:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Tylko 556 zł płacą za OC kierowcy z Łomży - Mubi podpowiada, jak obniżyć składkę za polisę

Biznes, Tylko płacą kierowcy Łomży podpowiada obniżyć składkę polisę - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 21/05/2019 11:04

Według danych, opublikowanych na portalu ubea.pl, składka za OC dla mieszkańców Łomży wyniosła w ostatnim miesiącu średnio 556 zł. To niewiele, bo kierowcy z niektórych innych miejscowości województwa podlaskiego zapłacili za tę polisę więcej (Białystok - 562, Suwałki - 685 zł, Bielsk Podlaski - 726 zł). Czy jednak tak niską składkę OC da się obniżyć jeszcze bardziej? W dzisiejszym artykule podajemy kilka sprawdzonych sposobów, jak możesz to zrobić.

Im taniej, tym lepiej

Z pewnością wiesz, że to właśnie cena OC powinna być dla Ciebie głównym kryterium przy zakupie polisy - im będzie niższa, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ zakres OC regulowany jest ustawowo i ochrona, jaką daje, zawsze będzie jednakowa. I to bez względu na to, czy swoje ubezpieczenie wykupisz w dużym, znanym TU, czy też w towarzystwie mniejszym i mało popularnym. A skoro tak, to nie ma sensu, byś za swoje OC przepłacał. Pamiętaj jednak, że na wysokość składki wpływa bardzo wiele zmiennych, Ty z kolei możesz wpływać na część z nich, aby za ubezpieczenie zapłacić mniej.

Zniżki od innych osób

Jeśli pozostajesz w związku małżeńskim, automatycznie nabywasz prawo do korzystania ze zniżek na ubezpieczenie, które posiada Twój współmałżonek. Jeśli jednak jesteś singlem, wcale nie stoisz na straconej pozycji.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale korzystanie ze zniżek drugiej osoby nie jest zarezerwowane wyłącznie dla małżeństw, bo tak naprawdę wystarczy znaleźć dla swojego auta współwłaściciela. Najlepiej oczywiście, by był to ktoś, kto posiada duże upusty. Po formalnym ustaleniu współwłasności pojazdu można korzystać ze zniżek, jakimi dysponuje ta druga osoba - mówi Teresa Wrońska, ekspert z porównywarki ubezpieczeń mubi.pl.

Zniżki za bezszkodową jazdę

Ostrożna jazda zawsze się opłaca, przyjmijmy więc, że wynikające z niej zniżki to swego rodzaju miły efekt uboczny. Nawet bardzo miły, bo każdy rok bez wypadku czy kolizji to średnio 10% upustu na OC w kolejnym okresie ubezpieczenia. Nietrudno zatem wyliczyć, że już po sześciu latach bezszkodowej jazdy masz szansę na zniżkę maksymalną, która wynosi aż 60%.

Miejsce zameldowania

Aby obniżyć swoją składkę OC, zmień miejsce zameldowania. Choć może być to nieco kłopotliwe, niekiedy bardzo się opłaca, co mogłeś zauważyć już na początku tego artykułu - różnice w wysokości OC w przypadku poszczególnych miejscowości mogą być naprawdę znaczące i sięgać nawet kilkuset złotych.

Silnik Twojego auta

Na wysokość składki OC wpływa moc, a nade wszystko pojemność silnika w Twoim pojeździe. Im będzie większa, tym więcej zapłacisz za ubezpieczenie. Jeśli w najbliższym czasie nie zamierzasz kupować nowego auta, informacja ta nie ma dla Ciebie większego znaczenia, jednak jeśli rozważasz taki scenariusz, pamiętaj o tej istotnej zmiennej.

Forma zakupu polisy OC

Kupujesz ubezpieczenie u agenta? Sprawdź, czy przypadkiem nie przepłacasz. Spróbuj wynegocjować niższą stawkę, a jeśli to nie pomoże - zmień agenta. Jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup polisy przez Internet. Zapoznaj się z często publikowanymi w sieci rankingami OC, wypełnij formularze ubezpieczeń na stronach towarzystw ubezpieczeniowych, a jeśli chcesz porównać dostępne oferty naprawdę szybko, skorzystaj z kalkulatora w formie porównywarki.

Wypełnianie formularzy na stronach towarzystw ubezpieczeniowych może okazać się bardzo czasochłonne, zwłaszcza jeśli chcemy porównać więcej niż dwie czy trzy oferty. Kalkulator OC AC https://kalkulator-oc-ac.mubi.pl/ to jednak nie tylko więcej propozycji od sprawdzonych ubezpieczycieli, ale również niższe ceny, wynikające po pierwsze z faktu kupowania polisy przez Internet, a więc bez pośredników, po drugie zaś z tego, że nasze narzędzie na bieżąco zaciąga dane od firm ubezpieczeniowych. Nasi klienci pierwsi dowiadują się więc o promocjach i okazjach cenowych, często dostępnych wyłącznie dla osób, które swoją polisę kupują w sieci - wyjaśnia doradca klienta z serwisu mubi.pl

Warto dodać, że kupując polisę przez Internet, nie musisz ani wychodzić z domu, ani też spotykać się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Umowę zawierasz bezpośrednio z wybranym TU, a polisę otrzymujesz na swój adres e-mail.

Tańsze OC w pakiecie

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne pakiety, przede wszystkim OC/AC. Kupując taki pakiet, zapłacisz mniej, niż gdybyś kupował każdą z tych polis osobno. Z drugiej strony warto pamiętać, że nie ma obowiązku posiadania OC i AC w tym samym TU. Bywają sytuacje, gdy zakup najtańszego OC w jednym towarzystwie i najlepszego AC w innym to najbardziej opłacalne dla Ciebie rozwiązanie.

