:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Uczniowie słuchali o bohaterze z naszej ziemi [FOTO]

Historia, Uczniowie słuchali bohaterze naszej ziemi [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 18/10/2019 07:35

16 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży mieli możliwość bliższego poznania historii jednego z bohaterskich obrońców naszej ojczyzny – westerplatczyka Czesława Dzierzgowskiego.

Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej,  o bohaterze z naszej ziemi opowiadała jego najmłodsza córka Jadwiga Sosnowska (nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży).

Podporucznik Czesław Dzierzgowski urodził się w 1916 roku i mieszkał na terenie powiatu łomżyńskiego, w gminie Nowogród. To jeden z żołnierzy, którzy w 1939 r. pełniąc czynną służbę wojskową w 14. dywizjonie Artylerii Konnej w Białymstoku, otrzymali rozkaz, by w obliczu nadchodzącej wojny dołączyć do załogi Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Wraz z grupą kolegów z jednostki był przydzielony do obsługi jedynego działa na Westerplatte.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawych i przejmujących opowieści o heroicznej obronie, latach niewoli i powojennych losach westerplatczyka, obejrzeli fragmenty filmów dokumentalnych i wystawę poświęconą bohaterowi.

Mamy nadzieję, że te informacje na długo pozostaną w ich pamięci.

Źródło: nadesłane/mylomza/fot.J.Sokołowski,A.Zakrzewska,A.Zambrzycka

lomza

Uczniowie słuchali o bohaterze z naszej ziemi [FOTO] komentarze opinie

  • bohateRziemII - niezalogowany 2019-10-18 12:04:21

    z pisma świętego uczonych w piśmie kanonicznym ks. moli książkowych wiemy że z ziemi wyszła bestii „I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką” (Ap 19,20). „A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków” (Ap 20,10).. Zbawiciel, Baranek oddał za nas życie, abyśmy uniknęli tego tragicznego losu. Jednak krzyż Jezusa do wielu nie przemawia. Dlatego ... bo kołek jak stolec przy dupie to nie ma języka jak krzyż lędźwiowy idącego przed nim proroka ... nie fałszywego jak tradycja - tradycyjna "żywa szopka" z (żywym) sikającym bydłem i sztucznym (martwym) Jezuskiem przy parafii Andrzeja BoBoli na przykład w Łomży natchnionej duchem LEGIONU biblijnego legionisty kapelana jego świątobliwości umacnianego staraniem taki samych ks. zKórwySynów jak on sam ... dbających o czyste rączki ... a nie nóżki bo to rączka rączkę myje i na tym polega jech owe prawo i jech owe proroki cmentarnej izby świętej pamięci rozdzierającej skutki i przyczyny żeby było widać lepiej jech ową świętą dolinę tego ich "rowa" umacnianego z nosem przy ziemi tej ziemi przyjaciół ziemi ... świętej jak czarna ziemia w piekle na ziemi ...


    ... sursum corda ks. stare gówno zjadki relikwiarzami karmione liturgicznemu bałwochwalstwu na chwałę ludowi na pokuszenie

    Dratwą w Tratwę

  • grubymi niĆmi - niezalogowany 2019-10-18 12:32:13

    ściek/g "i jeszcze" dziatwą w tratwę ... Mamy nadzieję, że te informacje na długo nie pozostaną martwym spojrzeniem harcerzy upadłych jak sam ich Ojciec ...

  • gość 2019-10-18 13:02:04

    Wstęp do zmiany patrona,na bardziej patriotycznego.Znaki czasu

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-10-18 16:37:17

    Pamiec o bohsterskich zonierzach wojny obronnej 1939 r. to nasz obowiazek. Warto przypomniec, ze w Sniadowie k. Lomzy zyl do niedawna jeszcze jefen obronca Wederplatte p. Spizarny. Czesc I Chwala Ich Pamieci.

