:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Święto łomżyńskiej oświaty [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 10/10/2019 19:20

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej obyły się w czwartek (10.10) w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Wydarzenie było okazją do podsumowania minionego oraz rozmów o wyzwaniach trwającego roku szkolnego, jak również docenienia trudu i wysiłku wkładanego w edukację dzieci. Trzydziestu czterech pracowników łomżyńskiej oświaty odebrało okolicznościowe nagrody przyznane przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

W swoim przemówieniu do pracowników oświaty prezydent podkreślał, że edukacja młodego pokolenia wszystkim w szczególny sposób leży na sercu, gdyż dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności oraz naszej ojczyzny.

- Wszyscy marzymy o szkole bezpiecznej, spokojnej, dofinansowanej, bo taka szkoła potrzebna jest naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Do tego jako władze miasta dążymy, podejmując działania mające na celu poprawę bazy oświatowej poprzez różnego rodzaju remonty placówek, dając możliwość rozwoju nauczycielom, czy wreszcie starając się regulować płace – mówił Mariusz Chrzanowski zauważając, że życzliwość i poważanie to dla nauczyciela bardzo wiele, ale w życiu niezbędne jest także zabezpieczenie materialne.

Nie ukrywał, że sytuacja finansowa w oświacie może nie jest najlepsza, a otrzymywana subwencja oświatowa nie pokrywach w całości potrzebnych na nią wydatków. Podobnie jak rządowa regulacja płac, którą w części będzie musiał pokryć samorząd. Przypomniał, że na ostatniej sesji radni przesunęli środki na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi szkół oraz pomoce przedszkolne, czyli grupy, której nie obejmą rządowe podwyżki.

- Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze podziękowania za pracę, wyrozumiałość, trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz sumienność i oddanie, z jakim realizujecie powierzone obowiązki. Proszę również, by robiąc to co Państwo umieją najlepiej, nie zapominali o tym, że nauczyciel to też człowiek. Bo uczniowie kochają nauczycieli nie tylko za to, czego ich nauczyli, ale przede wszystkim za to, jakimi byli ludźmi. W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu również zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy. Niech każdy dzień będzie wypełniony radością, spokojem, sukcesami zawodowymi oraz wyrazami wdzięczności uczniów za wsparcie i pomoc w kształtowaniu ich osobowości i lepszym zrozumieniu świata – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.

Wyrazy uznania, wdzięczności i najserdeczniejsze życzenia pracownikom oświaty przekazała również poseł Bernadeta Krynicka.

– Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o to, aby warunki nauki były jak najlepsze, a  polska szkoła była dobrą szkołą, otwartą na uczniów, nauczycieli i rodziców. Dobra szkoła, która uczy, wychowuje i kształtuje postawy humanistyczne, patriotyczne i obywatelskie jest podstawą naszej przyszłości – mówiła poseł Bernadeta Krynicka.

Życzenia nauczycielom złożył także poseł Lech Kołakowski.

- Dziękuję nauczycielom za profesjonalizm, wkład wielkiej pracy,  anielską cierpliwość, ale też to, że szczególnie w młodszych klasach panie nauczycielki są często matkami dla tych najmłodszych – mówił poseł Lech Kołakowski podkreślając, że polska i łomżyńska szkoła jest bardzo dobrą szkołą. Podziękował również prezydentowi i radnym za dodatkowe wsparcie, jakiego udzielają łomżyńskiej oświacie w wynagrodzeniach oraz bazie lokalowej.

Okolicznościowe gratulacje i życzenia złożyli również Ewa Chludzińska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży oraz Witold Gronostajski, dyrektor delegatury w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.

