:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Syn dziedzica majątku Pniewo wraca w rodzinne strony [VIDEO]

Portal mylomza.pl 06/11/2019 14:20

Uroczyste otwarcie Sali Pamięci Rodziny Jabłońskich oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy odbyło się przy udziale Janusza Jabłońskiego, syna ostatniego dziedzica majątku Pniewo. - Od kilkudziesięciu lat myślałem zawsze o Pniewie i to jest takie miejsce szczególne, że w tym miejscu, gdzie jesteśmy, był mój pokój - mówi.

Rodzina Jabłońskich, szczycąca się bogatymi tradycjami ziemiańskimi, mieszkała przed wojną w rozległym rodowym majątku w Pniewie. Sielankę w nadnarwiańskim dworze przerwał wybuch wojny. Wówczas Jerzy Włodzimierz - społecznik, samorządowiec i poseł na Sejm RP, jego żona Maria oraz dzieci Janusz i Ewa przenieśli się do Warszawy. Jerzy Jabłoński, ostatni dziedzic Pniewa był posłem na Sejm II Rzeczypospolitej. Jego żona Maria, żołnierz AK za pomoc Żydom została uhonorowana odznaczeniem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. 

Dzisiejsza uroczystosć odbyła się w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża Filia w Pniewie.

Więcej w naszej relacji VIDEO

lomza

Syn dziedzica majątku Pniewo wraca w rodzinne strony [VIDEO] komentarze opinie

  • aTakNaKościół - niezalogowany 2019-11-06 15:30:20

    czyli w tej sali pamięci świętego kultu arcy pasterskiej prawicy i jej kultury nietykalnej zawsze i wszędzie w kościele lansowanej na najwyższe dobro będzie upamiętnione traktowanie ludzi jak zwierzęta na ziemi tej ziemi poddanych w GETTO i n t e l e k t u a l n e j czytam duchowej twórczości wyższej inteligencji kościelnej spuścizny potomstwa ojca o jakim Jezus mówi że to diabeł siła wyższa siły nieczystej pogrobowców jedynie słusznej siły przewodniej ojczyzny od chrztu Polski pokalanej grzechem śmiertelnym tego jej na sposób ludzki i boski zło czynnego dziedzictwa narodowego na sposób nie ludzki i nie boski umacnianego pod przewodnictwem duszpasterskim ks.honorowych obywateli w grzechu śmiertelnym ich dom i nacji upadłej jak sam anty Chryst w towarzystwie przyjaciół wzajemnej adoracji karmiących swój głód ziemi głód ziemian głodnych ziemiaństwa itp itd i etc "Niech będzie pochwalony ..." król żydowski"
    a wraz z nim cała wielka rodzina królów rodzaju ludzkiego na tym "parafialnym folwarku zwierzęcym

    Będzie izba i epitafium św.pamięci dziedzicom przy kościelnym bałwochwalstwie honorowych obywateli bijących pokłony do obraza najświętszej Maryi panny Oblubienicy Ojca Tadeusza by chrześcijanom lepszego sortu żyło się wy godnie przy restytucji uwielbienia ustroju feudalnego wyznania wiary ?

    ECCE "ciało boże" Ojca ks.zkórwySynów (666) i matki ziemi (rodziny narodu) i dom ojczysty ... a w nim Grzechy Kultury (ow[o]ce prokreacji 6-ustego przykazania) myślą słowem i mową ciała wpisane w błędne koło zło czynnej ewangelizacji narodów ich zuchwałego tych grzechów utrwalania oraz upamiętniania jako reduta wartości bastionu chrześcijańskich które podeptała rewolucja ? NON POSSUMUS "poprawcie mnie jak się mylę"

    ks. popiel jak głęboko trzeba nieć boga w dupie żeby z kościoła robić redutę tego do kogo Jezus mówi APAGE satanas ks. Stanisław jak głęboko trzeba nieć boga w dupie żeby przytulać to co Jezus odrzuca z obrzydzeniem nie tylko w kuszeniu na pustyni podobnie jak lewacy podczas rewolucji ustrojowej ? Ks. Janusz jak głęboko trzeba nieć boga w dupie żeby nie mieć go w sercu a z konfesjonałowa zrobić redutę bastionu bałwohwalców rzeźbiących sobie izby pamięci dla sentymentalnego powrotu życia w dominacji logiki ducha innnego niż wasz Bóg przykazał a Syn boży wam dał świadectwo jak to prawo boże dobrze zachować by w nie d z i e l ę diabeł się w ornat nie ubrał jak to było dnia siódmego na początku stworzenia Człowieka czytam Króla (żydowskiego) Rodzaju ludzkiego któremu bóg błogosławił tak by panował nad ziemią nie czyniąc sobie w swoim ziemiaństwie ziemian poddanych

