:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS i zapewni przyszłość "Dwójce"?

Piłka nożna, Sportowa spółka akcyjna uratuje zapewni przyszłość Dwójce - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal mylomza.pl 22/03/2019 10:42

Prezydent Mariusz Chrzanowski rozmawiał z przedstawicielami ŁKS 1926 Łomża i MKS "Dwójka" o sportowej spółce akcyjnej, która miałaby uratować upadający klub piłkarski i zapewnić lepszą przyszłość szczypiornistkom. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z prawnikami, przedstawicielami klubów i samorządów, gdzie takie rozwiązania funkcjonują.

O przekształceniu Łomżyńskiego Klubu Sportowego w spółkę akcyjną z udziałem miasta mówiło się już wcześniej.

 - Jeżeli chcemy zrobić krok do przodu, to nie możemy bać się takich decyzji – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.

Jest pomysł, aby w strukturę spółki wszedł także Młodzieżowy ŁKS i piłkarki ręczne z "Dwójki". Przekonać należy do tej inicjatywy również przedsiębiorców, którzy w niewielkim stopniu angażują się w finansowanie sportu w Łomży. Według informacji ratusza, od wielu z nich słyszy się deklaracje, że jeśli miasto będzie w tym uczestniczyło, to sytuacja się zmieni.  

ŁKS 1926 znajduje się aktualnie na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Pierwszy mecz rundy wiosennej odbył się w minioną sobotę. Łomżanie przegrali ze Zniczem Biała Piska 0:3. Chociaż przed biało-czerwonymi jeszcze wiele spotkań, w utrzymanie wierzą tylko najwięksi optymiści, zwłaszcza, że mecze ogląda już tylko garstka Łomżan.

- Jesteśmy w trudnej sytuacji i każdy pomysł na wyjście z niej, jest na pewno warty analizy – mówi o pomyśle powołania sportowej spółki akcyjnej niedawny jeszcze prezes ŁKS 1926 Łomża, Łukasz Uściłowski. Młody działacz podkreśla, że w dalszej perspektywie, może to przynieść przede wszystkim stabilność i myślenie o przyszłości. - To może być szansa na zrobienie milowego kroku w rozwoju łomżyńskiej piłki nożnej. Potencjał piłkarski w Łomży jest, widać to chociażby po ilości młodych chłopców trenujących w klubach i stowarzyszeniach – podkreśla i dodaje, że temat zawiązania spółki będzie poddany pod dyskusję na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, które odbędzie się 25 marca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Ratusza.

Szansę rozwoju widzą również prezesi MŁKS i MKS Dwójka, jednak do pomysłu podchodzą na razie z dystansem.

Powołanie sportowej spółki akcyjnej z udziałem miasta byłoby w Łomży wydarzeniem bezprecedensowym. W Polsce takie rozwiązania funkcjonują - magistrat jest 100-procentowym udziałowcem Górnika Zabrze oraz większościowym w Piaście Gliwice. Trzy miesiące temu jednosekcyjną sportową spółką akcyjną stały się suwalskie Wigry, a w trakcie przekształceń jest Lechia Tomaszów Mazowiecki, gdzie ma to się opierać na wielosekcyjności.

- Uważam, że spółka byłaby dobrym rozwiązaniem, które jest praktykowane w wielu samorządach w kraju. Jej zawiązanie stanowiłoby początek "uzdrowienia" niektórych dyscyplin w mieście – mówi Andrzej Wojtkowski, przewodniczący Komisji Sportu i Łomżyńskiej Rady Sportu.

Do ewentualnego powołania spółki jeszcze długa droga. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z prawnikami, przedstawicielami klubów i samorządów, gdzie takie rozwiązania funkcjonują. Uchwałę w tej sprawie i tak musieliby podjąć miejscy radni. Pomysł przedstawić chce im Andrzej Wojtkowski. 

lomza

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS i zapewni przyszłość "Dwójce"? komentarze opinie

  • JANEK - niezalogowany 2019-03-22 11:31:32

    Należy się uderzyć głową w twardą ścianę. pieniądze nie grają to że ŁKS jest ostatni świadczy o zawodnikach. Skoro prezentują poziom a klasy to niech tam graja. Przez lata widzę jak marnuje się pieniądze publiczne na coś co i tak jest skazane na porażkę. Mentalność władz klubu i zadzieranie nosa przez zawodników to prawdziwe problemy.

  • Obiektywny - niezalogowany 2019-03-22 12:35:20

    Towarzystwo wzajemnej adoracji

  • Subiektywny - niezalogowany 2019-03-22 12:51:12

    Do tej roboty potrzeba chłopów a nie gumki od majtek na załączonym obrazku. Kolejny skok na miejską kasę... Czy jako społeczność miasta jesteśmy tacy głupi czy udajemy takich głupich ?