Nauczyciele, którzy otrzymali nagrody prezydenta Łomży z okazji Dnia Edukacji Narodowej:

  • Anna Chludzińska - Przedszkole Publiczne Nr 4
  • Beata Cholewicka - Szkoła Podstawowa Nr 5
  • Artur Witold Ciborowski - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4
  • Marek Jerzy Ciecierski - I Liceum Ogólnokształcące
  • Wioleta Ewa Cwalina - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5
  • Bożena Danowska - Szkoła Podstawowa Nr 2
  • Kazimierz Duda - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4
  • Andrzej Flera - Szkoła Podstawowa Nr 9
  • Sławomira    Głasek - III Liceum Ogólnokształcące
  • Agnieszka Iwanowska - Przedszkole Publiczne Nr 9
  • Marta Jackowska - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7
  • Marta Jankowska - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7
  • Krystyna Kamińska - Szkoła Podstawowa Nr 1
  • Paulina Kijek - Zespół Szkół Specjalnych Nr 8
  • Marta Kowalczyk-Bożomańska - Szkoła Podstawowa Nr 4
  • Grażyna Kowalewska - Przedszkole Publiczne Nr 14
  • Zofia Lech-Kowalczyk - Bursa Szkolna Nr 1
  • Monika Katarzyna Łada Szkoła Podstawowa Nr 1
  • Artur Nadolny - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5
  • Martyna Napiwodzka - Przedszkole Publiczne Nr 5
  • Elżbieta Nieciecka - II Liceum Ogólnokształcące
  • Ewa Obrycka - Przedszkole Publiczne Nr 8
  • Katarzyna Regina Pawelec - Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji
  • Monika Anna Pawłowska - III Liceum Ogólnokształcące
  • Wojciech Pietruszewski - III Liceum Ogólnokształcące
  • Jacek Pogorzeleski - Bursa Szkolna Nr 1
  • Anna Smakowska-Kryszpin - Przedszkole Publiczne Nr 1
  • Janina Szenek-Leszczyńska - Przedszkole Publiczne Nr 15
  • Alicja Sznurowska - Przedszkole Publiczne Nr 14
  • Katarzyna    Szymańska - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6
  • Maria Wiśniewska - Szkoła Podstawowa Nr 2
  • Andrzej Wojtkowski - Szkoła Podstawowa Nr 5
  • Renata Zaniewska - Szkoła Podstawowa Nr 10
  • Monika Zaremba - Bursa Szkolna Nr 2
lomza

Święto łomżyńskiej oświaty [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-10-10 21:30:56

    Fajnie mieć poniedziałek wolny !!!!!

  • gość 2019-10-10 22:01:29

    Ostatnia uroczystość Krynickiej jako posłanki. Stracony głos nie ma szans.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 22:35:59

    Ciekawe jakie kryteria były brane pod uwagę przy przyznawaniu nagród prezydenta....

  • gość 2019-10-10 22:59:14

    Tępić ZŁODZIEJSTWO!!!

    https://memy.pl/show/big/uploads/Post/290931/15705643599507.png?fbclid=IwAR2UN1ow3M-bMB2pVumscyDzN6pcLqPQk2Ny-TaBDmi5ElMHmzc78SBcHLw

  • gość 2019-10-10 23:01:22

    Kodziarz Borys z PO.

    https://memy.pl/show/big/uploads/Post/290933/15705664635950.jpg?fbclid=IwAR1CJn5xjGJ4orev_W_Pf6l2UGdR8l03anx7rBAzU4ykcXCJZ4Bz7fQU4Dw

  • sygnalistA+++ - niezalogowany 2019-10-10 23:22:48

    @ gość 2019-10-10 22:59:14 przy takiej jednej katedrze profesorów miejscowego grajdołka JEST w Łomży ....u zbiegu Dwornej i Giełczyńskiej taki pomnik Mr. Jezusa czytam Pana Jezusa z tobołkiem na tym kórwa skrzyżowaniu "idącego" ciemną doliną ... Narwi ... z wyciągniętą przed sobą ręką .... tylko kórwa z palca wskazującego ktoś mu zdjął kaganek oświaty ... i taki tu teraz kórwa ciemnogród ... że nauczyciel do ks. ucznia nie podobny ... \'Podchodzimy z chrześcijańskim sercem i widzimy rzeczywistość ....\' rodzaju ludzkiego oczami nauczyciela, (Mt 10, 24-) aby ją zrozumieć i interpretować oczyma (bez kaganka widzącego drogę) zbawienia z kórestwa w jakim grzęźnie królestwo boże na ziemi tej ziemi ... rodzinnej której oblicze odnawia duch dbający o jej wizerunek jak kórwa o makijaż albo kapłani o fiu bździu złotymi nićmi podszyte

