:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Taneczny weekend w Piątnicy [VIDEO]

Portal mylomza.pl 25/11/2019 08:23

330 par brało udział w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego, który do Piątnicy przyciągnął tancerzy z całej Polski. Tegoroczna impreza trwała aż dwa dni, a towarzyszyło jej świętowanie jubileuszu 30-lecia działalności KTT "Akat".

Była to już 23. edycja imprezy organizowanej rokrocznie w Hali Sportowej w Piątnicy, która przyciągnęła do naszego regionu dzieci, młodzież, instruktorów i rodziców, kibicujących swoim pociechom.  

Taneczne zmagania rozpoczęły się w sobotę od XIV Dziecięcej Gali Tanecznej o "Puchar Wójta Gminy Piątnica" klas H, G, F z udziałem dzieci i młodzieży z zaproszonych klubów w wieku od 7 do 15 lat z regionu północno-wschodniego, w niedzielę tancerze rywalizowali w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża, później w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim, a końcową Galę Wieczorną jak zwykle prowadziła Iwona Pavlović.

W trakcie tanecznego weekendu świętowano także 30-lecie działalności KTT "AKAT", a wydarzeniu towarzyszyły liczne pokazy taneczne grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Celem weekendowej imprezy było sprawdzenie umiejętności tanecznych tancerzy z "AKAT-u" z tancerzami z całej Polski i regionu północno-wschodniego.

Co działo się w Piątnicy? Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji VIDEO

W załączniku WYNIKI.

lomza

Załączniki

Taneczny weekend w Piątnicy [VIDEO] komentarze opinie

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-11-25 08:45:09

    Brawo organizatorzy łomżyńskiej imprezy. Piękne układy taneczne. Wspaniali młodzi ludzie. Tak Trzymać !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 10:57:02

    Oj jak to pieknie wyglada jak się to czyta i patrzy na te urywki z kamer. A w rzeczywistości.... oj... Moje dzieci tam chodziły na zajęcia i dzieci znajomych. Prawda jest taka, ze tam liczą się układy, sympatia i.....kasa. Moja corka chodziła wiele lat i nie miała partnera a po drodze dołączały dziewczynki i mialy tych partnerów od razu. I jak się okazywało, a to rodzice byli zamożni a to zostawali sponsorami. I taka jest prawda. Żeby tam być i się utrzymać to trzeba być potulnym dla trenerów- zarówno dzieci jak i rodzice oczywiscie.

  • gość 2019-11-25 10:58:58

    Zgadzam się z przedmówcą całkowicie. Trzeba wchodzić w d.... trenerom:((

  • gość 2019-11-25 11:14:27

    Boże, jak co roku . . .
    Taniec towarzyski nie jest jak inne sporty, fakt braku partnera często wynika z różnic wzrostu, umiejętności dzieciaków czy też najzwyklejszej sympatii dziecka do dziecka.

    Aktywność na treningu itd. itd.

    Całą swoją taneczną "karierę" nie należałem do potulnych, byłem problematyczny i dość uparty, mimo to dostałem swoją szansę, wsparcia mi nigdy ze strony trenerów nie zabrakło a i kasy nikt nigdy dodatkowej nie wymagał )

    Akat niech robi swoje, niespełnieni rodzice niech krytykują a prawdziwi pasjonaci nadal będą tańczyć i bawić się tym sportem )

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 16:35:19

    Tak to jest masz kasę masz partnera.

