:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Światowe" spotkanie biznesowe z radcami handlowymi [VIDEO]

Biznes, Światowe spotkanie biznesowe radcami handlowymi [VIDEO] - zdjęcie, fotografia
05/10/2018 15:47

Po czwartkowej gali "Łomżyńskich Aniołów Biznesu", w Parku Przemysłowym odbyło się spotkanie władz miejskich z radcami handlowymi z zagranicy. Oprócz prezentacji walorów gospodarczych miasta, radcowie mogli poznać ofertę łomżyńskich przedsiębiorstw, które zdecydowały się wystawić swoje stoiska podczas spotkania. Łomżę odwiedzili przedstawiciele państw z całego świata, m.in. Chin, Panamy, Kuwejtu, Słowacji a nawet Senegalu.

Delegacja radców handlowych pojawiła się w Polsce na zaproszenie Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, która corocznie organizuje takie wizyty przy okazji Wschodniego Kongresu Gospodarczego. W trakcie spotkania biznesowego w Łomży, z atutami gospodarczymi miasta zapoznali się radcy z Angoli, Bułgarii, Chin, Cypru, Konga, Irlandii, Panamy, Mołdawii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy, Francji, Kuwejtu, Bośni i Hercegowiny, Rosji oraz Białorusi.

- Jest to promocja regionu ale w jakiejś mierze również promocja Łomży, przedsiębiorców z regionu łomżyńskiego, ponieważ tu przyjechaliśmy, tu z nimi spotykamy się i może z tego pojawi się jakiś biznes - opowiada Witold Karczewski, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekonywał nas, że potrzebne jest budowanie pozytywnego klimatu wokół miasta i że warto tutaj inwestować, zwłaszcza z uwagi na dostępne tereny i przyszłościowe plany na ich zagospodarowanie.

- Jest to na pewno ogromny zaszczyt, że tylu znakomitych radców handlowych możemy gościć w naszym mieście, możemy pokazać im naszą ofertę gospodarczą, dlatego bo musimy być przygotowani na duże inwestycje, które pojawią się w Łomży w najbliższym czasie - mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Przygotowujemy teren przy ulicy Meblowej, w następnym roku, mam nadzieję, rada miasta podejmie już uchwałę w sprawie zagospodarowania tego terenu, plan miejscowy powstanie, wówczas też, będą mogły powstać duże inwestycje o których marzą mieszkańcy naszego miasta - dodaje Prezydent.

Prezydent zapewniał, że w Łomży działa wielu przedsiębiorców wprowadzających nowe technologie, czym warto się chwalić. Oprócz oferty gospodarczej miasta, firmy mogły nawiązywać kontakty z radcami handlowymi, co może pozytywnie wpłynąć na ewentualne kontrakty i budowę wzajemnych, dobrych relacji z przedstawicielami instytucji obecnych na spotkaniu.

- Nasza firma w ostatnim czasie bardzo dynamicznie zwiększyła eksport, w tej chwili 30 procent naszej produkcji trafia do krajów Unii Europejskiej, do Afryki, do krajów arabskich, także dla nas jest to bardzo ważny kanał dystrybucji i chcemy dzięki dzisiejszemu spotkaniu jeszcze go poszerzyć - mówi Leszek Krzyżkowiak, Prezes zarządu Zakładów Spożywczych "Bona".

- Dzisiaj na spotkaniu, chciałabym zaprezentować przede wszystkim naszą nową kolekcję oraz zachęcić ludzi z różnych krajów do zaufania nam i do tego, żeby powierzyli nam swoich klientów - opowiada Anna Maria Bazydło z firmy Bazydlo Furniture, znanej za granicą jako Ann Marie Furniture. - Znając biegle angielski, myślę, że nie będzie to problemem. - dodaje.

Przy okazji spotkania, udało nam się porozmawiać z XU Xiaofeng - radcą handlowym Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej, który zapewniał nas, że bardzo chętnie będzie przedstawiał warunki regionu chińskim biznesmenom a współpraca zależy tylko od chęci i możliwości firm obu stron. Attache Ambasady Republiki Panamy - Lariana Diaz Menendez, widzi ogromny potencjał w Łomży, a we współdziałaniu pomiędzy Polską a Panamą, można postawić nacisk na wymianę doświadczeń zawodowych i zobaczyć co moglibyśmy wzajemnie od siebie czerpać.

