:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Święto szkoły w Kupiskach [FOTO]

Szkoły i edukacja, Święto szkoły Kupiskach [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal mylomza.pl 18/10/2019 12:48

,Totus Tuus” pod takim hasłem społeczność  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach 16 października 2019r. w sposób niezwykle uroczysty  świętowała 13. rocznicę nadania szkole imienia.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej. Celebrował  ją proboszcz, ks. Krzysztof Dąbrowski. Po nabożeństwie zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie  przeszli do budynku szkoły na główną część obchodów. Pan Dyrektor Karol Łebkowski powitał gości, którzy zaszczycili swoją obecnością: Pana Tomasza Tyszkę – Dyr. Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża, Panią Bożenę Jackowską - Radną Gminy Łomża, Panią Agatę Tyborowską – Przewodniczącą Rady Rodziców, Pana Czesława Filipkowskiego – przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej Uniqa oraz rodziców.  Następnie podkreślił rangę święta,  przypominając, że patron szkoły to już Święty Jan Paweł II.  Wypowiedział ważne słowa, stwierdzając, że młodzież szkoły powinna czerpać aspiracje i wzorować się na przykładzie tego wybitnego człowieka, który był niezwykle skromny, pracowity, a przede wszystkim wrażliwy  na potrzeby innych.

Podczas części artystycznej przygotowanej przez panie: B. Gutowską, M. Nasiadko  poświęconej wybitnej postaci, zgromadzeni mogli wysłuchać pięknych fragmentów homilii kierowanych głównie do młodzieży oraz słów, które dla każdego z nas są nadal  wyzwaniem.  Montaż słowno – muzyczny przybliżył sylwetkę Patrona od jego narodzin przez lata pontyfikatu aż po wyniesienie na ołtarze. Zwieńczeniem występu był taniec uwielbienia, „Błogosławieni”.

W tym szczególnym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie  uczniów klasy pierwszej. Dzieci przygotowała wychowawczyni p. D. Wierzbowska. Pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ przy akordach poloneza, a następnie zdali „egzamin” gotowości szkolnej. Na pewno zapamiętają ten dzień jako wyjątkowy ze względu  na niezwykłą postać i wspaniałe osiągnięcia  swego Patrona, na wzór którego  mogą kształtować swoje charaktery, osobowość i zdobywać wykształcenie.

Tego dnia nie zabrakło też ciepłych słów adresowanych do nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.

/nadesłane: B. Gutowska, M. Nasiadko/mylomza/

lomza

Załączniki

Święto szkoły w Kupiskach [FOTO] komentarze opinie

  • neutrum - niezalogowany 2019-10-19 08:40:25

    w 21 wieku, w środku Europy, publiczna szkoła demonstruje publicznie POddaństwo skompromitowanemu kościołowi i jego papieżowi, którego państwo otacza fałszywym mitem świętości, POdczas gdy POd jego panowaniem panoszyła się plaga księżowskiej pedofilii

  • I rence - niezalogowany 2019-10-19 10:39:35

    @ neutrum - niezalogowany 2019-10-19 08:40:25 Cóś w tym jest to prawda ... "Cóż to jest prawda " wobec wiary przy której można ro zło żyć no g i r e n c e mówiąc prościej rence opadają ... (razem z nogami) do samej ziemi tej ziemi "tostu tus" komu papież Polak jako modus operandi Paweł drugi altera natura est i "JEST" jech owego kurestwa ptfu królestwa w ciele boRzym na ziemi tej ziemi posiew ewangelizacji narodów z a r a z e m dokonał implozji przy której nastąpił wielki wybuch religijnego egocentryzmu odnawia oblicze ziemi tej ziemi i w czym ten wybuch się dokonał .... w VI-tym przykazaniu w jakim JPII przechodził kryzys tożsamości ...co do Matki swojej i jeszcze miał dylemat judasz do usranej śmierci nie mogąc się zdecydować kto jest jego Ojcem co zresztą jest widoczne w jego testamencie ....

    " i jeszcze"

    taki Qłyz dzieciom w przerwie między lekcjami religii jako temat do zabawy "ile matek miał JPII" a na uwagę zasługuje fakt że miał ich więcej niż 3 czego nie ukrywał

    ps

    k s . Stefanek "łysa pało" tej jech owej waszej czytam naszej Św.Rodziny Jana Pawła to bolało i was to też powinno boleć tak jak boli mnie ... a w tych BIBLIJNYCH WRÓBLACH (Mt 10, 24-32 JEST dość bardzo znaczący PROSTY HACZYK ) ... o którym kórwa jego mać ludziom jeszcze zapomnieliście powiedzieć ale wym "nie macie zielonego pojęcia" o Nim i wisz co ci powim jak zdążysz przed zgniciem do końca was ... przyjść do mnie to ci powim

  • NogIrence - niezalogowany 2019-10-19 10:48:06

    Ks. steFanek włoski wam opadły ... do ziemi tej ziemi tak samo jak kopara ... wam opadła "i jeszcze" z wróblami macie zagwozdkę ... ?

