:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Tylko 556 zł płacą za OC kierowcy z Łomży - Mubi podpowiada, jak obniżyć składkę za polisę

Biznes, Tylko płacą kierowcy Łomży podpowiada obniżyć składkę polisę - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 21/05/2019 11:04

Według danych, opublikowanych na portalu ubea.pl, składka za OC dla mieszkańców Łomży wyniosła w ostatnim miesiącu średnio 556 zł. To niewiele, bo kierowcy z niektórych innych miejscowości województwa podlaskiego zapłacili za tę polisę więcej (Białystok - 562, Suwałki - 685 zł, Bielsk Podlaski - 726 zł). Czy jednak tak niską składkę OC da się obniżyć jeszcze bardziej? W dzisiejszym artykule podajemy kilka sprawdzonych sposobów, jak możesz to zrobić.

Im taniej, tym lepiej

Z pewnością wiesz, że to właśnie cena OC powinna być dla Ciebie głównym kryterium przy zakupie polisy - im będzie niższa, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ zakres OC regulowany jest ustawowo i ochrona, jaką daje, zawsze będzie jednakowa. I to bez względu na to, czy swoje ubezpieczenie wykupisz w dużym, znanym TU, czy też w towarzystwie mniejszym i mało popularnym. A skoro tak, to nie ma sensu, byś za swoje OC przepłacał. Pamiętaj jednak, że na wysokość składki wpływa bardzo wiele zmiennych, Ty z kolei możesz wpływać na część z nich, aby za ubezpieczenie zapłacić mniej.

Zniżki od innych osób

Jeśli pozostajesz w związku małżeńskim, automatycznie nabywasz prawo do korzystania ze zniżek na ubezpieczenie, które posiada Twój współmałżonek. Jeśli jednak jesteś singlem, wcale nie stoisz na straconej pozycji.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale korzystanie ze zniżek drugiej osoby nie jest zarezerwowane wyłącznie dla małżeństw, bo tak naprawdę wystarczy znaleźć dla swojego auta współwłaściciela. Najlepiej oczywiście, by był to ktoś, kto posiada duże upusty. Po formalnym ustaleniu współwłasności pojazdu można korzystać ze zniżek, jakimi dysponuje ta druga osoba - mówi Teresa Wrońska, ekspert z porównywarki ubezpieczeń mubi.pl.

Zniżki za bezszkodową jazdę

Ostrożna jazda zawsze się opłaca, przyjmijmy więc, że wynikające z niej zniżki to swego rodzaju miły efekt uboczny. Nawet bardzo miły, bo każdy rok bez wypadku czy kolizji to średnio 10% upustu na OC w kolejnym okresie ubezpieczenia. Nietrudno zatem wyliczyć, że już po sześciu latach bezszkodowej jazdy masz szansę na zniżkę maksymalną, która wynosi aż 60%.

Miejsce zameldowania

Aby obniżyć swoją składkę OC, zmień miejsce zameldowania. Choć może być to nieco kłopotliwe, niekiedy bardzo się opłaca, co mogłeś zauważyć już na początku tego artykułu - różnice w wysokości OC w przypadku poszczególnych miejscowości mogą być naprawdę znaczące i sięgać nawet kilkuset złotych.

Silnik Twojego auta

Na wysokość składki OC wpływa moc, a nade wszystko pojemność silnika w Twoim pojeździe. Im będzie większa, tym więcej zapłacisz za ubezpieczenie. Jeśli w najbliższym czasie nie zamierzasz kupować nowego auta, informacja ta nie ma dla Ciebie większego znaczenia, jednak jeśli rozważasz taki scenariusz, pamiętaj o tej istotnej zmiennej.

Forma zakupu polisy OC

Kupujesz ubezpieczenie u agenta? Sprawdź, czy przypadkiem nie przepłacasz. Spróbuj wynegocjować niższą stawkę, a jeśli to nie pomoże - zmień agenta. Jeszcze lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup polisy przez Internet. Zapoznaj się z często publikowanymi w sieci rankingami OC, wypełnij formularze ubezpieczeń na stronach towarzystw ubezpieczeniowych, a jeśli chcesz porównać dostępne oferty naprawdę szybko, skorzystaj z kalkulatora w formie porównywarki.