"Światowe" spotkanie biznesowe z radcami handlowymi [VIDEO] komentarze opinie

  • Hrabia John blood - niezalogowany 2018-10-07 18:05:22

    Martin Ty patrz żeby w domu ciebie grało....wtedy też w mieście będzie grać. Z domu wszystko wynosisz. Mądra osoba powiedziała " chcesz zmieniać świat zacznij kochać swoich bliskich".

  • martin40 - niezalogowany 2018-10-07 11:22:53

    JA JESTEM ZA POZYTYWNĄ KAMPANIĄ PANI MUZYK ma Pani mój głos i praktycznie wszystkich moich znajomych - proszę działać W Łomży ma wszystko grać :)

  • NIE DLA MUZYK - niezalogowany 2018-10-06 11:06:04

    ten szmatławiec 4 powinien dawno się opamiętac. Czy oni myślą że prezydent bedzie współpracował i darzył sympatią takich ludzi?? że wykupi u nich rekalmę?? ze umówi się z Mirkiem na kawe??? wątpie. ten szmatławiec powinien zajmowac się jak dotychczas promocją swojej kandydatki i skupić się na jej zasługach dla miasta...bo uderzajac w Chrzanowskiego uderza w te osobe ktora pierwsza oświadczenie wydała na tej str po zwolnieniu z pracy. szloch i łzy

  • jankiel - niezalogowany 2018-10-06 10:59:38

    To co??? Bedą teraz sie śmiać z Łomży? Ryż morawieckiego to będzie pikuś? Teraz będzie smarzowski 2 w Łomży??? Będą zeznawać? i tłumaczyć się jakie relacje mają z niektórymi....? ....albo pana który powie gdzie mieszkał, gdy nie mieszkał...? ...albo żony która będzie tłumaczyć że po godzinach mąż był w domu z dziećmi a nie na kawie w wyższej sprawie? ...albo sąsiadki bogu ducha winnej która tylko wyjrzała przez okno w nieodpowiednim momencie? ...lub kierowcy którzy będą się tłumaczyć dlaczego i gdzie jeździli i kogo wozili??? ...oj szykuje się pudelek Łomżyński....obyczajówka - będziemy mieć swoje lokalne gwiazdy w sam raz na druga część słynnego filmu. Kiedyś Kotowski wytoczył proces że zarzucają mu "romans"? Wówczas świadkowie na oczach innych musieli się tłumaczyć...było dużo upokorzenia i wstydu - DZIŚ NIE POPEŁNIŁBY TAKIEGO BŁĘDU..

  • ławnik - niezalogowany 2018-10-06 09:29:47

    Podobno Chrzanowski złożył doniesienie o NĘKANIU - STALKING PRZEZ PORTAL 4LOMŻA W KTÓRYM TO PANI KANDYDATKA USILNIE SIĘ PROMUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .... I w którym to portalu nigdy złego słowa czy artykułu nie przeczytamy o tej pani pomimo że rządziła równie na tych samych prawach co Chrzanowski. Za to sugestie wobec Chrzanowskiego są znaczące.....nie wspominając o forum które rządzi się swoimi prawami.... PRZYPADEK??? MOIM ZDANIEM NIE I NIEDŁUGO MYŚLĘ ŻE SĄD ZAJMIE SIĘ TĄ SPRAWĄ - JESZCZE W TRYBIE WYBORCZYM. moim zdaniem niech szykują się już ludzie na świadków: -biskup -pracownicy urzędu -mężowie i żony -kierowcy biskupa -kierowcy prezydenta i tej byłej zastępczyni -sąsiadki i sąsiedzi co widziały ponoć więcej niż sami zainteresowani -no i oczywiście portal 4komża TYLE W TYM TEMACIE.

  • Łomzynianka - niezalogowany 2018-10-06 09:01:09

    Jak czytam te peany, to zastanawiam się kto za tym stoi. Po pierwsze w portalu 4 Łomża nie ma możliwości komentowania, a więc....nie ma co kasować czy też blokować. Trolu....zastanów się co piszesz, bo wypisujesz głupoty. Po drugie , to nie Chrzanowski zorganizował to spotkanie, tylko Białystok, więc jaka tu zasługa naszego Prezydenta. Białystok promuje region i to jego zasłluga, ale ten portal wszystko przypisze jaśnie oświeconemu nam Prezydentowi. Już nawet tego nie chce się czytać. Oj....aby nie było niespodzianek przy wyborach, bo ludzie są mądrzy i wiedzą, że nie ma sensu płynąc pod prąd. Póki co PiS będzie rządzić jeszcze przez lata, wiec zawsze lepiej i wygodniej jest być z nim pod rękę, a to może zapewnić tylko Muzykowa.

