Ulica Niemcewicza będzie remontowana

Łomża, Ulica Niemcewicza będzie remontowana - zdjęcie, fotografia
10/07/2018 05:57

Po unieważnionym pod koniec ubiegłego tygodnia przetargu na remont ul. Niemcewicza wczoraj został ogłoszony kolejny. Jak informuje Ratusza inwestycja będzie realizowana w ciągu najbliższych dwóch lat. Prace mogą ruszyć już z końcem sierpnia.

Zgodnie z poprzednią specyfikacją istotnych warunków zamówienia rozbudowa drogi gminnej nr 101081B w Łomży, czyli ul. Niemcewicza miała się zakończyć w listopadzie tego roku. Miasto czekało na możliwość zwiększenia otrzymanego dofinansowania z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, które wyniosło 1 082 846 zł. Wykonawca informował również, że we wskazanym terminie nie jest w stanie zrealizować tej inwestycji. Wobec tego pod koniec ubiegłego tygodnia przetarg został unieważniony.

Wczoraj prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał ogłoszenie o drugim przetargu, z terminem wykonania remontu ul. Niemcewicza na 2 lata. Z tym, że 40 proc. inwestycji powinno zakończyć się do końca tego roku.

- Pragnę uspokoić wszystkich mieszkańców tej części Łomży, że ta inwestycja będzie realizowana – mówi włodarz miasta kierując szczególne podziękowania za wsparcie w stronę wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz poseł Bernadety Krynickiej. - Remont ulicy jest też bardzo istotny, gdyż podniósłby bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz przedszkoli nr 14 i 15 – dodaje prezydent.

Podczas najbliższej sesji prezydent zwróci się do radnych z autopoprawką do zmian w budżecie miasta uwzgledniającą otrzymaną kwotę dotacji, która musi zostać wykorzystana w tym roku. Istnieje jednak duża szansa, że kwota dofinansowania na remont ulicy Niemcewicza zostanie zwiększona jeszcze we wrześniu tego roku.

- Jest to uzależnione od realizacji innych inwestycji objętych programem w pozostałych miastach województwa podlaskiego – tłumaczy Mariusz Chrzanowski, który pozostaje w stałym kontakcie z wojewodą.

Zakres zadania obejmuje rozbudowę prawie 700-metrowego odcinka ulicy Niemcewicza wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ul. Zawadzką. Wybudowana i przebudowana ma być kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa oraz siec elektryczna. Ulica zyska tez nowe oświetlenie. Termin rozpoczęcia prac przewidywany jest na sierpień tego roku, zaś cała inwestycja ma być gotowa do końca września 2019.

Warto dodać, że w ciągu obecnej kadencji samorządu, Miasto Łomża w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" otrzymało z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego pięćdziesięcioprocentowe dofinansowanie na realizację dwóch zadań. Była to budowa ulicy Wiosennej (2015) oraz przebudowa ulic Szosa Zambrowska i Polowa (2016).

Ulica Niemcewicza będzie remontowana komentarze opinie

  • Resort - niezalogowany 2018-07-10 14:09:21

    Redaktor Cezary Zborowski żyje w matriksie. U niego na portalu świat wygląda inaczej jakby przez krzywe zwierciadło albo w zagięciu czaso-przestrzeni. Ewidentnie mają problem z rzetelnością i wprowadzają reżim na forum kasując wpisy dotyczące Chrzanowskiego. Dla jasności zostawiają te paszkliwe- reszta to nie ich matriks. Pozdrawiam Cezary. Słabiutki dziennikarzynko.

  • Zenon.W> - niezalogowany 2018-07-10 10:14:37

    4 KŁAMCZUCHY. NAJBARDZIEJ NIERZETELNE MEDIA JAKIE ZNAM W HISTORII ŁOMŻY!!!!!

  • Gajowy - niezalogowany 2018-07-10 09:11:38

    Czyli znowu na 4 łomża ściemniali...

  • rysiu - niezalogowany 2018-07-10 08:53:21

    I CO NIEDOWIARKI? ŁYSO WAM? HA HA , GŁOSUJĘ NA CHRZANOWSKIEGO!

  • Cenzura na 4lomza. Portal usun - niezalogowany 2018-07-10 08:49:36

    Nowy temat | Spis tematów | Przejdź do wątku | Szukaj Nowszy wątek | Starszy wątek Agnieszka Muzyk rezygnuje? Autor: general (---.dynamic.gprs.plus.pl) Data: 10-07-18 07:31 Taka informacja pojawiła się wczoraj na forum portalu 4lomza. Jak pisał jeden z internautów Pani Agnieszka miała nie wytrzymać dręczących ją wyrzutów sumienia za perfidne działania przeciwko swojemu byłemu przełożonemu. Podobno wielu dotychczasowych jej znajomych miało się od niej odwrócić i zrozumiała że nie ma najmniejszych szans na wygraną z Chrzanowskim. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje? Autor: norman_x (---.centertel.pl) Data: 10-07-18 07:36 I niech rezygnuje. Po tym wszystkim co zrobiła to będzie najlepsza decyzja. Zresztą i tak nie wygra wyborów, więc po co startować. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje? Autor: Tadeusz63 (---.play-internet.pl) Data: 10-07-18 07:37 nic podobnego walczy i będzie walczyć aby być pierwszą damą Łomży. Wyjazd na pielgrzymkę na Janą Górę tylko to potwierdza... Odpowiedz na tę wiadomość Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje? Autor: general (---.dynamic.gprs.plus.pl) Data: 10-07-18 07:40 Osoby które blisko są byłej zastępcy prezydenta dziwnie nabrały wody w usta. Myślę że próbują wpłynąć na nią aby zmieniła decyzje.

