:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS i zapewni przyszłość "Dwójce"?

Piłka nożna, Sportowa spółka akcyjna uratuje zapewni przyszłość Dwójce - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
22/03/2019 10:42

Prezydent Mariusz Chrzanowski rozmawiał z przedstawicielami ŁKS 1926 Łomża i MKS "Dwójka" o sportowej spółce akcyjnej, która miałaby uratować upadający klub piłkarski i zapewnić lepszą przyszłość szczypiornistkom. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z prawnikami, przedstawicielami klubów i samorządów, gdzie takie rozwiązania funkcjonują.

O przekształceniu Łomżyńskiego Klubu Sportowego w spółkę akcyjną z udziałem miasta mówiło się już wcześniej.

 - Jeżeli chcemy zrobić krok do przodu, to nie możemy bać się takich decyzji – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.

Jest pomysł, aby w strukturę spółki wszedł także Młodzieżowy ŁKS i piłkarki ręczne z "Dwójki". Przekonać należy do tej inicjatywy również przedsiębiorców, którzy w niewielkim stopniu angażują się w finansowanie sportu w Łomży. Według informacji ratusza, od wielu z nich słyszy się deklaracje, że jeśli miasto będzie w tym uczestniczyło, to sytuacja się zmieni.  

ŁKS 1926 znajduje się aktualnie na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Pierwszy mecz rundy wiosennej odbył się w minioną sobotę. Łomżanie przegrali ze Zniczem Biała Piska 0:3. Chociaż przed biało-czerwonymi jeszcze wiele spotkań, w utrzymanie wierzą tylko najwięksi optymiści, zwłaszcza, że mecze ogląda już tylko garstka Łomżan.

- Jesteśmy w trudnej sytuacji i każdy pomysł na wyjście z niej, jest na pewno warty analizy – mówi o pomyśle powołania sportowej spółki akcyjnej niedawny jeszcze prezes ŁKS 1926 Łomża, Łukasz Uściłowski. Młody działacz podkreśla, że w dalszej perspektywie, może to przynieść przede wszystkim stabilność i myślenie o przyszłości. - To może być szansa na zrobienie milowego kroku w rozwoju łomżyńskiej piłki nożnej. Potencjał piłkarski w Łomży jest, widać to chociażby po ilości młodych chłopców trenujących w klubach i stowarzyszeniach – podkreśla i dodaje, że temat zawiązania spółki będzie poddany pod dyskusję na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, które odbędzie się 25 marca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Ratusza.

Szansę rozwoju widzą również prezesi MŁKS i MKS Dwójka, jednak do pomysłu podchodzą na razie z dystansem.

Powołanie sportowej spółki akcyjnej z udziałem miasta byłoby w Łomży wydarzeniem bezprecedensowym. W Polsce takie rozwiązania funkcjonują - magistrat jest 100-procentowym udziałowcem Górnika Zabrze oraz większościowym w Piaście Gliwice. Trzy miesiące temu jednosekcyjną sportową spółką akcyjną stały się suwalskie Wigry, a w trakcie przekształceń jest Lechia Tomaszów Mazowiecki, gdzie ma to się opierać na wielosekcyjności.

- Uważam, że spółka byłaby dobrym rozwiązaniem, które jest praktykowane w wielu samorządach w kraju. Jej zawiązanie stanowiłoby początek "uzdrowienia" niektórych dyscyplin w mieście – mówi Andrzej Wojtkowski, przewodniczący Komisji Sportu i Łomżyńskiej Rady Sportu.

Do ewentualnego powołania spółki jeszcze długa droga. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z prawnikami, przedstawicielami klubów i samorządów, gdzie takie rozwiązania funkcjonują. Uchwałę w tej sprawie i tak musieliby podjąć miejscy radni. Pomysł przedstawić chce im Andrzej Wojtkowski. 

lomza

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS i zapewni przyszłość "Dwójce"? komentarze opinie

 • JANEK - niezalogowany 2019-03-22 11:31:32

  Należy się uderzyć głową w twardą ścianę. pieniądze nie grają to że ŁKS jest ostatni świadczy o zawodnikach. Skoro prezentują poziom a klasy to niech tam graja. Przez lata widzę jak marnuje się pieniądze publiczne na coś co i tak jest skazane na porażkę. Mentalność władz klubu i zadzieranie nosa przez zawodników to prawdziwe problemy.

