:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Szkoła w Olszynach ma imię i sztandar [FOTO]

Szkoły i edukacja, Szkoła Olszynach imię sztandar [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 11/10/2019 09:55

Szkoła Podstawowa w Olszynach otrzymała sztandar oraz nadano jej imię Zesłańców Sybiru. Pamięć o niewinnie zamordowanych Zesłańcach już od kilku lat jest kultywowana przez uczniów i nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Olszynach, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście, w tym m.in. Sybiracy, jednostki organizacyjne gminy i władze samorządowe, a także dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Olszyn. Pojawiły się również poczty sztandarowe z sąsiednich szkół i OSP w Olszynach.

Po zakończeniu mszy świętej, goście w uroczystym orszaku udali się na plac szkolny, gdzie została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca nadanie i poświęcenie sztandaru szkoły. Kolejnym elementem uroczystości było przekazanie przed przedstawicieli rady rodziców poświęconego sztandaru dyrektorowi szkoły, a następnie wręczenie go szkolnemu pocztowi sztandarowemu uczniów, który zaprezentował sztandar zgromadzonym. Zgodnie z tradycją wierności sztandarowi, dyrektor, przewodniczący rady rodziców, przedstawiciel rady pedagogicznej i przedstawiciele uczniów złożyli uroczyste ślubowanie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przybliżyli trudne losy zesłańców Sybiru. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły podziękowała wszystkim zebranym, a w szczególności ks. Markowi Natkowskiemu – fundatorowi sztandaru. Gości zaś poproszono o wpis do księgi pamiątkowej szkoły. Następnie wszyscy udali się na wspólne świętowanie.

Źródło: gmina Piątnica/mylomza/fot. K.Babiel

lomza

Szkoła w Olszynach ma imię i sztandar [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-10-12 09:28:02

    o na zdjęciu nr 10 specjalista od Kalinowskich krów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • MAFIA kk - niezalogowany 2019-10-13 09:58:45

    i takiem to cudownem cudem sam belzebub z ulicy sezamkowej i kapo di tuti kappi lokalnej grupy wprowadził wieś Olszyny do jeszcze ciemniejszego Średniowiecza

  • NiechZstąpiD... - niezalogowany 2019-10-13 12:41:00

    patos (świętej) pamięci jest o przeszłości jest (martwą) mądrością narodu mądrego (upadłego) jak sam diabeł) Ojciec duchowny umartwionych na modlitwie gorliwych jak poganie aktem wiary wyznających prawdy tak by prawda nie wyszła na jaw ... (b)oto wielka tajemnica wiary .... w imię Zesłańców Sybiru. ... nie w imię Prawdy ... w imię Ojca i Syna i Ducha (Bożego) tego który mówił ja się NATO narodziłem i NATO przyszedłem na świata aby dać świadectwo WIARY ??? NON POSSUMUS ks.cwaniaczki zasługujące na wygnanie z kościoła jak niewierni z raju ZESŁAŃCY SYBIRU - "cóż to jest prawda" wobec wiary w to że Diabeł się w ornat nie ubrał i przez tak liczne wieki Episkopat nie był nosicielem ZARAZY "ognia wiary" "i z duchem twoim" czytam swoim ... piekła na ziemi tej ziemi do nadal nie jest szafarzem "poprawcie mnie jak się mylę" J. Paweł drugi rozpędził Kościół w miejsce skąd coraz gorzej widać cel zamierzony za to coraz lepiej widać punkt wyjścia ... a naszemu Urbi et Orbi wydłużyła się droga nawrócenia oto dzieło Karola Wielkiego Lola który został papieżem budujących pomniki w każdej formie nawet żywe pomniki ... żywy pomnik taki oksymoron jak miękki marmur

  • od zadu - niezalogowany 2019-10-13 12:56:55

    a gdzie je " honorowy " bez honoru obywatel Piątnicy Gerhard Muller wywalony z Watykanu po orgii geyowskiej w jego prefekturze i gdzie je jego podnóżek ksionc Sławomir też wywalony z Watykańskich funkcji po ogrgii gejowskiej w tejże prefekturze ?

    gdzie łoni so na marszu w Brrlinie ?

