:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Tradycyjne AC a może polisa all risk? Jak uniknąć błędów przy wyborze AC?

Biznes, Tradycyjne może polisa uniknąć błędów wyborze - zdjęcie, fotografia
mylomza - blog 27/06/2019 11:05

Dostępne na rynku polisy Autocasco różnią się nie tylko stawkami, ale również zakresem. Jak wybrać tę, która spełni oczekiwania kierowcy i nie obciąży portfela? W artykule wyjaśnimy, jak uniknąć błędów przy wyborze AC. Jak wynika z danych udostępnionych przez TNS Polska, tylko 3 z 10 kierowców ma AC. W przypadku kolizji, wypadku lub stłuczki aż 7 będzie musiało zapłacić za naprawę pojazdu z własnej kieszeni.

Kiedy przyda się AC?

AC to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni portfele kierowców przed konsekwencjami kradzieży, wypadków, kolizji, działania sił natury czy aktów wandalizmu. W zależności od towarzystwa i wybranego pakietu zakres polisy może być jednak odmienny.

Autocasco w formule all risk zapewni wypłatę odszkodowania w przypadku każdego zdarzenia, które nie zostało uwzględnione w wyłączeniach odpowiedzialności OWU.

Może być to np.:

 • kradzież lub uszkodzenie pojazdu na skutek próby włamania i
 • zderzenie z ciągnikiem rolniczym, i
 • zderzeniem z dzikim zwierzęciem, i
 • uszkodzenie szyb.

Ze względu na szeroki zakres ochrony polisy all risk są najdroższe.

Ważne: choć polisa chroni od wszystkich ryzyk, w szczególnych sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Należą do nich m.in. prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających, szkody wyrządzone umyślnie lub w wyniku rażącego niedbalstwa, brak wymaganych przez ubezpieczyciela zabezpieczeń antykradzieżowych. Wszystkie wyjątki znajdziesz w sekcji wyłączenia odpowiedzialności w OWU.

Tradycyjne polisy o węższym zakresie zapewniają ochronę wyłącznie od konkretnych, nazwanych przez ubezpieczyciela ryzyk.

Może to być na przykład:

 • kradzież lub
 • włamanie, lub
 • wypadek, lub
 • działanie żywiołów.

Tradycyjne Autocasco są tańsze od polis w formule all risk. Pamiętaj jednak, że cena nie powinna być kluczowym kryterium wyboru AC. Najtańsze zapewniają jedynie podstawową ochronę, która dla wielu kierowców nie będzie wystarczająca.

Ważne: zanim sięgniesz po tradycyjne Autocasco, koniecznie przeanalizuj zapisy OWU. Sprawdź nie tylko wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, ale również definicje poszczególnych pojęć. Jeśli kupisz AC wypadkowe, może się bowiem okazać, że w przypadku niegroźnej stłuczki, zupełnie się nie przyda.

Kiedy kilka miesięcy temu postanowiłem znaleźć najlepsze AC dla mojego Forda, byłem zaskoczony ogromem ofert. Wielu ubezpieczycieli proponowało nie jeden, a kilka wariantów polis. Ich zakresy i ceny były skrajnie różne. Zupełnie nie wiedziałem, jak wybrać tę, która zapewni optymalną ochronę i nie obciąży budżetu — tłumaczy Jan, 35-letni mieszkaniec Łomży.

Rzeczywiście. Sięgając po przypadkowe AC, narażasz się nie tylko na to, że przepłacisz. Jeśli zakres polisy nie obejmuje zdarzenia, które Cię spotkało, ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. Jednym słowem — wyrzucisz w błoto kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych!

Użyteczne AC? Dostosowane do potrzeb kierowcy

Użyteczne AC powinno precyzyjnie odpowiadać na potrzeby kierowcy.

Zanim wybierzesz polisę, zastanów się, na jakiej ochronie najbardziej Ci zależy.

 • Regularnie podróżujesz za granicę? Upewnij się, że Twoje AC obowiązuje nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach.
 • Zależy Ci na tym, aby otrzymać odszkodowanie po kradzieży i szkodzie całkowitej? Kup polisę, chroniącą przed skutkami obu zdarzeń.
 • Mieszkasz na wsi i codziennie dojeżdżasz do pracy polną drogą? Wybierz ubezpieczyciela, który wypłaci odszkodowanie w przypadku zderzenia z traktorem, ciągnikiem rolniczym czy… leśnym zwierzęciem.
 • Chcesz objąć kompleksową ochroną pojazd i wyposażenie? Sięgnij po AC all risk, które chroni od wszystkich ryzyk.

Podczas przeglądania ofert poszczególnych ubezpieczycieli, zdałem sobie sprawę, że najbardziej zależy mi na odszkodowaniu za kradzież i szkodę całkowitą. Chciałem także, aby ubezpieczyciel wziął na siebie koszty naprawy mojego auta. Nawet jeśli to ja spowoduję kolizję. Rozpocząłem więc poszukiwania polisy, która zapewni mi właśnie takie świadczenia — dodaje mężczyzna.

Jeśli wiesz już, na jakiej ochronie najbardziej Ci zależy, porównaj dostępne na rynku oferty. Dzięki temu wybierzesz tę, która zapewni potrzebne świadczenia i nie obciąży portfela. Czy można to zrobić bez uciążliwych rozmów z agentem i żmudnych kalkulacji na stronach kolejnych ubezpieczycieli? Zdecydowanie tak! Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń, np. ubsy.pl.

