:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Spadła wartość rewitalizacji linii Śniadowo - Łomża

Komunikacja, Spadła wartość rewitalizacji linii Śniadowo Łomża - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 18/04/2019 08:37

Z 35,9 do nieco ponad 1 mln zł obniżono wartość projektu dotyczącego rewitalizacji linii kolejowej nr 49 na odcinku pomiędzy Śniadowem a Łomżą - informuje Rynek Kolejowy. Warto jednak nadmienić, że rewitalizacja linii nr 49 nie jest związana z planowaną "szprychą" do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Według danych opublikowanych przez Rynek Kolejowy, zwiększono wartość czterech projektów: rewitalizacja linii kolejowej nr 59 (granica państwa – Chryzanów) (S) z 37 mln zł do 74,5 mln zł, rewitalizacja linii kolejowej nr 57 ( Kuźnica Białostocka – Gieniusze) (S) z 90 do 97,2 mln zł, rewitalizacja linii kolejowej nr 923 ( Bufałowo Wschód – Bufałowo) (S) z 3 mln zł do 3,03 mln zł oraz Rewitalizacja linii kolejowej nr 36 (Łapy – Śniadowo – gr. Województwa) z prawie 41,3 mln do niespełna 50 mln. Zrezygnowano dodatkowo z prac na linii nr 32 (Lewki - Czeremcha).

Drastyczna obniżka dotyczy za to projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 49 na odcinku od Śniadowa do Łomży. Z 35,9 mln wartość spadła do nieco ponad 1 mln zł. Warto jednak podkreślić, że przez Łomżę miałaby przebiegać jedna ze "szprych" wybudowanych w ramach realizacji inwestycji dotyczącej Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według dotychczasowych planów, byłoby to wybudowane nowe połączenie, łączące Łomżę z Ostrołęką oraz Giżyckiem i Piszem. Rewitalizacji linii nr 49 nie należy zatem łączyć z planowaną nową "szprychą" do CPK.

Listy zadań realizowanych z pomocą RPO zostały zaaprobowane przez marszałka województwa podlaskiego. Według cytowanego przez Rynek Kolejowy przedstawiciela PKP, ustalono z samorządem, że w sytuacji otrzymania ofert przekraczających planowane koszty projektów, w pierwszej kolejności uwzględnić do realizacji należy projekty na liniach szerokotorowych, jako najważniejszych dla województwa podlaskiego. To właśnie linie nr 57, 923 i 59.

lomza

Spadła wartość rewitalizacji linii Śniadowo - Łomża komentarze opinie

 • gość 2019-04-18 08:51:42

  Brawo PiS

 • gość 2019-04-18 09:04:30

  Wybory się skończą i będzie koniec szprychy.

 • gość 2019-04-18 09:06:43

  tak pisowscy dygnitarze z Łomy zaorali nasze miasto na kolejne lata mamiąc nas populistycznymi gadkami o szybkiej kolei na mazury. problem w tym z,ta szybka kolej to mrzonki ładnie wyglądające na projektach ale bardzo dalekie od realizacji natomiast to co było w zasięgu ręki , na co były już pieniądze i realnie to mozna było zrealizować czyli remont linii kolejowej Łomża Śniadowo zastało zaprzepaszczone a miasto odebrano szansę rozwoju.

 • gość 2019-04-18 09:12:39

  kolejny raz pisowcy wystawili Łomżę do wiatru i pokazali ,ze tu tylko psy dupami szczekają . Zabrali znaczne pieniądze o które poprzedni zarząd z Łomży wywalczył na remont linii kolejowej z Łomży do Śniadowa co przy remoncie linii Łapy Ostrołeka dawało szansę na powrót pociągów do Łomży. Otwierało miasto na bezpośrednie połączenia kolejowe z całym krajem, wybrzeżem oraz portem lotniczym w Szczytnie.