  • gość 2019-11-25 17:34:01

    "Tak to jest masz kasę masz partnera"
    Bzdura. Po prostu jest o wiele więcej chętnych do tańca dziewczynek niż chłopców. Trener, choćby nawet dostał górę pieniędzy, nie dokona cudownego rozmnożenia teńczących chłopców, żeby każda dziewczynka mogła partnera mieć. Także rodzice dziewczynek chętniej posyłają swoje córki na tańce, niż rodzice chłopców, którzy często uważają taniec towarzyski za "niemęski" sport. Ba, nawet nie za sport, choć trening tancerza jest pod względem intensywności porównywalny do treningu bokserskiego, a rzeknę, że konia z rzędem temu bokserowi, który wytrzyma 2 minuty profesjonalnie odtańczonego walca - no ale to już inna kwestia. Dla jasności - jestem rodzicem tańczących dzieci - zwykłym przeciętnym rodzicem. Nie jestem "znajomkiem" trenerów ani żadnym sponsorem - choć i tak zapewne ci, co nie chcą, nie uwierzą. NIgdy nie dałam ani grosza za "szczególne traktowanie". Płaci się za zajęcia (co chyba nie jest dziwne, bo nikt z nas pracując w swoim zawodzie, nie chodzi do pracy za darmo). Wszystko inne dziecko musi sobie wypracować. Jest to sport artystyczny, trzeba mieć też normalnie zdolności, predyspozycje, chęci do bardzo ciężkich treningów, wytrzymać presję rówieśników (wielu chłopców, którzy zaczęli tańczyć i nawet im się spodobało, przerwali, bo byli wyśmiewani przez kolegów, że ruszają biodrami, "to takie niemęskie" /oczywiście w bardziej niewybrednych słowach/, jakby przy innych męskich czynnościach mężczyzna biodrami nie ruszał) i trzeba trafić na odpowiedniego partnera. Nie da się zestawić ze sobą obojętnie jakich dwojga dzieci i zrobić z tego pary. Ale oczywiście wielu rodziców tego nie rozumie. No i tak niestety zostanie. Ławiej też rodzicowi "zwalić" na nieprzychylność trenera lub inne czynniki, niż przyznać, że własne dziecko nie ma zdolności albo najnormalniej mniej przykłada się do roboty niż inne dziecko. Przecież dla nas, rodziców, nasze dziecko jest zawsze najlepsze. Owszem, ten sport kosztuje - kosztują zajęcia, wyjazdy, stroje taneczne i akcesoria, liczniejsze niż zwykle wizyty u fryzjera, szkolenia mistrzowskie, itp. Ale jeśli się chce mieć w domu sportowca z jakiejkolwiek dyscypliny, to są zawsze bardzo duże koszty. Warto też wspomnieć, że klub taneczny, to także klub sportowy, jak każdy inny - obowiązuje dyscyplina i ma być tak, jak mówi trener, bo on jest mistrzem w swojej dziedzinie, a nie rodzice zawodników. To nie koncert życzeń. Oczywiście, bardzo niepopularne to, co mówię, w czasach "płacę, to wymagam" oraz "mam prawo". Nie wyobrażam sobie jednak, żeby na przykład w klubie piłkarskim mama czy tatuś piłkarza przyszli do trenera i powiedzieli: mój syn ma grać w pierwszym składzie i już, bo tak sobie życzę. Natomiast uważałabym na wypisywanie publicznie tego, że jakikolwiek trener potraktował kogokolwiek "szczególnie" za pieniądze - na to potrzebne są dowody, bo w przeciwnym razie jest to naruszenie dóbr osobistych. Owszem, niech każdy robi swoje i różni ludzie wypisywać będą na pewno różne bzdury, ale mam nadzieję, że choć jedna osoba w przyszłości zastanowi się, zanim kogokolwiek pochopnie oskarży.

  • gość 2019-11-25 19:24:15

    @ wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski
    wójcie lepiej dofinansować naukę : języków , matematyki, fizyki , chemii , biologii , informatyki

    ... z tych tancerzy to co najwyżej ze 4 zostanie instruktorami fitness lub tańca w domach kultury

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 20:32:51

    Zakłamanie, sztucznosc, uklady brak umiejetnosci pracy z dzieckiem itp itd ...jedno wielkie zaklamanie !

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 20:36:19

    Zakłamanie, sztucznosc, uklady brak umiejetnosci pracy z dzieckiem itp itd ...jedno wielkie zaklamanie. Gdyby ktoś ponownie zaproponował mi wysłanie dziecka do tego klubu to nigdy w zyciu !

