:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

To już pewne! Znamy nazwiska nowych parlamentarzystów

Partie polityczne, pewne! Znamy nazwiska nowych parlamentarzystów - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 14/10/2019 20:38

Znamy już oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu w obu naszych okręgach wyborczych. Województwo podlaskie w Sejmie będzie reprezentowało 14 osób. W artykule zamieściliśmy listę nowych posłów i wyniki wyborów na senatora.

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje dotyczące poseł Bernadety Krynickiej. Parlamentarzystka nie zasiądzie w sejmowych ławach nowej kadencji. Informowaliśmy o tym tutaj: Poselskiego duetu z Łomży nie będzie? 

Poniżej lista 14 kandydatów, którzy uzyskali mandat posła na Sejm w naszym okręgu wyborczym: 

Nazwisko i imiona Komitet Okręg wyborczy [siedziba]
ANDRUSZKIEWICZ Adam KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nr 24 [Białystok]
BASZKO Mieczysław Kazimierz KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nr 24 [Białystok]
CZYKWIN Eugeniusz KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI Nr 24 [Białystok]
GWIAZDOWSKI Kazimierz KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nr 24 [Białystok]
KOŁAKOWSKI Lech Antoni KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nr 24 [Białystok]
KRAJEWSKI Stefan KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE Nr 24 [Białystok]
KRUTUL Paweł KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ Nr 24 [Białystok]
PIONTKOWSKI Dariusz KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nr 24 [Białystok]
SZCZUDŁO Aleksandra KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nr 24 [Białystok]
TRUSKOLASKI Krzysztof KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI Nr 24 [Białystok]
TYSZKIEWICZ Robert KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI Nr 24 [Białystok]
WINNICKI Robert Artur KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ Nr 24 [Białystok]
ZIELIŃSKI Jarosław KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nr 24 [Białystok]
ŻALEK Jacek KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Nr 24 [Białystok]

 

Poniżej wyniki wyborów do Senatu:

Nazwisko i imiona Komitet Liczba głosów Procent głosów Liczba mandatów Procent mandatów
WASILEWSKI Janusz KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ15 DO SENATU 21 465

11,17%

0

0,00%

KOMOROWSKI Marek Adam KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 111 737

58,17%

1

100,00%

BIAŁOBRZESKI Zenon Henryk KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 58 887

30,66%

0

0,00%

  Razem 192 089

100%

1

100%

 

Wyniki poszczególnych komitetów w skali całego kraju: 

Komitet Liczba głosów Procent głosów Liczba mandatów Procent mandatów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 051 935

43,59%

235

51,09%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 5 060 355

27,40%

134

29,13%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 2 319 946

12,56%

49

10,65%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 578 523

8,55%

30

6,52%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 1 256 953

6,81%

11

2,39%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 144 773

0,78%

0

0,00%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA 32 094

0,17%

1

0,22%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 18 918

0,10%

0

0,00%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 5 448

0,03%

0

0,00%

KOMITET WYBORCZY PRAWICA 1 765

0,01%

0

0,00%

Razem 18 470 710

100%

460

100%

lomza

To już pewne! Znamy nazwiska nowych parlamentarzystów komentarze opinie

  • gość 2019-10-14 20:50:32

    Benia za Czosnka i to będzie dobra zmiana.

  • gość 2019-10-14 21:03:32

    Pani Krynicka prosze złożyć CV do szpitala potrzeba salowej. Nie trzeba czytać nawet z kartki...

  • gość 2019-10-14 21:03:57

    I tak waśnie i kłótnie pozbawiły Łomżę drugiego posła,
    Tak Białystok Łomżę rozgrywa, i to kolejny raz
    głosy się rozłożyły i do sejmu płyną śledzie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 21:09:37

    Szkoda że niema tej takiej co nasladowala tego z ich troje z czerwonym łbem.

  • gość 2019-10-14 21:10:11

    Panie Pośle Kołakowski !! Pierwsza Pana interwencja to pomoc dla laborantek w szpitalu !! Czekamy ?

  • gość 2019-10-14 21:14:36

    Olbryś nic nie pomógł dla laboratorium przez tyle lat !!!! Pan Kołakowski "nowy" stary poseł powinien teraz się zainteresować .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 21:14:44

    Najlepiej zrobili ci co zostali w domu, pokazali środkowy palec wszystkim tym politykom, którzy łaszczą się jak celebryci, aby tylko zdobyć głosy.

  • ćśog sIp - niezalogowany 2019-10-14 21:36:02

    Benki szkoda. Elokwentna nie była, to prawda, ale odnoszę wrażanie, że przez 4 lata więcej zrobiła dla Łomży niż Kołek przez 14 lat. Prezydent Chrzanowski będzie musiał teraz wrócić do mocniejszej współpracy z Gwiazdowskim i liczyć, że Szczudło szybko odnajdzie się w sejmie i będzie interesowała się też sprawami Łomży. Na resztę chyba nie ma co liczyć. A Kryni życzę ciekawego stanowiska w Białymstoku.