Unikanie rat

Choć towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom płatność za polisę OC w ratach, nie warto korzystać z takiej możliwości. Zwykle nie są to “raty 0%”, zatem decydując się na takie rozwiązanie, zapłacisz za swoje OC więcej. Opłacenie całej składki za jednym razem będzie nie tylko tańsze, ale ma dodatkowo tę zaletę, że nie będziesz musiał pamiętać o terminie opłacenia kolejnej raty. To istotne, bo kary za brak ważnego ubezpieczenia OC są bardzo wysokie.

mat. promocyjny

lomza

Tylko 556 zł płacą za OC kierowcy z Łomży - Mubi podpowiada, jak obniżyć składkę za polisę komentarze opinie

 • Michał - niezalogowany 2019-05-21 12:24:31

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

 • KONFEDERACJA - niezalogowany 2019-05-21 13:01:33

  KONFEDERACJA to Polska Racja Stanu ! ... REPARACJE od Niemiec to no najmniej 8 BILIONÓW DOLARÓW ! 8.000.000.000.000 : ... 6.000.000 zabitych Polaków 1.000.000 $ za każdego zabitego = 6 BILIONÓW DOLARÓW ... i co najmniej 2 BILIONY za ZNISZCZENIA ! razem 6.000.000.000.000 +2.000.000.000.000 = 8.000.000.000.000 $ słownie 8-osiem BILIONÓW dolarów ! bez podanie KWOT tzw " lucrum cesans" - to co nie zarobione z powodu strat , gdyby nie Wojna to Polska dzisiaj miała by 60.000.000 Obywateli i byłaby POTĘGĄ GOSPODARCZĄ !

 • Gość - niezalogowany 2019-05-21 13:21:58

  Pabn z kanarkowej moze zawstydzic artykul. Zrobi za polowe a pozniej sie okaze ze oc ni ma. A to psikus.

 • gość 2019-05-21 16:01:27

  Głupich nie sieją...

 • gość 2019-05-21 16:58:04

  Wiek 35-45, silnik 2.0, 6-8 letni samochód i pełne zniżki bez szkód - składka OC dla Łomży 350-380zł. Porównywarki nie liczą wszystkich TU. I z czym Mubi startuje, 200 różnicy.

 • gość 2019-05-22 09:13:03

  Moim zdaniem najlepiej ceny sprawdzić na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

 • Agent - niezalogowany 2019-05-22 12:13:24

  Pewnie wykupu przez internet raz dwa... Biegiem biegiem.... Tylko jak jakiś problem to prosto do agenta leci jeden z drugim... Znam asów co wykupili przez internet a przyszli do mnie czy ja im mogę wydrukować... Nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać... Wszystko super fajnie póki nie ma szkód i problemów bo wtedy jak trwoga to do Boga... A agent mówi kupiłeś przez internet załatwia sobie przez internet, proste ! Gratuluję pomysłowości. Przecież każdy klient zna na pamięć owu a później zdziwiony że ma udział własny w ac, chciałeś tanio masz tanio... Jak chciałeś tanio i dobrze to trzeba było kupić dwie polisy!!!

 • https://tanie-o - niezalogowany 2019-05-23 16:23:21

  Dla porównania warto sprawdzić ofertę na https://tanie-oc.pl , 8/10 przypadków wychodzi najtaniej więc warto.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ocieplanie poddaszy pianą pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Praca w Hiszpanii dla

Praca dla osób z doświadczeniem przy oddzielaniu mięsa od kości w Binefar min. 3,5 roku doświadczenia Oferujemy: pracę stałą lub sezonową,..


SPECJALISTA ds.

SPECJALISTA ds. technicznych/zarządzania nieruchomościami: Twoim zakresem obowiązków będzie, m.in.: • sprawowanie kontroli i koordynowanie..


Poszukiwana opiekunka do 2,5

Poszukuję osoby do opieki nad dzieckiem przedszkolnym gdy zachoruje. Praca od września do maja od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 - 15:40...


Majsterkowicz - złota rączka.

Nasza firma działa od 15 lat. Wykonujemy proste naprawy i renowacje starych przedmiotów. Jeżeli jesteś pracowitą osobą która szybko się uczy i nie..


Apple Iphone XS MAX Whatsapp:

For sale in wholesale Bitmain bitcoin Antminer S9 X3 A9 D3 L3+/ S15 /S17 PRO/ S9J/ T15 T17Z9 AND Graphics cards for gaming such as RTX..


Sprzedam/wynajmę lokal

Sprzedam lub wynajmę lokal o powierzchni 35 m2 przy ul. Małachowskiego 2A/1A. Lokal idealny na sklep lub małą produkcję. W lokalu przyłącze..


DAM PRACĘ

ZATRUDNIĘ OSOBĘ Z DOŚWIADCZENIEM DO KWIACIARNI


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


uzywany piec co

piec co uzywany 608840772


Umarzamy długi! Oddłużamy

Umarzamy długi! Oddłużamy! Z długów bankowych, urzędowych, faktur, opłat. Zatrzymujemy komornika oraz licytacje, ratujemy przed windykacją. Zadzwoń..


Do biura handlowego w Łomży:

Wraz z rozwojem naszego biura handlowego w Łomży poszukujemy kandydatów na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży. Mamy dwa wolne etaty które..


Zatrudnie Kierowcę

Zatrudnię kierowcę C+E w transporcie Krajowym i Miedzynarodowym. Podstawa + kilometry


Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


Praca! Kierownik produkcji

W związku z wprowadzeniem nowego produktu do produkcji, poszukujemy pracownika na stanowisko: Kierownik Produkcji Miejsce pracy: Stare Kupiski..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"