  • bes musku - niezalogowany 2019-10-13 15:12:21

    wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski złamał Prawo : Konstytucja NAKAZUJE rozdzielność Państwa od zabobonów , guseł , czarów marów , czy czczenia wschodnozachodnich południowpółnocnych wiatrów

  • $$$$$$ - niezalogowany 2019-10-14 09:29:48

    @od zadu - niezalogowany
    2019-10-13 12:56:55

    w 2017 r w tym Watykanie na tej IMPREZIE w tej prefekturze Kongregacji Nauki Wiary to była jeszcze i beczka alkoholu i garnek narkotyków
    ... tak się bawi , tak się bawi watykan za pieniądze wiernych owieczek

  • gość 2019-10-14 10:00:01

    $$$$$$ - niezalogowany 2019-10-14 09:29:48 a wiara góry (obłóczników) przenosi ... w nowe miejsce

  • gość 2019-10-14 10:01:42

    @ Sławek
    daj znać jak będzie impra

  • gość 2019-10-14 10:16:30

    gość 2019-10-14 10:01:42 włażenie w dupę zaczyna się niewinnie od ... sękaczy taka kórwa "pierwsza komunia" potem kultura brnie głębiej w ciemną dolinę głęboko w rowa z "chlebem" i solą czytam "panem" (łac.) tylko ta sól jakaś taka nadaje się już tylko na podeptanie przez ludzi ... owce mogą mieć z tym problem gdyż owca w przeciwieństwie do ludzi ... klęcząca z wilkami ... w owczych skórach (w paliuszach) pozbawiona jest duszy rozumnej a ta sprawia że słychać widać i czuć kto jest kim i kto kim nie j e s t nawet jak dobrze aktorzy z liturgicznie umacnianą pedanterią dbających o święty wizerunek

  • gość 2019-10-14 12:01:29

    gość 2019-10-14 10:01:42 wstyd się przyznać że to krewny z którego dumna rodzina no ale to taka rodzina co gówno zeżre "i jeszcze" sprawi że patrzący się na to z boku zaczną się oblizywać jakby to było coś dobrego również dla nich a jak spróbują i ktoś się odważy skrzywić ... to komuch to jechowy to ataki na kościół ... i tak w tym rowie jak w czarniej dziurze tkwi masa krytyczna a jezus jak cymbał brzmiący w tym środowisku do nadal pyta " Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? " retorycznie ... i ... z a r a z sam daje odpowiedź ... nie czekając aż jakiś święty Paweł i Gaweł zrobi to w jego imieniu

  • gość 2019-10-14 12:19:13

    PIotruś tak się pomylił buhaaaaaaa, któś mówi że inny czytać nie umie, ale czytać bezmyślnie to już porażka. Odczyta wszystko, bezrefleksyjnie.

  • gość 2019-10-14 12:19:54

    Prezydent był z całą rodziną. Brawo !!!!!

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-10-17 21:40:18

    czy to prawda że Banki długi Łomży sprzedają hinduskiemu treserowi węży ? ... czy w Łomży są już paśniki dla hinduskich krów ?

  • gość 2019-10-17 23:39:28

    Łomża i ten jej kapitał ... judzki ptfu ludzki prany w instytucie dzieł bożych ... i do kogoż oni pójdą jak trzeba będzie coś dla królowej Polski załatwić jakąś perłę w koronie świętej rodziny przyklepać albo złotą róże w interesie świętym ojca świętego zrosić złotym deszczem by nie zwiędła przy klejnotach wśród których przy kościele wytłuszczeni łomżyniacy dobrze się czują dbając o kulturę wielką wielkich pasterzy swego zamka kórewskiego ptfu zamka królewskiego a papież F interesuje się tym kapitałem tak samo jak Jezus pokalany wizerunkiem Matki ukochanej tych bobasków co diabła mają za ojca ?

  • gość 2019-10-19 02:34:04

    czy w zajeżdzie w Elżbiecinie odbywają się zjazdy kolarzy ?

  • SursumCorda - niezalogowany 2019-10-19 08:37:25

    raczej w "muzeum przyrody" tam się sztukę uprawianą dla sztuki samouwielbienia witają "chlebem" i "solą" panem(łac.) zepsutym tak samo jak sól tej ziemi nadająca się na podeptanie przez odbijających się od niej do góry

Dodajesz jako: |