  • gość 2019-10-10 23:36:30

    w Łomży ....u zbiegu Dwornej i Giełczyńskiej taki pomnik Mr. Jezusa czytam Pana Jezusa z tobołkiem na tym kórwa skrzyżowaniu "idącego" ciemną doliną ... Narwi ... z wyciągniętą przed sobą ręką .... tylko kórwa z palca wskazującego ktoś mu zdjął kaganek oświaty ... i taki tu teraz kórwa ciemnogród ... że Mr. Nauczyciel do Ks. Ucznia nie podobny ... i różnica widziana szeroko zamkniętymi oczami nikogo nie bulwersuje Mt 10, 26 a powinna bulwersować - правда ? taka tu kórwa zniecz ulica na prawdę ... wystarczy wierzyć ... że jest tak jak być powinno nawet jak nie JEST

  • sygnalistA+++ - niezalogowany 2019-10-10 23:45:37

    JEST w Łomży ....u zbiegu Dwornej i Giełczyńskiej taki pomnik Mr. Jezusa czytam Pana Jezusa z tobołkiem na plecach na tym kórwa skrzyżowaniu "idącego" ciemną doliną ... Narwi ... z wyciągniętą przed sobą ręką .... tylko kórwa z palca wskazującego ktoś mu zdjął kaganek oświaty ...правда ? taka tu kórwa zniecz ulica na p r a w d ę ... wystarczy wierzyć ... że jest tak jak być powinno nawet jak nie JEST bo "cóż to jest prawda" wobec wiary .... współżyjącej ze złyduchem tej kórwa wiary domagającej się uznania wbrew prawdzie - правда ?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 23:52:58

    Dobre - dziś wolne, w poniedziałek wolne, we wtorek apel ze strojem galowym więc impra zamiast lekcji - sami siebie wytypowali dyrektorzy.

    Pokazówka przed wyborami.

    Mina naczelnika Wysz edukacji mówi wszystko ;-)

  • ość - niezalogowany 2019-10-11 00:02:13

    "cóż to jest prawda" wobec wiary ....cudzołożenie współżyjącej ze złyduchem tej kórwa wiary domagającej się uznania wbrew prawdzie - правда ? ot i kórwa Ś w i ę t ość wielkiej tajemnicy nauk i .... wiary zrobionej z objawienia kto jest kim i dlaczego ... to taka kórwa TRWA z a r a z a staraniem jej ks. szafarzy utrwalana w narodzie mającym swoja Matkę Boską i Diabła za Ojca IV-te+VI-uste dekalog

  • все в одном - niezalogowany 2019-10-11 00:12:40

    edukacja jak aMEN w pacierzu utrwalana w narodzie mającym swoją Matkę Boską i Diabła za Ojca IV-te plus VI-uste dekalog ALL IN ONE

  • gość 2019-10-11 01:11:15

    Pedagog, który nie potrafi mówić poprawnie dostaje nagrodę. To jak on ma uczyć nasze dzieci!
    ..bardzo dziękuję dla Pana Prezydenta.....- to z białoruskiego czy rosyjskiego?.żenada

