:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS i zapewni przyszłość "Dwójce"?

Piłka nożna, Sportowa spółka akcyjna uratuje zapewni przyszłość Dwójce - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Portal mylomza.pl 22/03/2019 10:42

Prezydent Mariusz Chrzanowski rozmawiał z przedstawicielami ŁKS 1926 Łomża i MKS "Dwójka" o sportowej spółce akcyjnej, która miałaby uratować upadający klub piłkarski i zapewnić lepszą przyszłość szczypiornistkom. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z prawnikami, przedstawicielami klubów i samorządów, gdzie takie rozwiązania funkcjonują.

O przekształceniu Łomżyńskiego Klubu Sportowego w spółkę akcyjną z udziałem miasta mówiło się już wcześniej.

 - Jeżeli chcemy zrobić krok do przodu, to nie możemy bać się takich decyzji – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.

Jest pomysł, aby w strukturę spółki wszedł także Młodzieżowy ŁKS i piłkarki ręczne z "Dwójki". Przekonać należy do tej inicjatywy również przedsiębiorców, którzy w niewielkim stopniu angażują się w finansowanie sportu w Łomży. Według informacji ratusza, od wielu z nich słyszy się deklaracje, że jeśli miasto będzie w tym uczestniczyło, to sytuacja się zmieni.  

ŁKS 1926 znajduje się aktualnie na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Pierwszy mecz rundy wiosennej odbył się w minioną sobotę. Łomżanie przegrali ze Zniczem Biała Piska 0:3. Chociaż przed biało-czerwonymi jeszcze wiele spotkań, w utrzymanie wierzą tylko najwięksi optymiści, zwłaszcza, że mecze ogląda już tylko garstka Łomżan.

- Jesteśmy w trudnej sytuacji i każdy pomysł na wyjście z niej, jest na pewno warty analizy – mówi o pomyśle powołania sportowej spółki akcyjnej niedawny jeszcze prezes ŁKS 1926 Łomża, Łukasz Uściłowski. Młody działacz podkreśla, że w dalszej perspektywie, może to przynieść przede wszystkim stabilność i myślenie o przyszłości. - To może być szansa na zrobienie milowego kroku w rozwoju łomżyńskiej piłki nożnej. Potencjał piłkarski w Łomży jest, widać to chociażby po ilości młodych chłopców trenujących w klubach i stowarzyszeniach – podkreśla i dodaje, że temat zawiązania spółki będzie poddany pod dyskusję na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, które odbędzie się 25 marca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Ratusza.

Szansę rozwoju widzą również prezesi MŁKS i MKS Dwójka, jednak do pomysłu podchodzą na razie z dystansem.

Powołanie sportowej spółki akcyjnej z udziałem miasta byłoby w Łomży wydarzeniem bezprecedensowym. W Polsce takie rozwiązania funkcjonują - magistrat jest 100-procentowym udziałowcem Górnika Zabrze oraz większościowym w Piaście Gliwice. Trzy miesiące temu jednosekcyjną sportową spółką akcyjną stały się suwalskie Wigry, a w trakcie przekształceń jest Lechia Tomaszów Mazowiecki, gdzie ma to się opierać na wielosekcyjności.

- Uważam, że spółka byłaby dobrym rozwiązaniem, które jest praktykowane w wielu samorządach w kraju. Jej zawiązanie stanowiłoby początek "uzdrowienia" niektórych dyscyplin w mieście – mówi Andrzej Wojtkowski, przewodniczący Komisji Sportu i Łomżyńskiej Rady Sportu.

Do ewentualnego powołania spółki jeszcze długa droga. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z prawnikami, przedstawicielami klubów i samorządów, gdzie takie rozwiązania funkcjonują. Uchwałę w tej sprawie i tak musieliby podjąć miejscy radni. Pomysł przedstawić chce im Andrzej Wojtkowski. 

lomza

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS i zapewni przyszłość "Dwójce"? komentarze opinie

 • JANEK - niezalogowany 2019-03-22 11:31:32

  Należy się uderzyć głową w twardą ścianę. pieniądze nie grają to że ŁKS jest ostatni świadczy o zawodnikach. Skoro prezentują poziom a klasy to niech tam graja. Przez lata widzę jak marnuje się pieniądze publiczne na coś co i tak jest skazane na porażkę. Mentalność władz klubu i zadzieranie nosa przez zawodników to prawdziwe problemy.