  • gość 2019-03-22 13:21:03

    Spółka = etaty. Smsy już lecą.

  • gość 2019-03-22 13:22:46

    " geniusze bisnesu " ! ... czy to jest żart ? ... jaka niby to ma być promocja Miasta Łomży przez klup piłki klepanej w 6 lidze Grupy G Strefy Wschodnio-Zachodniej ? ? ... ... czy ten dziadek radny ma jakieś pojęcie o sporcie zawodowym albo o biznesie , czy tak samo jak Andrzejek któremu biznesy plajtowały , czy jak Mariuszek co Dworzec PKS wart ze 6.000.000 najmniej sprzedał za 4.000.000 ? = "geniusze" bisnesu !

  • gość 2019-03-22 13:38:08

    zamiast zadłużać Miasto bez końca proponuję otworzyć MIEJSKĄ STACJĘ PALIW ! ... iii paliwo będzie tańsze dla Mieszkańców i będą pieniądze na Zadania Statutowe Miasta ! ! ... tylko czy "biznesmeny lokalne" by wydali pozwolenie dla prezydenta Chrzanowskiego ?

  • gość 2019-03-22 14:25:12

    Dosyć finansowania sportu z kieszeni mieszkańców! Finansowania działaczy, klubów sportowych oraz obiektów sportowych. Sport to są potrzeby natury prywatnej. Prywatne hobby każdego człowieka. Mi miasto nie finansuje mojego hobby a mogłoby przecież. Niech wszystkie kluby sportowe biorą udział w różnego rodzaju konkursach z UE i w ten sposób pozyskują środki również od sponsorów. Ludzie jesteśmy krojeni na grubą kasę tylko dlatego bo ktoś chce uprawiać sport.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-22 16:19:35

    Czasem na to co dzieje się w tym kraju trzeba przymknąć oczy, czasem udawać niewidomego. Bogacze i tak zrobią co chcą mają władzę w swych dłoniach. Dobrze chociaż jak mają swe hobby, bo jak nie robią się nie do wytrzymania. Niech się przynajmniej cieszą z życia, na zdrowie.

  • gość 2019-03-22 16:31:15

    Dawno juz powinni to zrobic.Czyli pikarkie reczne beda graly jako LKS 1926 Lomza a na trybunach pojawia sie kibice.

  • gość 2019-03-22 17:12:11

    kolejne pisanie i chwalenie się w mediach że coś zrobimy Szanowni urzędnicy a może chociaż jeden, jedyny raz coś zróbcie a potem się chwalcie i każdy przyklaśnie i zrobi ładne zdjęcie dla zaspokojenia wybujałego EGO Nikt już Was nie traktuje poważnie

  • gość 2019-03-22 18:47:07

    Bardzo mądry sposób na zapewnienie etatów dla króliczka i rodziny króliczka. W sumie na tym zdjęciu jest przynajmniej jeden człowiek, który jako promotor boksu jest jak na razie strasznie w Łomży niedoceniany. Oczywistym jest, że jako stowarzyszeniu miasto pieniędzy na etaty nie da, ale jako spółce akcyjnej jak najbardziej, a wtedy drżyjcie narody. Gole będą sypać się jak z rogu obfitości w 5 lidze, a prezes spółki akcyjnej dostanie biurko, telefon i samochód. Pan Wojtkowski jak wszyscy wiedzą jest przecież wybitnym ekspertem od spółek akcyjnych i nie tylko. WIELKIE BRAWA chłopaki. GRUNT TO POMYSŁ

  • Gość A... - niezalogowany 2019-03-22 19:56:27

    Od P.Wojtkowskiego eksperta spółek akcyjnych to dwa kroki w bok....w dupie byłeś,guwno widziałeś a się wypowiadasz na forum Gościu .... kozak z ciebie żaden nie warto plotek powielać bo można źle na tym wyjść... masz problem do Wojtkowskiego "JUNIORA" powiedz mu face to face co myślicz.....

  • gość 2019-03-22 20:39:14

    Czytam z uwagą ten artykuł i komentarze i z całym szacunkiem, ale kto to jest i skąd się wziął ten Wojtkowski "JUNIOR"? Nie wiem i to chyba nawet nie jest tutaj wcale ważne. Natomiast zdziwienie moje budzi sam pomysł dalszego pchania publicznych pieniędzy w jakiś dziwny twór i to, że ma ten temat prezentować radny Wojtkowski, który przecież nigdy się takimi spółkami nie zajmował. ŁKS najpierw narobił długów, a potem uciekł od nich zmieniając nazwę na ŁKS 1926. Czy to jest naprawdę istotne dla wyników tego klubu, czy ludzie z zarządu będą w nim zarabiać etatowe pieniądze - z pewnością nie. Łomża jest za biedna na klub piłkarski w III lidze i żadne tam spółki tego nie zmienią. Ludzi na mecze chodzi tyle to nic, a prezesem był tam urzędnik miejski. Fantasmagorie tego nie zmienią, bo jeśli nie ma członków, potencjału, wyników i sponsorów, to żadne pieniądze tego nie naprawią. Jak widać na zdjęciach ostatniego walnego ŁKS 1926, nie pojawił się tam prawie nikt, włącznie z radnym Wojtkowskim. Pomysł naprawdę chory.

