:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Straż miejska usuwa banery wyborcze

Aktualności, Straż miejska usuwa banery wyborcze - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 09/10/2019 08:03

Zagrażają bezpieczeństwu, ograniczają widoczność oraz przez złe zamocowanie mogą przyczynić się do powstania na terenie Łomży kolizji. Mowa o wiszących nieprawidłowo banerach wyborczych, które zgodnie z wysłanymi do komitetów pismami powinny zostać zdjęte. Tymi, które nie zostały usunięte, zajęła się straż miejska.

Zdjęcia świadczące o tym, że pracownicy MPGKiM wspólnie ze strażą miejską zdejmują rozmieszczone na terenie Łomży wyborcze banery, otrzymaliśmy na redakcyjną skrzynkę. 

Domysły Czytelnika okazały się trafne. Potwierdził to Łukasz Czech z UM Łomża, który przekazał nam informacje, że wczorajsze działania poprzedziła ubiegłotygodniowa kontrola, która wykazała nieprawidłowości i nieprzestrzeganie warunków dotyczących lokalizacji materiałów wyborczych, zawartych w wydanych na to zezwoleniach. W naszym mieście jest kilkanaście miejsc, w których stwierdzono, że banery zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, ograniczają widoczność i przez złe zamocowanie mogą przyczynić się do powstania np. kolizji.  

- W ubiegłym tygodniu wysłane zostały do komitetów wyborczych pisma nakazujące zdjęcie nieprawidłowo wiszących materiałów wyborczych - przekazuje Łukasz Czech.

To właśnie wczoraj strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami MPGKiM przystąpili do usuwania materiałów, których nie zdjęły wezwane do tego komitety. Łukasz Czech podkreśla, że dużo zgłoszeń w tej sprawie do Ratusza wpływa od  samych mieszkańców.  

- Mają oni głównie pretensje o to, jak wygląda obecnie nasze miasto, że banery wieszane są łańcuchach przy drogach oraz w miejscach przy przejściach dla pieszych, przez co ograniczają widoczność i zagrażają bezpieczeństwu szczególnie najmłodszych. 

Co na to prawo? Według kodeksu wyborczego " policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym". Urząd Miejski w Łomży nie dysponuje jednak informacjami, czy policja wykonywała jakiekolwiek czynności w tej sprawie. Wiemy za to, że stosowne pismo z prośbą o usunięcie materiałów wyborczych, które zagrażają uczestnikom ruchu drogowego, wystosowane do tutejszej Komendy Miejskiej Policji było w pierwszej połowie września, podobnie jak do Straży Miejskiej.

Warto wspomnieć, że w Łomży materiały wyborcze nie mogą być umieszczane w obrębie skrzyżowań, nad drogami, przy przejściach dla pieszych, na sygnalizatorach świetnych, latarniach, słupach oświetlania publicznego, słupkach znaków drogowych i urządzeniach bezpieczeństwa ruchu drogowego - w szczególności na ogrodzeniach łańcuchowych.

Do sytuacji odnosi się też przepis zawarty w art. 63a kodeksu wykroczeń: "kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1500 zł lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego".  

Oto miejsca, w których stwierdzono, że materiały rozmieszczone przez komitety wyborcze mogą zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym:

- ul. Rządowa przy Rondzie Kościuszki
- Al. Legionów przy Rondzie Kościuszki
- skrzyżowanie ulic Kaznodziejska i Rządowa (przy wjeździe na ul. Stary Rynek)
- skrzyżowanie ulicy Dwornej z ul. Giełczyńską
- Ronda Hanki Bielickiej
- Rondo Solidarności
- skrzyżowanie ul. Przykoszarowej z Al. Legionów (od strony JW)
- skrzyżowanie Al. Legionów z ul. Piłsudskiego
- skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z ul. Polną
- skrzyżowanie Al. Legionów z ul. Polową
- skrzyżowanie Al. Legionów z ul. M.C. Skłodowskiej
- skrzyżowanie Al. Legionów z ul. Mickiewicza
- skrzyżowanie ul. Browarnej z ul. Nowogrodzką

lomza

Straż miejska usuwa banery wyborcze komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:23:54

    Komitetom wysłać fakturę za sprzątanie

  • gość 2019-10-09 08:25:46

    Brawo Straż Miejska

  • gość 2019-10-09 08:25:58

    SZOK.Straż miejska przez tyle lat chodź raz się do czegoś przydała.I bardzo dobrze,usuwać te straszne gęby z ulic które zagrażają życiu,bo wiadomo coś by się stało to by nic nie odpowiadali.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:27:55

    A czemu Policja nie podejmuje żadnych działań.zgodnie z kodeksem wyborczym to policja lub straż miejska!!!!super,że prezydent zrobił porządek,wstyd dla kandydatów że nie respektują przepisów i jak uprzejmie miasto prosi to olewaja to.to jak będą traktować potem wyborców???