  • gość 2019-10-18 17:09:49

    Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-10-18 16:37:17 waszym zaniechanym obowiązkiem jest pełnić wolę Ojca ... Świętego jak żydowski dekalog króla żydowskiego żywcem przywołanego z początku rodzaju ludzkiego tam jest napisane by nie cudzołożyć nie zabijać nie ... prawdaż oddajcie Chwałę Chrystusowi oddajcie Cześć Bogu i dajcie ludziom święty spokój z tym kultem złodziejów chwały chrystusowej niesionym staraniem paśnika własnej chwały zaoranego ogniem i mieczem krwią i blizną ... takie kórwa oblicze ziemi tej ziemi utrwalane z pasją ks. kapelanów religijnych anty chrystów

  • gość 2019-10-18 18:43:13

    Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-10-18 16:37:17 jak wy Chrystusowi oddacie chwałę a Bogu cześć to z czym w kórwa wtedy zostaniecie ? ... ze swoją świętą sklerozą ?

  • gość 2019-10-18 23:44:20

    Jehowy do budy czerwony psie

  • gość młody - niezalogowany 2019-10-19 10:01:40

    Co za głupoty wypisujecie co ma pismo święte do uroczystości szkolnej

  • gość 2019-10-19 12:41:29

    gość młody - niezalogowany 2019-10-19 10:01:40 bo w piśmie świętym staraniem akolitów Pawłowej (nauki - wiary) Duchow o ś c i przetrwała nadzieja \'uczonych w piśmie" podążająca w przeciwną stronę niż nadzieja niesiona przez "ciemną dolinę" \'i jeszcze" przez zbawczy kaganek żywego słowa w którym jest ironia nie widoczna na papieże ... a nie daj panie boże potem z tego papieru ironię ubrać w patos anamnezy i dokonać transsubstancji idąc śladami duchowego transzwestyty ... mającego tuż przy IV przykazaniu konflikt tożsamości "ojca" i "matki"

    to tak w skrócie wielkim jak wielki pontyfikat ... mądrej głowie dość ćwierć słowie ECCE co się zamknęło nad opasłą tubą świętojebliwego wielomówstwa co przez wzgląd na swoje wielobóstwo zostało świętym staraniem jakiejś curva(wł)siły wyższej ... jakby na to nie patrzeć siły nie czystej ale jednak curva(wł)świętej ... dla bałwochwalców grzebiących w sercach swoim palcem boRzym

  • Aklamacja po - niezalogowany 2019-10-19 12:49:15

    staraniem jakiejś curva(wł)siły wyższej ... jakby na to nie patrzeć siły nie czystej ale jednak curva(wł)świętej ... a po maturze ... upadłych jak sam diabeł

  • GOść - niezalogowany 2019-10-19 13:02:37

    gość 2019-10-18 23:44:20 pozwólcie dzieciom uwolnić się od was «Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom» jeśli nie staniecie się jak te szczenięta(por. Mt 15, 22 metafora) ... święty kij wam w dupę i kefasów kupę w sztafecie pokoleń "...na wieki wieków amen"

  • AnannezaLiturgi - niezalogowany 2019-10-19 13:36:34

    gość 2019-10-18 23:44:20 jak będziesz robił "Zejście do nogi" atak chwytem z pozycji stojącej (stójka) na piętę przeciwnika to rób to w K K k asku strażackim jak nie nasz to morda w kubeł opiekunów grobu pańskiego żeby ci duch z grobu pańskiego w pański łep nie przy... grzmocił jak złodziej zamykając ci nad głową księgę cienką jak czerwone sznurówki jałmużnika pieskiego co się stał podnóżkiem większej liturgii ... ...odzin hehehe

  • gość młody - niezalogowany 2019-10-20 08:26:16

    gość
    2019-10-19 12:41:29 Ciebie coś w Dekiel wali co mnie obchodzi Pismo Święte mnie to nie interesuje

  • o tus to tus - niezalogowany 2019-10-20 12:29:24

    gość młody - niezalogowany 2019-10-20 08:26:16 nie interesuje cię księga Lepszego reSor tu ? interes ują CE (zobacz jak mało znaków w słowie a jak dużo treści całkowicie odwrotnie niż w sztuce sakralnej której jeszcze nie nadano "znaku" CE a szkoda że tam jest tylko "imprimatur")