  • Wiki - niezalogowany 2018-10-06 08:41:02

    Chrzanowski zwycięzcą.

  • patriota - niezalogowany 2018-10-06 05:27:33

    Po tym wszystkim go bylo w Bialymstoku na konwencji przekonalo mnie ze tylko MARIUSZ CHRZANOWSKI PREZYDENTEM LOMZY.Druga kademcja jest dla PANA. Okazuje sie ze PAN KACZYNSKI juz wie ze wpuszczno JEGO w maliny. Tylko kto teraz zaplaci za osmieszenie naszego miasta rajdowiec, zielsko czy jeszcze ktos inny,tak sie nie robi polityki suweren jest najwazniejszy a nie kopanie dolkow i ublizanie dobremu PREZYDENTOWI Ta pani niech da spokoj wyjedzie gdzies i niech nie mowi bzdur jak jej kandydaci na radnych.

  • JarosławK - niezalogowany 2018-10-05 22:44:11

    „Łomża znalazła się na 8. miejscu wśród 48 miast na prawach powiatu rankingu "Sukces Kadencji", organizowanego przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". To ogromny awans w porównaniu do poprzedniej kadencji. Wówczas gród nad Narwią został sklasyfikowany na 37. pozycji. Na całość rankingu składały się poszczególne podkategorie, w tej dotyczącej "sukcesu społecznego" miasto uplasowało się tuż za podium. Poprzednio była to 29. lokata.”.

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-05 21:44:17

    kolejna nieudana próba skompromitowania Mariusza Chrzanowskiego… https://lomza-tuiteraz.blogspot.com/2018/10/sztucznie-wywoane-larum-podszyte.html

  • giani - niezalogowany 2018-10-05 21:29:41

    https://xlomza.pl/wiadomosci/9886-kandydatka-pis-uzyla-znaku-graficznego-miasta-do-celow-wyborczych/

  • Prosty czlek - niezalogowany 2018-10-05 21:29:21

    Ona chce zarządzać miastem, a na podstawowych rzeczach się nie zna.

  • Łomżyńskie - niezalogowany 2018-10-05 21:28:23

    Muzykowa zawlaszczyla sobie 600-lecie buhaa

  • giani - niezalogowany 2018-10-05 21:27:27

    https://xlomza.pl/wiadomosci/9886-kandydatka-pis-uzyla-znaku-graficznego-miasta-do-celow-wyborczych/

  • giani - niezalogowany 2018-10-05 21:26:57

    https://xlomza.pl/wiadomosci/9886-kandydatka-pis-uzyla-znaku-graficznego-miasta-do-celow-wyborczych/ Bezczelność Muzyk nie zna granic.

  • jadwiga - niezalogowany 2018-10-05 20:13:34

    zastanawia mnie to czy 4 tak atakuje Prezydenta bo ma coś z tego czy oni po prostu są tak podli....

  • nani - niezalogowany 2018-10-05 20:00:49

    Widziałem na facebooku gość wrzucił screeny pokazujące że 4lomza kasują na forum internetowym wpisy korzystne dla obecnego prezydenta. 4lomza już dawno przestali być obiektywni. Szkoda najstarszy portal a zszedł na manowce

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:48

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:48

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:48

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:48

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:47

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:47

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:47

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:47

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:47

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-05 20:00:46

    BOJKOTUJMY KŁAMLIWY PORTAL 4lomza

  • rektor 2000 - niezalogowany 2018-10-05 20:00:17

    to co robi 4lomza to usystematyzowane niszczenie Prezydenta....ja od dłuższego czasu bojkotuje ten portal i wszystko co jest z nim związane!!!!

  • johny deepp - niezalogowany 2018-10-05 19:59:23

    jedyny dziennikarz jakiego szanuję to Robert Mazurek,

  • ppomarańcz - niezalogowany 2018-10-05 19:58:56

    prawdziwych dziennikarzy już nie ma......

  • jaki ja patryk - niezalogowany 2018-10-05 19:57:59

    stalinowskie tuby propagandowe a nie dziennikarze

  • johny - niezalogowany 2018-10-05 19:57:34

    dajcie spokój z takim dziennikarstwem....

  • matematyk - niezalogowany 2018-10-05 19:57:34

    Muzyk nie nadaje się na prezydenta. Jak ona będzie rezydentem to miasto nie będzie się tak rozwijało jak teraz. Liczy na pis a na konwencji jej nie wyeksponowali. Żalek był w I rzędzie Muzyk nie było widać. Chyba nie ma za mocnych notowań w pis. Najwyraźniej do Kaczyńskiego dotarły marne sondaże Muzyk. Oj to musiało prezesa zmartwić.