  • gość 2019-10-09 08:27:57

    Właśnie komitety powinni za to zapłacić a nie podatnicy

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:29:29

    Niech miasto wystawi faktore za sprzątanie !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:30:09

    Straż wreszcie się przydała

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:30:26

    A co zrobiła policja?????przez tyle czasu wisiały banery i jaka reakcja?dopiero prezydent mysia zrobić z tym porządek!!!

  • gość 2019-10-09 08:42:56

    Jeszcze skrzyżowanie ul. Rybaki ze Zjazdem!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:45:27

    Tylko szkoda ze chłopaki z mpgkim musieli to robić. Dodatkowo im powinni zapłacić. A komitety ukarać solidna grzywna za olewanie przepisów.

  • gość młody - niezalogowany 2019-10-09 08:56:54

    Kto usunie znaki drogowe z słupów energetycznych na ulicy Sikorskiego czy policja jest też ślepa

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 08:57:08

    Te śmieci wyborcze powinni sprzątac ci którzy są na nich umieszczeni(własnoręcznie) ,powinni zaplacic za utylizacje, a nie,za sprzątanie- podatnik
    skoro pchają sie na chama to niech sami sobie spąsorują,po wyborach zostanie brud ,i kto sprzątnie wyborca-podatnik .
    Wstyd kandydaci wstyd.jadąc brzydno na patrzeć.

  • gość młody - niezalogowany 2019-10-09 08:57:37

    Kto usunie znaki drogowe z słupów energetycznych na ulicy Sikorskiego czy policja jest też ślepa

  • Przemek - niezalogowany 2019-10-09 09:03:21

    Brawo. Banery zagrażają bezpieczeństwu, oszpecają miasto. Powinien być limit banerów na komitet wyborczy. To co się dzieje to jakaś masakra. Dodatkowo ile naszych pieniędzy na to idzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 09:03:24

    Brawo ,brawo,brawo SM.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 09:05:15

    W swietle prawa powinno obciążyć się tego kto założył te banery Ale tylko po uprzednim nakazie do ściagniecia ,A tak to my podatn8ca za to zaplacimy.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 09:08:52

    A gdzie ochrona środowiska ile drzew zostalo zmarnowanych a chemia do nadruków to wszystko trafi do kanalizacji ,część rozjeżdżą auta do czasu zimy ,reszta pujdzie w powitrze i tak będzie posprzątane jak z resztą po kazdych innych wyborach ,staly scenariusz ,natura sama posprząta -EKOLOGICZNIE-

  • Pawel - niezalogowany 2019-10-09 09:17:43

    Brawo w koncu straż miejska ma co robic a nie w samochodzie pączki żreć. Przy okazji przyczynia sie dla dobra spoleczenśtwa.
    pozdro BANITA

  • Banita - niezalogowany 2019-10-09 09:20:40

    Nie ma lipy . Pozdrawiam Kubę (Ziza).

  • gość 2019-10-09 09:28:28

    A dlaczego zostały tylko banery PIS-u i to w miejscach niedozwolonych

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 09:44:10

    opłaty zgodnie z kodeksem ponoszą komitety

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 09:59:56

    więc za zdjęcie zapłacą komitety

  • gość 2019-10-09 10:17:09

    Pytam w podobnym tonie, za postawionym wcześniej pytaniem: czemu prześcieradła pisu wciąż wiszą.
    Przy okazji każdych wyborów problem powtarza się i łaskawie policja i SM dopiero przed na 4 dni przed wyborami zauważyły? Nie dziwi mnie. Całymi szpalerami miasto rozjeżdżają ciężarówki. Też nikt tego nie widzi.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 10:19:27

    Brawo straż miejska!!! Wkoncu będzie bezpieczniej na przejściach

  • Leoś - niezalogowany 2019-10-09 10:30:47

    Jeszcze powinni zlawetować furgon, stający niedbale na parkingu przy Pogotowiu na Szosie Zambrowskiej z widniejącym na niej wyretuszowanym wizerunkiem bezwstydnie przebierającej nóżkami do władzuni, stronniczki biskupiej ...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 10:37:48

    Ale pisowcow też proszę o usunięcie z niedozwolonych miejsc.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 10:58:00

    Szanowna SM zapraszamy do Zambrowa! płace z góry!