Wypełnianie formularzy na stronach towarzystw ubezpieczeniowych może okazać się bardzo czasochłonne, zwłaszcza jeśli chcemy porównać więcej niż dwie czy trzy oferty. Kalkulator OC AC https://kalkulator-oc-ac.mubi.pl/ to jednak nie tylko więcej propozycji od sprawdzonych ubezpieczycieli, ale również niższe ceny, wynikające po pierwsze z faktu kupowania polisy przez Internet, a więc bez pośredników, po drugie zaś z tego, że nasze narzędzie na bieżąco zaciąga dane od firm ubezpieczeniowych. Nasi klienci pierwsi dowiadują się więc o promocjach i okazjach cenowych, często dostępnych wyłącznie dla osób, które swoją polisę kupują w sieci - wyjaśnia doradca klienta z serwisu mubi.pl

Warto dodać, że kupując polisę przez Internet, nie musisz ani wychodzić z domu, ani też spotykać się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Umowę zawierasz bezpośrednio z wybranym TU, a polisę otrzymujesz na swój adres e-mail.

Tańsze OC w pakiecie

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne pakiety, przede wszystkim OC/AC. Kupując taki pakiet, zapłacisz mniej, niż gdybyś kupował każdą z tych polis osobno. Z drugiej strony warto pamiętać, że nie ma obowiązku posiadania OC i AC w tym samym TU. Bywają sytuacje, gdy zakup najtańszego OC w jednym towarzystwie i najlepszego AC w innym to najbardziej opłacalne dla Ciebie rozwiązanie.

Unikanie rat

Choć towarzystwa ubezpieczeniowe proponują swoim klientom płatność za polisę OC w ratach, nie warto korzystać z takiej możliwości. Zwykle nie są to “raty 0%”, zatem decydując się na takie rozwiązanie, zapłacisz za swoje OC więcej. Opłacenie całej składki za jednym razem będzie nie tylko tańsze, ale ma dodatkowo tę zaletę, że nie będziesz musiał pamiętać o terminie opłacenia kolejnej raty. To istotne, bo kary za brak ważnego ubezpieczenia OC są bardzo wysokie.

mat. promocyjny

lomza

Tylko 556 zł płacą za OC kierowcy z Łomży - Mubi podpowiada, jak obniżyć składkę za polisę komentarze opinie

 • Michał - niezalogowany 2019-05-21 12:24:31

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu

 • KONFEDERACJA - niezalogowany 2019-05-21 13:01:33

  KONFEDERACJA to Polska Racja Stanu ! ... REPARACJE od Niemiec to no najmniej 8 BILIONÓW DOLARÓW ! 8.000.000.000.000 : ... 6.000.000 zabitych Polaków 1.000.000 $ za każdego zabitego = 6 BILIONÓW DOLARÓW ... i co najmniej 2 BILIONY za ZNISZCZENIA ! razem 6.000.000.000.000 +2.000.000.000.000 = 8.000.000.000.000 $ słownie 8-osiem BILIONÓW dolarów ! bez podanie KWOT tzw " lucrum cesans" - to co nie zarobione z powodu strat , gdyby nie Wojna to Polska dzisiaj miała by 60.000.000 Obywateli i byłaby POTĘGĄ GOSPODARCZĄ !

 • Gość - niezalogowany 2019-05-21 13:21:58

  Pabn z kanarkowej moze zawstydzic artykul. Zrobi za polowe a pozniej sie okaze ze oc ni ma. A to psikus.

 • gość 2019-05-21 16:01:27

  Głupich nie sieją...

 • gość 2019-05-21 16:58:04

  Wiek 35-45, silnik 2.0, 6-8 letni samochód i pełne zniżki bez szkód - składka OC dla Łomży 350-380zł. Porównywarki nie liczą wszystkich TU. I z czym Mubi startuje, 200 różnicy.