  • Gość A... - niezalogowany 2019-03-22 21:05:11

    ....może to i dobrze,że niewiesz pan kto to jest Wojtkowski JUNIOR... zapewniam wcale nie zalezy mu na rozpoznawalności....,a w tym wątku pod adresem EXPERTA Spółek Akcyjnych wcale nie chodzi o radnego Wojtkowskiego.W radzie sportu zasiada 2 Wojtkowskich..... to tak na marginesie....

  • gość 2019-03-22 21:14:23

    @ " do Wojtkowskiego "JUNIORA" " ... jak masz problem z emocjami to zgłoś się do specjalisty zanim sobie krzywdę zrobisz

  • Administrator - niezalogowany 2019-03-23 09:08:35

    Przypominam, że komentarze, które złamały przepisy prawa nick zostanie przekazany do Prokuratury. Ponadto upominam osoby komentujące o zachowanie szacunku języka w sieci.

  • gość 2019-03-23 11:32:35

    @ "Administrator" ... no to twój wpis w sam raz KWALIFIKUJE się aby to zgłosić do Prokuratury ! ... : 1- oskarżenia . grożby i zastraszanie - poczytaj KK , 2 - próbujesz narzucić ograniczanie wolności słowa [ poczytaj co chcesz tylko tu nie pisz bredni ] ... "Administrator" krytyka "władzy" to obowiązek Obywateli , albo tego nie rozumiesz albo sam się napędzasz ... no i najważniejsze to Prokurator decyduje a nie ty czy " nick" ma być przekazany do Prokuratury .

  • Administrator - niezalogowany 2019-03-23 12:27:01

    Proszę czytać ze zrozumieniem. Każdy obywatel może wyrazić swoją opinię. W sieci nie jesteśmy anonimowi, dlatego przypominam o szacunku w swoich wypowiedziach. Pozdrawiam i życzę Państwu miłego weekendu.

  • gość 2019-03-24 02:51:18

    @ Administrator ... : " Proszę czytać ze zrozumieniem." : =umyślna zniewaga .... "administrator" " propaganda" to nie dziennikarstwo ... portal internetowy lub wydawnictwo które celowo zamieszcza "informacje" t/j np artykuł bez ani jednego potwierdzenia o autentyczności możliwości zaistnienia sytuacji przez " opisanych/zainteresowanych i braku przedstawienia dowodów przez portal "mylomza" np w formie zdjęć lub autoryzacji o " wizycie na Nowogrodzkiej " wprowadzając opinię publiczną w błąd portal "mylomza" w pełni zasłużył aby być pozbawionym koncesji , a "twórcy" takich artykułów w pełni zasłużyli aby otrzymać zakaz wykonywania zawodu dziennikarza

  • Administrator - niezalogowany 2019-03-24 08:17:28

    Dobrej niedzieli.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-24 08:26:13

    Jakże żenująca jest większość wypowiedzi. Zamiast docenić ludzi ze chcą cis zrobić to lepiej wylać na nich kubeł pomyj, zwłaszcza że samemu się nic nie robi w tym kierunku. Jakże to jest typowe dla typowego zascianka. Z kad tyle hejtu!?!?

  • gość 2019-03-24 20:23:59

    czytajac niektore komentarze dochodze do wnosku ze najlepiej zlikwidowaac sekcje pilki noznej reklamujmy browar to pewnie lepsze rozwiazanie z tego jest jest jakzs kasa po co mlodziez ma chodzic na boisko lepiej do pijalni piwa ci wszyscy obrazeni na pewo nie pochodza z lomzy to klub ze 100 letnia tradycja to honor kazdego lomzyniaka i jezeli uwazaja niektorzy ze nie nalezy pomoc w rozwiazaniu problemu to niech sie nie odzywaaja i nie obrazaja ludzi ktorzy z poswieceniem tworzyli nasz klub chwala dla pana Piotra Kosakowskiego Rafala Wszederowy Aleksandra Cwaliny i wielu innych zachecam do lektory 100 lat pilki nozej w lomzy auturstwa Henryk Pesta