  • gość 2019-10-14 21:36:45

    Panie Pośle Kołakowski !! Pierwsza Pana interwencja to pomoc dla laborantek w szpitalu !! Czekamy ?

  • gość 2019-10-14 21:38:22

    Olbryś nic nie pomógł dla laboratorium przez tyle lat !!!! Pan Kołakowski "nowy" stary poseł powinien teraz się zainteresować .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 21:38:32

    benka za czosnka???????czy może Lider Brako wkracza do akcji??

  • gość 2019-10-14 21:47:45

    A Krynicka pomogła dla laboratorium!!

  • gość 2019-10-14 22:02:11

    Kołakowski też nic nie zrobi jak cały pis?

  • gość 2019-10-14 22:10:33

    Panie Pośle Kołakowski !! Pierwsza Pana interwencja to pomoc dla laborantek w szpitalu !! Czekamy ?

  • gość 2019-10-14 22:10:36

    Pani Poseł Krynickiej dziękuję za pracę dla Łomży, jeszcze nigdy Łomża nie miała tak pracowitego posła i jak się zapowiada nie będzie miała. Wielka strata dla Łomży !!!

  • gość 2019-10-14 22:18:08

    to trzeba bylo pokazac co ssie zrobilo a nie ciąć wstegi i to czytajac z kartki

  • gość 2019-10-14 22:20:47

    Wielka szkoda dla Łomży i regionu .Ona ściągnęła dla miasta i regionu około 50 ml !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BARDZO PRACOWITA POSŁANKA A WYBORCY CENIĄ TAKICH CO NIC NIE ROBIĄ DLA MIASTA I REGIONU! DZIĘKUJEMY !

  • gość 2019-10-14 22:21:35

    Panie Pośle Kołakowski !! Pierwsza Pana interwencja to pomoc dla laborantek w szpitalu !! Czekamy ?

  • gość 2019-10-14 22:23:04

    Olbryś nic nie pomógł dla laboratorium przez tyle lat !!!! Pan Kołakowski "nowy" stary poseł powinien teraz się zainteresować .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 22:49:24

    chamstwo nie popłaca, jak taka zaradna to pewnie znajdzie pracè bez lini partyjnej. Pani Krynicka trzeba mieć honor prawda?

  • gość 2019-10-14 22:55:37

    Poseł wynagrodzenie zasadnicze - 8016,70
    Dieta bez podatku- 2505,20
    Dodatki w komisjach- 20%, 15%,10% od zasadniczego wynagrodzenia
    Ryczałt na biuro poselskie - 14 200,00
    Dodatek na mieszkanie - 2500,00 na miesiąc
    W 2020 r.wzrost uposażenia zasadniczego i diety o 631 zł
    W 2019 r.koszt sejmu 521 ml a w 2020 r ma być 800 ml!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  • gość 2019-10-14 22:55:57

    Takie jest zainteresowanie dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego i troska o pacjentów :
    Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki do sprawy planuje odnieść się w środę.

  • gość 2019-10-14 23:05:46

    14 posłów do szpitala w Łomży do dobrobytu państwa PIS.

