:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS? Chodzi o przyszłość klubu

Piłka nożna, Sportowa spółka akcyjna uratuje Chodzi przyszłość klubu - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 10/10/2019 07:45

O zamiarze przekształcenia Łomżyńskiego Klubu Sportowego w spółkę akcyjną z większościowym udziałem miasta mówi się od dawna, a już niedługo nadzwyczajne zgromadzenie członków klubu ma podjąć uchwałę w sprawie wyrażenia na to zgody. Decyzję dotyczącą działalności klubu w przyszłości przedstawiciele ŁKS-u chcą podjąć wspólnie z władzami Łomży.

Zdaniem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego sportowa spółka akcyjna jest najlepszą formą organizacyjną dla funkcjonowania ŁKS-u.

- Chcemy poprawić sytuację finansową i podnieść prestiż Klubu. W tym celu musimy podjąć konkretne działania, by nasza drużyna miała jak najlepsze warunki do osiągania dobrych wyników w lidze i pucharze, a kibice mieli powody do radości z kolejnych zwycięstw naszych zawodników  – mówi włodarz miasta.

Wiele polskich drużyn z powodzeniem funkcjonuje na zasadach spółki. Taka sytuacja ma miejsce np. w Zabrzu, gdzie miasto jest jedynym udziałowcem tamtejszego Górnika, podobnie całość udziałów miasto posiada w klubie obecnego mistrza Polski Piasta Gliwice. W ramach tej formy organizacyjnej działają również kluby w niższych ligach. Nie tak dawno jednosekcyjną sportową spółką akcyjną stały się Wigry Suwałki i Hutnik Warszawa.

- Uważam, że przekształcenie ŁKS-u ze stowarzyszenia w sportową spółkę akcyjną zapewni stabilną pozycję Klubu na piłkarskiej mapie Polski – mówi Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926 Łomża. W jego ocenie zawiązanie spółki w znaczącym stopniu powinno przyczynić się do awansu klubu do wyższych rozgrywek ligowych.

O powołaniu SSA mówiło się w trakcie spotkania konsultacyjnego z kancelarią prawną z Białegostoku, która prowadziła proces przekształcenia zespołu wspomnianych wcześniej suwalskich Wigier. W spotkaniu wziął udział Sławomir Kopczewski - prezes Podlaskiego ZPN oraz przedstawiciele Rady Miejskiej.

- Przekształcenie ŁKS-u w spółkę prawa handlowego wydaje się być optymalnym rozwiązaniem, co może doprowadzić do racjonalnego wykorzystania marki naszego Klubu - uważa wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz, który ocenia, że działalność klubów w formie stowarzyszenia jest archaiczna.

W najbliższym czasie powinny odbyć się konsultacje z prawnikami, przedstawicielami klubu i samorządu miasta. Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków ŁKS 1926 Łomża niedługo ma podjąć stosowną uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekształcenie formy organizacyjnej klubu.  Rozwiązanie przewiduje odrębną działalność Młodzieżowego ŁKS-u.

lomza

Sportowa spółka akcyjna uratuje ŁKS? Chodzi o przyszłość klubu komentarze opinie

  • gość 2019-10-10 08:01:11

    Popieram, może uda nam się wygrzebać z obecnej niemocy

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 08:40:03

    Jeszcze więcej pieniędzy się rozpłynie w tym " klubiku"
    Jak chcą sie bawić to za swoje!

  • gość 2019-10-10 08:50:16

    w mojej ocenie jeszcze lepszą formą jest spółdzielnia dla przykładu Barcelona , Real i BaYer są spółdzielniami tylko wtedy politycy w takim spółdzielczym klubie mają jeden głos a nie pakiet kontrolny

  • obiektywny - niezalogowany 2019-10-10 09:01:42

    Zmienic ludzi zmienic podejscie w zasadzie wszystko zmiencie bo ten klub jest juz gleboko pod dnem... Jest mi wstyd za to jak wyglada teraz ŁKS. Nie oszukujmy sie ŁKS przegrywa z wioskami ktore trenuja dwa-trzy razy w tygodniu potem w wekend mecz i tak w kolko. No nie wierze miasto 65 tys i nie mozna znalezc kilku zdolniejszych ktorzy jednak wygraja z chlopkami co na codzien mysla o pracy zonie dzieciach piwku itp... Tyle lat gralem w tym klubie i w glowie mi sie nie miesci jak mozna upasc tak nisko. Na ta lige samymi wychowankami powinno sie zdominowac lige a nie siedziec gdzies w srodku tabeli. Wstyd!!! Czasami mam wrazenie ze z marszu by sie zebralo chlopakow (bylych graczy ŁKSu) z rocznikow 84 85 86 87 i by rozjechalo sie obecny sklad. Moze klub by chcial sprobowac?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 09:14:28