 • Obiektywny - niezalogowany 2019-03-22 12:35:20

  Towarzystwo wzajemnej adoracji

 • Subiektywny - niezalogowany 2019-03-22 12:51:12

  Do tej roboty potrzeba chłopów a nie gumki od majtek na załączonym obrazku.
  Kolejny skok na miejską kasę...
  Czy jako społeczność miasta jesteśmy tacy głupi czy udajemy takich głupich ?

 • gość 2019-03-22 13:21:03

  Spółka = etaty. Smsy już lecą.

 • gość 2019-03-22 13:22:46

  " geniusze bisnesu " ! ... czy to jest żart ? ... jaka niby to ma być promocja Miasta Łomży przez klup piłki klepanej w 6 lidze Grupy G Strefy Wschodnio-Zachodniej ? ? ... ... czy ten dziadek radny ma jakieś pojęcie o sporcie zawodowym albo o biznesie , czy tak samo jak Andrzejek któremu biznesy plajtowały , czy jak Mariuszek co Dworzec PKS wart ze 6.000.000 najmniej sprzedał za 4.000.000 ? = "geniusze" bisnesu !

 • gość 2019-03-22 13:38:08

  zamiast zadłużać Miasto bez końca proponuję otworzyć MIEJSKĄ STACJĘ PALIW ! ... iii paliwo będzie tańsze dla Mieszkańców i będą pieniądze na Zadania Statutowe Miasta ! ! ... tylko czy "biznesmeny lokalne" by wydali pozwolenie dla prezydenta Chrzanowskiego ?

 • gość 2019-03-22 14:25:12

  Dosyć finansowania sportu z kieszeni mieszkańców! Finansowania działaczy, klubów sportowych oraz obiektów sportowych. Sport to są potrzeby natury prywatnej. Prywatne hobby każdego człowieka. Mi miasto nie finansuje mojego hobby a mogłoby przecież. Niech wszystkie kluby sportowe biorą udział w różnego rodzaju konkursach z UE i w ten sposób pozyskują środki również od sponsorów. Ludzie jesteśmy krojeni na grubą kasę tylko dlatego bo ktoś chce uprawiać sport.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-22 16:19:35

  Czasem na to co dzieje się w tym kraju trzeba przymknąć oczy, czasem udawać niewidomego. Bogacze i tak zrobią co chcą mają władzę w swych dłoniach. Dobrze chociaż jak mają swe hobby, bo jak nie robią się nie do wytrzymania. Niech się przynajmniej cieszą z życia, na zdrowie.

 • gość 2019-03-22 16:31:15

  Dawno juz powinni to zrobic.Czyli pikarkie reczne beda graly jako LKS 1926 Lomza a na trybunach pojawia sie kibice.

 • gość 2019-03-22 17:12:11

  kolejne pisanie i chwalenie się w mediach że coś zrobimy
  Szanowni urzędnicy a może chociaż jeden, jedyny raz coś zróbcie a potem się chwalcie i każdy przyklaśnie i zrobi ładne zdjęcie dla zaspokojenia wybujałego EGO
  Nikt już Was nie traktuje poważnie


 • gość 2019-03-22 18:47:07

  Bardzo mądry sposób na zapewnienie etatów dla króliczka i rodziny króliczka. W sumie na tym zdjęciu jest przynajmniej jeden człowiek, który jako promotor boksu jest jak na razie strasznie w Łomży niedoceniany. Oczywistym jest, że jako stowarzyszeniu miasto pieniędzy na etaty nie da, ale jako spółce akcyjnej jak najbardziej, a wtedy drżyjcie narody.
  Gole będą sypać się jak z rogu obfitości w 5 lidze, a prezes spółki akcyjnej dostanie biurko, telefon i samochód.
  Pan Wojtkowski jak wszyscy wiedzą jest przecież wybitnym ekspertem od spółek akcyjnych i nie tylko.
  WIELKIE BRAWA chłopaki.
  GRUNT TO POMYSŁ

 • Gość A... - niezalogowany 2019-03-22 19:56:27

  Od P.Wojtkowskiego eksperta spółek akcyjnych to dwa kroki w bok....w dupie byłeś,guwno widziałeś a się wypowiadasz na forum Gościu .... kozak z ciebie żaden nie warto plotek powielać bo można źle na tym wyjść... masz problem do Wojtkowskiego "JUNIORA" powiedz mu face to face co myślicz.....

