Stosy śmieci i padłe zwierzęta w rzece! Turysta zniesmaczony brudem nad Narwią [FOTO]

Region, Stosy śmieci padłe zwierzęta rzece! Turysta zniesmaczony brudem Narwią [FOTO] - zdjęcie, fotografia
12/07/2018 11:12

Zielone Płuca Polski, które od wielu lat kojarzone są z piękną przyrodą północno-wschodniego obszaru kraju, nie zyskają dobrej sławy na Śląsku. Wędkarz ze Zgorzelca, który przyjechał na wypoczynek do gminy Miastkowo, jest zniesmaczony tym, co zastał nad rzeką Narew. - Jechałem 700 kilometrów, żeby wypocząć na łonie natury. To, co zobaczyłem tutaj to tragedia– mówi turysta.

Nie tak wyobrażał sobie urlop wędkarz ze Zgorzelca, który zdecydował odpocząć w naszym regionie. Zamiast upragnionych chwil relaksu na turystę czekał niemały szok, związany z tym, co zastał nad brzegiem rzeki nieopodal miejscowości Osetno w gminie Miastkowo.

- Stosy śmieci i padłe zwierzęta w rzece, to w głowie się nie mieści. Od rana, zamiast łowić i się relaksować, zbieram śmieci i wrzucam je do samochodu, chcę je stąd wywieść – mówi zniesmaczony turysta.

Wędkarz, wziąwszy sprawy w swoje ręce, rozpoczął uprzątanie terenu przy rzece. Piękna i ustronna polana przy wsi Osetno nad samym brzegiem rzeki okazała się śmietniskiem. Z relacji turysty wynika, że na obszarze, w którym chciał łowić ryby, znajdują się nie tylko śmieci, ale i truchła zwierząt, które rzeka wyrzuciła na swe brzegi. To nie ciała rozkładającej się świni i krowy powinny być wizytówką naszego regionu, a nieskazitelnie czyste środowisko.

Wygląda na to, że niektórzy z rolników nie utylizują zwłok zwierząt hodowlanych. Wrzucając nieżywe zwierzęta do rzeki, liczą, że wartki prąd Narwi poniesie ciała przez kilka lub kilkanaście kilometrów, zanim je ujawni. W takich przypadkach prawie niemożliwe jest ustalenie osób odpowiedzialnych za ten proceder.

Turysta ze Śląska na pewno nie będzie miło wspominał tegorocznych wakacji. Poza stertą śmieci i zwłokami rozkładających się zwierząt wędkarz natrafił jeszcze na sprzęt prawdopodobnie służący do kłusownictwa.

Stosy śmieci i padłe zwierzęta w rzece! Turysta zniesmaczony brudem nad Narwią [FOTO] komentarze opinie

  • zydo-komuna ma sie dobrze - niezalogowany 2018-07-13 21:52:06

    Rubta co chceta czy co? jak os to bylo tak? :/

  • Kasa - niezalogowany 2018-07-13 15:55:53

    wszędzie w mieście i na wsi ludzie nie wykonują dobrze swojej pracy ,bierzesz kasę to wykonuj swoją pracę najlepiej jak potrafisz a wtedy wszystkim żyje się dobrze.....

  • dfdsf - niezalogowany 2018-07-13 15:24:12

    a ja sie pytam... Gdzie jest nasza i wasza straż miejska ktora utzymywana jest z naszych podatkow.... gdzie sa te nieroby??

  • Rolnik bio - niezalogowany 2018-07-13 10:59:43

    Aaa...trochę wali ale bez GMO.

  • Rolnik bio - niezalogowany 2018-07-13 10:45:50

    To jest brud bio ekologiczny, jak się nie podoba paszol won skąd przylazł.

  • obserwator - niezalogowany 2018-07-13 10:39:33

    Niestety sami wędkarze przynoszą ze sobą śmieci nad rzekę. Cztery piwka przyniosą ale czterech puszek już nie wezmą.

  • bbbb - niezalogowany 2018-07-13 07:37:58

    Brudasy.

  • Chłop ze wsi - niezalogowany 2018-07-13 06:36:09

    Toż to same bio i ekologia, czego chceta.

  • ROLnick - niezalogowany 2018-07-13 05:37:42

    Niestety sami robicie taki śmietnik, każdy biwak, leżakowanie czy wędkowanie czy nawet spacery ludzi na łonie przyrody generują śmieci i nie wiem kto was i jak wychowywał, że tak brudzicie. Ciekawe czy u was w domu, mieszkaniu , czy na posesji też jest taki SYF. Żal mi was bo sami sobie zgotowaliście ten los ;-(

  • kargul - niezalogowany 2018-07-12 20:53:15

    Są dwa sposoby by było czysto. 1. Nie śmiecić 2. Sprzątać Tu ani jeden , ani drugi nie działa. A ślązaczek niech spie..., niech u siebie sprząta. Jaśnie oświecony pan przyjechał bydło kultury uczyć. Czego ten debil się spodziewał ? Że Kargul z Pawlakiem tu jeszcze kosami koszą ? Dziewiczej przyrody szuka, tu każda obora to fabryka mleka. Pewnie górnik na wcześniejszej emeryturze, żyje z naszych podatków to niech przynajmniej posprząta.

  • Wędkarz - niezalogowany 2018-07-12 18:01:40

    Piszecie na ślązaka potem na wójta potem na dziennikarza a nie zastanowiło was co robi dzierżawca tych wód. Doi kasę i sam kłusuję. Zero zarybiania. Jeszcze rok i ta rzeka będzie wyglądała jak szambo przy takim zarządzaniu. Panie Godula gdzie ten porządek i ryby.