  • Gość - niezalogowany 2019-10-11 01:47:48

    Nauczyciele, przynajmniej w części szkół, wcale nie mieli wolnego dnia :-) Wszystkie obowiązki do uroczystości musiały zostać wypełnione, a apele przewidziane są na poniedziałek, więc proszę nie kłamać i mówić że trzy dni wolne od pracy. Poza tym przydałaby się jakaś wdzięczność dla ludzi, którzy nauczyli was czytać i pisać, chociaż w przypadku niektórych osób chyba lepiej by było jakby tego przywileju nie mieli- nie wypisywaliby tutaj takich bredni. A nauczyciele byli wytypowani w dużej mierze z uwagi na bardzo dobre spełnianie obowiązków szkolnych. Pozdrawiam, uczennica ;-)

  • gość 2019-10-11 07:03:26

    Z połowę nauczycieli wywalić na bruk a nie nagrody.Są zbyt nadgorliwi.U mej córki w szkole podstawowej pani od polskiego całej klasie w ciągu 5 tygodni postawiła 160 ocen na 26 osób i to jeszcze na koniec.Z innych przedmiotów jest podobnie.Nauczyciele chyba pogłupieli jak męczyć dzieci.Kiedyś starczyły 3-4 oceny i starczyło.Co niektórzy pomylili szkoły,zamiast uczyć studentów to szaleją w szkole podstawowej.Teraz chcą pochwał i nagród !!!!!!!???????????

  • Gość - niezalogowany 2019-10-11 08:54:33

    Swoi dali swoim. Dostał np. radny Wojtkowski jawnie popierający obóz prezydenta.

  • gość 2019-10-11 10:49:00

    Oświata za nowego wice Andrzeja Stypułkowskiego ROZKWITA. Dyrektorki bardzo chwalą, wręcz nieporównywalnie tę współpracę.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-11 11:04:30

    Za ten ich strajk w kwietniu to bym im nic nie dał, nie liczyli się z nikim. Nagrody od prezydenta od uczniów wymagany strój galowy na który rodzice muszą wydać ok 100 zl i dziecko założy tylko raz albo dwa bo wyrosnie, ale ich to nie obchodzi jak dziecko nie przyjdzie tak ubrane to punkty z zachowania będą minusowe. Tylko o sobie myślą o nikim wiecej

  • gość 2019-10-11 13:10:33

    w jedwabnem najlepszym pedagogiem został ks.

  • gość 2019-10-11 13:25:50

    jakoś same znane nazwiska z wykształceniem brawo

  • gość 2019-10-11 16:18:48

    Ks.w Jedwabnem najlepszy pedagog to szok ! Dodatkowe pieniądze dla bogatego a nie dla biednego nauczyciela ...........

  • gość 2019-10-11 20:06:00

    To dzieci powinne decydować ,czy należy się nauczycielowi nagroda , czy nie!!!
    A nie szafują ocenami jak cennikem na, daaaaj mi coś bo ci gnoja usadzę!

  • gość 2019-10-11 20:11:11

    przed takimi nagrodami powinne dzieci w szkołach oddawać głosy do zaplombowanej urny wyborczej,którą otworzyć można tylko komisyjnie przez przedstawicieli np.Ratusza,
    i na takiej podstawie można stwierdzić czy nauczyciel zasługuje na taką nagrodę,

  • gość 2019-10-11 20:13:34

    skąd oni wiedzą i na jakiej podstawie przydzielali,
    że co?
    że niby dyrektor wie lepiej od nauczanych dzieci?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-11 21:32:24

    Jeśli większość ludzi tak myśli jak ci, co tu sie wypowiadają na temat nauczycieli, to gratuluje. Tacy wszyscy specjaliści ,to trzeba było iść do szkoły pracować, wspaniałe zarobki i dużo wolnego i ta wdzięczność za pracę, wyczywalna w waszych wypowiedziach. W szkole bedzie co raz gorzej, niedlugo to rodzice i uczniowe beda narzucac czego uczyc, a nauczyciel bedzie tylko slugą i opiekunem dziecka, ktorego rodzic akurat jest w pracy.