 • Obiektywny - niezalogowany 2019-03-22 12:35:20

  Towarzystwo wzajemnej adoracji

 • Subiektywny - niezalogowany 2019-03-22 12:51:12

  Do tej roboty potrzeba chłopów a nie gumki od majtek na załączonym obrazku. Kolejny skok na miejską kasę... Czy jako społeczność miasta jesteśmy tacy głupi czy udajemy takich głupich ?

 • gość 2019-03-22 13:21:03

  Spółka = etaty. Smsy już lecą.

 • gość 2019-03-22 13:22:46

  " geniusze bisnesu " ! ... czy to jest żart ? ... jaka niby to ma być promocja Miasta Łomży przez klup piłki klepanej w 6 lidze Grupy G Strefy Wschodnio-Zachodniej ? ? ... ... czy ten dziadek radny ma jakieś pojęcie o sporcie zawodowym albo o biznesie , czy tak samo jak Andrzejek któremu biznesy plajtowały , czy jak Mariuszek co Dworzec PKS wart ze 6.000.000 najmniej sprzedał za 4.000.000 ? = "geniusze" bisnesu !

 • gość 2019-03-22 13:38:08

  zamiast zadłużać Miasto bez końca proponuję otworzyć MIEJSKĄ STACJĘ PALIW ! ... iii paliwo będzie tańsze dla Mieszkańców i będą pieniądze na Zadania Statutowe Miasta ! ! ... tylko czy "biznesmeny lokalne" by wydali pozwolenie dla prezydenta Chrzanowskiego ?

 • gość 2019-03-22 14:25:12

  Dosyć finansowania sportu z kieszeni mieszkańców! Finansowania działaczy, klubów sportowych oraz obiektów sportowych. Sport to są potrzeby natury prywatnej. Prywatne hobby każdego człowieka. Mi miasto nie finansuje mojego hobby a mogłoby przecież. Niech wszystkie kluby sportowe biorą udział w różnego rodzaju konkursach z UE i w ten sposób pozyskują środki również od sponsorów. Ludzie jesteśmy krojeni na grubą kasę tylko dlatego bo ktoś chce uprawiać sport.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-22 16:19:35

  Czasem na to co dzieje się w tym kraju trzeba przymknąć oczy, czasem udawać niewidomego. Bogacze i tak zrobią co chcą mają władzę w swych dłoniach. Dobrze chociaż jak mają swe hobby, bo jak nie robią się nie do wytrzymania. Niech się przynajmniej cieszą z życia, na zdrowie.

 • gość 2019-03-22 16:31:15

  Dawno juz powinni to zrobic.Czyli pikarkie reczne beda graly jako LKS 1926 Lomza a na trybunach pojawia sie kibice.

 • gość 2019-03-22 17:12:11

  kolejne pisanie i chwalenie się w mediach że coś zrobimy Szanowni urzędnicy a może chociaż jeden, jedyny raz coś zróbcie a potem się chwalcie i każdy przyklaśnie i zrobi ładne zdjęcie dla zaspokojenia wybujałego EGO Nikt już Was nie traktuje poważnie

 • gość 2019-03-22 18:47:07

  Bardzo mądry sposób na zapewnienie etatów dla króliczka i rodziny króliczka. W sumie na tym zdjęciu jest przynajmniej jeden człowiek, który jako promotor boksu jest jak na razie strasznie w Łomży niedoceniany. Oczywistym jest, że jako stowarzyszeniu miasto pieniędzy na etaty nie da, ale jako spółce akcyjnej jak najbardziej, a wtedy drżyjcie narody. Gole będą sypać się jak z rogu obfitości w 5 lidze, a prezes spółki akcyjnej dostanie biurko, telefon i samochód. Pan Wojtkowski jak wszyscy wiedzą jest przecież wybitnym ekspertem od spółek akcyjnych i nie tylko. WIELKIE BRAWA chłopaki. GRUNT TO POMYSŁ

 • Gość A... - niezalogowany 2019-03-22 19:56:27

  Od P.Wojtkowskiego eksperta spółek akcyjnych to dwa kroki w bok....w dupie byłeś,guwno widziałeś a się wypowiadasz na forum Gościu .... kozak z ciebie żaden nie warto plotek powielać bo można źle na tym wyjść... masz problem do Wojtkowskiego "JUNIORA" powiedz mu face to face co myślicz.....