    Bóg Ojciec Jezusa jest Lewakiem ???
    oto jaki stosunek ma Bóg do prawicy ... ks. Janusza pierwszego o ostatniego ks. Stanisława
    "I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła."

  • K0I9P1I1 - niezalogowany 2019-11-06 15:45:03

    uff dobrze ze nie ma mnie na tym video

  • gość 2019-11-06 16:01:50

    Teraz już żaden gospodarz nie potrzebuje dziedzica.

  • gość 2019-11-06 16:05:17

    K0I9P1I1 - niezalogowany 2019-11-06 15:45:03 Jak żydzi na początku naszej ery udekorowali króla żydowskiego odznaczeniem najwyższego Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata. to ten król rodzaju ludzkiego do dziś ma z tym odznaczeniem krzyż pański i wisi goły przy nim i świeci ... żebrami jak ostatni żebrak beneficjent żydowskiej kultury narodu wziętego za przykład do kogo do czego prowadzi grzech śmiertelny nauki wiary w jedynie słuszną sprawiedliwość królów lepszego sortu tej swojej prawicy również w swoim prawicowym towarzystwie używających do życia innego niż bóg przykazał

  • gość 2019-11-06 16:07:15

    Szykujta się chłopy,trzeba będzie oddawać grunta co wam Komuniści po wojnie dali za darmo...mamy taki rząd co znosi wszystkie dekrety komunistyczne to i tym się zajmą... głosowaliśta na PIS?

  • gość 2019-11-06 16:07:31

    gość 2019-11-06 16:01:50 a porządni ludzie nie potrzebują tego co robią sobie te "groby pobielane"

  • gość 2019-11-06 16:57:15

    gość 2019-11-06 16:07:15 JPII sprzedał dusze diabłu nie tylko w temacie obrońców autorytetu ks. pedofilii ... niewielu zdaje sobie sprawę z tego o czym się nie mówi w rozgłośniach katolickich a zwłaszcza o poranku - taka jech owa jutrzenka knowania kto z kim gdzie kiedy i dlaczego i jak z tym żyć co robić jak przeciwnika oszwabić i lewaka zniewolić

    do rzeczy rze tak brzydko powiem JPII sprzedał dusze diabłu dusząc ofiary ks.obrońców autorytetu pedofili UWAGA ! pod chasłem "ŻADNYCH PODZIAŁÓW NA PRAWICY"

    i w ten niegodny sposób od ołtarza i od zakrystii przez konfesjonał po plebanie i różne inne formy komunikacji religijnej umacniali wytrząchiwaną od nowa piramidę społeczną odcinając się od zbrojnego ramienia Ludowego Wojska Polskiego a przyszywając sobie zbrojną Prawicę odciętą z powodu tego ssanego grzechu śmiertelnego z duchem wezwanym przez JPII wracającym do nas jak efekt jojo plączący się o czasów przed Chrystusem kiedy to Mojżesz wraz z dekalogiem przyniósł algorytm wyjścia z religijnego "ciemnogrodu" ustroju religijnego państwa w państwie władzy duchowej odpowiedzialnej za formację przyczyn dalekosiężnych skutków i władzy świeckiej te skutki otaczającej opieką prawa tak by system się nie wywalił a wiara nadal góry (piramidy społecznej) nosiła na garbie wiary w to że taka wola boska

    JPII zrobił coś bardziej niegodnego niż duszenie ofiar ks. pedofilii by umocnić prawicę w wymiataniu "komuchów" i zamieceniu "lewactwa" do kąta JPII umocnił teologię zniewolenia Boga i Człowieka zarazem w interesie ks.udzielnych książąt kościelnej hierarchii wartości odgórnie zakazując oddolnego uprawiania Ewangelii (teologii) wyzwolenia człowieka ...