  • x men - niezalogowany 2018-10-05 19:57:10

    całkowita prawda, tylko brednie i kłamstwa na temat prezydenta, to niemal cała działalność 4

  • enej - niezalogowany 2018-10-05 19:56:21

    zgadzam się z wypowiedzią darekk 100% prawdy

  • johny - niezalogowany 2018-10-05 19:55:58

    kontakty prezydenta są imponujące!!! podziwiam i gratuluję!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-10-05 19:50:45

    Te paszkwile, które piszą dziennikarze portalu 4lomza są tak ohydne, że mam nadzieję, że Prezydent podejmie kroki prawne, aby powstrzymać ten zalew hejtu jaki płynie z tego portalu. Kłamstwa i pomówienia znajdują się niemal we wszystkich tekstach tego portalu, a które w jakikolwiek sposób dotykają Prezydenta lub osoby z nim współpracujące. Zachęcam Prezydenta do tego, aby wytoczył proces cywilny przeciwko temu portalowi, bo to co tam się wyrabia to nie tylko hańba dla dziennikarstwa jako takiego, ale zorganizowana podła działalność mająca na celu zniesławianie i pomawianie Prezydenta. Wskażcie mi chociaż jeden artykuł tego portalu który nie byłby wymierzone w Prezydenta a który dotyczyłby jego osoby!!!! Mam nadzieję że ktoś zajmie się tym usystematyzowanym niszczeniem ludzi jaki jest uprawiany na portalu 4lomza!!!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-10-05 19:50:45

    Te paszkwile, które piszą dziennikarze portalu 4lomza są tak ohydne, że mam nadzieję, że Prezydent podejmie kroki prawne, aby powstrzymać ten zalew hejtu jaki płynie z tego portalu. Kłamstwa i pomówienia znajdują się niemal we wszystkich tekstach tego portalu, a które w jakikolwiek sposób dotykają Prezydenta lub osoby z nim współpracujące. Zachęcam Prezydenta do tego, aby wytoczył proces cywilny przeciwko temu portalowi, bo to co tam się wyrabia to nie tylko hańba dla dziennikarstwa jako takiego, ale zorganizowana podła działalność mająca na celu zniesławianie i pomawianie Prezydenta. Wskażcie mi chociaż jeden artykuł tego portalu który nie byłby wymierzone w Prezydenta a który dotyczyłby jego osoby!!!! Mam nadzieję że ktoś zajmie się tym usystematyzowanym niszczeniem ludzi jaki jest uprawiany na portalu 4lomza!!!!!!

  • Lenny - niezalogowany 2018-10-05 19:20:25

    forever pis pier..l się,pie..... y matko j... o

  • igors - niezalogowany 2018-10-05 18:53:55

    Agnieszka ma bardzo niskie poparcie więc coś może być w temacie

  • Fałszująca melodia - niezalogowany 2018-10-05 18:51:48

    Oglądałem w tv transmisję w tv konwencji podlaskiego pis w Białymstoku. Kandydat na prezydenta Białegostoku siedział przy premierze. W tym samym rzędzie siedział też Marek Olbryś. Ale dziwnym trafem nie widziałem aby z przody siedziała kandydatka na prezydenta Łomży. Poseł Kołakowski siedział daleko, znacznie bliżej siedziała Krynicka. Czyży prezes Kaczyński odbył męską rozmowę z posłem i popieraną przez niego kandydatką?. Nie zauważyłem również ministra Zielińskiego. Czyżby powoli będą odstawiani w swojej partii???

  • ale słodko - niezalogowany 2018-10-05 18:36:49

    Przestańcie słodzić bo cukrzycy można dostać. Jakiś czas temu widziałem wpis porównujący Chrzanowskiego do pasterza owiec, chwalcie ale bez przesady.

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-05 18:21:40

    Świetne pióro, to otwiera oczy na to co dzieje się w Łomży https://lomza-tuiteraz.blogspot.com

  • Forever PIS - niezalogowany 2018-10-05 18:19:51

    lenny a ty myslisz że za wszystko się płaci - gamoniu???? gdzie ty żyjesz masz jeszcze coś pod kopułą jakieś wartości???

  • witia - niezalogowany 2018-10-05 18:10:06

    Przedsiębiorcy chwalą obecnego prezydenta.

  • Lenny - niezalogowany 2018-10-05 17:33:07

    Kto wam płaci za te wpisy na forum i pochlebianie?

