:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

SPEED coraz bliżej Łomży. Policja chce walczyć m.in. z nielegalnymi wyścigami

Komunikaty policji , SPEED coraz bliżej Łomży Policja walczyć nielegalnymi wyścigami - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 19/07/2019 12:30

Mazowieccy policjanci dzisiaj od godz. 14:00 rozpoczynają realizację zadań w ramach grupy SPEED. W działania włączyła się ostrołęcka policja, a to oznacza, że wyjeżdżając z powiatu łomżyńskiego będzie można napotkać specgrupę na swojej drodze.

Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu powołał do życia zespół "SPEED", a do dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek policji oddano 14 nowych radiowozów, głównie marki BMW. 11 z 14 nowych radiowozów to nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Do pomiarów prędkości policjanci będą używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

Policjanci będą patrolować przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Może zdarzyć się także, że w jednym momencie na jednej drodze będzie współpracować nawet kilka patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych - przekazuje mazowiecka policja.

Zespół SPEED będzie zwracać uwagę głównie na przypadki: przekraczania prędkości, niebezpiecznego wyprzedzania, czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, zachowań agresywnych, takich jak np. jazda "na zderzaku", czy nielegalnych wyścigów.

W skład Zespołu wejdą nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także policjanci z pionów kryminalnych i do walki z cybeprzestępczością. Ich zadaniem będzie monitorowanie stron www i portali społecznościowych w celu uzyskiwania informacji o nielegalnych wyścigach lub osobach uprawiających notorycznie popisową i niebezpieczną jazdę – oczywiście w warunkach normalnego ruchu drogowego - przekazuje mazowiecka policja.

Policjantów biorących udział w działaniach grupy będzie można spotkać nie tylko jadąc do Warszawy. W działania SPEED włączyła się również Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

zdj. ilustracyjne/Mazowiecka Policja

lomza

SPEED coraz bliżej Łomży. Policja chce walczyć m.in. z nielegalnymi wyścigami komentarze opinie

  • prezes_zarządu - niezalogowany 2019-07-19 13:40:58

    A więc skończą się nocne gonitwy rupieciami po Łomży.

  • prezes_zarządu - niezalogowany 2019-07-19 13:41:24

    A więc skończą się nocne gonitwy rupieciami po Łomży.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 14:49:15

    Dokładnie

  • gość 2019-07-19 15:22:34

    na pewno co dzień godzina 22 a Legionów Piłsudskiego Zawadzka ryk motorów jakiś pierdziawek i pisk opon

  • gość 2019-07-19 16:08:30

    już wieczorkiem rowerem nie poszaleję- szkoda.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 16:53:09

    Więcej zagrożenia z debilami w BMW

  • Spidłejmen - niezalogowany 2019-07-19 17:33:29

    Lubię szybką i agresywną jazdę jestem bardzo dobrym kierowcą więc kiedy pedzę ulicami Łomży ludzie podziwiają mój styl i często machają do mnie rękami wyrażając swój aplauz!

  • Spidłejmen - niezalogowany 2019-07-19 17:34:14

    Lubię szybką i agresywną jazdę jestem bardzo dobrym kierowcą więc kiedy pedzę ulicami Łomży ludzie podziwiają mój styl i często machają do mnie rękami wyrażając swój aplauz!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 18:39:41

    Spadaj gościu od bmw to nie od marki zależy tylko od człowieka

  • Fliper - niezalogowany 2019-07-19 18:44:21

    Obrażasz gościu kierowców BMW ciekawe jak ty jezdzisz albo wogle nie umiesz jeździć i tu wylewasz swoją złość do marki BMW

  • gość 2019-07-19 18:56:45

    ja do ludzi z marki bmw nic nie mam nawet szacunku

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 19:02:26

    W Łomży nielegalnie wyścigi xD ciekawe gdzie? na 2u pasmówkach przejścia co 50m i zapadłe studzienki przy 180kmh plomby wypadają

  • Bmwdriver - niezalogowany 2019-07-19 19:06:52

    Hahahaha.. żadne gonitwy się nie skończą a nawet będzie ich coraz więcej , zakazany owoc kusi najbardziej , pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-07-19 19:52:54

    Tak jest !! Producent mojej audicy napisał w instrukcji iż "zapierdalanie jak najbardziej wskazane ! eco driving NIE wskazane!" Także sorry memory V8 musi zaryczeć ;] bo inaczej sie zamuli i zarośnie glonami tak czy siak darujcie sobie wypowiedzi "jeszcze kogoś zabije" itd... trzeba wiedzieć gdzie i kiedy można dać w podłogę wszystko planowane NIE na pałe zapierdalanie xD

  • gość 2019-07-19 20:29:08

    Drogi tylko dla motorowerów, a oni Speedy sprowadzają. Kpina. Miasto monitorowane i gdyby chcieli, z buta i rowerami załatwiliby sprawę.

  • Szybki - niezalogowany 2019-07-19 22:50:53

    To co najpiknijszy Lancer na świecie do zdjęcia idzie ?
    Przecież on jeździ jak ciota, ledwo się turla po lomzy.
    Biała strzała hehehe na podobno 500 koni tylko szkoda że 1.8t go odjeżdżają:)
    Szkoda waszego czasu w tym smutnym mieście.