  • gość 2019-10-12 15:41:49

    Niedługo to nie będzie komu uczyć , rodzice będą mieć obowiązek nauki swojego własnego dziecka , ponieważ wiedzą najlepiej , są super fachowcami w każdej dziedzinie , jaki program wybrać , ile jednostek lekcyjnych przeznaczyć na dany temat , jak ocenić , ba nawet ..... a szkoda gadać

  • gość 2019-10-12 17:50:43

    Rodzice aktualnie nie mają nic do powiedzenia odnośnie nauczania swoich dzieci a powinni mieć bardzo duży wpływ na to kto i jak uczy ich dzieci ! Rodzice mówią między sobą,że pani od matematyki np.żle uczy ,nie umie zdyscyplinować uczniów i co z tego nic bo to bliska dyrekcji i nie zmieni nauczyciela .................

  • gość 2019-10-12 17:59:40

    Nauczanie to usługa i opieka którą nauczyciele świadczą dla rodziców i n-le powinni wykonywać usługę na najwyższym poziomie a nie zapraszać uczniów na korepetycje..............

  • gość 2019-10-12 23:28:22

    gość 2019-10-12 17:59:40 nauczanie .... to nie jest usługa (świadczona rodzicom) no ale idąc twoim tokiem patrzenia na te sprawy można przyjąć że współżycie rodziców to usługi wzajemne w barterze a miłość to usługa świadczona w darowiźnie wtedy to nie prostytucja ale kurewstwo wykonane z satysfakcją na najwyższym poziomie ... jak ktoś brał korepetycje w burdelu jaki duszpasterstwo rodzin robi z Kościoła ... z kalendarzykiem w rękach prawych i sprawiedliwych stosunków "małżeńskich" bardziej niż "rodzinnych"

  • gość 2019-10-13 00:07:05

    gość 2019-10-12 17:59:40 załóżmy że nauczanie to usługa i opieka którą nauczyciele świadczą dla rodziców ... na materiale powierzonym .... a co z reklamacją PRZEDMIOTU obrabianego jak materiał okazuje się mało podatny na przebieg usługi narzędziami do tego materiału nieodpowiednimi to co ... to rodzice razem z materiałem powierzonym morze rze tak brzydko powiem i zakres usługi powinni wyznaczyć ... projekt - program a możne i narzędzia kompatybilne z ich własnym materiałem niepowtarzalnym jak zmarszczki mimiczne które wytwarza praca ludzka w procesie produkcji poprzez oddziaływanie na strukturę określonego obiektu mogą one obejmować czynności niematerialne jak wskazówki czy reprezentowanie kogoś przed lustrem lub materialne jak wykonawstwo konkretnych przedmiotów, np. dokumentów dokumentujących np. p r a c e do m o w e ... na podstawie umowy o dzieło ... wykonawca umowy nie podlega składkom na ubezpieczenie zdrowotne chorobowe emerytalne plus wypadkowe rentowe chyba że umowa o dzieło zostanie zawarta z własnym pracownikiem nie z uczniem ptfu nie z rodzicem oczy m na wstępie

  • gość 2019-10-13 07:21:19

    jak komuś nie pasuje nauczycielstwo, to niech ze swoimi zdolnościami i podejściem do słabszych,bo takie są dzieci,
    niech zarabia pieniądze na budowie, przecież to takie lekkie i łatwe,
    i bez prześladowania dzieci większe pieniądze idzie zarobić,

  • gość 2019-10-13 07:27:10

    wszędzie są wyjątki,
    i na budowie znajdziesz nie równy pustak,
    ale jak jesteś fachowcem w swojej dziedzinie
    to tak to wypracujesz,
    że się nie umęczysz,
    zrobisz tak jak powinno być zrobione tak,
    że inwestor nie zauważy wady fabrycznej.
    a dla specjalnie uzdolnionych są specjalne miejsca do tego przystosowane i przeznaczone, ale są to wyjątki jak 1 na milion.

