:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Szybciej i bezpieczniej po S8 z Łomży do Warszawy

Region, Szybciej bezpieczniej Łomży Warszawy - zdjęcie, fotografia
11/06/2018 06:51

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że już niebawem podróżujący na trasie Łomża - Warszawa pojadą po wyremontowanej nawierzchni. Przybliży to łomżan do Warszawy, a przede wszystkim znacznie skróci i ułatwi im podróż do stolicy.

Pracę nad budową S8 od Wyszkowa do granicy województwa podlaskiego weszły w ostatnią fazę. W III kwartale tego roku przebudowane odcinki drogi zostaną udostępnione kierowcom.

Pierwsze auta łomżan powinny pojechać dwoma jezdniami pomiędzy obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej a granicą województwa podlaskiego już w lipcu. Postęp prac na tym 9,5-kilometrowym odcinku szacowany jest na około 80 procent. Gotowa jest asfaltowa nawierzchnia drogi głównej. Trwają tu jeszcze prace przy obiektach inżynierskich, ekranach akustycznych oraz drogach serwisowych.

Wykonawcy odcinków od węzła Poręba do Wyszkowa o nawierzchni betonowej deklarują nieco późniejsze terminy oddania drogi do użytku. Na drugą połowę września przewiduje się jej uruchomienie. Od drugiej połowy sierpnia kierowcy z Łomży będą mogli pojechać drogą od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba

Roboty na odcinku od Ostrowi do węzła są już na finiszu, natomiast na odcinku od węzła Poręba do Wyszkowa zostało do ułożenia jeszcze 55.000 m2 betonu cementowego oraz dokończenie robót na obiektach inżynierskich, przy drogach serwisowych i ekranach akustycznych.

Zaawansowanie realizacji budowy 38,5 km trasy S8 waha się od 68 po prawie 80 procent. Łączna wartość inwestycji to prawie miliard zł.

<

Szybciej i bezpieczniej po S8 z Łomży do Warszawy komentarze opinie

  • sdssadfj@wp.pl - niezalogowany 2018-06-11 21:03:13

    Jan Beton chyba nie jezdziles nigdy do Wawy... Lepsza droga jest i byle z Lomzy do Ostrowi niz z Ostrowi do Wyszkowa. Co Ty pieprzy.. za glupoty madralo.

  • uubot - niezalogowany 2018-06-11 20:22:25

    Jab Beton człowieku gdyby nie ta cała unijna papierologia to już od 2 lat trwałyby prace na obwodnicy Łomży, a tak musisz czekać na zakończenie wykonania projektu i zgoda na realizację inwestycji drogowej przez wojewodę. Całe szczęście to już jest ostatni krok od pierwszego wbicia łopaty. Stawiam na rozpoczęcie prac na marzec/kwiecień 2019r. I żeby nie było, że to tylko lanie wody na papierze, to już na odcinku Stawiski-Kisielnica w niektórych miejscach widać wykarczowanie lasu, krzaczorów, drzew pojedynczych.

  • qqqqqq - niezalogowany 2018-06-11 19:16:29

    a kto Ci powiedział że tak będzie asfalt...tam ma być nawierzchnia betonowa z tego co kiedyś wyczytałęm

  • taki tam.. - niezalogowany 2018-06-11 17:59:26

    hahah a gdzie wy tam asfalt widzicie?redaktorku gdzie?jadąc samochodem po nowej nawierzchni samochodem już kolysze ,gdzie tam do konca hahah

  • enrk Dąbrowa - niezalogowany 2018-06-11 12:58:30

    zazdroscicie Chrzanowskiemu sukcesuw

  • felicjan - niezalogowany 2018-06-11 11:41:41

    Brawo prezydent Chrzanowski,tak trzymać,tylko niech jeszcze jeden pas dodajo bo tak wygląda to niepoważnie aby taka wazna trasa miała tylko dwa pasy.Jeden dla TIRow drugi dla osobowych a trzeci dla naszego ukochanego prezydenta z Lomzy.

