:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

SPEED w Podlaskiem już działa. Oznakowane BMW trafią na drogi! [FOTO]

Komunikaty policji , SPEED Podlaskiem działa Oznakowane trafią drogi! [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 23/07/2019 14:30

Od dzisiaj podlascy policjanci działają w ramach grupy "SPEED". Zespół powstał po to, aby zwalczać najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach. Mundurowi działający w grupie użytkują m.in. nowe oznakowane radiowozy marki BMW, które dzisiaj zostały publicznie zaprezentowane. Niestety, nie trafią one do KMP w Łomży.

Pojazdy grupy SPEED zostały zaprezentowane dzisiaj w Białymstoku. Policja pokazała m.in. nowe oznakowane radiowozy marki BMW, które użytkują policjanci z tej grupy. Niestety, ani jeden z tych pięknych pojazdów nie trafi do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, ale na pewno będzie można zobaczyć je na podlaskich drogach.

Podlascy funkcjonariusze policji działają w ramach grupy SPEED od dzisiaj.

Zespół ten powstał, aby zwalczać najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach. Dlatego policjanci ruchu drogowego wychwytują wszystkich tych, którzy wykazują się dużą perfidią, brakiem zdrowego rozsądku i szacunku dla innych kierowców powodując śmiertelne zagrożenie na drodze. Nie ma tolerancji dla piratów drogowych - przekazuje podlaska policja.

Do zadań każdego z Zespołów „SPEED” należy m.in.: ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń, m.in. takich jak przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym w obrębie przejść dla pieszych, a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych. Do zadań funkcjonariuszy należy też monitorowanie oraz analiza umieszczanych w Internecie nagrań (filmów) prezentujących notoryczne przekraczanie prędkości przez tych samych sprawców.

Funkcjonariusze będą wykorzystywali wszelkie pozyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pod kątem informacji o zjawiskach lub przypadkach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KWP w Białymstoku

lomza

SPEED w Podlaskiem już działa. Oznakowane BMW trafią na drogi! [FOTO] komentarze opinie

  • Blm - niezalogowany 2019-07-23 15:35:30

    Darmowe paliwo państwowe sanochody państwowe to trzeba docierać swoje prywatne docierajcie i sie popisujcie

  • Gość adi - niezalogowany 2019-07-23 15:41:20

    Jakie wyposażenie mają te gabloty?

  • gość 2019-07-23 16:23:54

    Tylu mamy piratów drogowych że te samochody szybko się zwrócą.

  • Paranoja - niezalogowany 2019-07-23 18:19:00

    Jeszcze GPS-y w odbyt dla każdego chore policyjne panstewko

  • gość 2019-07-23 18:26:04

    BKL już się boi i zawraca w Borkowie

  • gość 2019-07-23 18:42:15

    Co to za program ? przecierz auta z wideo rejestratorami są w Policji używane od kilkunastu lat..

  • Paris Platynov - niezalogowany 2019-07-23 18:45:15

    Wystarczy przestrzegać prawa wtedy będzie wszystko ok

  • gość 2019-07-23 18:46:10

    A co z pieszymi ? Kiedy wyższe mandaty za łażenie po za przejściami,za wchodzenie na czerwonym za wtargnięcią na przejścia przed ciężarówkami?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-23 18:57:57

    W Zambrowie nieuki passata zatarli

  • Ja - niezalogowany 2019-07-23 19:36:18

    A po robocie do domu passatem B4 po ojcu hahahah

  • gość 2019-07-23 20:42:17

    ZBIERAJA NA 500+ BO NIEDŁUGO ZABRAKNIE

  • Lomzii - niezalogowany 2019-07-23 23:46:26

    Passatem B4 ale po faceliftingu xD te beemy jakie mają silniki ? Wogóle jaki to model ? Rozróżniam 5tki do e60 3ki do e46 xD nowsze modele nie są warte uwagi :P remonty silnika co 15-30k km i proszę nie hejtować bo nie oszukujmy się ! taka prawda

  • WODZIREJ - niezalogowany 2019-07-24 00:20:24

    tem niby rajdofcom w niby rajdowech samochodach przed pościgiem polecam piosenke : " doooobry Jeeeezu aaaa naaaasz Paaaanie daj jem wieeeczne spoooczywanie "

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 07:22:19

    Muszą gdzieś szukać kasy na programy rozdawnicze. Każdy się podnieca speed grupą ale ile te auta kosztowały to już nikt nie mówi.. dobra zmiana w natarciu

  • gość 2019-07-24 07:26:35

    Na drogach potrzebna jest większa ilość nieoznakowanych. Szczególnie na 61 i Łomża- Ostrów Mazowiecka. Tam przekraczanie prędkości i wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to codzienność.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 09:08:21

    Kochani przede wszystkim pieniądze na drogi porządne i będzie mniej zagrożeń na drogach. Ściganie kierowców dla wszystkich jest lekiem na łatanie dziur budżetowych A nie drogowych.
    Panie Pośle weź Pan się chociaż ba koniec kadencji do roboty i zawalcz o dobre drogi w regionie A nie kolej WIDMO

  • BEZ MUZGU - niezalogowany 2019-07-24 10:44:02

    @ gość
    2019-07-24 07:26:35 Na drogach potrzebna jest większa ilość nieoznakowanych. Szczególnie na 61 i Łomża- Ostrów Mazowiecka. Tam przekraczanie prędkości i wyprzedzanie na podwójnej ciągłej to codzienność." ... a niby " wyścigowi policjanci " gdyby ścigali na podwójnych i wzniesieniach to BEZPIECZEŃSTWO wzrośnie ? ! ... polecam Oddział Zamknięty pod Białemstokiem bo miejscowi specjaliści to już takiej głowy to nie uratują ! !

  • OZNAKOWAĆ MO - niezalogowany 2019-07-24 10:46:43

    Policja w Wydziale Ruchu Drogowego nie powinna posiadać ani jednego NIEOZNAKOWANEGO pojazdu operacyjnego ! ! Policja powinna być widoczna z daleka i SŁUŻYĆ Ludziom ! ! Policja w godzinach pracy nie powinna sobie urządzać wyścigów ! ! jak Policja taka chętna do ścigania to na tor do Poznania i tam sobie zapłaci i sobie pościga ! !

  • BMW 1.8 lpg - niezalogowany 2019-07-24 20:32:26

    Ciekawe na której latarni sie nawiną :)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-25 00:47:04

    Co jak co, ale Łomża to nie jest na podlasiu.

  • gość 2019-07-25 09:53:19

    @ j/w : Łomża to Mazowsze od ponad VII wieków , a Wizna jeszcze wcześniej !

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 20:58:13

    Prawdopodobnie bmw z łomży srebna trójka F30 została przerejestrowana z numerów BAU -AUGUSTÓW na numery BL -ŁOMŻA cwaniaki do budy burki

Dodajesz jako: |