  • poznanski - niezalogowany 2018-10-05 17:30:22

    Osoby z zewnątrz potrafią docenić to jak nasze miasto się zmieniło, jak wypiękniało. Co dziwi tylko niektórym o wysokich aspiracjach nie podoba się obecna Łomża i próbują wciskać nam kit, że jest źle. Tymczasem prawda jest taka że jest się czym pochwalić. Brawo Chrzan

  • Eksperci wskazują sukces Chrza - niezalogowany 2018-10-05 17:16:40

    Łomża znalazła się na 8. miejscu wśród 48 miast na prawach powiatu rankingu "Sukces Kadencji", organizowanego przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". To ogromny awans w porównaniu do poprzedniej kadencji. Wówczas gród nad Narwią został sklasyfikowany na 37. pozycji. Na całość rankingu składały się poszczególne podkategorie, w tej dotyczącej "sukcesu społecznego" miasto uplasowało się tuż za podium. Poprzednio była to 29. lokata.

  • turner - niezalogowany 2018-10-05 16:55:49

    Moim zdaniem Chrzanowski jest najlepszym Prezydentem Miasta w dotychczasowej historii. Proszę tylko spojrzeć ile inwestycji drogowych zrealizował, ile środków zewnętrznych pozyskał. Ostatnie ponad trzy lata pokazują że wybierając Chrzanowskiego na kolejną kadencję Miasto i jego mieszkańcy mogą bardzo dużo zyskać.

  • tomasz n. - niezalogowany 2018-10-05 16:40:42

    Jest to promocja regionu ale w jakiejś mierze również promocja Łomży, przedsiębiorców z regionu łomżyńskiego, ponieważ tu przyjechaliśmy, tu z nimi spotykamy się i może z tego pojawi się jakiś biznes - opowiada Witold Karczewski, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.

  • kurek - niezalogowany 2018-10-05 16:26:58

    Takie spotkania są potrzebne i mogą zaowocować pojawieniem się nowych inwestorów. Dobry ruch.

  • joanna w. - niezalogowany 2018-10-05 16:22:56

    Chrzanowski przywrócił mi nadzieję w to że na fotelu prezydenta może zasiadać osoba, która doskonale rozumie potrzeby mieszkańców i która w żaden sposób nie wywyższa się ponad zwykłego mieszkańca. Miałam przyjemność rozmawiać z prezydentem osobiście i muszę powiedzieć że tak miłego człowieka, który z troską patrzy na los drugiego człowieka to jeszcze nie spotkałam. Dziękuje Panie Prezydencie jest Pan uczciwym człowiekiem i myślę że prawda zwycięży. Szkoda że na świecie jest tylu ludzi którzy próbują niszczyć takich ludzi jak Pan. Proszę się nie przejmować prawda zwycięży a fałszywi ludzie którzy dziś Pana atakują wymyślając durne przyczyny przegrają. Mocno trzymam za Pana kciuki. Jest Pan wspaniałym, szlachetnym człowiekiem a tylko tacy ludzie mogą dobrze wypełniać obowiązki służby mieszkańcom miasta

  • krycha - niezalogowany 2018-10-05 16:20:17

    Jak dla mnie Chrzanowski jest dobrym prezydentem. Co ważne potrafi pozyskiwać pieniądze na inwestycje w mieście.

  • Forever PIS - niezalogowany 2018-10-05 16:16:27

    Tak patrze i porównuje stronę mylomża i 4lomża....I powiem szczerze PATRZE POD KĄTEM TEGO WYDARZENIA. MYLOMZA RZETELNIE PRZEDSTAWIA WYDARZENIE KTÓRE MA DZIŚ MIEJSCE. OSOBY, RANGĘ ITD... PATRZE NA 4LOMZA I TEMAT JEST GDZIEŚ NA DOLE ZA JAKIMIŚ OBYCZAJÓWKAMI A W TEMACIE NIC NA TEMAT..JAKBY NIKT I NIC SIĘ NIE DZIAŁO. ZBOROWSKI PRZESTAŃ JUŻ CHRZANOWSKI NAPRAWDĘ NIE ODWZAJEMNIA TWOICH UCZUĆ NA NIC TE STARANIA :))

  • Ziutek - niezalogowany 2018-10-05 16:16:02

    super widac ze chrzanowski ma dobre znajomosci

  • ania89 - niezalogowany 2018-10-05 16:14:25

    Chrzanowski jest bardzo dobrym prezydentem. 21 ma mój głos

  • wasyl - niezalogowany 2018-10-05 16:12:25

    Takie wydarzenie w Łomży to bardzo duży sukces obecnego prezydenta.

Dodajesz jako: |