  • genia - niezalogowany 2018-06-11 11:11:41

    Panie Mariuszu czy nie można PR-ów przebadać chociaż pod względem logicznego myślenia. To przecież nie boli. Rozumiem, że nikt od nich nie wymaga elementarnej wiedzy, ale debil czasami więcej szkody narobi niż pożytku. No chyba, że finansowo byli przystępni.

  • olo - niezalogowany 2018-06-11 10:53:05

    brawo prezydent Chrzanowski hahahhahaha

  • Jan Beton - niezalogowany 2018-06-11 10:46:21

    Przy... Słuchaj mnie bardziej by się przydała Łomża - Ostrów, albo Łomża - Zambrów, co by faktycznie poprawiło komfort dojazdu do stolicy bo ktoś kto jechał z Łomży i doczłapał się do Ostrowi to i do Wyszkowa było ok. Najgorszy odcinek był i jest Łomża - Ostrów i to przyzna chyba każdy... A w Elżbiecinie ostatnio byłem 13 lat temu haha... O innych regionach czytamy na innuch stronach. Portal regionalny jak nazwa wskazuje jest ekhm regionalny. Niech podają na jakim etapie jest budowa obwodnicy Łomży czy budowa Zawadzkiej bo tych informacji tu szukamy

  • Jozek - niezalogowany 2018-06-11 10:34:47

    A gdzie artykuł o wyroku sądu w sprawie budowy przedłużenia ul. Zawadzkiej??? To nie jest ważne? Takie z was wdupołazy chrzanowskiego?

  • Przy - niezalogowany 2018-06-11 10:04:31

    Janku Betonie, Dla niektórych istnieje swiat poza powiatem Łomżyńskim, a jakbyś zapomniał to część trasy Via Baltica, wiec każde "lepsze" połączenie ze stolicą, obojętnie z jakiego miejsca przynosi korzyści. Mi bardzo sie przyda, ale Tobie pewnie to bez rożnicy, bo do Elżbiecina planów dwupasmówki brak !

  • Ekspert - niezalogowany 2018-06-11 09:00:05

    Łatwiej uciec będzie ;)

  • Jan Beton - niezalogowany 2018-06-11 08:47:30

    I co za tytuł.... Bezpieczniej i szybciej to tak ale z Ostrowi lub z Zambrowa, ale z Łomży? Którędy? Pociągiem chyba... Albo samolotem. Kompromotujecie się...

  • Jan Beton - niezalogowany 2018-06-11 08:45:06

    Co Wy piszczecie.... Gdzie korzyść dla nas? Taka sama korzyść jest dla Katowic i Suwałk! Żenada! Portal regionalny niby a o obcych pisze haha. A co dojazdem do Ostrowi? O tym cisza co?

  • Jan Beton - niezalogowany 2018-06-11 08:41:20

    Hahaha

  • kierowca bombowca - niezalogowany 2018-06-11 08:33:29

    "Przybliży to łomżan do Warszawy..." - znaczy się co? Do Warszawy już nie będzie 150 km tylko mniej? Ale zabawny artykuł - prawie tak, jak te komentarze o zasługach prezydenta w tym temacie.

  • Josef - niezalogowany 2018-06-11 08:31:25

    W końcu!

  • Łomzynianka - niezalogowany 2018-06-11 08:24:18

    No tak....budowa drogi Ostrów-Wyszków, to zasługa Chrzanowskiego?

  • Hanna - niezalogowany 2018-06-11 08:20:35

    Brawo Mariusz! Dużo się dzieje dla Łomży za tej kadencji! Pozdrawiam Pana Prezydenta

  • pozdrawiam - niezalogowany 2018-06-11 08:18:24

    A co z przetargiem na obwodnicę Łomży?

  • bambuko - niezalogowany 2018-06-11 08:12:00

    brawo prezydent chrzanowski

Dodajesz jako: |