Na reklamę porównywarki natknąłem się w Internecie zupełnie przypadkiem. Dlaczego nie spróbować? — pomyślałem. Przecież nic nie tracę, mogę tylko zyskać. Rzeczywiście. Po wypełnieniu krótkiego formularza z danymi auta i kierowcy porównywarka przedstawiła mi ponad 20 zróżnicowanych cenowo ofert. Oprócz cen każda oferta zawierała informacje o zakresie, oferowanych przez ubezpieczyciela dodatkach i szczegółach, takich jak udział własny czy metoda rozliczania szkód.

Aby polisa przyniosła oczekiwane korzyści, warto zwrócić uwagę nie tylko na zakres, ale również na szczegółowe parametry. Jakie?

Co warto sprawdzić, by uniknąć błędów przy wyborze AC?

 • Udział własny. Większość ubezpieczycieli oferuje polisy z udziałem własnym. Sięgając po takie AC, zmniejszysz co prawda wysokość składki o określoną procentowo wartość udziału własnego (zazwyczaj jest to od 5 do 25%). W przypadku zdarzenia losowego otrzymasz jednak proporcjonalnie niższe odszkodowanie.
 • Franszyza integralna to dolny pułap, poniżej którego ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. W większości towarzystw jej wartość wynosi kilkaset złotych. Jeśli chcesz otrzymać odszkodowanie nawet w przypadku niewielkich szkód parkingowych, sięgnij po AC bez franszyzy integralnej.
 • Metoda likwidacji szkód. Towarzystwa umożliwiają gotówkową lub bezgotówkową likwidację szkód. Jeśli wybierzesz wariant gotówkowy (kosztorys), odszkodowanie trafi na Twoje konto. Będziesz musiał na własną rękę wybrać warsztat i opłacić fakturę. W opcji bezgotówkowej ubezpieczyciel rozlicza się bezpośrednio z warsztatem. Twoim obowiązkiem jest jedynie pozostawienie auta w warsztacie i odebranie go po naprawie.
 • Suma ubezpieczenia. Jeśli sięgniesz po AC ze stałą sumą ubezpieczenia, podstawą wyliczenia odszkodowania będzie wartości auta z dnia zawarcia polisy. Jeśli wybierzesz polisę ze zmienną sumą, o wysokości świadczenia zdecyduje wartość z dnia wystąpienia szkody.

Wybieraj mądrze

Dobre, dostosowane do potrzeb kierowcy AC okaże się nieocenionym wsparciem. Wybrane przypadkowo, zrujnuje nie tylko budżet, ale również nerwy. Odmowa wypłaty odszkodowania może być bowiem dla kierowcy wyjątkowo przykrą niespodzianką.

mat. promocyjny

lomza

Tradycyjne AC a może polisa all risk? Jak uniknąć błędów przy wyborze AC? komentarze opinie

 • Mrx - niezalogowany 2019-06-27 12:09:13

  Chcesz uniknac bledow i problemow. Nie jezdzic na kanarkowa po polisy i od caly temat

 • gość 2019-06-28 11:03:41

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SPECJALISTA ds.

SPECJALISTA ds. technicznych/zarządzania nieruchomościami: Twoim zakresem obowiązków będzie, m.in.: • sprawowanie kontroli i koordynowanie..


Majsterkowicz - złota rączka.

Nasza firma działa od 15 lat. Wykonujemy proste naprawy i renowacje starych przedmiotów. Jeżeli jesteś pracowitą osobą która szybko się uczy i nie..


DAM PRACĘ

ZATRUDNIĘ OSOBĘ Z DOŚWIADCZENIEM DO KWIACIARNI


Praca! Kierownik produkcji

W związku z wprowadzeniem nowego produktu do produkcji, poszukujemy pracownika na stanowisko: Kierownik Produkcji Miejsce pracy: Stare Kupiski..


Praca w Hiszpanii dla

Praca dla osób z doświadczeniem przy oddzielaniu mięsa od kości w Binefar min. 3,5 roku doświadczenia Oferujemy: pracę stałą lub sezonową,..


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


Poszukiwana opiekunka do 2,5

Poszukuję osoby do opieki nad dzieckiem przedszkolnym gdy zachoruje. Praca od września do maja od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:40...


Do biura handlowego w Łomży:

Wraz z rozwojem naszego biura handlowego w Łomży poszukujemy kandydatów na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży. Mamy dwa wolne etaty które..


Apple Iphone XS MAX Whatsapp:

For sale in wholesale Bitmain bitcoin Antminer S9 X3 A9 D3 L3+/ S15 /S17 PRO/ S9J/ T15 T17Z9 AND Graphics cards for gaming such as RTX..


Ocieplanie poddaszy pianą pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Sprzedam/wynajmę lokal

Sprzedam lub wynajmę lokal o powierzchni 35 m2 przy ul. Małachowskiego 2A/1A. Lokal idealny na sklep lub małą produkcję. W lokalu przyłącze..


Umarzamy długi! Oddłużamy

Umarzamy długi! Oddłużamy! Z długów bankowych, urzędowych, faktur, opłat. Zatrzymujemy komornika oraz licytacje, ratujemy przed windykacją. Zadzwoń..


Zatrudnie Kierowcę

Zatrudnię kierowcę C+E w transporcie Krajowym i Miedzynarodowym. Podstawa + kilometry


Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


uzywany piec co

piec co uzywany 608840772


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"