    Jestem za! Łomża zasługuje na piłkę na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że dzięki temu sponsorzy nie będą bali się wejść do klubu. Do tej pory nikt rozsądny nie miał zamiaru dotować ŁKSu. Teraz to powinno się zmienić. Nareszcie jakaś dobrą decyzja.

  • gość 2019-10-10 09:24:49

    Popieram. Tylko SSA może coś ruszyć w tym mieście

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 09:32:19

    Słyszałem ze borek to konfident podobno dał na tego wielkoluda od siebie z wiochy ???

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 10:22:40

    Mam wrażenie, że pan Borysewicz poprze każdy pomysł Pana Chrzanowskiego, nawet gdy ten postanowi żeby bieg Narwi zawrócić do góry. Panie Borysewicz, trzeba mieć sztywny kręgosłup moralny, a nie tampona.

  • gość 2019-10-10 10:38:51

    Dla spółki to pieniądze z nieba spadną .

  • gość 2019-10-10 11:26:30

    Jeśli miasto ma być główny/jedynym udziałowcem, to jest to po prostu dofinansowanie z publicznych pieniędzy. Dodatkowo spółka aukcyjna powinna przynosić zyski, a zatem klub powinien też odnosić sukcesy, co marnie widzę.

  • gość 2019-10-10 11:45:46

    Nie zgadzam się z przedmówcą. Spółka Akcyjna na ten moment to jedyna możliwość by przyciągnąć sponsorów. Cofając się do czasów 1 ligi w poprzedniej dekadzie widać, że w Łomży jest głód piłki na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że kierowaniem klubu zajmie się osoba kompetentna, która wie co robi a nie będzie się na tym klubie uczyła zarządzania.

  • MOSiR to dno - niezalogowany 2019-10-10 12:02:00

    MOSiR i jego dyrekcja to dni i meter mułu!

    4-5 liga to właściwe miejsce dla takich władz i takiego poziomu kopania piłki , ... no chyba że " władza " chce " grać " w LM ? ... hahahaha

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-10-10 12:06:57

    czas zakończyć "kabaret" aby miasto finansowało " zawodowe " kluby !

    taka patologia tworzy siedlisko KORUPCJI i najniższych patologii

    " inwestorzy i sponsorzy " jak maja aspiracje tworzenia zawodowych klubów to nie je tworzą za prywatne pieniądze a miasto to morze np w ramach promocji użyczać obiektów po promocyjnych cenach

  • gość 2019-10-10 12:22:04

    Należy czytać Klub wystawiony na sprzedaż i miasto nie będzie decydować komu sprzedaje.

  • gość 2019-10-10 12:46:53

    Miasto wyda publiczne pieniądze aby podratować chociaż na rok/parę upadający klub. Po pierwsze to publiczne pieniądze, po drugie, samo wlewanie pieniędzy nie wystarczy, a potrzeba dobrego i profesjonalnego zarządzania. W tym mieście w każdej instytucji publicznej są ludzie z mentalnością PRL. Zasiedziałe stołki, ciepłe posadki, miernie, biernie ale wiernie, ważne że do pierwszego starcza.

  • gość 2019-10-10 13:32:34

    a po co sprzedawać klub ? tzn po co sprzedawać NAZWĘ klubu przecież ten klub niczego nie posiada
    niech juniorzy grają sobie po lekcjach , a seniorzy na zasadach tak jak LZS - po robocie w soboty

  • gość 2019-10-10 13:35:07

    dyrektora MOSiR Modzelewskiego Andrzeja wywalić w trybie natychmiastowym za takie zarządzanie

  • gość 2019-10-10 14:07:47

    dyrektor Andrzej Modzelewski wyjazd ze stołka

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 15:50:32

    Dopóki miasto i jego fachowcy :-D:-D będą mieli większość nikt nie będzie inwestować w tą studnię bez dna, ;-)

  • gość 2019-10-10 15:53:45

    Sporowa Spółka akcyjna w 5 lidze to ewenement w skali świata
    Brawo za fantazję i kolejną tanią bajeczkę
    Z tymi ludźmi nic się nie zmieni!!!