    To co JPII zrobił to przechodzi ludzkie pojęcie pasterskiego bydła wypasane przez pasterzy przy tym jech owym paśniku nauki wiary w jakiej karnią wiernych tą swoja "mowa trawa" robiąc paśnik coraz mniej zależny od kaprysów owczego stada a coraz bardziej umocnionego w bramy piekielne systemu umacnianego na szkodę ludu biorącego udział w "żywej szopce" z wiarą ... w dzieło dobrego pasterza ... tymczasem na meta poziomie widać jak na dłoni ow(o)ce pracy rąk ludzkich aniołów stróżów teologicznego języka bez którego zło czynna prawica jest jak papier wrzucony do ognia piekielnego przez sąd ostateczny dlatego język teologiczny to forma enigmy czytelna nie dla wszystkich a wpływająca na kurs zmian których nie można zahamować w jedno pokolenie i tak samo w wybranym kierunki te zmiany napędzić to język zarządzania kulturą paśnika w celu wybranym przez tego kto ma "k l u c z" do tej e n i g m y co pozwala na wgląd początek i koniec wektora postępu przyczyny a skutek jak dziecko pojawia się nie od razu po ustaniu przyczyny

  • gość 2019-11-06 17:49:24

    Brawo,ziemia wróci do prawowitych właścicieli .

  • synUmóJpiszTo - niezalogowany 2019-11-06 17:50:20

    a To "dupa" To ta "ciasna brama" jest w teologii najważniejsza jedna i druga teologia ta przez JPII umacniana i ta przez JPII zakazana to starcie "dupami" o przykazanie "ojca i matki" o być albo nie być właściwego dla kapłanów stosunku ich "ducha"(celu myśli przewodniej) do Kościoła bo "6-uste" przykazanie to STATUS QUO w jakim przychodzi owoc światopoglądowej prokreacji w sztafecie życia w sztafecie pokoleń "ssanego" z "mlekiem matki" a biblijna koncepcja "króla żydowskiego" jako ow[o]ca stosunku ojców duchownych czytam kapłanów do łona swojej "ojczyzny" dojrzewa i konstytuuje się w ostatnim przykazaniu tam się zapętla duchowy totalitaryzm od wewnątrz na zewnątrz owocujący "duchem" tchnieniem zaborczej logiki totalitaryzmu budującej mury a w nich bramy piekielne piekielnie ciężkie do zdobycia w natarciu bez właściwych środków a te daje Jezus i tego bał się JPII strasząc widmem Jezusa z karabinem ... tak samo fałszywie jak cynicznie w Łomży będąc pytał retorycznie głupszych od siebie "co się stało z przykazaniem nie cudzołóż" i nasłuchiwał co Lud z tego przykazania rozumie a lud bił brawo na wszystko co JPII mówił nie rozumiejąc też co przemilczał i to co przemilczał w zasadzie jest najważniejsze ... to fundamentalne dla prawicowego - tradycyjnego - feudalnego - egocentrycznego wyznania wiary przez pasterzy i całej klaki ich przy dupników z tabernakulum robiących wielką kloakę "siły nieczystej" komunię przy mateczniku wężowego plemienia przy którym Jezus wisi krzyżem "i jeszcze" mówi "RZEŹNICY" (tak twierdził stygmatyk św.o Pio)
    i RZEŹNICY Słowa Bożego w właściwym sobie stylu "uczonych w piśmie" z dzienniczka Faustyny wyrzeźbili sobie nowe prawo boże "i jeszcze" wyprowadzili z niego wnioski na właściwszą sobie korektę wykładni ewangelii rozumianej przez JPII ...

    ... jak dekalog przez obrońców j e r o z o l i m s k i e j świątyni w czasach kiedy jeden król żydowski nakazał jej umacnianie a drugi król żydowski nakazał jej zburzenie ...