  • PSYCHIATRA - niezalogowany 2019-07-20 12:19:56

    @ któryś minister z MSWiA i Komendant Główny Policji... a na co i po co Policji samochody WYŚCIGOWE ,żeby się nimi niby wyścigowi policjanci pozabijali ? ... aaa to w Policji nie słyszeli o komunikacji RADIOWEJ i kładzeniu kolczatek na drogach - można używać TAM TAM i odwrócony brony ... aaa przed najbliższym jeszcze żywym polecam najbliższego psychiatrę ?

  • gość 2019-07-20 12:46:39

    Policja w Wydziale Ruchu Drogowego nie powinna posiadać ani jednego NIEOZNAKOWANEGO pojazdu operacyjnego ! ! Policja powinna być widoczna z daleka i SŁUŻYĆ Ludziom ! ! Policja w godzinach pracy nie powinna sobie urządzać wyścigów ! ! jak Policja taka chętna do ścigania to na tor do Poznania i tam sobie zapłaci i sobie pościga !

  • djaj im wieczne - niezalogowany 2019-07-20 13:20:06

    a pogrzeby policjantów co się pozabijają w pościgach to będą na koszt BMW czy minister prywatnie zapłaci ?

  • MO - niezalogowany 2019-07-20 23:43:06

    ZLIKWIDOWAĆ wszystkie strzałki w prawo ! ... co za DEBIL bezmózgi wymyślił że 2dwóch użytkowników może mieć pierwszeństwo JEDNOCZEŚNIE !

  • Gość - niezalogowany 2019-07-20 23:49:06

    Młode szczyle jestescie w większości i g wiecie o dawnych czasach w CB i N...o

  • gość 2019-07-21 16:02:07

    czym prędzej się pozabijają w tych wyścigowych samochodach tym prędzej będzie na drogach bezpieczniej : metody jazdy niby policjantów nieoznakowanymi policyjnymi pojazdami : zajeżdżanie i hamowanie przed zderzakiem , przekraczanie podwójnych ciągłych linii , wyprzedzanie j/w na wzniesieniach , parkowanie na wzniesieniach na linii ciągłej ! jak się patrzy na to co wyprawiają policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego to nasuwa się refleksja kto im dał prawo jazdy i kto ich zatrudnił do Policji ! ... a potwierdzenia w/w słów poszukajcie sobie fotki w artykułach na lokalnych portalach , no jest tego tyle że to powinni policjantom pokazywać jak nie należy jeżdzić

  • Czebu - niezalogowany 2019-07-22 06:42:50

    Policyjne pojazdy to są pojazdy uprzywilejowane i nic Wam do tego. Oni mogą jeździć jak chcą. Ludzie jeżdżą agresywnie. Jest coś takiego jak trąbienie, jeden na drugiego. Po co to? Ja się pytam. Po co trąbić? Aby szybciej przejechać. Co Ci da, że wyprzedzisz jednego, jak później musisz hamować przed rondem. Bo chcesz być pierwszy przed rondem. Pogratulować głupoty i szaleństwa. Za motocyklistów by się wzięli. Niektórzy jeżdżą chyba przerobionymi motocyklami, bo widać dokręci lekko gaz i jedzie może z 80 km/h jednokierunkową dwupasmową drogą przez miasto. Teraz coś napiszę na pieszych. Głupie w mojej ocenie jest to, że niektórzy pasażerowie miejskich autobusów tak się nauczyli przyciskać te przyciski STOP. Przecież to rozprasza kierowców. A od kiedy to przycisk STOP jest dla pełnosprawnych. Co to pełnosprawny nie ma głosu, aby krzyknąć do kierowcy: Panie kierowco, zatrzymać się. Gdzie Wy się ludzie tego wszystkiego nauczyliście? Z amerykańskich filmów?

  • ameba - niezalogowany 2019-07-22 10:34:05

    @ Czebu - niezalogowany
    2019-07-22 06:42:50 - kolejny milicjant ? .. uprzywilejowany pojazdy są po to aby ratować ludziom życie ! a nie żeby ciemniaki włączali sygnały przed skrzyżowaniem aby na czerwonym przejechać stwarzając zagrożenie - od wielu lat na światłach przy parku ul Polowa /Wojska Polskiego takie "sygnały" to norma a za światłami wyłączanie , a za takie coś to powinno być dyscyplinarne zwolnienie ... ile razy w tygodniu miejscowa Policja jedzie aby ratować Ludzkie życie ?

  • disco polo - niezalogowany 2019-07-22 16:37:16

    policja zamówiła 140 sztuk nieoznakowanych BMW za kwotę 27.000.000 zł = 192.858 zł za sztukę ! ! ! ! tak się bawi tak się bawi policja

  • ziarno_prawdy - niezalogowany 2019-07-23 12:35:23

    Do użytkownika MO sam jesteś debil i pajac bo to ze ktoś ma strzałkę to nie znaczy że ma pierwszeństwo.
    Żal skąd tyłu idiotow chodzi po tym świecie.
    Druga sprawa powinni się zająć tymi niedouczonymi tępymi kierowcami i surowo karać min 500 zł dla tych którzy jadą obwodnica marek lewym i środkowym pasem mając prawy pas pusty.

Dodajesz jako: |