  • gość 2019-10-14 23:14:41

    Walka o podwyżki techników z laboratorium i rentgena

    cz pon, 14 października 2019 16:44
    Dzisiaj pracownicy - technicy laboratorium, rentgena i mikrobiologii są na zwolnieniach lekarskich. - Dyrektor szpitala i marszałek podlaski próbują zrobić nas w konia, ale nie zamierzamy się poddać, będziemy walczyć dalej – zapowiadają obie przewodniczące związków zawodowych techników ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży: w laboratorium, gdzie pobiera się krew i przeprowadza badania - Ewa Lasek, natomiast w rentgenie - Renata Ciepał. Mediacje z dyrekcją w ubiegłym tygodniu nie dały efektu w Łomży i nie powiodły się również rozmowy w NFZ oraz Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Technicy żądają podwyżki płac o 400 zł w tym roku i dojścia do 1200 zł w 2020 r. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki do sprawy planuje odnieść się w środę.
    Od siedmiu miesięcy jesteśmy w sporze zbiorowym z dyrekcją, ale od 21. marca nie otrzymaliśmy żadnej podwyżki, ani żadnej sensownej propozycji – tłumaczy walkę o podwyżki płac Ewa Lasek, przewodnicząca Związku Zawodowego Techników Analityki Medycznej przy szpitalu w Łomży. - W czasie mediacji, które prowadził mediator Jan Wysocki, atmosfera przez 4 godziny była bardzo burzliwa. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki przybył z kadrową, księgową i prawniczką. Dyrektor od razu odrzucił naszą propozycję, chociaż mediator sugerował, skąd uzyskać środki na podwyżki. My, jako związkowcy, zmierzaliśmy do porozumienia. Przedstawiliśmy propozycję, by od sierpnia do końca 2019 roku pracodawca przyznał nam podwyżkę pensji o 400 złotych i 800 zł w ratach do końca 2020 r. W ten sposób osiągnęlibyśmy 1 200 zł, które było naszym żądaniem z marca 2019 r.
    - Naszym celem jest osiągnięcie minimum płacowego pielęgniarek ze średnim wykształceniem, bo jesteśmy zakwalifikowani jako personel średni – wyjaśnia Renata Ciepał, przewodnicząca Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii w łomżyńskim szpitalu. - Oburzyła nas też wypowiedź Marka Malinowskiego, członka zarządu Urzędu Marszałkowskiego, że nie możemy się porównywać do pielęgniarek i fizjoterapeutów, którzy pracują z pacjentami. A z kim my pracujemy, gdy przyjmujemy 300 – 400 osób dziennie, od trzydniowych noworodków po sędziwych seniorów? Naszymi pacjentami są pacjenci onkologiczni, dializowania i psychiatryczni, z każdego oddziału...
    Identyczna podstawa płacy, bez względu na staż pracy
    Związkowcy z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakładu Diagnostyki Obrazowej podpisali z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży protokół rozbieżności, że „strony „oświadczają, że nie doszły do porozumienia w sprawie zakończenia sporu zbiorowego”. Związkowcy nie akceptują propozycji dyrektora w zakresie wzrostu wynagrodzeń. W laboratorium to od 34 złotych 71 groszy do 162 zł 71 gr, natomiast w rentgenie - od 202 zł do 650 zł (ostania kwota dotyczyła jednej osoby z magisterium). Ponadto przedstawiciele ZZ TAM oraz ZZ TME nie zaakceptowali alternatywnego „procentowego udziału pracowników w zyskach szpitala”. Przewodniczące: Ewa Lasek i Renata Ciepał przypominają, że ich walka dotyczy podwyżki do podstawy wynagrodzenia techników, a nie dodatków do zarobków. Jest to reakcja na propozycję dyrektora wprowadzenia „dodatku płaconego w ustalonej % wysokości liczonej od zysku wypracowanego dla Szpitala przez Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej z badań komercyjnych”. Chodzi o badania laboratoryjne płatne, jakie można zlecić bez skierowania. Związki odrzuciły też tę propozycję z braku zasady naliczania zysku i wysokości %. Związkowców, reprezentujących pracowników z ponad 20-letnim stażem, zabolała, jak określają Panie przewodniczące - propozycja wzrostu wynagrodzenia zasadniczego techników ze średnim wykształceniem kierunkowym, i to bez względu na staż, do... 2 650 zł brutto! Urząd Marszałkowski aprobuje te „podwyżki”. - Na co mam czekać?! Mam dwa lata do emerytury – mówi Renata Ciepał.
    Protest techników popierają pielęgniarki i lekarze
    Minister zdrowia Łukasz Szumowski poprzez oddziały NFZ chce zweryfikować informację, czy w 70 % placówek technicy dostali podwyżki płac, na co szpital miał otrzymać – twierdzą związkowcy – 1 mln 200 tys. zł. Na spotkaniu w NFZ Białystok w obecności przedstawicieli związków dyrektor Maciej Olesiński nie zdołał przekonać do podwyżek dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego, choć przekazał sugestię ministra o podwyżce o kilkaset złotych. Dyrektor tłumaczy, że szpitala nie stać, a związki argumentują, że certyfikaty Q1, Q2, Q3 – za co są setki tys. zł – wypracowała diagnostyka.
    - Popieramy protest płacowy techników, ponieważ walczymy nie tylko o siebie, ale o cały zakład – mówi Beata Olczyk z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych w szpitalu. - Byliśmy pomijani przy podwyżkach płac i nagrodach od wielu lat. W laboratorium pracuje 21 techników i 8 diagnostów z magisterium, natomiast w rentgenie - 17 osób (14 techników i trójka magistrów). Jeśli tych 46 osób zacznie strajkować, szpital będzie mieć wielki problem z normalnym funkcjonowaniem i realizacją kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli wkrótce dojdzie do referendum strajkowego, technicy ZZ TAM i ZZ TME otrzymają solidarne poparcie ZZ Pielęgniarek i Położnych, co deklarowała przewodnicząca ZZ PiP Katarzyna Jarocka. W podobnym tonie, nieoficjalnie, wypowiadali się koordynatorzy i ordynatorzy szpitala w Łomży.
    Mirosław R. Derewońko

  • REMBELINIAKI - niezalogowany 2019-10-15 05:08:04

    A JACUŚ P. Braciuk Robusia się niedostał :-) THE END , to Robus już niebedzie jeździł 6rok pijany bez prawa jazdy ?

