:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Taksówkarze przestawiają taksometry. Wyższe opłaty początkowe

Aktualności, Taksówkarze przestawiają taksometry Wyższe opłaty początkowe - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 21/11/2018 14:21

Rosnące ceny paliw spowodowały, że łomżyńscy taksówkarze jednogłośnie zdecydowali o podwyższeniu stawki za tzw. "trzaśnięcie drzwiami" o 2 złote. Zmianie nie ulegnie natomiast stawka za kilometr jazdy. - Ostatnia podwyżka którą mieliśmy była 7 lat temu - informuje Wojciech Łomotowski - Prezes Stowarzyszenia Radio Taxi Łomża Plus.

W najbliższym czasie we wszystkich łomżyńskich korporacjach za "trzaśnięcie drzwiami" zapłacimy już 7 zł. Opłata początkowa za korzystanie z taksówki została podniesiona o 2 zł.

- Nie jest to drastyczna podwyżka ale w skali miesiąca coś tam znaczy - mówi Prezes Stowarzyszenia Radio Taxi Łomża Plus Wojciech Łomotowski.

Jego zdaniem - podwyżka spowodowana jest wzrostem cen paliw, a opłaty początkowe w łomżyńskich korporacjach nie były aktualizowane od 7 lat. Co ciekawe, zmiannie wprowadza jedna korporacja ale wszystkie, których pojazdy możemy zobaczyć na terenie Łomży.

- Jeśli chodzi o rynek łomżyński, jesteśmy w stanie zawsze się porozumieć - komentuje Wojciech Łomotowski.

Aby wprowadzić zmiany stawek, taksówkarze muszą przeprogramować taksometry, co może zostać wykonane tylko przy udziale pracowników Urzędu Miar z Białegostoku. Na dzień dzisiejszy (21.11) w około 1/3 łomżyńskich taksówek obowiązuje juz podwyższona stawka początkowa. Zainteresowani planują przestawić taksometry we wszystkich taksówkach do poniedziałku 26 listopada.

Łomża nie jest jedynym miastem, w którym taksówkarze podnoszą opłatę początkową. Korporacje zmieniają stawki także w Białymstoku.

lomza

Taksówkarze przestawiają taksometry. Wyższe opłaty początkowe komentarze opinie

  • elape - niezalogowany 2018-11-22 21:14:41

    Emerytom mało to jeżdza taksówkami , tak samo ci na krusie

  • tede - niezalogowany 2018-11-22 14:14:53

    Kochany kliencie, zrozum realia, działalność to... koszty, koszty!!! Masz prawo powiedzieć, że zbyt niska stawka za pracę Ciebie nie interesuje? Kierowca też ma prawo powiedzieć, że za zbyt niską stawkę nie będzie Cię woził po mieście. Za przysłowiowe 8-10 zł przestało się opłacać, więc wolimy pospać w domu niż po nocach jeździć za "miskę ryżu". Jeśli ktoś tego nie rozumie i tak pewnie jeździł empekiem - zresztą teraz podobno mają być darmowe. Może kierowcy w "czerwoniakach" mogą jeździć za "free", inni mają koszty więc za chwilę może w ogóle nie być chętnych żeby Was wozić. Pozdrawiam!!! Trzymajcie się mocno (realiów)

  • pawlo - niezalogowany 2018-11-22 10:56:02

    I tak tanio gdzie indziej odrazu 10...

  • Tiruriru - niezalogowany 2018-11-22 04:53:59

    No ja pierdole to jak im podnoszą to niech teraz nie płaczą że nie będzie klijentow hah

  • ZawiedzionyWyborcaPIS - niezalogowany 2018-11-21 22:56:25

    Efekt 500+ A nie długo prąd w górę...

  • HardKlop - niezalogowany 2018-11-21 20:59:26

    Taksiaze niech pieniadze wbijaja na kasę a nie biora do kieszeni

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-11-21 20:47:29

    Zaściankowa mentalność się odzywa. Wszyscy by chcieli zarabiać kokosy a reszta niech robi za darmo ;-)

  • zaczarowana dorożka - niezalogowany 2018-11-21 19:51:30

    dobrze że taxi drożeje ... to jest szansa że wrócą dorożki

  • Stooo - niezalogowany 2018-11-21 18:40:22

    Haha dobre i tak oszukują. Ostatnio koleżanka z dworca do hotelu gromada jechała o godzinie 21 i zapłaciła 18 zł. Zielony Mercedes nie polecam.

  • Niechcemuzykiwlomzy - niezalogowany 2018-11-21 18:28:03

    I tak nabijają za dużo...

  • Janusz Nosaczowski - niezalogowany 2018-11-21 17:30:50

    Ktoś wie czy w Łomży jest szansa aby pojawili się kierowcy ubiera?

  • Janusz bez wąsów - niezalogowany 2018-11-21 17:24:28

    Złotówy chcą więcej sałaty.....

  • spejson6 - niezalogowany 2018-11-21 15:39:04

    no to bedzie wojna z uberami,na tych taksiarzy trzeba uważac i zawsze prosic i sprawdzac paragon bo potrafia zakombinować cwaniaczki najgorsi ci starzy z wasem hehe

  • ciekawski - niezalogowany 2018-11-21 15:38:48

    Upośledzeni ludzie korzystają z MPK a nie z taksówek? Wiec kto korzysta z taksówek?

  • Przejezdny - niezalogowany 2018-11-21 15:36:23

    W Warszawie opłata początkowa to 8-9 zł. Pozdrawiam !

  • darekk - niezalogowany 2018-11-21 15:25:20

    Przez ostatnie lata cena paliw była poniżej 5 zł, to trudno, żeby jeszcze podnosili. Ale prawdą jest, że z podnoszeniem cen jest jak podatkami. Jak będą za wysokie, to niewielu będzie płacić.

  • 500 + - niezalogowany 2018-11-21 15:05:30

    Do tej pory np.do Piątnicy 17 zł było,to jeszcze im za mało !

  • łomżyniak - niezalogowany 2018-11-21 15:05:18

    Niewiarygodne ale w Łomży chyba tylko ktoś upośledzony korzysta z taksówek?

  • Franek - niezalogowany 2018-11-21 15:03:45

    To jeśli wszyscy doszli jednocześnie do takiego samego wniosku, to chyba nazywa się to zmowa i należy zainteresować tematem UOKiK.

  • bolo - niezalogowany 2018-11-21 14:59:40

    Może i dobrze ubery się pojawią i ich troche ochłodzą,niech chcą 15 a co tam.W Warszawie za te pieniądze można kawał trasy przejechac uberem.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-11-21 14:59:39

    Łomża to nieduże miasto więc taksówki to chyba dla ludzi niedołężnych?

  • mam chrapkę na wizę;) - niezalogowany 2018-11-21 14:47:03

    Wie ktoś może gdzie/u ""KOGO"" w Łomży można załatwić formalności związane z wizą wyjazdową do USA? :D