:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Szukają żołnierzy do jednostki w Łomży!

Aktualności, Szukają żołnierzy jednostki Łomży! - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 13/09/2019 12:08

We wtorek (17.09) odbędzie się w Łomży uroczystość rozpoczęcia funkcjonowania 18 Pułku Logistycznego, wchodzącego w skład 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. Broni Tadeusza Buka. Tydzień później (24.09) odbędą się kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej na potrzeby formacji.

Powstanie 18 Pułku Logistycznego będzie oznaczało większą ilość żołnierzy w naszym mieście. - Oprócz wzmocnienia bezpieczeństwa, to również praca i sposób na życie dla wielu młodych ludzi, a także szansa na rozwój Łomży – zauważa prezydent Mariusz Chrzanowski.

Uroczystość rozpoczęcia funkcjonowania 18 pułku logistycznego rozpocznie się 17 września o godz. 10:30 Mszą świętą w Katedrze Łomżyńskiej. Następne o godz. 12:00 planowany jest uroczysty apel z udziałem m.in. Ministra Obrony Narodowej.

We wtorek 24 września 2019 roku o godzinie 9:00 odbędą się kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej na potrzeby 18 Pułku Logistycznego. Poszukiwani są kierowcy (kat. C, C+E, D), ratownicy, mechanicy, elektromechanicy, ślusarze spawacze, tokarze, operatorzy urządzeń przeładunkowych, środków łączności, zespołów prądotwórczych, kucharze, rusznikarze. Do korpusu podoficerów i oficerów poszukiwani są łącznościowcy i logistycy. Kandydaci powinni posiadać: dowód osobisty, aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia sprawdzianu sprawności fizycznej, strój sportowy, książeczkę wojskową z wpisem o złożeniu przysięgi wojskowej, świadectwo ukończenia szkoły, dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje kandydata (prawo jazdy, certyfikaty ukończenia kursów itp.), świadectwa pracy, świadectwo lub zaświadczenie ukończenia służby przygotowawczej (dotyczy wyłącznie osób, które ukończyły ten rodzaj służby), świadectwo służby i ostatnią opinię służbową (dotyczy byłych żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy innych służb), zaświadczenie o zaliczonym sprawdzianie sprawności fizycznej (dotyczy osób, które zdały sprawdzian nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem kwalifikacji). Zakres kwalifikacji obejmować będzie sprawdzian sprawności fizycznej kandydata (marszobieg na 3000 m, podciąganie na drążku wysokim lub uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem na ławeczce, bieg wahadłowy 10x10 m czy bieg zygzakiem "koperta" - zakres sprawdzianu może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych), wypełnienie karty statystycznej kandydata, rozmowę z psychologiem, rozmowę kwalifikacyjną.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 261 351 410 lub 261 351 415.

Źródło: UM Lomza/mylomza/fot.18DZ

lomza

Szukają żołnierzy do jednostki w Łomży! komentarze opinie

  • gość 2019-09-13 12:37:43

    W mieście brak mężczyzn do pracy ,do jednostki też będzie ciężko ..................

  • gość 2019-09-13 13:09:00

    A gdzie im się pogubili żołnierze ? Nie mają ich ewidencji ? Rezerwa do śmierci ma aktualizowane kartoteki. A tu jak rekrutacja do dyskontu !

  • gość 2019-09-13 13:10:26

    Jak będzie wojna to wojsko da ogłoszenie w internecie, że poszukuje żołnierzy ?!

  • gość 2019-09-13 15:19:54

    dziewczyny z roksy bd mieć wiecej pracy

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-13 16:34:23

    A slowo stalo sie cialem I Lomza bedzie miala swoj pulk WP.

  • gość 2019-09-13 17:06:33

    Ciekawe jak będą zdejmować czołgi z pociągów jak ramp nie ma bo prezydent jeszcze nie wybudował stacji i dworca a ten poligon będzie otwarty ?

  • gość 2019-09-13 17:46:04

    Nie ma stacji i dworca w mieście.