  • ks. popiel - niezalogowany 2019-11-06 18:42:41

    gość 2019-11-06 17:49:24 potem właściciele znowu wrócą do ziemi ... jak Mussolini a ich ofiara przy kościele zostanie skonsumowana jak układ laterański i ten kapitał ludzki procentuje dalej bliższymi i dalszymi ruchawkami w świecie nie tylko w dzieciach pokalanych mentalnością hierarchii wartości "głowy kościoła" ciążącej logiką "boskiej prawicy" zawsze i wszędzie kórwa dziewicy a wszystko co złe to przez komuchów ... komuchy też ukrzyżowały Bogu syna bo wierzący to przecież coś lepszego niż niewierzący śmiechu warte ale to historia to ściana płaczu również przy dołkach katyńskich bo kto pod kim dołki kopie potem na żałobnice wpada przez tak liczne rocznice przy jakich od kamienia do kamienia miota się biblijny legion jak procesje bobolańskie ks.Biskupa kalego co katedrę umiał przehandlować z okupantem a żydów w Jedwabnem nie umiał odkupić z rąk złego ... ducha ... ale karma za zło wraca i z wycieczki ks. Biskup do pałacu pewnego dnia nie powrócił ... kamień ks. popiel mu ufundował przy osiedlu ks.Grzeszników za których grzechy u ks. popiela król (żydowski) rodzaju ludzkiego stoi w płocie wystawiony jak pohańbione krzyżem pańskim ścierwo wielkopańskiego pachołka królewskiego nędznika poddanego jech królewskim ks. mościom wło darzom nie ludzkiego krzyża cierpienia

    ks. popiel ustaw jeszcze obok kamień ku czci ks. pedofila który miał wypadek na tej samej trasie co faszyzujący narod owiec Bsikup ks. Łukomski którego "formacja duchowa" tkwi w Łomży jak chwasty w zbożu ... jak pedofilia w mowie ciała nauczającego obłudy umacniającego ks.obłudników cynicznego wyznania wiary jakiej szafarzem jest zespół prawych łapek "złotych rączek" klaszczących klakę jak refren w sztuce granej myślą słowem i czynem JPII-ego wielkiEgo po jakim sprzątanie świata się przeciąga a dwóch papieży na raz zamiata w tandemie dwojąc się i trojąc przy odpędzeniu ducha "partyzantki" "podziemia" JPII a diabeł działa w podziemiu - правда ???

    a cud nad Wisłą był też w 1944 правда ???
    nie nie było cudu ? Matka boska dzieci nie uratowała ... za mała ofiara ?... występnych przeciw przykazaniu nie zabijaj ???

    ks. popiel ja się człowiek patrzy na te twoją - waszą "żywą szopkę" zrobioną z boga i ludzi to się tylko schlać i to sobke ci obrzygać żygając na te wasze bałwohwalcze wyznanie wiary przy którym tylko ludzie tkwiący w nieświadomości i wyrachowani psychopaci mogą się obejść na trzeźwy rozum bez emocji ... patrząc na ten religijny arcy kapłański "folwark zwierzęcy" gdzie postać człowiek zeszmaconego stoi frontem do ulicy jakby nigdy nic i

    Matkę albo innego Przyjaciela sobie bliższego ks.popiel tak wyrzeźb i wystaw na wystawę żeby się bardziej u w r a ż l i w i ć na bałwohwalstwo swoje! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

  • gość 2019-11-06 19:18:25

    Henryk Jabłoński [ 1909-2003 ] - Przewodniczący Rady Państwa [ PZPR ]: 1972 - 1985

  • gość 2019-11-06 19:47:34

    gość 2019-11-06 19:18:25 "groby pobielane" umacniają się przy kościele w przezywaniu komunii z ks.pasterzami własnej chwały przyzwoity człowiek nawet o takiej izbie nawet by nie pomyślał kiedy ks.myśliciele wyprowadzą swoich wiernych z tego duchowego GETTA na szersze horyzonty uwrażliwiając na to co bardziej boskie niż ludzkie ?

    Kiedy patrzę na to co rzeźbi ks. popiel przy Kościele to mam wrażenie że oni ten jego "PRAWY SEKTOR" jest analfabetą że dekalogu w piśmie świętym nie przeczytał ale on przecież kanonikiem można by powiedzieć że to odpowiednik faryzeusza uczony w piśmie dekalog rozumie lepiej niż owca a rzeźbi jak bydlak na odraz i podobieństwo Ojca rogatego ... barana przywódcy stada moherowego paśnika większych fryzjerów owiec

    taki "Ojciec" co się kórwa okopie przy 4-tym przykazaniu jak ks.Honorowi obywatele w sprawie ks.pedofilii w Łomży i nigdy przez dziećmi w parafii nie przyzna do błędu z jakim trwa przy "żywej szopce"