 • gość 2019-03-22 20:39:14

  Czytam z uwagą ten artykuł i komentarze i z całym szacunkiem, ale kto to jest i skąd się wziął ten Wojtkowski "JUNIOR"? Nie wiem i to chyba nawet nie jest tutaj wcale ważne. Natomiast zdziwienie moje budzi sam pomysł dalszego pchania publicznych pieniędzy w jakiś dziwny twór i to, że ma ten temat prezentować radny Wojtkowski, który przecież nigdy się takimi spółkami nie zajmował. ŁKS najpierw narobił długów, a potem uciekł od nich zmieniając nazwę na ŁKS 1926. Czy to jest naprawdę istotne dla wyników tego klubu, czy ludzie z zarządu będą w nim zarabiać etatowe pieniądze - z pewnością nie. Łomża jest za biedna na klub piłkarski w III lidze i żadne tam spółki tego nie zmienią. Ludzi na mecze chodzi tyle to nic, a prezesem był tam urzędnik miejski. Fantasmagorie tego nie zmienią, bo jeśli nie ma członków, potencjału, wyników i sponsorów, to żadne pieniądze tego nie naprawią. Jak widać na zdjęciach ostatniego walnego ŁKS 1926, nie pojawił się tam prawie nikt, włącznie z radnym Wojtkowskim. Pomysł naprawdę chory.

 • Gość A... - niezalogowany 2019-03-22 21:05:11

  ....może to i dobrze,że niewiesz pan kto to jest Wojtkowski JUNIOR... zapewniam wcale nie zalezy mu na rozpoznawalności....,a w tym wątku pod adresem EXPERTA Spółek Akcyjnych wcale nie chodzi o radnego Wojtkowskiego.W radzie sportu zasiada 2 Wojtkowskich..... to tak na marginesie....

 • gość 2019-03-22 21:14:23

  @ " do Wojtkowskiego "JUNIORA" " ... jak masz problem z emocjami to zgłoś się do specjalisty zanim sobie krzywdę zrobisz

 • Administrator - niezalogowany 2019-03-23 09:08:35

  Przypominam, że komentarze, które złamały przepisy prawa nick zostanie przekazany do Prokuratury.
  Ponadto upominam osoby komentujące o zachowanie szacunku języka w sieci.

 • gość 2019-03-23 11:32:35

  @ "Administrator" ... no to twój wpis w sam raz KWALIFIKUJE się aby to zgłosić do Prokuratury ! ... : 1- oskarżenia . grożby i zastraszanie - poczytaj KK , 2 - próbujesz narzucić ograniczanie wolności słowa [ poczytaj co chcesz tylko tu nie pisz bredni ] ... "Administrator" krytyka "władzy" to obowiązek Obywateli , albo tego nie rozumiesz albo sam się napędzasz ... no i najważniejsze to Prokurator decyduje a nie ty czy " nick" ma być przekazany do Prokuratury .

 • Administrator - niezalogowany 2019-03-23 12:27:01

  Proszę czytać ze zrozumieniem. Każdy obywatel może wyrazić swoją opinię. W sieci nie jesteśmy anonimowi, dlatego przypominam o szacunku w swoich wypowiedziach.
  Pozdrawiam i życzę Państwu miłego weekendu.