  • gość 2019-09-13 18:02:26

    Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-13 16:34:23 ZŁE SŁOWO (Polaka przeciw ...) stało się ZŁYM CIAŁEM zdolnym do poganiania ludzi w kamasze i w ogień ... bez pytana czy chcą zabić i być zabitym ze szczególnym okrucieństwem gdyż wojna to nie bajka propagandy sukcesu o bohaterstwie (nielicznych) broniącym interesów wąskiej grupy społecznej a i tak ofiarę ponosi liczna grupa rodziców i dzieci oraz wnuków w kolejnym pokoleniu

  • oTcurvaWiara - niezalogowany 2019-09-13 19:31:24

    gość 2019-09-13 13:10:26 a będzie wojna ? spodziewasz się wojny ? a co Matka Boska nie obroni sama tego paśnika ks. złodziejów chwały chrystusowej ? A co Matki Boskiej nie stać na cud bez strzelania do ruskich (do ludzi) ? Morze skorumpowany egzorcysta grupę operacyjną sam wystawi i wyjaśni to lepiej niż jech owy JPII co mówił że jedna ręka strzelała a druga kule niosła ? oT curva Wiara trwająca przy "666" ot taka trynitarna składnia 6-ustego przykazania a Kościół zbroi się i zabija najpierw kulturę otwarcia ... wprowadzają kulturę zamknięcia potem ks.kapelani brnę dalej dają fałszywe świadectwo przeciw prawdzie w tym rytualnym procesie postępu do uboju mięsa armatniego niosą "wsparcie psychiczne" ofiarom polityki wyznaniowej swoich ks. hierarchów

  • gość 2019-09-13 19:59:33

    Choć nie ma już przymusowego poboru, młodzi ludzie dostają książeczkę wojskową.Kiedyś młodzi ludzie robili wszystko, by nie trafić do wojska, jednak obecnie wielu młodych wiąże swoją przyszłość ze służbą w mundurze.

  • Jech owy papież - niezalogowany 2019-09-13 20:00:18

    Uroczystość rozpoczęcia funkcjonowania 18 pułku logistycznego rozpocznie się 17 września o godz. 10:30 Mszą świętą w Katedrze Łomżyńskiej. ... a Jech owy papież JPII uprawiał Ewangelię (Teologie) Zniewolenia ... Teologię Zniszczenia z urzędu nauczycielskiego Kościoła zakazując odgórnie oddolnego uprawiania Ewangelii (Teologii) Wyzwolenia jakiej nadał fałszywą konotację cyt: "Jezusa z karabinem" którym straszył ptfu nie straszył "przestrzegał" T a k ie pytanie J E S T do skorumpowanego ks. egzorcysty z NADZIEJĄ ZŁO DZIEJÓW CHWAŁY CHRYSTUSOWEJ stacjonującego pod Kżyem Św. i jeszcze pod "uczonym w piśmie" "CYMBAŁEM BRZMIĄCYM" im. JPawła drógiego "poprawcie mnie jak się mylę" Dlaczego w Katedrze ks. fałszywych "SZAFARZY" miłości chrześcijańskiej wierni teologii (zniewolenia) bliskiej sercu JPII z pasją umacniacie kulturę Jezusa z karabinem ??? To wina alkoholików... To wina ruskich ... To wina komunistów ... To wina lewaków ??? a Morze to wina dzieci molestujących ks.dobrodziejów rodzaju ludzkiego ??? Ks. K u b e ł módl się i czuwaj ... papieska intencja na wrzesień "módlmy się za morza i oceany" morza wyjścia z niewoli religijnego eksodusu (wyższej inteligencji katolickiej przy JPawle drugim upadłej jak sam diabeł) i oceany jeszcze nie odkrytego dobra (o którym papież niestety nie Polak wspomina myślą mową i czynem nie zaniedbaniem w dbałości o fałszywe świadectwo przeciw prawdzie tej prawdzie na pogwałceniu której jech owy Ojciec JPII staraniem swej ks. hierarchii doszedł do świętości (przez aklamację) jak świętości świętej inkwizycji (stojącej pod krzyżem) ... a Jezus mówił ... (J 8, 44-)do partiotów "WY DIABŁA MACIE ZA OJCA" a to takie sacrum było dla nich święte i on im jej ... sprofanował "... na wieki wieków amen"

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 20:04:39

    Ale głupoty pieprzycie...