  • gość 2019-11-06 19:50:32

    ks. popiel fałszywy prorok cały ten jego majdan przy plebanii uwłacza nauce Jezusa szyderstwo ze Słowa Bożego

  • gość 2019-11-06 20:48:13

    ks. popiel ty szafarzu miłości "bliższego" przychodzisz poproszony o pomoc w naprawie relacji w środowisku spodlonym duszpasterskim świntuszeniem i co i umywasz ręce wychodzisz z obwawy by gównem się nie pobrudzić ... mówisz "wy wszyscy jesteście chorzy" pies cie ganiał ks . popiel rzeźb soje świątki jak i żyj dalej przy swojej świątyni obłudy jak biblijni Faryzeusze

    przy was nawet Jezus to wygląda jak Fałszywy prorok nie pasujący do tej waszej liturgicznej poprawności tacy jak ty pierwsi by Jezusa wysłali na oiom gdyby się do waszego sacrum zbliżył z kijem w zasięgu marchewki dla bociana przy którym troska większa niż o mir domowy w rodzinie pokalanej religijnym gównem ZATWARDZIAŁOŚCI w akcie wiary wiernych ks.pedofilowi bardziej niż nauce Jezusa tylko tego miłosierdzia uczycie odmawiać koronki a gdzie uczynki miłosierdzia wobec ofiar religijnych manipulacji ! ! ! !
    ks. popiel
    Po nocach ludzi przeganiasz szyderstwem zrobionym z drogi krzyżowej w jakiej zatraca się świadectwo prawdy a umacnia się egoistyczne przeżycie fizycznej rozwiązłości tego kiedy Jezus upada ... by zyskać na czasie kiedy w zasięgu ręki widzi matkę dwie stacje drogi krzyżowej w jednym miejscu są a u bałwochwalców doświadczających udręki kostno mięśniowej rozdzielone poza horyzont

    ks. popiel ty z kościoła robisz pagański event napełniony kupą tego czym się może zająć świecka szkoła zwykła przychodnia terapii uzależnień jakaś świetlica w instytucji kulturalno oświatowej

    ks.popiel ja cie rozebrać z tego misternie poukładanego bałwohwalstwa to jesteś goły jak żydowska świątynia którą Jezus skazał na zniesławienie bo nie owocowała tym czym była powinna owocować .... "groby pobielane" umacniasz a ...


    ... ile niebieskich kart jest przy tym twoim ośrodku zdrowia duchowego szmaciarzu dbający o komunię w parafialnej rodzinie w parafialnych rodzinach jak faryzeusze o prawo boże ???

    wam najwygodniej zostawić człowieka na dobicie przez policje przez prokuraturę przez sąd przez psychiatrów byle jak najdalej od siebie ks.zła masy "niech będzie pochwalony ..." ks.k**as pierdolony i wy razem z nim

    ks. popiel poproś kogoś ze wsi niech ci juchą z baranka wysmaruje Jezusa wystawionego na front do ulicy żeby się posąg z tej martwej natury nie błyszczał jak jajca złotego cielca
    pomaże że go tak żeby krew z rzeźby kapała ci pod nogi ... i patrz może będziesz bardziej uwrażliwiony na wydobycie z tej figury tego czego ci nie da żadna wycieczka do Hodyszewa żadna procesja bobolańska żadne pierdoły gorliwych na modlitwie jak poganie dobrzy jak cmentarniany kamień u zbiegu Wąskiej i Łukomskiego przy którym świeczkę palicie swojemu panu bogu ... a diabłu ogarek...

  • Towarzysz - niezalogowany 2019-11-06 21:07:29

    Towarzysze komuszy przestraszyli sie, że znów jak ich przodków zaproszą do czworaków i będą robić na pana. Stasznie przeżywasz pan, panie opętany religijnie.