 • gość 2019-03-22 20:39:14

  Czytam z uwagą ten artykuł i komentarze i z całym szacunkiem, ale kto to jest i skąd się wziął ten Wojtkowski "JUNIOR"? Nie wiem i to chyba nawet nie jest tutaj wcale ważne. Natomiast zdziwienie moje budzi sam pomysł dalszego pchania publicznych pieniędzy w jakiś dziwny twór i to, że ma ten temat prezentować radny Wojtkowski, który przecież nigdy się takimi spółkami nie zajmował. ŁKS najpierw narobił długów, a potem uciekł od nich zmieniając nazwę na ŁKS 1926. Czy to jest naprawdę istotne dla wyników tego klubu, czy ludzie z zarządu będą w nim zarabiać etatowe pieniądze - z pewnością nie. Łomża jest za biedna na klub piłkarski w III lidze i żadne tam spółki tego nie zmienią. Ludzi na mecze chodzi tyle to nic, a prezesem był tam urzędnik miejski. Fantasmagorie tego nie zmienią, bo jeśli nie ma członków, potencjału, wyników i sponsorów, to żadne pieniądze tego nie naprawią. Jak widać na zdjęciach ostatniego walnego ŁKS 1926, nie pojawił się tam prawie nikt, włącznie z radnym Wojtkowskim. Pomysł naprawdę chory.

 • Gość A... - niezalogowany 2019-03-22 21:05:11

  ....może to i dobrze,że niewiesz pan kto to jest Wojtkowski JUNIOR... zapewniam wcale nie zalezy mu na rozpoznawalności....,a w tym wątku pod adresem EXPERTA Spółek Akcyjnych wcale nie chodzi o radnego Wojtkowskiego.W radzie sportu zasiada 2 Wojtkowskich..... to tak na marginesie....

 • gość 2019-03-22 21:14:23

  @ " do Wojtkowskiego "JUNIORA" " ... jak masz problem z emocjami to zgłoś się do specjalisty zanim sobie krzywdę zrobisz

 • Administrator - niezalogowany 2019-03-23 09:08:35

  Przypominam, że komentarze, które złamały przepisy prawa nick zostanie przekazany do Prokuratury. Ponadto upominam osoby komentujące o zachowanie szacunku języka w sieci.

 • gość 2019-03-23 11:32:35

  @ "Administrator" ... no to twój wpis w sam raz KWALIFIKUJE się aby to zgłosić do Prokuratury ! ... : 1- oskarżenia . grożby i zastraszanie - poczytaj KK , 2 - próbujesz narzucić ograniczanie wolności słowa [ poczytaj co chcesz tylko tu nie pisz bredni ] ... "Administrator" krytyka "władzy" to obowiązek Obywateli , albo tego nie rozumiesz albo sam się napędzasz ... no i najważniejsze to Prokurator decyduje a nie ty czy " nick" ma być przekazany do Prokuratury .

 • Administrator - niezalogowany 2019-03-23 12:27:01

  Proszę czytać ze zrozumieniem. Każdy obywatel może wyrazić swoją opinię. W sieci nie jesteśmy anonimowi, dlatego przypominam o szacunku w swoich wypowiedziach. Pozdrawiam i życzę Państwu miłego weekendu.

