Ukwiecona Łomża [FOTO]

Łomża, Ukwiecona Łomża [FOTO] - zdjęcie, fotografia
15/05/2018 12:46

Maj jest miesiącem, kiedy nasze miasto zaczynają zdobić tysiące sadzonek kwiatów. Ronda Hanki Bielickiej zmieniły się w kwieciste kapelusze. Na Placu Niepodległości z ozdobnych roślin powstał herb Łomży z nazwą naszego miasta. W związku z jubileuszem 600-lecia nadania Łomży praw miejskich, florystycznych akcentów będzie jeszcze więcej.

Pracownicy Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiej MPGKiM obsadzili już, lub są w trakcie obsadzania kwietników sezonowych na Pl. Niepodległości, Rondach Hanki Bielickiej oraz w Parku Jakuba Wagi. W sumie będzie tam około 27 tysięcy kwiatów jednorocznych: aksamitek, begonii, mrozów, szałwii, żeniszków.

W centrum miasta pojawiają się także donice wiszące z pelargoniami. Nowością jest pięć kompletów trójelementowych donic stojących w barwach miasta. Znajdują się one na Starym Rynku, u zbiegu ulic Farnej i Długiej, w rejonie Pl. Kościuszki i dworca autobusowego. Rosną w nich surfinie oraz canna. Także kobierzec kwiatowy na Muszli Koncernowej przy ul. Zjazd, o powierzchni około 600 m.kw., będzie jubileuszową innowacją. Ponad 30 tysięcy aksamitek, begonii, mrozów i szałwii utworzy napis „600-lecie Łomża” oraz herb miasta. Dokonanych zostało także 11 tysięcy nasadzeń stałych róż, m.in. przy witaczach na drogach wylotowych z miasta. Wysadzono także 124 drzewa, 1800 sztuk krzewów oraz 3500 sztuk bylin i traw.

- Nie wszyscy jednak potrafią uszanować dobro wspólne i ciężką pracę innych- informuje Ratusz. - Zdarzały się już przypadki dewastacji i kradzieży nasadzeń. Apelujemy, by nie niszczyć tego, co ma wpłynąć na upiększenie naszego miasta w letnim okresie jubileuszu 600-lecia.

Ukwiecona Łomża [FOTO] komentarze opinie

  • z dziada pradziada - niezalogowany 2018-05-16 19:36:37

    Cala kase laduje sie w park Jana Pawla , a Park przy Wojska Polskiego sobie jest !!!! Ruszcie cholerna mózgownicą !!!

  • Dziad - niezalogowany 2018-05-16 16:22:25

    Do "Łapiduch" Na pewno wiesz to z własnego doświadczenia zapominąłeś dopisać że jeszcze głośno szczeka,dla ciebie to najlepiej jakby było nasrane,takim jak ty to jakby kasę darmo rozdawali to byś narzekał.Litości ludzie dajcie już spokój wszystko wam nie pasuje.Obiektywnie trzeba przyznać że jest bardzo ładnie.

  • Baby - niezalogowany 2018-05-16 14:37:46

    Ładne kolorowe nocniki.

  • łapiduch - niezalogowany 2018-05-16 14:35:45

    Kredyt goni kredyt i życie na pokaz! Im większy dziad tym łeb wyżej nosi.

  • qqqqqqqqqq - niezalogowany 2018-05-16 09:09:13

    Super pomysł z tymi kolorowymi donicami! A ci co tylko bidlą o tych długach niech już skończą! bo mdli się robią!!! Zapewne w życiu prywatnym też tak skomlą.....

  • asd - niezalogowany 2018-05-16 08:43:54

    Do rabarbar A co, żal, że rabarbaru tam nie posadzili?

  • berta - niezalogowany 2018-05-16 06:16:02

    Ładnie. Ale chyba taki miał być efekt. Brawa dla Pracowników MPGKIM

  • d.rect - niezalogowany 2018-05-16 05:54:21

    fajnie to wygląda.

  • rabarbar - niezalogowany 2018-05-16 05:35:11

    postawili kubly na smieci z kwiatkami i sa dumni z tego, niema co genialny pomysl jak na firme komunalna

  • górka Trzech Krzyży zamiat Trz - niezalogowany 2018-05-15 23:37:57

    Dzięki Chrzanowskiemu i ofiarnym kolegom z parafii Krzyżackiej nie ma skutków Św.pedofilii Świętego Kościoła Grzeszników w Łomży ks.pedofilia jest cudowna - jak duch święty - bo ona jest i niema jej zarazem - taki cud patologii wyniesionej na ołtarze

  • anka123 - niezalogowany 2018-05-15 20:53:46

    dzieki chrzanowskiemu przyszła wiosna krowy więcej mleka dają a kury lepiej sie niosą

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-05-15 19:56:01

    czy na placu Niepodleglosci nie mozna w nazwie miasta zrobic normalnego "O"? tylko jakis kwadrat? a te kubełki - hahahah szkoda gadac

  • Fhjjg - niezalogowany 2018-05-15 18:16:02

    Te Przeszczęśliwy Łomżyniak Pisz za siebie....całe miasto będzie głosować na kogo będzie uważać....! Dość tej tępej propagandy!

  • Agnieszka722 - niezalogowany 2018-05-15 17:43:14

    pięknie i to bardzo :)

  • łapiduch - niezalogowany 2018-05-15 17:16:14

    Wielki gest, tylko że kredyt goni kredyt.

  • Przeszczęśliwy Łomzyniak - niezalogowany 2018-05-15 17:14:47

    Piękne kwiaty przygotował nam wszystkim Mariusz Chrzanowski w to słoneczne popołudnie Dziękujemy panie prezydencie i z całym miastem będziemy na pana głosować Dziękujemy i jesteśmy bardzo szczęśliwi

  • anitaj - niezalogowany 2018-05-15 16:56:30

    Ładne. Ktoś ma gust.

  • eto"cmon - niezalogowany 2018-05-15 14:04:59

    mmmhaaaa ale przepieknie bedzie :) Brawo :)

Dodajesz jako: |