:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Ukraińcy uczą się od Polaków [FOTO]

Aktualności, Ukraińcy uczą Polaków [FOTO] - zdjęcie, fotografia
05/10/2018 12:29

Delegacja z ukraińskiego Łucka odwiedziła Zakład Karny w Czerwonym Borze, aby podpatrzeć, w jaki sposób funkcjonuje polski system penitencjarny. Delegacja złożona z przedstawicieli władz administracyjnych Łucka oraz tamtejszych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w miniony czwartek przyglądała się programom resocjalizacji w polskim wiezieniu.

Zakład Karny w Czerwonym Borze jest największą jednostką penitencjarną w regionie. Osadzani są tu zarówno po raz pierwszy odbywający karę pozbawienia wolności jak i recydywiści. W resocjalizacji obok programów korygujących deficyty więźniów mocno akcentuje się ich zatrudnienie.

Resocjalizacji poprzez pracę ma służyć udział jednostki w programie „Praca dla więźniów”, w ramach którego na jej terenie wybudowano halę produkcyjną. Tu znalazło zatrudnienie 100 osadzonych z zakładu typu zamkniętego. Nic więc dziwnego, że czerwonoborskie więzienie budzi zainteresowanie naszych sąsiadów.

Goście rozpoczęli zwiedzanie od hali produkcyjnej, gdzie obecnie wdrożona jest produkcja mebli. Sposób finansowania budowy hali i mechanizm zatrudniania więźniów wzbudził duże zainteresowanie zwiedzających. Następnie delegacja mogła przyjrzeć się warunkom bytowym osadzonych bezpośrednio w oddziałach mieszkalnych.

Duże zainteresowanie wzbudził sposób udzielania widzeń, kontaktów z bliskimi i system przepustkowy. Przybliżono też istotę prowadzenia programów readaptacyjnych a wśród nich program „Psycho BHP”, który zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na program readaptacyjny. Wiele uwagi poświęcono warunkom pełnienia służby prze funkcjonariuszy. Goście z dużym uznaniem wyrażali się na temat funkcjonowania jednostki.

Ukraińcy uczą się od Polaków [FOTO] komentarze opinie

  • hipokryzja 4lomza - niezalogowany 2018-10-06 05:40:35

    4lomza to dno i wodorosty i gówno zmieszane z błotem. Kto mądry omija to z daleka bo śmierdzi jak zepsuta ryba.

  • JarosławK - niezalogowany 2018-10-05 22:45:33

    „Łomża znalazła się na 8. miejscu wśród 48 miast na prawach powiatu rankingu "Sukces Kadencji", organizowanego przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". To ogromny awans w porównaniu do poprzedniej kadencji. Wówczas gród nad Narwią został sklasyfikowany na 37. pozycji. Na całość rankingu składały się poszczególne podkategorie, w tej dotyczącej "sukcesu społecznego" miasto uplasowało się tuż za podium. Poprzednio była to 29. lokata.”.

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-05 21:48:18

    kolejna nieudana próba skompromitowania Mariusza Chrzanowskiego… https://lomza-tuiteraz.blogspot.com/2018/10/sztucznie-wywoane-larum-podszyte.html

  • darekk - niezalogowany 2018-10-05 19:51:15

    Te paszkwile, które piszą dziennikarze portalu 4lomza są tak ohydne, że mam nadzieję, że Prezydent podejmie kroki prawne, aby powstrzymać ten zalew hejtu jaki płynie z tego portalu. Kłamstwa i pomówienia znajdują się niemal we wszystkich tekstach tego portalu, a które w jakikolwiek sposób dotykają Prezydenta lub osoby z nim współpracujące. Zachęcam Prezydenta do tego, aby wytoczył proces cywilny przeciwko temu portalowi, bo to co tam się wyrabia to nie tylko hańba dla dziennikarstwa jako takiego, ale zorganizowana podła działalność mająca na celu zniesławianie i pomawianie Prezydenta. Wskażcie mi chociaż jeden artykuł tego portalu który nie byłby wymierzone w Prezydenta a który dotyczyłby jego osoby!!!! Mam nadzieję że ktoś zajmie się tym usystematyzowanym niszczeniem ludzi jaki jest uprawiany na portalu 4lomza!!!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-10-05 19:51:15

    Te paszkwile, które piszą dziennikarze portalu 4lomza są tak ohydne, że mam nadzieję, że Prezydent podejmie kroki prawne, aby powstrzymać ten zalew hejtu jaki płynie z tego portalu. Kłamstwa i pomówienia znajdują się niemal we wszystkich tekstach tego portalu, a które w jakikolwiek sposób dotykają Prezydenta lub osoby z nim współpracujące. Zachęcam Prezydenta do tego, aby wytoczył proces cywilny przeciwko temu portalowi, bo to co tam się wyrabia to nie tylko hańba dla dziennikarstwa jako takiego, ale zorganizowana podła działalność mająca na celu zniesławianie i pomawianie Prezydenta. Wskażcie mi chociaż jeden artykuł tego portalu który nie byłby wymierzone w Prezydenta a który dotyczyłby jego osoby!!!! Mam nadzieję że ktoś zajmie się tym usystematyzowanym niszczeniem ludzi jaki jest uprawiany na portalu 4lomza!!!!!!

  • diabeł biznesu - niezalogowany 2018-10-05 14:34:55

    Każdy od kogoś czegoś się uczy. Mnie jeden ruski nauczył robić samogon który zwala z nóg.

  • Dzieci - niezalogowany 2018-10-05 14:32:17

    fajna delegacja

Dodajesz jako: |