  • gość 2019-09-13 20:11:05

    gość 2019-09-13 19:59:33 brak zdrowej alternatywy wielu młodych wiąże swoją przyszłość ze służbą w mundurze. na który duchowni nie plują jadem biblijnej żmii bo oni nienawidzą władzy ludowej której bronić miało ludowe wojsko polskie a sami umacniają się w ludowej pobożności przy jakiej Jezus frasobliwy siedzi jak dziad pod kościołem kapłanów wypasionych jak Dworzanie Duchowni z Dworu Heroda za czasów "żywej szopki" jaką Jezus zrobił w Betlejem z nadejścia Mesjasza skrupulatnie oczekiwanego przez naród żydowski jak iskra która ma wyjść z Polski i rozpalić świat oczekiwana przez Dwór ks. Dziwisza i wierny jemu naród polski

  • gość 2019-09-13 20:31:24

    gość 2019-09-13 19:59:33 a nie lepiej było by dla nas wszystkich jakby ci młodzi ludzie trafili do kompanii spożywczej albo kompanii technologicznej ? No ale lobby "kórewskie" ptfu "królewskie" martwiące się o to "kto nas będzie bronił ?" musiałoby najpierw zadbać o wejście do Łomży Kompanii Przemysłowej ... a tak to mamy "procesje" czytam "poczet" sztandarowej inteligencji miejscowej i zagłębie "agroturystyki" "zielonych ludzików" jak biblijny LEGION przywiązanych do swoich "Grobów Pobielanych" i skaczą przy nich z cmentarza na cmentarz ... o t taka turystyka pielgrzymkowa patrzących w przyszłość zapatrzonych w przodków a Jezus mówił "kto rękę przykłada do pługa a wstecz się ..." gapi nienadaje się do Domu Ojca w jakim panuje ustrój jak bóg przykazał i nawet pijanym nikt nie wypomina że to wina alkoholu nie zaś stwórców i strażników kultu ... systemu ... wierzeń mielących to samo przez to samo

  • gość 2019-09-13 20:46:39

    Gość - niezalogowany 2019-09-13 20:04:39 pryncypał upieprzył sobie w głowie "żelazną dywizję" a słowo stało się ciałem ... bo "Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy." a kto jest tą "dźwignią" za sprawą której Łomża dźwiga ten "krzyż pański" idących w przyszłość "raczkiem" bez obrazy dla Tomasza który jak przykłada rękę do pługa to nie patrzy wstecz jak ks. Jędraszewski "kwintesencja" myśli przewodniej z jaką Łomża zaszła ... w dupę i "zaciążyła" w gównie ... tych co z gęby dupę robią ... a słowo stało się ciałem cywilizacji której nie sposób z czystym sumieniem nazwać cywilizacją miłości ... chrześcijańskiej można (nieczyste) środowisko z czystym sumieniem nazwać królestwem ptfu kórestwem ??? można nazwać cywilizacją (płodności) życia ...? można tylko trzeba wiedzieć z kim ... diabeł w konfesjonale też czyni cuda ... sprawia że czarne jest białe a białe jest czarne tak że ludzie patrzą na JEGO OWEGO PAPIEŻA to w prawo to w lewo i same już nie wiedzą kto ks. świnia a kto człowiek który został papieżem ... jak bóg przykazał

  • gość 2019-09-13 20:56:04

    Gość - niezalogowany 2019-09-13 20:04:39 ... "żelazna dywizja" w dobie grafenu te stare dziady mentalnie tkwią w epoce żelaza i zapatrzeni w tą przeszłość "przodków" na szkodę potomkom brną w przyszłość pod prąd Chrystusowi a ks.skorumpowani egzorcyści ks.kapelanom tego grzechu śmiertelnego przy katedrze ks.obłudników złego słowa nie powiedzą a Jezus się nie boi i mówi APAGE ... ks.zKórwySyny wierne Kulturze swego (Rdz 3, 15-) Ojca i Matki ... gorliwych na modlitwie jak poganie (dekalog IV-te et VI zarazem)

  • bóg Honor - niezalogowany 2019-09-13 21:00:48

    "Pod Krzyżem" wyznający "Jezusa z karabinem" przy świątyni szukają judaszy wiernych Matce pięknej miłości ... z ks. maczugą z ks. łysą pałą opatrzoną jej rungrafem

  • Gościniec - niezalogowany 2019-09-13 21:37:00

    90% z Was jest pierdolnięta. Idźcie bzyknąć żony, czy zwalić konika, bo większych idiotów w internecie ze świecą szukać.

