:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Trzecia Runda 2018 Polskiej Ligi Wraków - Piątnica [VIDEO i FOTO]

06/08/2018 07:18

Co motywuje do wzięcia udziału we Wrak Race? - Szczerze mówiąc, brak adrenaliny – mówi Piotr, jeden z zawodników startujących w wyścigu. – Jest to bezpieczny sport, tani sport. Nie dość, że można się dobrze pobawić, to można jeszcze podszkolić swoją praktykę jazdy – dodaje jedna z organizatorów PLW Magda Bochenek.

Za nami trzecia runda Polskiej Ligi Wraków, która odbyła się 5 sierpnia na torze przygotowanym na terenie Fortu III w Piątnicy. Takiej gratki dla fanów czterech kółek nie można było przegapić. Frekwencja wśród publiczności dopisała.

- W dzisiejszym wydarzeniu mamy 64 załogi. Jest 20 samochodów w klasie ST i 44 załogi w klasie PROTO. Klasa PROTO to są samochody poprzerabiane, powzmacniane. To już tam ułańska fantazja i możliwości każdego z kierowców jedynie powstrzymują – mówi Mariusz Nicewicz z Polskiej Ligi Wraków.

Z myślą o nieco spokojniejszej jeździe powstała kategoria ST. Auta należące do tej kategorii nie posiadają dodatkowych modyfikacji, poza zbitymi przednimi reflektorami.

- W dzisiejszym wyścigu uczestnicy startują w kategorii ST. Od nowego roku, od sezonu 2018 mamy kategorię dla samochodów bez przeróbek, czyli dla osób, które nie mają możliwości przerobienia auta, nie mają czasu, bądź też po prostu chcą się ścigać troszeczkę spokojniej. Bardziej lajtowym stylem - mówi Mariusz Nicewicz z Polskiej Ligi Wraków.

Utworzenie Polskiej Ligi Wraków stanowiło wyjście naprzeciw wszystkim miłośnikom motoryzacji, tak, aby zwykły „Kowalski” mógł poczuć moc adrenaliny.

- Wzięło się to ze Stanów Zjednoczonych, gdzie czasami gdzieś tam w filmach oglądamy takie zbijanie się praktycznie plastikowych samochodów, takie crash-testy wręcz tych aut. No i co tu zrobić w Polsce? Gdzieś tam te wraki zaczęły w kraju funkcjonować i wszyscy stwierdziliśmy, że trzeba je przenieść na nasz teren. Zaczęło się od tego, że opracowaliśmy regulamin i ruszyliśmy z pierwszym wyścigiem - mówi Magda Bochenek z Polskiej Ligi Wraków.

Kierowcy rywalizują między sobą podczas jazdy na czas, w klasycznym wyścigu, ale także w „wyścigu śmierci”

- Rano mieliśmy czasówkę, czyli każdy jechał sam na torze. Przy użyciu fotocelli były mierzone czasówki. Teraz klasa ST jest już po dwóch przejazdach i klasa PROTO też ma już zaliczone dwa przejazdy. W tej chwili ustawiają się na trzeci przejazd. Jest też coś takiego - „Wyścig śmierci”, to jest już ostatni wyścig po biegach finałowych. Jest to wyścig dla wszystkich samochodów, które są jeszcze na chodzie. W „wyścigu śmierci” nie dzielimy na klasy ST i PROTO, tylko kto chce, to staruje. Tam już jazda jest do ostatniego auta jeżdżącego na torze - mówi Mariusz Nicewicz z Polskiej Ligi Wraków.

Uczestnicy WrakRace nie mają lekko. Często zmagają się nie tylko z trasą, ale również z usterkami w swoich autach.

- Coś się dzieje, że po rozgrzaniu osiem minut i gaśnie i nie chce odpalać i dlatego ledwo co zjechałem, ale udało się – mówi Piotr startujący zmodyfikowanym seatem cordobą.

Impreza WrakRace wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń w Piątnicy. Po raz pierwszy Piątnica gościła wyścigi wraków pod koniec czerwca 2017 r. Kolejna impreza cyklu, a właściwie finał Polskiej Ligi Wraków 2017 odbył się 19 listopada. Wczorajsza, trzecia już impreza w Piątnicy prawdopodobnie nie będzie ostatnio, gdyż cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem kibiców i uczestników.

Trzecia Runda 2018 Polskiej Ligi Wraków - Piątnica [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • Andriu - niezalogowany 2018-08-06 19:16:24

    Cebula - debilu zaśmiecasz forum - ty pedale

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:27:01

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:27:01

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:27:01

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:27:01

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:27:01

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:27:01

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:27:00

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:27:00

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:44

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:43

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:43

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:43

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:43

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:43

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:43

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:43

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:42

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:42

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:42

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:42

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Janusz Cebula - niezalogowany 2018-08-06 17:26:42

    Rajd wraków w Piątnicy? To właśnie w tym mieście prezydent Mariusz Chrzanowski zorganizował imprezkę za grubą kasę na której był nawet kawior! Do tego robił z tego ogromną tajemnicę ! A dług dalej rośnie ... Czy tak postępuje rozsądny gospodarz ? Gdzie jest skromność ? WSTYD !!!

  • Ala L - niezalogowany 2018-08-06 10:07:54

    Super impreza , Świetna organizacja nawet były przygotowane parkingi atmosfera super relacja MYLOMZA PROFESKA

Dodajesz jako: |