 • gość 2019-05-22 09:13:03

  Moim zdaniem najlepiej ceny sprawdzić na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

 • Agent - niezalogowany 2019-05-22 12:13:24

  Pewnie wykupu przez internet raz dwa... Biegiem biegiem.... Tylko jak jakiś problem to prosto do agenta leci jeden z drugim... Znam asów co wykupili przez internet a przyszli do mnie czy ja im mogę wydrukować... Nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać... Wszystko super fajnie póki nie ma szkód i problemów bo wtedy jak trwoga to do Boga... A agent mówi kupiłeś przez internet załatwia sobie przez internet, proste ! Gratuluję pomysłowości. Przecież każdy klient zna na pamięć owu a później zdziwiony że ma udział własny w ac, chciałeś tanio masz tanio... Jak chciałeś tanio i dobrze to trzeba było kupić dwie polisy!!!

 • https://tanie-o - niezalogowany 2019-05-23 16:23:21

  Dla porównania warto sprawdzić ofertę na https://tanie-oc.pl , 8/10 przypadków wychodzi najtaniej więc warto.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Nowe mieszkanie w Centrum

Nowe mieszkanie, urządzone, przestronne, niezamieszkane. Trzy oddzielne pokoje. Bezpośrednio po remoncie - wysokiej klasy materiały wykończeniowe...


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lub sprzedam lokal

Wynajmę lub sprzedam lokal przy ul. Małachowskiego 2 (obecnie sklep motoryzacyjny MOTOZBYT) Lokal o powierzchni 34,5 m2, przed sklepem parking...


Zobacz ogłoszenie

Ślusarz - Majsterkowicz -

Zatrudnimy tak zwaną złotą rączkę - majsterkowicza w wieku 30-45 lat do stałej pracy na pełny etat. Na start oferujemy 18zł na rękę. Wypłata co..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

AUDI A4 TURBO QUATRO

skóra, klimatyzacja, elektrycznie przesuwane fotele (podgrzewane), dodatkowe koła z alu felgami i oponami zimowymi. 2006, zarejestrowany w Polsce..


Zobacz ogłoszenie

Dom z piętrową oficyną w

Budynek zewnętrzny w zabudowie szeregowej z przyległą jednopiętrowa oficyna. Dom z 1985 roku o powierzchni użytkowej ok. 145 m2 na działce o..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy osoby na stanowisko

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osobę na stanowisko biurowe ds. obsługi klienta detalicznego oraz hurtowego. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie

DO WYNAJĘCIA 4

DO WYNAJĘCIA 4 "FOTELE" FRYZJERSKIE". NOWOCZESNY SALON OD 20 LAT W ATRAKCYJNEJ LOKALIZACJI.


Zobacz ogłoszenie

Oferujemy państwu pęki balonowe,balony z helem , dekorowanie firm , sal weselnych , urodzin , chrzcin i innych jubileuszy , Posiadamy także napis..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie 61,7m2 po remoncie, na osiedlu „Południe” przy ulicy Staffa z dużym balkonem. Duża piwnica. Przed blokiem znajduje się duża..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Continental 4 sztuki

Sprzedam opony Continental 4 sztuki 195 65 r15 letnie stan bieznika db.


Zobacz ogłoszenie

Konsultant/ Doradca klienta

Salon Premium NC+ zatrudni osobę na stanowisku Konsultant/ Doradca klienta. Mile widziane doświadczenie. CV prosimy wysyłać na adres email.


Zobacz ogłoszenie

Kierowca kat. C

Zatrudnię kierowcę kat. C w ruchu krajowym. Możliwe dwa rodzaje czasowe pracy: wyjazdy tygodniowe lub codzienne powroty. Po więcej informacji..


Zobacz ogłoszenie

Kupię auta

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta

Firma Edukacyjna poszukuje osobę na staż z możliwością stałego zatrudnienia na stanowisko Doradcy Klienta. Wymagania: - komunikatywność, -..


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"