  • gość 2019-11-06 21:40:12

    tak co za debilstwo

  • gość 2019-11-06 22:11:29

    @ Towarzysz - niezalogowany 2019-11-06 21:07:29 na psi *** ks.zKórwySyny budują kościoły ludziom na pokuszenie skoro nie zamierzają realizować programu nauki Jezusa i pierdolą tradycyjnie szyderstwo w 3 króli z lokowaniem produktu w przeciwną stronę niż 3 mędrcy ze wschodu ?

    ks.Towarzysze "PRWAEGO SEKTOA" z ks.Kustoszem swojego "złotego cielca" w mateczniku łomżyńskiego paśnika na łonie katedralnych arcy pasterzy winni przeżywać większą skruchę czytam wyrzuty sumienia za owoce nauki wiary której są szafarzami z racji sukcesji apostolskiej ciągłości ewangelizacji narodów od kilkunastu wieków feudalnego i głównie świętokradzkiego wyznania wiary w totalnym grzechu śmiertelnym przez który w jakiejś mierze grupy reprezentatywnej odprowadzeni zostali na śmietnik historii nie tylko do Katynia gdyż rewolucja będąca owocem jech owej pracy duszpasterskiej doprowadziła że krew komusza zmieszała się z krwią ks.złodziejów chwały Chrystusowej w korony kroków wpinających krzyżyk mały na czworakach włażąc diabłu w dupę przy swojej hierarchii wartości którą Ojciec Józef którego biskup Łukomski nie lubił skwitował taki moto zdaniem "Naród wspaniały tylko ludzie kurwy" na rod owiec wie że owe kórwy to nie owce że te ludzie to "RASA PANÓW" włodarzy ks.księciuniów na swoim parafialnym sakra mentalnym getcie wyższej inteligencji katolickiej upadłej jak żydowska świątynia potrzebna Bobu i Ludziom jak... dzwonnica w karetce pogotowia albo cynbał brzmiący na rozgrzeszenie w konfensjonale

  • gość 2019-11-06 22:48:45

    gość 2019-11-06 21:40:12 tak co za debilstwo - bobolańskie debilowato - te spłodzone w Pniewie też

    w samozachwycie kreatywności koneserów egocentrycznej sztuki przytulania "grobów pobielanych" przeżywają izbę pamięci epitafium sobie wkleili i że zrobili coś dobrego dla kultury zdrowszego życia w tym zagłębiu duchowej indolencji niezdolnej do wzniosłej kreatywności umacniają się przy epitafiach i ks.bałwanach swoich ECCE owoc pracy dusz pasterskiej ks. gnojów toksycznych nawozów podkładanych do Ziarna Słowa bożego z liturgiczną starannością z pedantyczną dokładnością ks.pedofila dbającego o wizerunek o powierzchowne bogactwo symboli o przepych godny królewskiej dostojności posianego niegodnie na ziemi tej ziemi a to wszystko warte tyle co ... dorobek JPII nie skonsumowany w czasie rzeczywistym były brawa były bisy a zostały pomniki których miało nie być została obłuda która stała się święta i cudowna zarazem ...


    ... no czasem się zastanawiam jakby ten kościół maiłaby się nawróci na osi czasu to do jakiego miejsca w historii musiałaby zawrócić po rachunek sumienia by odrzucić to wszystko co wlecze za sobą ks.konserwatysta obciążający Kościół na drodze zbawienia jak betonowe krawężniki załadowane w kajak ...krzyczy "i wypłyńcie na głębie" cynicznie dodając "duch nie gaście" kajak z tradycją zostaje na łysej polanie a wierni ... pieskiem ... a pasterze kraalem ??? arystokracja to pewnie delfinem...na rekina ... ile to śmiecia twórcza religijna prawica nagrabiła do kościoła widać po tym co się zamknęło nad trumną JPII cieniutka Ewangelia i ona wystarczy by to zło wielkie skórwienia kościoła pokonać trzeba tylko ludzi wolnej woli - a to taka dobra wola której brak obrońcom autorytetu ks. pedofili siedzącym po prawicy ks.hierarchów których JPII z góry na dół jednoczył jarzmem patologii i brzemieniem grzechu ciężkiego

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 23:27:16

    Co to za nawiedzony błazen powyżej.

  • gość 2019-11-07 00:17:49

    to Głos Katolicki w Twoim donu

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 01:53:43

    To tylko pierdolniety Jehowy.

  • gość 2019-11-07 07:25:30

    a kto go tak pierdolnął ?