 • gość 2019-04-18 09:18:12

  nigdy więcej PO już nigdy

 • gość 2019-04-18 09:26:15

  to PO te środki na remont tej linii rok temu zaklepało a pisowska nowa ekipa ta środki zabrała przeznaczając je na remont innych linii kolejowych na terenie byłego białostockiego. Popatrzcie z planu na lata remontu linii w całym podlaskim wyleciała tylko linia kolejowa do Łomży. Zaiste drugie największe miasto województwa takowej nie potrzebuje według pisiorów.

 • gość 2019-04-18 09:31:32

  zaiste dygnitarze pisowscy nasze miasto traktują jak trzeci świat. Obecny kandydat pisowski do parlamentu europy który się dzisiaj tak uśmiecha do łomżyniaków z drugiego miejsca listy przez lata blokował przebieg trasy Via Baltica przez Łomże bo uważał ,ze powinna biec przez Białystok wbrew wszelkiej ekonomii. Dzisiaj pisowski zarząd województwa uważa to samo i zabiera bardzo duże środki z remontu linii kolejowej Łomża Śniadowo na inne linie kolejowe na terenie białostockiego bo im się należy a drugiemu największemu miastu podlasia Łomży sie nie należy. Pamiętajmy o tym kochani idąc do urn wyborczych podziękujmy pisowcom za zaoranie miasta na lata.

 • gość 2019-04-18 09:43:10

  Dworca autobusowego nie ma w tej wiosce a wy chcecie kolej i pewnie byście w środku pola wskakiwali do tych pociągów bo wstyd było zatrzymać się ha ha te miasto jak cała polityka PIS kupić wyborców tanio kiełbasą a reszcie zabrać i zburzyć.

 • zaczyna się... - niezalogowany 2019-04-18 09:44:41

  Dziękujemy za fałszywe umizgi, na pewno nie zagłosujemy na kandydatów KE.
  Jak widać partyjne trolle totalnej hejtują PiS, naiwnie licząc, że Łomżanie to gamonie i dadzą się nabrać na ich kocopoły.

  PiS przynajmniej cokolwiek planuje w przypadku połączeń PKP Łomży ze światem, a oni od zawsze mają wypięte na Łomżę i okolice.
  Co wasza reprezentantka z regionu Kudrycka kiedykolwiek tu zaproponowała? Kompletnie N I C. Jedyne czym skompromitowała się, o czym pisały media w kraju, to głosowanie za karami dla Polski. Po takim czymś, w Niemczech, Francji, pies z kulawą nogą by jej nie wybrał.

 • gość 2019-04-18 10:03:23

  A czym się do was wypięła wasza senator Andersowa . Sami ją wybraliście wystarczyło tylko pare miesięcy aby wystawiłą sie do was ...... To pisowski obecny zarząd zabrał te pieniądze które nam Łomży bez łaski sie należą . To wasza pisowska wina i postrzeganie tego miasta. Dziwne ,że za każdym razem gdy Łomża o coś walczy to pisowcy z białego stają temu na drodze? WCZORAJ VIA BALTICA WEDŁUG NICH BYŁA NIEPOTRZEBNĄ ŁOMŻY A DZISIAJ ZAORALI NAM KOLEJ.

 • gość 2019-04-18 10:07:26

  pisowcy nigdy się do niczego nie przyznają a na pewno do tego ,z Łomża traktują jak ciemną masę potrzebną tylko po to aby oddali na nich głosy i pomogli im wygrać wybory. W istotnych sprawach natomiast dla miasta mają nas zwyczajnie w dupie czego ten przykład z zabraniem już przyznanych pieniedzy w tak znacznej kwocie na remont liniii kolejowej do Śniadowa jest bardzo dobitnymi kolejnym przykładem.

 • gość 2019-04-18 10:16:22

  jak ładnie pisowcy robią w balona kolejny raz łomżyniaków mamy tu tego przykład. Zabiera się już przyznane duże środki na remont istniejącej linii kolejowej która już w perspektywie roku mogłaby zafunkcjonować połączeniami olejowymi praktycznie z całym krajem a w tym czasie opowiada się bajki sf o budowie super szybkiej koleii mazurskiej w ramach centralnego portu lotniczego co oczywiście jest totalną opowieścią z krainy mchu i paproci bo najpierw to potrzeba wybudować taki port a do tego to bardzo daleko. Tak więc odbiera nam się to co jest realne na rzecz wydumanej wizji bez szansY realizacji skrojonej na potrzeby zbliżającej sie kampanii wyborczej PiS.