  • gość 2019-10-20 14:11:42

    To byla lekcja histori a nie nauka Pisma Swietego a jezeli jeden z drugim nie masz o tym pojecia to nie zabieraj glosu szanuj pamiec poleglych zolnierzy bo im zawdzieczasz wolnosc i to co masz dzisiaj i nie kpij ze slow JPII bo nie masz do tego prawa i moze zaczniemy pisac przedstawiajac sie z imienia i nazwiska czy wtedy byl bys taki mocny obrazacie religie katolicka skoro jestes niewierzacy to dlaczego nie napiszesz cos przeciwko Islamowi to tez jest religia boisz sie barani lbie

  • paraklet - niezalogowany 2019-10-20 14:39:29

    "im zawdzieczasz wolnosc i to co masz dzisiaj (...-między uszami - wtrącenie) bo nie masz do tego prawa i moze zaczniemy pisac przedstawiajac sie z imienia i nazwiska " ... a nie w imię kogo czego ???

  • Mateusza 23/15 - niezalogowany 2019-10-20 14:43:43

    w Łomży ks. kórwy pobielane w koło kościołka najebali sobie uliczek książąt i królowych rozmaitych przykościelnych ks.popielów parafialnych ks.januszy ks.stanisławów a żadnego ewangelisty w adresie przy tym kórwa jech owym kórewskim ptfu królewskim kościele za boga nie uświadczysz ... taki tu kórwa "MATECZNIK" wyższej inteligencji katolickiej przy tym kórwa seminarium .... elitarnym z najciaśniejszym ptfu najjaśniejszym akademikiem ... iluminatów historii (kościoła) tej jech owej historii (zbawienia) robienia ludzi w konia (tro jańskiegieg)

  • Jana 8/44 - niezalogowany 2019-10-20 15:04:50

    gość 2019-10-20 14:11:42 głuptasku gdyby nie islam to weszli byście do grobu pańskiego i już z nie go nie wyszli "...na wieki wieków amen" i tam by was rozdziobały kruki i ... "mrówki faraona" i nie miałbyś już innych (swoich) bohaterów ... ale skąd tym masz to wiedzieć jak staraniem przewodniej siły narodu a to taka siła nie czysta nie stać Cię na pielgrzymkę do ziemi Świętej idąc śladami innymi niż ślady wydeptane przez karawanę arcy pasterzy biblijnej "jaskini zbójców" ...bogatej w niewolników umysłowych ... jak "Barka" "galerników" - правда - oddających życie za matkę ... ojczyznę ... (zob. J 8, 32/31) ... i ojca jej świętego nie swojego zarazem

  • gość 2019-10-20 15:17:40

    paraklet czy ty rozumiesz co ja napisalem bo chyba nie rozumiesz po polsku znasz historie Polski znasz bohaterow poleglych za ojczyzne czy tobie wystarczy ochlap i buda takim jestes Polakiem patriota najpierw rozlicz siebie a potem innych bo skoro belki nie widzisz w swoim oku to o czym mamy rozmawiac mnie sie tez wiele rzeczy nie podoba ale nie kpie z przekonan innych ludzi i z nich nie szydze

  • gość 2019-10-20 15:27:38

    powinniscie za te swoje wpisy otrzymac doktoraty z histori i teologi tak jak ........

  • Mateusza 2/2 - niezalogowany 2019-10-20 16:11:03

    gość 2019-10-20 15:17:40 ta belka ma dwa końce .... drugi koniec siedzi w źródle jakbyś nie zauważył to wyjmij belkę ze swojego oka a będziesz widział lepiej w ręku swoim ten odłamek siedzący w oku moim - правда ?

  • gość 2019-10-20 16:13:10

    gość 2019-10-20 15:27:38 .... jak świętej pamięci król żydowski pośmiertnie jak .... ale on "wiecznie żywy" jak ....

Dodajesz jako: |