  • podatnik - niezalogowany 2019-10-09 11:01:43

    Poproszę o publiczną informację, co za menda zignorowała korespondencję w tak ważnej sprawie, jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym???

  • gość 2019-10-09 11:35:29

    W końcu ruszyli dupe debile pierdolone.. stfu kurwa

  • real - niezalogowany 2019-10-09 11:51:57

    Chamie, możesz nawet mieć rację, ale twój język ciebie dyskwalifikuje jako normalnego człowieka. Dlaczego takie wpisy nie są usuwane przez administratora zanim się pojawią na forum?

  • ŁOMŻANIN - niezalogowany 2019-10-09 12:26:28

    TE BANNERY I PLAKATY TO SĄ ŚMIECI, ZA KTÓRE MY WSZYSCY PODATNICY PŁACIMY CIĘŻKIE PIENIĄDZE. SZCZERZE, TO NIE WIDZĘ SENSU WYDAWANIA PIENIĘDZY NA TEN CEL, GDYŻ NIE NIESIE TO ŻADNEGO PRZEKAZU... CZYJAŚ TWARZ NIC MI NIE DAJE, CZY TEŻ CZYJEŚ NAZWISKO, NIECH SIĘ LANSUJĄ ZA SWOJĄ KASĘ, TYLKO AGENCJE REKLAMOWE NA TYM WYCHODZĄ ZAJEBIŚCIE DO PRZODU. A PRZECIĘTNI LUDZIE MUSZĄ PATRZEĆ NA TE "ZDRADZIECKIE MORDY"

  • Leoś - niezalogowany 2019-10-09 12:32:44

    W olbrzymiej większości PISowskie, oklepane, puste i skompromitowane ...

  • gość 2019-10-09 12:40:18

    Pousuwali po dwa najbliższe banery od przejść, przy Tetrze Lalki i aktora. Nadal dzieci idących ze szkoły nie widać. Parodyści.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 12:58:18

    Brawo dla straży miejskiej. Ale dlaczego tak późno- 4 dni przed wyborami? Ten problem z wiszącymi banerami w zakazanych przez prawo miejscach trwa już ponad miesiąc . Mam nadzieję, że rachunek za sprzątanie i grzywna za łamanie prawa zostanie wystawiona partiom politycznym. Może przed kolejnym wyborami nie będzie takiego bałaganu.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 13:02:27

    Wielka ściema, żeby podbudować wizerunek SM.. jakoś jeżdżąc po mieście nie widać za bardzo tych działań. Ile zedjeli plakatów? 3-4? I do tego wybiórczych partii.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 13:05:59

    Jak będą w takim tempie zdejmować to i do niedzieli się nie wyrobią. Zabierzecie się Panowie konkretnie do roboty a nie tylko udawać, że się usuwa . Mieszkańcy na to czekają!

  • gość 2019-10-09 13:07:07

    Brawo??? Żeby nie zgłosili tego ludzie to by nikt się tym nie zainteresował. Dopiero jak zwykli obywatele przycisną to w końcu coś zaczynają robić. A to ich z... obowiązek.
    Bez komentarza...
    A jakby ktoś przez te ... co wiszą zginął to co wtedy?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 13:17:52

    Jak będą w takim tempie zdejmować to i do niedzieli się nie wyrobią. Zabierzecie się Panowie konkretnie do roboty a nie tylko udawać, że się usuwa . Mieszkańcy na to czekają!

  • Olaboga - niezalogowany 2019-10-09 13:32:03

    Ale wszystkie czy PiSuarow zostawiaja?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 14:00:33

    Czy na Rządowej przy wjeździe na rondo są już banery zdjete ???

  • gość 2019-10-09 15:20:21

    kampania się kończy więc można zwijać majdan na koszt podatnika

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 15:48:50

    Tak jak co wybory jest-większość kandydatów przejrzy na oczy, że po jakiego h*a tyle żem się wyksztowal-ala na to kampanię,a teraz jestem tym kim byłem-am przed!
    POZDRAWIAM S.M

  • gość 2019-10-09 16:15:38

    Złodziejstwo w Ratuszu. Łomżę czeka polityczne trzęsienie ziemi.

    https://memy.pl/show/big/uploads/Post/290931/15705643599507.png?fbclid=IwAR2UN1ow3M-bMB2pVumscyDzN6pcLqPQk2Ny-TaBDmi5ElMHmzc78SBcHLw