  • gość 2019-10-13 07:46:38

    o ile pamiętamy, to na nauczycieli szli same ofiary życiowe , albo legaty, którym się do normalnej roboty nie chciało iść, bo w normalnej robocie wiedzę które się posiada trzeba umieć w praktyce użyć żeby coś zarobić,
    a tu wystarczy dobrze psychicznie presję wywrzeć na dziecku, potem rodzicu,potem namówić koleżankę żeby też zagroziła przedmiot ucznia i nielegalny
    bo z wymuszenia,
    pieniądz, lub inne dobra bądż przywileje,
    same do kieszeni się ciśnie

  • a'MEN+ - niezalogowany 2019-10-13 08:06:11

    @ gość 2019-10-13 07:46:38 i tą regułę potwierdza pomnik Mr. Nauczyciela do Ks. Uczni swoich "uczonych w piśmie" podobnego jak twarz do dupy wystawiona u zbiegu Dwornej i Giełczyńskiej taki pomnik Mr. Jezusa czytam Pana Jezusa z tobołkiem na plecach na tym kórwa skrzyżowaniu nauki wiary "idącego" ciemną doliną ...krętą doliną Narwi ...(może on chce mówić prostujcie drogę pańską ale milczy jak kamień węgielny katedry ) z wyciągniętą prosto przed sobą ręką .... tylko CURVA(wł) z palca wskazującego ktoś mu zdjął kaganek oświaty ...правда ? taka tu kórwa zniecz ulica na p r a w d ę ... wystarczy wierzyć ... że jest tak jak być powinno nawet jak nie JEST (to silentium sacrum a MEN klepać to samo przez to samo aż fikcja stanie się prawdą) bo "cóż to jest prawda" wobec wiary .... współżyjącej ze złyduchem tej kórwa wiary domagającej się uznania wbrew prawdzie - правда ?

  • boZbawiaZwiochy - niezalogowany 2019-10-13 09:32:24

    @ gość 2019-10-13 07:46:38 i tą regułę potwierdza pomnik Mr. Nauczyciela do Ks. Uczni swoich "uczonych w piśmie" podobnego jak twarz do dupy (zob. Mk 8, 23 vide Mt 16, 23) dlatego zaprawdę powiadam wam do centrum miasta .... Idźcie, pokażcie się kapłanom .... wiochy na ziemi tej ziemi i patrzcie na oblicze "wybranych" nauczycieli kultury ... życia aby owo "zejdź mi z oczu szatanie" rozumieli jako "pójdź za mną" ... za dupą ... patrząc na plecy ...świętego obraza (Pwt 5, 8 - vide dekalog) podejmując priorytetowo i zdecydowanie, działania tak jak Ojciec Święty (Wj 20, 3-7 vide żywa szopka z plastikowym jezuskiem) naucza ich w duchu ewangelii (Ojca vide dekalog w IV et VI przykazaniu wracających na Łono I-ego) Jezusa nie w ewangelii Pawła szafarza szkaradnej Pawłowej duchowości co dwom panom służy hybrydowym nauczaniem "nauki wiary" w jakiej trwa skorumpowany egzorcysta w myśleniu o tym co ludzkie nie boskie z nadzieją złodziejów chwały chrystusowej idący z karetkami Bogu na "chwałę" Ludziom na .... pokuszenie ... a potem jakaś pielęgniarka oderwana od niepełnosprawnych w sejmie nie rozumnie pyta co złego jest w dekalogu ... ECCE ow(o)ce pracy tych CURVA(wł)NAUCZYCIELI ... zatroskanych od Dusze Rozumne jak Pasterze o owczą wełnę ...

    kiedy Pan Jezus który nie jest Ks. Jezusem mówi "Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła" to On ironizuje z wiary wiarołomców gdyż wiara i prawo zabraniały wiernym takich praktyk które Mr. Jezus czynił nawet w "dzień światy" co dla "uczonych w piśmie" było już nad to bezbożnym gestem braku kultury do jakiej nawykli przy swoim ołtarzu głównym

Dodajesz jako: |