:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Superwizjer: "Wiceminister i sfałszowane podpisy"

Partie polityczne, Superwizjer Wiceminister sfałszowane podpisy - zdjęcie, fotografia
11/02/2019 10:10

Reporterzy "Superwizjera" zajęli się sprawą fałszowania podpisów poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku. Zeznania współpracownika Młodzieży Wszechpolskiej obciążają m.in. Adama Andruszkiewicza, pochodzącego z naszego okręgu posła i wiceministra cyfryzacji. Andruszkiewicz oświadczył jednak, że nigdy nie fałszował i nie kazał fałszować podpisów.

Sprawa dotyczy sfałszowania prawie 300 podpisów na listach poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku. Jak poinformował reporterów Superwizjera rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, w styczniu 2018 roku zarejestrowanych było 286 pokrzywdzonych.

Zeznania jednego z byłych współpracowników Młodzieży Wszechpolskiej obciążają pochodzącego z Grajewa posła i obecnie wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. Miał on "dowodzić" przepisywaniem danych z monitorów do pustych arkuszy list poparcia w wyborach. Na listach wpisywane były dane, a uczestnicy wymieniali się listami i składali fałszywe podpisy. "Adam Andruszkiewicz i Wojciech N. też to robili.  Robili to wszyscy. Trwało to parę godzin" - zeznał jeden z podejrzanych, który miał także przyznać się do winy.

Reporterzy dotarli do kilkorga pokrzywdzonych, którzy potwierdzili, że nigdy nie składali podpisów popierających Ruch Narodowy. Nie zgadzały się także numery PESEL oraz adresy zamieszkania.

Jak wynika z materiału Superwizjera, prokurator regionalna przekazała wszystkie dokumenty śledztwa do Prokuratury Krajowej. Prowadzący dochodzenie zostali pozbawieni jakichkolwiek akt, musieli odwołać przeszukania i przesłuchanie posła. Andruszkiewicz wszedł później do rządu i został wiceministrem cyfryzacji.

Sprawa ma charakter wielowątkowy. Całość dostępna jest poniżej: https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/wiceminister-andruszkiewicz-i-sfalszowane-podpisy-sledztwo-zablokowane,907658.html

 

Oświadczenie Adama Andruszkiewicza:

Superwizjer: "Wiceminister i sfałszowane podpisy" komentarze opinie

  • manna+ (taka jej pasyjka) z pa - niezalogowany 2019-02-12 07:09:55

    @ zgroza wznosząc świątynie opatrzności bożej z pasją zeżarli krowy za 500+!? wchodzimy i budujemy dalej ... taka karma+

  • zgroza - niezalogowany 2019-02-11 21:44:27

    zeżarli krowy za 500+!?

  • enej - niezalogowany 2019-02-11 20:56:43

    sawanos po prostu pisiory już wszystką ta padlinę zjadły coby TVN nie miał powodów do kolejnych publikacji. SMACZNEGO !!!!!!!!!!!!!/

  • sawanos - niezalogowany 2019-02-11 20:12:11

    a co super wizjerowi już znudziła się nagonka z leżącym bydłem znalazł się inny sponsor

  • Rudypies - niezalogowany 2019-02-11 16:41:35

    Jak rudy to z platformy

  • cycu - niezalogowany 2019-02-11 16:33:47

    Ten człowiek na zdjęciu ma jakiś obłęd w oczach...

  • antyfa - niezalogowany 2019-02-11 15:05:55

    Lech, a twój czekista też jest Żydem..?! "Do sprawy odniósł się w poniedziałek również szef MS Zbigniew Ziobro. - W śledztwie dot. fałszowania podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej doszło to poważnych uchybień; będą analizowane przyczyny przewlekłego prowadzenia tej sprawy; zostaną też wyciągnięte konsekwencje personalne - powiedział."

  • enej - niezalogowany 2019-02-11 14:58:58

    popatrzcie ludziska jak to działa , jak działa prokuratura , jak tacy ludzie dostają sie do władzy i co sobą reprezentują. Pytanie jaka jest przyszłośc więc tego kraju?

  • enej - niezalogowany 2019-02-11 14:57:26

    KOMPROMITACJA, WSTYD HAŃBA. Kolejny cwaniak wykrzykujący ,że to polityczny atak na niego.