 • gość 2019-04-18 10:29:37

  " i pokazali ,ze tu tylko psy dupami szczekają". A tak nie jest?
  Kto by tu jeździł koleją? Na pewno ty sam. Ta kolej tu potrzebna jak rybie maska tlenowa :)
  Prawie wszyscy tyłki wożą autami starymi ale wożą a parę osób co by okazyjnie się przejechało to bez sensu.

 • gość 2019-04-18 11:13:51

  No to PiS i Olbryś Łomży załatwił a raczej Łomżę załatwił hahahaha

 • Gość - niezalogowany 2019-04-18 11:15:35

  Dalej głosujcie na PiS.. PiS was wszystkich wydyma bez wazeliny i jeszcze każe zapłacić za to...

 • gość 2019-04-18 11:20:21

  i to nie jest jawne oszustwo i zlodziejstwo ? Jak tak mozna ?!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-18 11:41:12

  a co te wasze zasrane bóstwo PO przez tyle lat zrobiło???

 • gość 2019-04-18 11:46:56

  Jak widać nierozgarnięty zatrudniony do propagandy antypisowskiej nawet nie czyta artykułu, pod którym hejtuje.

  Skoro Łomża ma być włączona w sieć linii w ramach CPK:

  wlkp24.info/wp-content/uploads/2019/03/D2fhkL9XcAA9oYw.jpeg

  gdzie linia Ostrołęka - Łomża nie przebiega po starej trasie ze Śniadowa, to jaki sens ładować w połączenie, które wykorzystują pojednywane pociągi towarowe dziesiątki milionów zł? Milion zł to aż nadto na remonty i utrzymanie.

 • gość 2019-04-18 12:53:48

  A ja mam pytanie w sprawie żubra, postawionego między Ostrołęką i Łomżą, gdzie napis wita przejeżdżających w podlaskiem. To od kiedy Łomża wyprowadziła się z Mazowsza? Ktoś próbuje zmieniać rzeczywistość metodą faktów dokonanych? Niech sobie postawią przed Biełym Stokiem.

 • gość 2019-04-18 13:12:35

  Za piątkę Kaczyńskiego też zapłacimy z własnych kieszeni , najmocniej dowalą klasie średniej. Hucznie zapowiedzianą »piątkę Kaczyńskiego« sfinansują uczciwie i ciężko pracujący Polacy. Likwidacja OFE i przekazanie środków na indywidualne konta emerytalne, z których pobrany podatek ma na starcie wzmocnić budżet w 2020 r. o ok. 19 mld. zł. Wiecie, że Morawiecki chce tzw "opłaty przekształceniowe" tj DANINY I HARACZU dla rządu ?


  Polacy będą mieli wolny wybór, gdzie ulokować pieniądze z OFE - czy przenieść je na Indywidualne Konta Emerytalne, czy do ZUS - oświadczył Morawiecki. Transferowi do IKE będzie towarzyszyć pobranie opłaty przekształceniowej.
  Jak podkreślił Morawiecki, rząd w swoim modelu, domyślnie, zakłada, że obywatele będą chcieli pozostawić te pieniądze w IKE. Model zakłada - jak podkreślił - że od pieniędzy pozostawianych w IKE pobrana zostanie "opłata przekształceniowa". Dodał, że opłata przekształceniowa ma wynieść 15 proc. zgromadzonych oszczędności w OFE. 15% HARACZU !!!!!