 • gość 2019-03-24 02:51:18

  @ Administrator ... : " Proszę czytać ze zrozumieniem." : =umyślna zniewaga .... "administrator" " propaganda" to nie dziennikarstwo ... portal internetowy lub wydawnictwo które celowo zamieszcza "informacje" t/j np artykuł bez ani jednego potwierdzenia o autentyczności możliwości zaistnienia sytuacji przez " opisanych/zainteresowanych i braku przedstawienia dowodów przez portal "mylomza" np w formie zdjęć lub autoryzacji o " wizycie na Nowogrodzkiej " wprowadzając opinię publiczną w błąd portal "mylomza" w pełni zasłużył aby być pozbawionym koncesji , a "twórcy" takich artykułów w pełni zasłużyli aby otrzymać zakaz wykonywania zawodu dziennikarza

 • Administrator - niezalogowany 2019-03-24 08:17:28

  Dobrej niedzieli.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-24 08:26:13

  Jakże żenująca jest większość wypowiedzi. Zamiast docenić ludzi ze chcą cis zrobić to lepiej wylać na nich kubeł pomyj, zwłaszcza że samemu się nic nie robi w tym kierunku. Jakże to jest typowe dla typowego zascianka. Z kad tyle hejtu!?!?

 • gość 2019-03-24 20:23:59

  czytajac niektore komentarze dochodze do wnosku ze najlepiej zlikwidowaac sekcje pilki noznej reklamujmy browar to pewnie lepsze rozwiazanie z tego jest jest jakzs kasa po co mlodziez ma chodzic na boisko lepiej do pijalni piwa ci wszyscy obrazeni na pewo nie pochodza z lomzy to klub ze 100 letnia tradycja to honor kazdego lomzyniaka i jezeli uwazaja niektorzy ze nie nalezy pomoc w rozwiazaniu problemu to niech sie nie odzywaaja i nie obrazaja ludzi ktorzy z poswieceniem tworzyli nasz klub chwala dla pana Piotra Kosakowskiego Rafala Wszederowy Aleksandra Cwaliny i wielu innych zachecam do lektory 100 lat pilki nozej w lomzy auturstwa Henryk Pesta

 • gość 2019-03-24 20:42:10

  w ostsnim wpisie popelnilem blad w nazwisku autora ksiazki za co serdecznie przepraszm powinno brzmiec HENRYK PESTKA

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnimy Lakiernika z

Firma zajmująca się renowacją mebli poszukuje lakiernika z doświadczeniem do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Wynagrodzenie na start (pierwsze 3..


Zobacz ogłoszenie

Majsterkowicz - złota rączka.

Zatrudnimy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17zł netto na start. Po 3 miesiącach przeszkolenia..


Zobacz ogłoszenie

Montaż Przydomowych

Witam Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut osobowe terenowe

Kupie auta Osobowe terenowe dostawcze kazda marka kazdy stan, dobrze płacimy za auta w bardzo dobrym stanie, ale kupujemy tez auta do naprawy.


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAĆ AUTO DZWOŃ MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW - PROFESJONALNE DORADZTWO, PROJEKT, MONTAŻ, SERWIS. Skontaktuj się z nami, wykonamy dla Ciebie wszystkie niezbędne..


Zobacz ogłoszenie

szukam korepetycji z

klasa 1 technikum, najlepiej żeby był to nauczyciel


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w Placówce

Doradca Klienta w Placówce Getin Noble Bank w Łomży Sieć franczyzowa Getin Banku zajmuje ważne miejsce w strategii Getin Noble Banku. Dzięki..


Zobacz ogłoszenie

PRACA TECHNOLOG - KONSTRUKTOR

Do Twoich głównych obowiązków będzie należało: * kreowanie rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych dla nowych wzorów mebli, * projektowanie..


Zobacz ogłoszenie

Dj & Violino...styl, klasa

Witamy Państwa... Zajmujemy się oprawą muzyczną; wesel, poprawin,eventów firmowych, bankietów, jubileuszy i innych imprez. Praca Dj-a/wodzireja to..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczalnia boxów

Oferujemy naszym klientom możliwość wypożyczenia bagażników szwedzkiej firmy Thule, lidera na rynku producentów bagażników samochodowych...


Zobacz ogłoszenie

Usługi elektryczne, automatyka

Wykonujemy instalacje elektryczne, automatykę bramową i inną


Zobacz ogłoszenie

Geodeta, mapy, wytyczenia,

Mapy do celów projektowych, wytyczenia budynków, pomiary realizacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, pomiary inwentaryzacyjne, usługi..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Corolla E12 1.6 Benzyna

Auto z polskiego salonu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem 2 właścicielem od 11 lat i przejechałem 115 tys. km. Obecny stan..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"