  • GG - niezalogowany 2019-10-15 05:30:48

    https://m.youtube.com/watch?v=Xb9mMRXb6TU

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 05:36:16

    Może niech założy teraz swoją partię? Analfabetów nie brakuje ul nowogrodzka jest w Łomży tam by lokum jakieś ogarnęła. Byłaby to przeciwwaga dla tych co umieją czytać,A nawet I pisać .

  • gość 2019-10-15 07:13:05

    Ku.rwa deklinacja to początek szkoły podstawowej. "dziękuję dla laborantek" ???? CELOWNIK - KOMU CZEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 08:31:13

    Deklinacja to nie początek szkoły podstawowej to II etap kształcenia jakby co (4 klasa). Chciał ktoś błysnać a nie wyszło.

  • gość 2019-10-15 08:39:44

    myślę, że poważne osłabia to mariusza, brak poseł sypię się jego plan, brak zaplecza bo zapleczem raczej nie da się nazwać brako, który wyraźnie gra na siebie, mariusz jest w kropce, agnieszka dopieła swego będzie następować dekompozycja obozu mario, Mariusz ma jeszcze jeden problem jak ambicje zapokoić Beni. Będzie się działo.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 09:46:44

    To chyba ludzie nie zawinili bo ilość głosów jakie zdobyła Krynica teraz to 9328 głosów natomiast w 2015 roku zdobyła 7624 głosy to przyrost jest z czego wyprzedziła profesora i Panią dr i paru innych kandydatów.
    Jeżeli chodzi o kandydatkę Muzyk to w ubiegłym roku zdobyła w drugiej turze 4699 głosów z Miasta Łomża a teraz zdobyła zaledwie 1700 głosów z Miasta Łomża. To teraz kto nosił ulotki?

  • gość 2019-10-15 10:00:07

    Do: "Deklinacja to nie początek szkoły podstawowej to II etap kształcenia jakby co (4 klasa). Chciał ktoś błysnać a nie wyszło. " - Błysnął jednak ten, kto użył śledzikowego "dla", a tutaj czepiasz się szczegółu.

  • Basia - niezalogowany 2019-10-15 10:19:06

    O to pani 3000 mniej głosów!!!! To czyje glosy miala w tamtym roku? Posła Kołakowskiego i jego ludzi, oj nieładnie dla szefa robić konkurencję.

  • gość 2019-10-15 11:01:27

    Szczekający na Benię, czas wracać z serwerów australijskich i wakacji na ziemię. Pracy nie ma, nie dostał się wasz kandydat, a miało być tak pięknie, pozostał żal i frustracje.

  • gość 2019-10-15 11:05:33

    Kołek zajmij się koleja i wia baltika, oby daleko od ratusza, nie wchrzaniaj się w samorząd. Daj rządzić normalnie. Pamiętasz jak podszedłeś do Chrzana i klepałeś go po ramieniu i powiedziałeś, że jedziecie na tym samym wózku, zrozumiałeś wtedy komu pomagałeś i jak ta osoba cie z wielebnym wystawiła.

  • gość 2019-10-15 14:33:14

    Karma wraca.Dziękuję

  • gość 2019-10-15 16:50:05

    Odprawę dostanie to swój biznes otworzy. W wywiadzie wspomniała że jest sportowcem, to może jakaś gala boksu z ratuszowymi.

  • gość 2019-10-15 19:11:09

    Dzięki wpływowej osobie na łomżyńską politykę miasto ma 1 posła to on namieszał !!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 20:41:56

    Wygrał najlepszy!

  • gość 2019-10-15 23:30:24

    Ruda tańczy jak szalona.

  • Gość1 - niezalogowany 2019-10-16 00:39:40

    Pani Bernadeto,może być Pani dumna,dla Łomży i okolic zrobiła Pani wiele dobrego,ogromna strata dla Podlasia,głowa do góry

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 06:36:56

    Też jestem tego zdania. O lomzy świat nieslyszal , dzięki pani poseł na sibi radio w całej Europie mowią kierowcy,A jak zapytasz o Kołakowskiego to nikt nic nie wie.

  • gość 2019-10-16 14:32:19

    Kto przyczynił się ,że Łomża ma jednego posła ?Pani poseł dziękujemy za bardzo dobre zaangażowanie się w rozwój miasta i regionu! Miasto straciło pracowitego posła,jakiego jeszcze nigdy nie miało w historii ............

Dodajesz jako: |