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 16:49:24

    Szkoda że tak późno..Ostatnio jechałam,nie widziałam czy coś nadjeżdza z prawej strony przez jakies głupie banery..Dobrze ze kierowca po prawej powoli jechał bo mogłoby dojść do wypadku..Brawo straż miejska! :)

  • gość 2019-10-09 17:52:39

    Trzeba postawić pytanie osobie,która się utrzymuje z e zleceń komitetów wyborczych. Ile jest w Polsce, i nie tylko w Polsce firm utrzymujących się jedynie z kampanii wyborczych. Czy koszty ponoszone na te cele nie przewyższają zysków.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 18:47:33

    Pani muzyk się wścieknie z się jej bilbordy porwali i tak nerwowa jest.

  • grabie - niezalogowany 2019-10-09 19:48:37

    Widać że chwyta się wszystkiego nasza lokalna ANiela, czas żeby Łomza poznała "kogoś".

  • J-23 - niezalogowany 2019-10-09 20:30:39

    Brawo, brawo Straż Miejska. Zastanawia mnie jednak dlaczego Policja nie interweniuje w sprawie banerów stanowiących zagrożenie? Czyżby brak znajomości kodeksu wyborczego a może strach?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-09 20:32:44

    Straż Miejska to chodziła z rękami w kieszeniach a pracownicy MPGKiM odczepiali banery.
    Czarne kruki chodziły jak panowie zamiast pomóc w pracy... dalej do niczego nie potrzebni !!!
    I tak ku*wa nic pożytecznego nie robią przez cały dzień !!!
    Pod waszym nosem toczy się hurtowa sprzedaż papierosów ruskich !!!
    Codziennie stary rynek jest pełen zaparkowanych samochodów pod zakazem !!!
    Ruszcie dupy na miasto na piechotke zobaczycie na czym polega PRACA !!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-10-09 20:43:57

    Jeśli chcecie by głupota miała swoją reprezentację w Sejmie, to głosujcie na Krynicką.

  • gość 2019-10-09 20:44:49

    http://lomza-tuiteraz.blogspot.com/
    Autor tego bloga Marian Kruk prawdziwe nazwisko Zbigniew Dulewicz. Morderca... warto poszukać informacji o tym panu w internecie. Musial uciekać ze Świdwina... Tego pokroju są wspólpracownicy Krynickiej, Borysewicza i Chrzanowskiego,

    https://memy.pl/show/big/uploads/Post/290931/15705643599507.png?fbclid=IwAR2UN1ow3M-bMB2pVumscyDzN6pcLqPQk2Ny-TaBDmi5ElMHmzc78SBcHLw

  • gość 2019-10-09 21:00:22

    Policja na mapę zagrożeń każe nanosić. Po miesiącu rozpatrzy ale jak będzie z właściwej partii to uzna że ten baner jest dobry. Wszystkie powinny być usunięte a nie te opozycyjne tylko. Ciekawe z jakiej partii jest kierownictwo tej firmy miejskiej i kto właściwie decyduje co do zdjęcia a co do zostawienia? A tak po prawdzie to chyba policja za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada a nie jakaś straż czy urzędnik miejski.

  • gość 2019-10-09 21:29:05

    a Borysewicz Maciej tyle ma do powiedzenia

    https://memy.pl/show/big/uploads/Post/290933/15705664635950.jpg?fbclid=IwAR1CJn5xjGJ4orev_W_Pf6l2UGdR8l03anx7rBAzU4ykcXCJZ4Bz7fQU4Dw

  • gość 2019-10-10 12:12:28

    Do administratora strony prosze zwrocic uwage na wulgarne i obrazajace wpisy chociaz to swiadczy o kulturze i ograniczonym slownym autorow chyba ze chcecie zrobic drugi portal podobny do 4 Lomza gdzie chamstwo i szczyt glupoty i hejtu przewija sie w prawie kazdej wypowiedzi

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 14:28:55

    Szczególnie niewidoczny wyjazd z ul. Nadnarwianskiej do ul. Zjazd. Jadąc w lewo nic zupełnie nie widać. Z resztą powinne być zajęte z każdego wyjazdu i przejść dla pieszych.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 14:46:13

    Już na Rządowej zdjęte banery. Zresztą nie powinno być ich tam od początku . Czy komitety wyciągną wnioski przed kolejnymi wyborami ? Może trzeba teraz ukarać finansowo za łamanie prawa.

  • gość 2019-10-10 19:11:48

    ul.Nadnarwiańska nie łączy się z ul.Zjazd

Dodajesz jako: |