  • czytam - niezalogowany 2019-10-19 11:10:10

    Ks. Stefanek z powodu tych "wróbli swoich" będziesz grobem fałszywego proroka przy Św. Rodzinie jak na kolanach nie przyjdziesz do mnie na ostatni wykład pięścią waląc w serce swoje a językiem klepiąc totus tus "...na wieki wieków amen" pozostając "mumia egipską" w swoim "egipcie" kiedy Lud będzie wychodził z niewoli na nowo wyznając czytam wykładając prawo moj rzesz owe ... śladami ducha dawno temu przed wiekami przysłanego na ziemię tę ziemię na której skończyła się już "komedia" grana staraniem jech owej aktorszczyzny wizerunkowej dulszczyzny "kościoła" świętego jaki promował JPaweł други drugami swoimi

  • Aklamacja - niezalogowany 2019-10-19 11:21:13

    ot i k... łysa pała pałająca duchem boRzym

  • Aklamacja po - niezalogowany 2019-10-19 12:18:09

    ostatni wykład pięścią waląc w kichę swoją a językiem klepiąc swoim totus tus "...na wieki wieków amen" pozostał wierną sobie "mumią egipską" .

    .. ot i K... (święta)


    ... mowa ciała po tym (kórwa) ... słoWie boRzym

  • ŚmeszmAtraentem - niezalogowany 2019-10-19 14:54:14

    Wje Rzym ... "poprawcie mnie jak się mylę" Bo w jech owym słowie bożym jest Rzym nie Bóg i zamiast drogi zbawienia wyszła farsa z paierza pielgrzyma bo w słowie papjerz jest papier i jerz kolczasty "uczonego w piśmie" arcy kapłana kaleczącego .... Głowę Kościoła - nie wjeżycie ? przeccież jesteście wjeżący ! i Kościół sam już zgłupiały nie wie kim czym jest jego Święta Głowa - правда ?

  • TotalnaSchiza - niezalogowany 2019-10-19 17:22:20

    Kościół święty sam już zgłupiały nie wie kim czym jest jego Święta Głowa i te jego święte członki na tę głowę nastające taka kórwa duszpasterska paranoja

    JPII miał ratować kościół po rewolucji przed komuchym lewactwem tymczasem Kościół trzeba ratować przed JPawłowym okultyzmem (Okultyzm łac. occulere "skrywać" np. robić wielką tajemnicę wiary i nieźle żyć przy reglamentacji objawienia na własną modłę którą można wytłumaczyć ofiarnym wiernym niestety nie można wytłumaczyć ofiarom ...

  • gość 2019-10-20 14:56:48

    od 1 listopada kazdy na tym portalu bedzie pisal pod swoim imieniem i nazwiskiem zobaczymy ilu bedzie kozakow

  • Jana 8/45 - niezalogowany 2019-10-20 15:10:50

    @ gość 2019-10-20 14:56:48 kozacy są w seminarium ... niech się kórwa wykażą jak ks. Alfons Popiełuszko którego nazwana Jerzym bo do bórdelu nie pasował ... dbającym o wizerunek

  • Jana 8/41 - niezalogowany 2019-10-20 15:19:21

    @ gość 2019-10-20 14:56:48 znacie innego Alfonsa którego nazwano Jerzym bo do bórdelu nie pasował ... osobom duchownym dbającym o wizerunek ... o dobre imię w swoim interesie w interesie swojego Ojca ?

  • gość 2019-10-20 15:31:33

    gość 2019-10-20 14:56:48 powiem ci jakich tam kórwa mają kozaków wyjdzie na ambonę [gdziekolwiek] i biedzie staraniem liturgicznego wyznania pisma świętego polszczyzną piękną jak literatura nadobna wysławiał dewocją kulturę i mówił że ks.Popiełuszko to dla niego wzór do naśladowania i jeszcze poda ci dwa inne wzory z których wybierze to co mu taki duchowny frankeisztajn ... głowa Popiełuszki rączki Jankowskiego serce Stanisława nóżki JPII ... i tak się w tych członkach umocni ... jak wielka schiza w wielkim pontyfikacie wielkiej rodziny w wielkiej patologii dbających o dobre imię ... ks. zKórwySynów ze strachu przed utratą strzępów świętego spokoju ... kiedy inni robią gówno - gówno robią dla Świętej kariery