    Kolejny raz opowiadacie co zrobicie zamiast to zrobić
    Jak zwykle tania ściema

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 16:32:40

    Znowu chłopcy chwalą się ze coś zrobią zamiast to zrobić.
    Tani populizm
    1. Wiadomo że Urzędowy ŁKS1926 wyrazi zgodę
    2. W 5 lidze to chyba pierwszy przypadek na świecie Sportowej Spółki Akcyjnej
    To utopia utopii

    Nic się nie zmieni dopoki nie zmienia się pseudo zarządzający którzy zniszczyli resztkę tego co zostało po świętej pamięci ŁKS

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 16:37:02

    Jeżeli jakimś cudem dojdzie do tej zmiany to jedyny pozytyw będzie taki ze jak odejdzie Chrzanowski to miasto na zbity pysk wywali prezesa
    czyli zaśpiewajmy :
    Już za 4 lata już za 4 lata Łks będzie mistrzem świata

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 17:33:17

    Cukierek konfident i Borek tez dal na chlopaka ze wsi niedaleko

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 17:34:36

    No no slyszalem na miescie ze Te Borki to parówy i konfidenty ,ze ten cukierek konfident ostry ,dali papiery na niego i na najstarszego borka tez jest papier

  • gość 2019-10-10 17:35:53

    Hm.Spółka Akcyjna?Jak rozumiem miasto wychodzi z taką inicjatywą.Państwo delegaci na nadzwyczajne walne zebranie oceńcie przyszłych akcjonariuszy,czy gwarantują rozwój poprzez profesjonalne zarządzanie i przynajmniej na początku a według mnie i w dłuższej perspektywie finansowanie na odpowiednim poziomie klubu.
    Jeśli tak to pozwólcie na reorganizację.
    Jeśli macie wątpliwości proście przedstawiciela miasta o rzetelna informacje na temat akcjonariuszy.
    Jeśli nie będziecie mieli pewności,ze klubem chcą zająć odpowiedzialni ludzie i podmioty nie oddawajcie klubu,bo w razie klapy nie będzie już nic.
    Optymistycznie projekt ma szansę,mimo słabej frekwencji ŁKS ma kibiców i jest medialną marką obok browaru najbardziej rozpoznawalną.
    Ale.Obecne władze miasta i klubu nie gwarantują powodzenia.Jakość zarządzania Łomżą jest według mnie tragiczna.Masa niezbilansowanych inwestycji jest przerażająca.Piszę to z bólem,sam dwukrotnie byłem w gronie oddających głosy na obecnego prezydenta. Dziś jestem pewien,że popełniłem duży błąd.Prezes klubu to właściwie oddelegowany człowiek do kontrolowanego obniżania poziomu sportowego klubu.Przykro,ale tak to odbieram.
    Białostockie kancelarie prawne-bez komentarza.
    Mimo wszystko z całego serca trzymam kciuki za klub.Za ŁKS Łomża.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 17:36:19

    Lks lks to dobry klub byl kiedys ,teraz zamiast piłkarzy to gwiazdorzy sie porobili co uważają sie na Ronaldo itp i dlatego tak sie dzieje

  • gość 2019-10-10 17:37:42

    Jest jesień powinno się posadzić drzewka na stadionie , bo na wiosnę to może tylko buraków przybyć nie obrażając warzyw.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 17:42:14

    Borki konfidenty ,cukierek ostry konfident w dodatku 60 ,wali na morde ,udaje nie wiadomo kogo a jak mu wyjebalem to sie malo nie osrał leszcz

  • gość 2019-10-10 17:47:20

    I jeszcze w sprawie MŁKS. Twór ten musi być w jakiś sposób powiązany z klubem seniorskim.MŁKS pochłania spore pieniądze,efektów nie widać.Oponentów proszę o podanie nazwisk wychowanków,którzy zrobili karierę w piłkarskim rzemiośle.Hańbą natomiast jest fakt,że byli zawodnicy tego tworu,później drużyny seniorskiej,wychowani i wyszkoleni w tym klubie,obecnie szkolący dzieci w MŁKS grają w innych klubach w tej samej lidze.Pieniądz to nie wszystko Panowie.