 • gość 2019-04-18 13:30:52

  Tajny plan rządu! Nie będzie 13. emerytury. Te 888,25 zł dodatkowego świadczenia, to tylko JEDNORAZOWA przedwyborcza kiełbasa PiSu. Choć w nazwie dokumentu mówi się, że jest to „jednorazowe świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów w 2019 r.”, niektórzy politycy partii rządzącej sugerowali, że jeśli PiS wygra wybory parlamentarne, trzynastka może być wypłacana seniorom także w latach następnych. Tymczasem okazuje się, że Ministerstwo Finansów takiej możliwości nie przewiduje. „SE” dotarł do dokumentu o planach budżetowych, jakie każdy rząd musi przedstawić Komisji Europejskiej. Z publikacji resortu Teresy Czerwińskiej jasno wynika, że wśród wydatków budżetowych na najbliższe lata uwzględniono zerowy PIT dla pracowników przed 26. rokiem życia, obniżenie kosztów pracy i stawki PIT z 18 do 17 proc. O trzynastej emeryturze, na którą budżet ma przeznaczyć prawie 11 mld zł, ani słowa!...
  haha liczą, że ciemny lud to kupi ?

 • gość 2019-04-18 14:45:59

  trzeba być głupim żeby głosować na kogoś kto daje rybę zamiast wędki zjesz rybkę i zostaniesz głodny na wieki wieków ...

 • gość 2019-04-18 15:08:14

  Wszędzie miasta rozwijają się, a tutaj koniec świata - bociany zawracają a wrony pionowo startują.

 • gość 2019-04-18 15:09:11

  Zero perspektyw w tym mieście. https://pl.wikipedia.org/wiki/Miasta_bez_kolei_pasa%C5%BCerskiej_w_Polsce

 • gość 2019-04-18 15:24:19

  Wszyscy zapomnieli o tym mieście. Mieszkańcy znowu to tanie mięso wyborcze (armatnie) przekupne za własne pieniądze z podatków.

 • gość 2019-04-18 16:27:43

  Łomża nie idzie na wybory w 2019 roku

 • gość 2019-04-18 18:02:56

  "nierozgarnięty zatrudniony do propagandy antypisowskiej " to jesteś ty kmiocie pisowski który nawet nie potrafi zrozumieć o czym tu ludzie pisza i jak takiego idiotę na tej kolei jak on w balona pisowcy zrobili.

 • gość 2019-04-18 18:21:59

  Po co ladowac miliony na krotka linie kolejowa, jak wystarczy wymiana podkladow by towarowki jezdzily te powiedzmy 60km/h a nie do 20km/h. A pociag 2x w tyg. po tej lini jezdzi, no od swieta 4x.
  Ta szprycha z Wawy na mazury ma przyciagac turystow na Mazury.
  A jak zaczna budowe tej szprychy, to wtedy nalezy walczyc o polaczenie kolejowe z Siedlcami.