 • gość 2019-03-24 02:51:18

  @ Administrator ... : " Proszę czytać ze zrozumieniem." : =umyślna zniewaga .... "administrator" " propaganda" to nie dziennikarstwo ... portal internetowy lub wydawnictwo które celowo zamieszcza "informacje" t/j np artykuł bez ani jednego potwierdzenia o autentyczności możliwości zaistnienia sytuacji przez " opisanych/zainteresowanych i braku przedstawienia dowodów przez portal "mylomza" np w formie zdjęć lub autoryzacji o " wizycie na Nowogrodzkiej " wprowadzając opinię publiczną w błąd portal "mylomza" w pełni zasłużył aby być pozbawionym koncesji , a "twórcy" takich artykułów w pełni zasłużyli aby otrzymać zakaz wykonywania zawodu dziennikarza

 • Administrator - niezalogowany 2019-03-24 08:17:28

  Dobrej niedzieli.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-24 08:26:13

  Jakże żenująca jest większość wypowiedzi. Zamiast docenić ludzi ze chcą cis zrobić to lepiej wylać na nich kubeł pomyj, zwłaszcza że samemu się nic nie robi w tym kierunku. Jakże to jest typowe dla typowego zascianka. Z kad tyle hejtu!?!?

 • gość 2019-03-24 20:23:59

  czytajac niektore komentarze dochodze do wnosku ze najlepiej zlikwidowaac sekcje pilki noznej reklamujmy browar to pewnie lepsze rozwiazanie z tego jest jest jakzs kasa po co mlodziez ma chodzic na boisko lepiej do pijalni piwa ci wszyscy obrazeni na pewo nie pochodza z lomzy to klub ze 100 letnia tradycja to honor kazdego lomzyniaka i jezeli uwazaja niektorzy ze nie nalezy pomoc w rozwiazaniu problemu to niech sie nie odzywaaja i nie obrazaja ludzi ktorzy z poswieceniem tworzyli nasz klub chwala dla pana Piotra Kosakowskiego Rafala Wszederowy Aleksandra Cwaliny i wielu innych zachecam do lektory 100 lat pilki nozej w lomzy auturstwa Henryk Pesta • gość 2019-03-24 20:42:10

  w ostsnim wpisie popelnilem blad w nazwisku autora ksiazki za co serdecznie przepraszm powinno brzmiec HENRYK PESTKA

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ocieplanie poddaszy pianą pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Domowe kursy programowania dla

Prowadzę kursy programowania dla uczniów szkoły podstawowej, liceum, technikum i dorosłych. Kursy odbywają się w formie korepetycji, w domu u..


Elektryka z doświadczeniem

Zatrudnię Elektryka koniecznie z doświadczeniem. Praca na terenie Warszawy oraz jej bliskich okolic. Praca na nowo powstających segmentach i..


Praca w biurze (dział

Wraz z rozwojem naszego biura handlowego w Łomży poszukujemy kandydatów na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży. - Jeśli znasz takie programy jak..


ZATRUDNIE KIEROWCĘ C+E

Zatrudnię kierowcę C+E w transporcie międzynarodowym, na trasy FIN - SK - H lub FIN - PL. Więnej informacji pod nr tel. 505143813


remonty lomza

oferuje uslugi remontowe na terenie lomzy i okolic 12 lat w branzy cenie sobie klienta, pomagam w transporcie duzych materialow przykladowe uslugi:..


Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie na wymiar . Wielkość mechanizmu od 50 cm do 300 cm szerokości . Cena rolety zależy od jej wielkości i wybranej tkaniny . W..


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


Canal+ Galeria Veneda! - Płać

Przyjdź do naszego Salonu Canal+ w Galerii Veneda(naprzeciw Euro RTV)! Posiadamy dekodery na kartę!- nie wiążesz się umową, płacisz kiedy chcesz..


Odbiór Gruzu/Odpadów

Odbiór gruzu, złomu, papy, styropianu, starych okien itp. Cena za transport do ustalenia 518415648


Prace licencjackie i mgr, MBA

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..


Dam pracę - pomoc w domu

Poszukuje Pani do pomocy w domu tj. opieka nad dziećmi, prasowanie, dbanie o porządek itp. Praca na pełen etat codziennie od poniedziałku do piątku..


Sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie 61,7m2 po remoncie, na osiedlu „Południe” przy ulicy Staffa z dużym balkonem. Duża piwnica. Przed blokiem znajduje się duża..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"