  • gość 2019-10-10 18:20:03

    Oczywiscie MLKS powinien zostac rozwiazany.Najzdolniejsi mlodzi pilkarze powinnie grac we 4 zesploach LKS-u.A kasa powinna isc na klub.Pozstale dzieciaki powinni byc finansowane przez szkoly i rodzicow.Kilka lat mielismy budowany zespol w 3 Lidze i byly dobre wyniki.Wygrana z Widzewem,czy Puchar Polski.Wygralismy 2-1 z Rakowem Czestochowa,ktory obecnie gra w Extraklasie.Dla czego to zostalo roztrwonine i druzyna sie rozsypala.Nieudolnosc Zarzadu i brak sponsorow.Teraz ,zeby awansowac do wyzszej Ligi trzeba od nowa zbudowac zespol a najlepiej sprowadzic pilkarzy z 2 i 1 Ligi,tak zeby nie tracic czasu.Sokol Ostroda tak zadzialal i jest Liderem 3 Ligi.Miasto.ktore ma 30 tys. mieszkancow i wiekszy stadion niz w Lomzy. itd....

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-10-11 07:17:29

    grupą 40-50 latków grywamy czasem towarzysko i ostatnio jeden z kolegów wpadł na pomysł aby "dokopać " swoim synom i Młodzi zebrali drużynę ... iii do przerwy te 40-50 latki wygrywali z Młodzieżą 3:0 , po przerwie 4:1 i mecz zakończył się zwycięstwem 40-50 latków 7:1 .... u Młodzieży było 3 co trenowali w MŁKS i oni potrafią sztuczki kifki , wycofać piłkę do bramkarza iiii strasznie boją się BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU z przeciwnikiem iii "zawodowców" "rozwaliliśmy " grą taktyczną i grą zespołową
    ... tzn że trenerzy nie nadają się na trenerów a trenujący lepiej by zrobili gdyby na początek zaczęli biegać do lasu i z powrotem

    do gry w 3 no 4 Lidze to wystarczy OGŁOSIĆ pospolite ruszenie i przyjdą 30-40-50 latki zdobędą prawdziwą 3 ligę przy sobocie po robocie - no i przy okazji zapełnią się trybuny bo przyjdą całe chmary sąsiadów aby mieć ubaw jak ich koledzy od grilla wygrywają z 20 latkami " zawodowcami " ! !

    jeśli ktoś chce kupować " zawodników " do 3 ligi to na początek polecam Poradnię Psychiatryczną a póżniej długą rehabilitację

    to po co są te szkółki juniorskie że 18-19 latki nie potrafią grać w piłkę na poziomie 3 no właściwie 4 ligi tzn na poziomie LZS-u
    ... w LZS w całym powiecie są lepsi gracze od tych z obecnego ŁKS-u

    skończcie kombinować jak zrobić KOLEJNY SKOK na Miejską KASĘ i wydatkować kolejne MILIONY !

    czas NAJWYŻSZY aby SKONTROLOWAĆ wieloletnie FINANSE i ŁKS i MŁKS !!

  • gość 2019-10-11 08:37:00

    dno i meter mułu

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 11:00:41

    Cukierek to konfident ,tyle tamtow i wkoncu przeważyli i wyszlo ze konfident,dziekuje do widzenia

  • gość 2019-10-12 12:44:28

    Prezydent Lomzy chce pomoc klubowi szuka optymalnych rozwiazan wiec wszyscy lomzyniacy powinnismy go wspierc a nie rzucac klody wiemy na czym polega i opiera sie dzisiejszy sport

  • gość 2019-10-12 14:36:01

    LAPUFKARZ
    Wiesz, dlaczego się boją? To nie problem zejść połamanym przez jakiegoś Janusza z mięśniem piwnym. Ćwierć wieku temu, gdy w młodości graliśmy z kolegami, a część z nich była też z juniorskiego ŁKS-u, też szału nie było, unikali kontaktu.

  • gość 2019-10-12 16:38:24

    @gość 2019-10-12 12:44:28
    dlaczego miasto w osobie Prezydenta i RM ma kolejny raz "ratować" prywatne stowarzyszenie. Znów będzie argument o tradycji, historii - to już nie ten czas. ŁKS 1926 Łomża jest głównym beneficjentem dotacji na sport w Łomży i jeszcze mało?
    Ponadto ŁKS był już w 2006 przygotowywany do przekształcenia w sportową spółkę akcyjną i na przygotowaniach się skończyło.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 16:53:24

    Proszę nie mieszać ŁKS z tym gówn.. ŁKs 1926