 • gość 2019-04-18 23:18:50

  człowieku o czym ty mówisz?????????????? Jaka szprycha chyba w czache bo zdrowo myślący doskonale wie jaki jest aktualny stan gospodarki oraz to ,że na razie o budowie tego portu lotniczego nie ma mowy bo sama koncepcja tego portu jest ostro krytykowana przez ekspertów jako nieopłacalna a co dopiero mówić o budowaniu jakiejś szprychy z tego powodu na zadupie Polski. Pomyślcie kto wam wybuduje w przeciągu najbliższych lat całkiem nowa linie kolejową o parametrach szybkiej kolei podczas gdy do dzisiaj na centralnych trasach kolejowych Polski Pendolino pomyka ledwie 200 km/h i to tylko na krótkich odcinkach. Taka trasa powstanie ale dopiero po wybudowaniu portu lotniczego i to dopiero jak będzie na to zapotrzebowanie a wiec gdzieś za 20 albo i więcej lat. Tak wiec mamy do czynienia z pewną bujda na resorach stworzoną na potrzeby pisowskiej kampanii wyborczej. Bo kiedyś to będzie w końcu ale w takie perspektywie ,że jedno pokolenie łomżyniaków wymrze zanim to zobaczy na własne oczy. Natomiast tutaj mamy do czynienia z realną rewitalizacją na która były zaklepane znaczne pieniądze w kwocie 38 milinów wywalczone przez poprzedni zarząd po latach. Pieniądze zajumał obecny pisowski zarząd i przeznaczył na inne linie kolejowe w białostockiem według starej zasady ,że Łomża to trzeci świat i nas tylko zaorać toi pisowszczyki nas zaorali. Te kwota to prawie 2 miliony na każdy kilometr trasy z Łomży do Śniadowa co dałoby szanse na budowę nowoczesnej linii przystosowanej do predkości 120km/h i przewozu cięzkich towarów. Taka linia po Via Baltica byłaby kolejny dla Łomży oknem na świat w perspektywie realizacji 2 najbliższych lat bo tak zakładano. A to podniosłoby atrakcyjność miasta dla inwestorów a jednocześnie dałoby nam połączenia osobowe z cała resztą kraju , największym portem kontenerowym w Gdańsku oraz międzynarodowym lotniskiem w Szczytnie. W tej sytuacji lepszy wróbel w garści niż skowronek na dachu. Ale poprzez zabranie w bezczelny i bezpardonowy sposób tych znacznych pieniędzy nie będzie ani wróbla a na bank nie będzie wydumanego skowronka. Przy okazji wyszło szydło z worka. Bo jak to pisowskie nieudaczniki nic dobrego nie zrobią a więcej zepsują w ten oto sposób sami się odkryli tym posunięciem pokazując ,że naprawdę żadnej kolei tu nie będzie a jest tylko pierdolenie o Chopinie na potrzeby zbliżającej się kampanii wyborczej. Czyli sprzedaje się ciemnemu ludowi szyprychową kiełbasę wyborcza podczas gdy drugą ręka po cichu zabiera znaczne pieniądze o które łomżyniacy walczyli przez lata. I tak pisowcy zaorali nam Łomży przy okazji odkrywając nam swoje prawdziwe oblicze i stosunek do naszego miasta. A od nas teraz zalezy czy pozwolimy sobie na robienia z nas baranów i kolejny raz na nich w wyborach zagłosujemy czy w konću powiemy "spierdalać"

 • dodo - niezalogowany 2019-04-19 22:15:07

  Oj komuś z partii oszustów klawiatura sie grzeje, a od strachu przed totalną porażką smrodkiem zalatuje. Dawaj dalej tylko okno otwórz.

 • Wiesniaki - niezalogowany 2019-04-21 10:42:38

  Tym powiatowcom z Łomży PKS do Zbójnej i Kadzidła powinien wystarczyć.
  Pociągów się zachciewa liziPiSom.
  Do biskupa na modły zasuwać, a nie durnoty w głowie. W Łomży niech każdy chodzi w komży. To może wam zrobią wąskotorowkę do Wizny.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupie Auta osobowe terenowe

Kupię auta osobowe terenowe lub dostawcze, auto może być w pełni sprawne, uszkodzone, wymagające remontu. Dobrze płacimy za auta zadbane od..


Zobacz ogłoszenie

Balony z helem , dekoracje

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Balony z helem dekoracje weselne balonami !!! Robią naprawdę duży..


Zobacz ogłoszenie

Projektant-Doradca Klienta w

Jeżeli Twoim powołaniem jest praca z klientem, potrafisz dobrze odczytać jego potrzeby i zaoferować właściwe rozwiązania, to zapraszamy Cię do..


Zobacz ogłoszenie

Firma AXO z Jeziorka zatrudni

Firma AXO poszukuje osoby na stanowisko: KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Wymagania: - doświadczenie w pracy w księgowości, - praktyczna znajomość zasad..


Zobacz ogłoszenie

Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam AUDI a6

Audi A6 2.7 TDI Qatro.licznik wskazuje 187000km,ale rzeczywisty przebie to okolo 280000km.Samochod z automatyczna w bardzo dobrym stanie skrzynia..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM DOM 185M2 Z DZIAŁKĄ

Sprzedam dom 185m2, stan surowy z działką 11.41 ara. Dom znajduje się w Łomży w bardzo cichej,spokojnej okolicy. Na dole znajduje się kuchnia z..


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"