  • gość 2019-11-07 09:29:31

    jest paru debili a ich jezyk tak brzmi po polsku pieknie juz nie maja kogo wyzywac w swojej rodzinie to robia na tym forum nawet nie rozumieja o czym pisza nie maja swojego zdania tumany niedouczone znawcy wszystkich tematow chamskich wpisow za slowa uznawane za wulgarne powinni byc karani tu zmiana litery nie zmienia sensu wyrazu

  • gość 2019-11-07 09:55:02

    to liturgia słowa kogoś kto nie dba o wizerunek bardziej niż o świadectwo prawdy o tym jak ks.pedofil językiem liturgicznym w kościele łomżyńskim może wykorzystać rodzinę by gwałcić i jeszcze przy honorowych obywatelach umocnić się w powierzchownych relacjach i zostać kapelanem jego świątobliwości tylko dlatego że Kościół przy swoim świadectwie wiary daje fałszywe świadectwo przeciw prawdzie o skutkach których przyczyn są korzeniem zła w tym Kościele głęboko umacnianym przez jego przywódców duchowych tych jego fałszywych proroków językiem liturgicznej poprawności postępujących jak żydowski sanhedryn przy sądzie nad prawdą w czasach kiedy ukrzyżowano "Jech owego" niewdzięcznika oskarżanego o bluźnierstwo i że zmysły postradał i świątynie im znieważył kórwa kulturę im sprofanował a oni tacy cacy ... jak najlepsi księża w łomży do których ks. popiel pasuje jak krzyżyk w koronie króla żydowskiego i umacnia się jak kapłani na dworze heroda kiedy do Betlejem jechali trzej mędrcy ze wschodu

  • gość 2019-11-07 14:08:00

    Ktoś pisał na 4lomza,że dworusy rozgrabili 1800 ha dziedzica z Pniewa . Mogą przyjść czasy ,że ziemia powróci do właściciela.Dlaczego Pniewo tak uwielbia dziedzica np.Szkoła im.Rodziny Jabłońskich, tablice pamiątkowe, uroczystości itd..................................

  • ??? - niezalogowany 2019-11-08 19:12:55

    to nie Pniewo to dziwacy narod owcy niczym biblijny legion trwający z ks. Popielem przy "żywej sopce" z "bydłem w domu boRzym" Ii jeszcze" "plastikowym jezusem" a ks.On trwa "trzeźwy jak ... " "żywy pomnik" "umartwiony na modlitwie" z ks. Bronikowskim a to "prawa ręka" ks. Honorowych obywateli między "kamieniami" cmentarnianej kultury umocnionych w kulcie tego co bardziej ludzkie niż boskie i z tym trwa pod sztandarowym hasłem "TRWAM" ludziom na pokuszanie trwającym z nadzieja przy "grobach pobielanych" ... przy izbach pamięci wychwalających owoc zakazany powstały z feudalnego wyznania wiary w to że to owoc nakazany i tak ma być na wieki wieków amen ... tylko ten Katyń ... tylko te komuchy te lewaki ... stawiają opór wbrew prawu bożemu bo przed rewolucją to wszystko było jak bóg przykazał ???

    Bóg Ojciec Jezusa jest komuchem ???
    oto jaki stosunek ma Bóg do prawicy ... ks. Janusza pierwszego i ostatniego ks. Stanisława
    "I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła." Ewangelia Jezusa wg Ewangelisty Mateusza rozdział państwa od kościoła taki żart oczy wiście rozsiał 5 wiersz 30 aby już więcej czwórkami do nieba nie szli jak na Westerplatte ale żeby szli jak bóg przykazał

    ps

    ks. Popiel dzieci nie miał tak jak św. Józef to ks. popiel nie rozumie prostej sprawy że kiedy Maryja owinęła Jezusa i położyła w żłobie to bydła w tym domu bożym nie było nie było kupek i siuśków bekania gdakania inwentarza ...były kołysanki była czysta ściółka a pasterze jak przyszli z owcami to zwierzęta zostały przed betlejemką ...bo ciasno było ... no ale ks. Popiel .... u ks. anty Chrystów curvaEwangelii się uczył .... to i tak ją przekazuje dalej jak faryzeusze prawo boże przed Chrystusem i kanonicy po Chrystusie w tym samym curva duchu tylko w innym kórwa wydaniu bałwohwalców którym Jezus w śwatyni (arki przymierza) zrobił rozpierduchę jak Mojżesz trzaskający dekalogiem w dekalog ... Petrologią kamiennych tablic w Petrologię "Kefasów" przy jakich chluba "różdżka Aronowa" zwiędła jak żelazna chlubka taka ich pasterska kórwatura z której się śmieją wilki w owczych skórach ... wierne wilkom w paliuszach

Dodajesz jako: |