, srebrny metalik, cena 16000 zł(do negocjacji) tel...


Zobacz ogłoszenie

Wykonam usługi

Wykonam Usługi Remontowo-Budowlane -Glazura -Szpachlowanie -Tynkowanie -Malowanie -Podłogi -Konstrukcje z płyt -Sufity podwieszane Itp.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"