  • Jech owy JPII - niezalogowany 2019-09-13 21:57:11

    Gościniec - niezalogowany 2019-09-13 21:37:00 a jak ks. Stefanek co przyszedł na biskupstwo kapelana wojska podziemnego mówił o ks. Michaliku "Mąż Boży" to kogo ks. Michalik bzyka jako Mąż ? a kogo i czym On zapładnia tym "mężostwem" swoim ? ks. Stefanek tego nie dopowiedział nie chciał widocznie Lgnąć zagubić się sam "i jeszcze" kogoś z podziemia obrazić wciągając i narażając na światło światłości świata i nie jeden Mąż Boży mógłby się okazać Wężem boRzym wijącym się wokół biblijnej Oblubienicy (taki lud boży) biblijnego Oblubieńca (taka głowa rodziny czytam głowa kościoła) w którego rolę ks.arcy kapłani weszli i zaraz z roli wyszli ... na manowce ... na wieki wieków amen zachowując się jak "szafarze" kultu kultury złodziejów chwały chrystusowej z krzyżem ... z pasją ... głoszący ewangelizację narodów "i jeszcze" z honorem niosąc przed sobą Jezusa z karabinem

  • gość 2019-09-13 23:11:54

    17 września o godz. 10:30 ty k s . Godlewski i ty k s . Popielski zabierz krzyż z pod kościoła skoro brak przy mim dwóch krzyży obecnych w Ewangelii Jezusa ty k s . Godlewski zastąpiłeś te brakujące krzyże słupem granicznym religijnego paśnika pasterzy własnej chwały i kamieniem – ponikiem grzechu śmiertelnego grzechu przeciw kulturze ducha Ojca Jezusa a ty k s . Popielski rzeźbisz przy krzyżu kult kultury gorliwych na modlitwie jak poganie skupieni na swych grobach pobielanych jak b i b l i j n y L E G I O N przy swych przodkach a raczej przy i ich cmentarnych epitafiach ks. Słuchacze Bożego Słowa słuchający Ewangelii jak świnia grzmotu Krzyż wam w d u p ę i k a m i e n i kupę … Kefasy … Kamienie Wołać Będą … kamienie Arki przymierza starego z nowym oczy wiście Petra logia zamiast Patro logi Jeden pierwszy zamiast drogiego i kolejnego uczeni w piśmie „poprawcie mnie jak się mylę” Czy może niewidomy prowadzić tego co ma otwarte oczy i widzi oczy wiście że ociemniały ma otwarte oczy i nie widzi a prowadzić chce i szarpie i głupka robi z widzącego co jest grane przed Kościołem

  • JechOwyKapelan - niezalogowany 2019-09-14 08:44:56

    Pytajcie jaka jest żywotność tego "majątku" "żelaznej dywizji" na polu walki o "pokój i dobro" (wojna zawsze toczy się w dobrej wierze) Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 261 351 410 lub 261 351 415.

  • gość 2019-09-14 11:12:36

    i bardzo dobrze. Wojsko było w Łomży i do miasta wraca. Będzie więcej miejsc pracy. I teraz wychodzi tu brak tej kolei ktora byłaby tu bardzo potrzebna ale pisowski zarząd zabrał nam pieniądze za ktore do konca roku miała być całkowicie wyremontowana do predkosci 120km/h linia Łomża Śniadowo. PiS ZABRAŁ MIASTU 48 MILIONOW PRZEZNACZONYCH NA KOLEJ.

  • JechOwyKapelan - niezalogowany 2019-09-14 16:23:03

    gość 2019-09-14 11:12:36 pewnie dlatego że było tu wojsko niema tu nic konkretnego jak beton i bastion kultury zamknięcia która mówi do komuchów "otwórzcie drzwi chrystusowi" a sama kórwa swojo siło nieczysto je zamyka ...ze strachu przed paruzją oczy wiście bo jak Jezus przybędzie to armagedon będzie (tak jest napisane w Biblii Tysiąclecia odkupienia ptfu ogłupienia Słowian tu warto dodać że nikt się nie spodziewa że paruzja nastąpi jak Jezus zostanie Papieżem "poprostu" NON POSSUMUS On by tej ich formacji duchowej nie przetrwał do świeceń kapłańskich a co dopiero do konklawe NON POSSUMUS nie doczekanie wasze żeby Jezus został księdzem i zrobił sobie święty obrazek z jakąś relikwią a dewotom się przedstawiał jestem Ks. Jezus ... a do ofiar ks. pedofili mówił "kto wypina tego wina" czyniąc z nich współwinnych grzechu przeciw 6-ustemu przykazaniu

  • GośćJerzy Dziecioł - niezalogowany 2019-09-14 21:29:10

    Niech was wszystkich bracia i siostry Bóg błogosławi już niedługo dostaniecie się do jego krolestwa
    :

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-15 15:37:49

    Cześć mili panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć -- http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • gość 2019-09-16 09:34:27

    Szkoda, że cywili nie biorą.

Dodajesz jako: |