  • gość 2019-11-25 21:06:09

    Zgadzam się z przedmówczynią.
    Mamuśki chciałyby, żeby córeczka błyszczała w tańcu z najlepszym partnerem. Niestety chłopców w klubie jest mniej i nie każda osoba, która niezbyt dobrze tańczy dostanie tego partnera. To jest zwykła strategia trenerska. Tak jest wszędzie. Jeśli zawodnik rokuje na rozwój, to będzie postrzegany nieco inaczej niż pozostali mający problemy z koordynacją ruchową.
    Ogólnie bym powiedział, że ktoś kto w tym klubie przetańczył trochę lat, to doceni smak sukcesów i porażek, a także niełatwą pracę trenerską. Ogólnie rzecz biorąc trenowanie w AKACIE to mega przeżycie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

  • gość 2019-11-25 21:10:07

    Ej paniusiu, jak chcesz poczuć zakłamanie, to jedź trenować do Warszawy. Ha, ha, zobaczysz czym się karmi Warszafka.

  • gość 2019-11-25 21:48:43

    Spojrzałam w te niektóre wypowiedzi - dziwna logika - oczywiście, nie z każdego trenującego taniec będzie tancerz, tak, jak nie wszyscy, którzy w szkole uczą się matematyki, bądą matematykami.
    Nie każdy musi być fanem tego czy innego klubu - nikt nikogo nie zmusza, żeby się uczył tańczyć albo posyłał tam swoje dzieci. Ale żeby oceniać czyjeś umiejętności, wypadałoby się znać na szkoleniu tancerzy.
    A jeśli chodzi o to, co warto, a czego nie warto finansować - no cóż, po co w ogóle finansować kulturę. To takie nieżyciowe, nieprzydatne i niepraktyczne....

  • Mama - niezalogowany 2019-11-26 09:14:06

    Czytam te wszystkie uwagi i jestem w szoku. Jedno dziecko ma talent a drugie tego talentu nie ma i trenerzy jakby nawet stawali na głowie nic z tym nie zrobią. Oczywiście jest mniej chłopców do tańca ponieważ oni się wstydzą to rodzice muszą dodać im odwagi. Moje dziecko chodzi na tańce i uwielbia je. Raz zajmuje dobre miejsca a raz słabsze ale najlepsze jest to że się nie zraża i chce dalej chodzić. A my jako rodzice musimy je wspierać. Ja jestem bardzo wdzięczna trenerom że moje dziecko może chodzić na tańce ponieważ dzięki nim przestało być nieśmiałe. Pozdrawiam trenerów i niech dalej robią to co robią.

  • Mama - niezalogowany 2019-11-26 09:14:25

    Czytam te wszystkie uwagi i jestem w szoku. Jedno dziecko ma talent a drugie tego talentu nie ma i trenerzy jakby nawet stawali na głowie nic z tym nie zrobią. Oczywiście jest mniej chłopców do tańca ponieważ oni się wstydzą to rodzice muszą dodać im odwagi. Moje dziecko chodzi na tańce i uwielbia je. Raz zajmuje dobre miejsca a raz słabsze ale najlepsze jest to że się nie zraża i chce dalej chodzić. A my jako rodzice musimy je wspierać. Ja jestem bardzo wdzięczna trenerom że moje dziecko może chodzić na tańce ponieważ dzięki nim przestało być nieśmiałe. Pozdrawiam trenerów i niech dalej robią to co robią.

  • Gośćznajoma - niezalogowany 2019-11-28 00:59:10

    Chłopiec moich znajomych tańczy z partnerką. Jest to taniecklasy sportowej.Wiem tylko tyle,, że koszty są własne i nie tanie. Ale praca tych tancerzy, żeby coś osiągnąć jest przeogromna a do tego trzeba mieć predyspozycje. Ostatnio nie pamiętam gdzie ze swoją partnerką zajęli 3 miejsce. Brawo. Życzę Im wytrwałości i niech się cieszą tańcem, może uda Im się kiedyś wygrać.

  • Gośćznajoma - niezalogowany 2019-11-28 01:06:54

    Chłopiec moich znajomych tańczy z partnerką. Jest to taniecklasy sportowej.Wiem tylko tyle,, że koszty są własne i nie tanie. Ale praca tych tancerzy, żeby coś osiągnąć jest przeogromna a do tego trzeba mieć predyspozycje. Ostatnio nie pamiętam gdzie ze swoją partnerką zajęli 3 miejsce. Brawo. Życzę Im wytrwałości i niech się cieszą tańcem, może uda Im się kiedyś wygrać.

Dodajesz jako: |