  • Robim co możem - niezalogowany 2018-07-12 15:11:33

    ""Od rana, zamiast łowić i się relaksować, zbieram śmieci i wrzucam je do samochodu, chcę je stąd wywieść – mówi zniesmaczony turysta."" Śmieci jak leżały tak leżą. A to za co można chapnac parę groszy to w bagażniku. Przyjechał dorobić Ślązak ?? Haha

  • Student1 - niezalogowany 2018-07-12 14:49:39

    MYLOMZA JUŻ ZESZŁO NA PSY, ROBI ZA LOKALNY PUDELEK :) PARU TROLLI PRO PREZYDENCKICH NIE ZMIENI RZECZYWISTOŚCI OD LISTOPADA SKOŃCZĄ SIĘ PŁATNE REKLAMY I MATERIAŁY PROPAGANDOWE POPIERAJĄCE CHRZANA CIEKAWE JAK DŁUGO POCIĄGNIE TEN PORTALIK ? TU NAWET NIE MA FORUM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. NIE MOŻNA PISAĆ NA TEMATY, KTÓRE INTERESUJĄ INTERNAUTÓW, TYLKO KOMENTARZE POD ZADANYMI PRZEZ REDAKCJĘ TEMATAMI ! NAWET OSTATNIO SKASOWALI Z PIERWSZEJ STRONY RUBRYKĘ : NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE - BY NIE KOLIŁO W OCZY BRAK POPARCIA DLA CHRZANA.

  • serce miasta - niezalogowany 2018-07-12 14:49:24

    MYLOMZA JUŻ ZESZŁO NA PSY, ROBI ZA LOKALNY PUDELEK :) PARU TROLLI PRO PREZYDENCKICH NIE ZMIENI RZECZYWISTOŚCI OD LISTOPADA SKOŃCZĄ SIĘ PŁATNE REKLAMY I MATERIAŁY PROPAGANDOWE POPIERAJĄCE CHRZANA CIEKAWE JAK DŁUGO POCIĄGNIE TEN PORTALIK ? TU NAWET NIE MA FORUM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. NIE MOŻNA PISAĆ NA TEMATY, KTÓRE INTERESUJĄ INTERNAUTÓW, TYLKO KOMENTARZE POD ZADANYMI PRZEZ REDAKCJĘ TEMATAMI ! NAWET OSTATNIO SKASOWALI Z PIERWSZEJ STRONY RUBRYKĘ : NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE - BY NIE KOLIŁO W OCZY BRAK POPARCIA DLA CHRZANA.

  • Kasa - niezalogowany 2018-07-12 14:48:58

    MYLOMZA JUŻ ZESZŁO NA PSY, ROBI ZA LOKALNY PUDELEK :) PARU TROLLI PRO PREZYDENCKICH NIE ZMIENI RZECZYWISTOŚCI OD LISTOPADA SKOŃCZĄ SIĘ PŁATNE REKLAMY I MATERIAŁY PROPAGANDOWE POPIERAJĄCE CHRZANA CIEKAWE JAK DŁUGO POCIĄGNIE TEN PORTALIK ? TU NAWET NIE MA FORUM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. NIE MOŻNA PISAĆ NA TEMATY, KTÓRE INTERESUJĄ INTERNAUTÓW, TYLKO KOMENTARZE POD ZADANYMI PRZEZ REDAKCJĘ TEMATAMI ! NAWET OSTATNIO SKASOWALI Z PIERWSZEJ STRONY RUBRYKĘ : NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE - BY NIE KOLIŁO W OCZY BRAK POPARCIA DLA CHRZANA.

  • Kasa - niezalogowany 2018-07-12 14:36:35

    TO WINA WÓJTA GMINY NIE UMIE UTRZYMAĆ PORZĄDKU TO GOSPODARZ CAŁEJ GMINY.WYSYPISKO ŚMIECI TO JEST W INNEJ MIEJSCOWOŚCI.DLACZEGO NIE WYWOŻĄ ŚMIECI? ZROBILI DZIKIE WYSYPISKO.

  • Kropek - niezalogowany 2018-07-12 14:23:25

    Nad Biebrzę niech jedzie a nie na dziko plaże za wysypiskiem śmieci nie ma co urlop planowany jak nowy trener reprezentacji ...

  • polo - niezalogowany 2018-07-12 13:35:32

    Oto Polska właśnie. Przez dziesiątki lat ludzie uczeni, że to co za moim ogrodzeniem to nie moje, państwowe, Kowalskiego, i taki obrazek się wyłania dzisiaj. To jeszcze wiele, wiele lat edukacji.

  • Prezesa_zarządu - niezalogowany 2018-07-12 12:02:54

    A czego się spodziewać po okolicznym tałatajstwie, tubylcach-brudasach wywożäcych śmiecie byle dalej od swojej zagrody, lejącej gnojöwkę gdzie popadnie (np. Kupnina) albo po prostakach imprezującej nad rzeką.

  • Oomza - niezalogowany 2018-07-12 12:00:45

    Tu nie ma ryb. Łatwiej zdechłą krowę wyciągnąć.

  • pozdrawiam - niezalogowany 2018-07-12 11:53:20

    Już widzę jak Ślązak jedzie na ryby pod Łomżę he he... To pewnie Kurp co pare lat temu wyemigrował za chlebem. Jak się chce przyoszczędzić na wypoczynku to trafia się na śmieci.

  • Josef - niezalogowany 2018-07-12 11:45:43

    Ale wstyd normalnie. Takie rzeczy wynosi się z domu. Ciężko tak śmieci po sobie posprzątać?

  • sks - niezalogowany 2018-07-12 11:44:14

    Ślązak trafił na wysypisko śmieci i marudzi.

  • wkurzona - niezalogowany 2018-07-12 11:33:50

    Chamstwa prędko się nie wypleni z narodu. Wstyd.

Dodajesz jako: |