  • Edekdopsychiatry - niezalogowany 2019-02-11 14:41:44

    Lewackie bzdury.

  • Lech - niezalogowany 2019-02-11 14:35:39

    Żydom sie nie podoba wszystko w temacie . Nik nie protestuje ze jest konferencja żydowska w Polsce żaden polityk ani tv czemu bo to sa pich potomkowie . A tu nagle Polak został ministrem szok dla nich .

  • przykazanie czystość i zakaza - niezalogowany 2019-02-11 14:33:49

    @ Bolesław D. ... Dziwisz że była jakaś "druga strona" na przy kład i nikt jej nie widział ot taka C U R V A(wł)CIEMNA MATERIA "SIŁA NIECZYSTA" trzymająca Kościół w kupie ... ... z PASJĄ ... nauczających miłości do życia kupie z pasją Oczy Wiście

  • przykazanie czystość i zakazan - niezalogowany 2019-02-11 14:29:06

    @ Bolesław D. akolici Pawłowej duchowości niosą "wierzącym" ludziom światło trzymane jak latarka w rękach zło dzieja widać to na co poświecą świecąc przyk ładem albo widać witraże przed oczami takie mroczki z poświecenia w oczy że trzeba się zatrzymać bo idąc dalej można głową przywalić w przeszkodę na drodze na której oni muszą być zawsze z przodu by skorzystać na tym czego ty jeszcze nie widzisz a potem się ... ... Dziwisz że była jakaś "druga strona" na przy kład i nikt jej nie widział ot taka C U R V A(wł)CIEMNA MATERIA "SIŁA NIECZYSTA" trzymająca Kościół w kupie ... ... z miłością do kupy ...

  • Bolesław D. - niezalogowany 2019-02-11 14:10:31

    Prawda jest jak Słońce w które patrzysz ,im więcej patrzysz tym bardziej oślepia i tym o to ślepcom z ul.sezamkowej prawda jest niewygodna a wręcz szkodliwa jak srebrne kule ,dlatego w słońca promieniach ich nie uświadczysz (no raz w roku na procesji) a swe jaskienie przekupne zawsze są w fałszywym blasku iluminacji ...nazwa lucyfer pochodzi z łaciny luxy natężenie sztucznego światła....Lucyfer (z łac. – niosący światło; lucis dopełniacz od lux: światło; ferre: nieść; także Lucyper, gdzie fer zamieniono na per – stracić, łac. perdere) – we współczesnej oraz późnośredniowiecznej myśli chrześcijańskiej jeden z upadłych aniołów...mówiąc innaczej oślepianie fałszywym światłem miasta w komży.

  • OdPawleniem Kościoła w DeWojty - niezalogowany 2019-02-11 12:20:33

    @ antykaczysta się nie krępuj przywal w zakutą pałę uzbrojoną jak Krzyżacy w słońcu światłości wiekuistej błyszczący pawimi piórami w d u p i e jak e pis kop at grom o władny ognistym językiem polerujący swoje (własne) uwielbienie

  • mn - niezalogowany 2019-02-11 12:05:12

    Kotka czyzby juz marzec

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-02-11 12:04:11

    wystarczy poatrzyc na ta buzie

  • kotka - niezalogowany 2019-02-11 12:03:21

    on jest niewinny ludzie...

  • Deus Caritas Est ponieważ Ja - niezalogowany 2019-02-11 11:46:23

    @ antykaczysta teraz z czystym sumieniem ks.zKórwySynom możesz odśpiewać Pawłowy Hymn o miłości zgodnej z prawem ... rzymskim niestety i zapytać się publicznie ks.FałszywychProroków czemu to Hymn niezgodny z prawem bożym Ojca Jezusa oczy wiście gdyż z prawem Ojca którego Jezus nazywa diabłem (vide J 8 44wcałokształcie)jest zgodny w całości

  • antykaczysta - niezalogowany 2019-02-11 11:24:09

    ...bo PiSlamiści nie dadzą POsady rządowej komuś kto ma nieposzlakowaną opinię i nie mają problemów z prawem...

  • Gdzie kwota wolna od podatku 8 - niezalogowany 2019-02-11 10:54:29

    Oszustwo wyborcze.

Dodajesz jako: |