  • giro - niezalogowany 2018-07-10 08:43:09

    NIE WCHODZĘ NA 4 LOMZA!

  • nie dla czwórki - niezalogowany 2018-07-10 08:25:19

    Ludzie nie czytajcie tego co piszą na konkurencyjnym portalu, bo to brednie, które mają w złym świetle przedstawić działania Prezydenta. Chrzanowski dobrze działa, a oni na siłę próbują go zdyskredytować. Miejcie swój rozum, myślcie sami, patrzcie co się wokół dzieje w mieście i nie słuchajcie bajek opowiadanych przez dziennikarzy z konkurencyjnego portalu.

  • Olla - niezalogowany 2018-07-10 08:15:18

    na jesieni głosuje na niego, najwiecej zrobił, cały czas nowe przetargi

  • RYSZARDD - niezalogowany 2018-07-10 08:14:16

    a na 4lomza tak trąbili, ze nie bedzie. Brawo prezydencie!!!!!!

  • rybka1 - niezalogowany 2018-07-10 07:54:19

    ajajjajaj okazuje się jak nierzetelne media to 4ŁOMŻA. NIc nie wiedzą a piszą aby oczernić prezydenta. MASAKRA 4LOMZA BEZNADZIEJNY PORTALIK

  • Forever PIS - niezalogowany 2018-07-10 07:49:47

    pan CEZARY ZBOROWSKI mówił że nie będzie!! ALE 4LOMZA TO KŁAMCZUCHY. NIC NIE WIEDZA NIECH ZAMKNA PORTAL BO GOW>>>>>BURZE ROBIĄ NIC WIECEJ MADREGO> JESZCZE NIECH NAM WEPCHNA SWEGO DREWUTNIE NA PREZIA I ŁOMŻA GOŁA, WESOŁA I TECZOWA>

  • misiek1 - niezalogowany 2018-07-10 07:44:07

    Czekam na remont w takim razie :)

  • hej - niezalogowany 2018-07-10 07:14:31

    Nie dla Muzyk

  • Wiesław T. - niezalogowany 2018-07-10 07:02:49

    Ciekawa wiadomość z rana. Jednak warto odwiedzać stronę mylomza.

  • ania89 - niezalogowany 2018-07-10 06:58:56

    Chrzanowski dobra robota

  • jonybravo - niezalogowany 2018-07-10 06:55:07

    Też nie głosuję na peło i nie na Muzyk

  • cenzura na 4lomza - niezalogowany 2018-07-10 06:54:45

    4LOMZA cenzuruje wpisy internautów i ich dziennikarze wypisują głupoty

  • kryska - niezalogowany 2018-07-10 06:52:28

    Matko.. a już się martwiłam, że nie będzie... Uff... To po co tak pisali na 4lomza ze nie bedzie.. martwilam sie

  • tom37 - niezalogowany 2018-07-10 06:50:52

    A właśnie. Chrzanowskiego wrócił z urlopu i od razu widać efekty

  • Serce miasta - niezalogowany 2018-07-10 06:50:52

    Na 4Lomża pisali, że nie było go od dwóch miesięcy i nie będzie remontu, brednie... Przecież to nie jego wina, że zastępcy nie podpisali należytych dokumentów. I nawet tutaj trąbili te same komentarze, czyli " Nie będzie remontu ul.Niemcewicza, po co było się tak lansować i chwalić w mediach?" Widać, że chcieli za wszelką cenę coś na niego znaleźć... To jest dopiero skandal. Ale on nie jest taki, że obiecuje i nie dotrzymuje słowa BRAWO MARIUSZ CHRZANOWSKI!!!!

  • narwianin - niezalogowany 2018-07-10 06:48:00

    Chrzanowski startuje w wyborach to bardzo dobra informacja nikt z jego poprzedników nie zrobił tyle co on. Masz mój głos jesienią a i z tego co znajomi mówią to też będą na ciebie głosować. Także Chrzanowski jest dobrze

  • Roman Ł. - niezalogowany 2018-07-10 06:47:28

    Ja nie głosuję na Muzyk po tym jak się zachowała. Są pewne granice i w tym przypadku zostały przekroczone.

  • Jerzy M - niezalogowany 2018-07-10 06:46:44

    p. Chrzanowski przyjechał i już wszystko naprawił. To jego zastępcy popełnili bląd, nie on. Może warto zmienić zastępców?

  • Leszek33 - niezalogowany 2018-07-10 06:46:10

    Nie mieszkam przy Niemcewicza, ale codziennie tamtędy jeżdżę, więc dla mnie to dobrze, że zrobią remont

  • w końcu - niezalogowany 2018-07-10 06:42:18

    W końcu będzie ten remont. Lepiej późno niż wcale

  • serce miasta - niezalogowany 2018-07-10 06:39:50

    Po unieważnionym pod koniec ubiegłego tygodnia przetargu na remont ul. Niemcewicza, dziś został ogłoszony kolejny. W ten sposób realizację inwestycji będzie można rozłożyć na dwa lata. Prace mogą ruszyć już z końcem sierpnia.

  • Ewaa44 - niezalogowany 2018-07-10 06:39:46

    Ostatnio czytałam na 4, że nie będzie remontu tej ulicy. Teraz się okazuje, że jednak będzie. Co oni tam wypisują za głupoty?

  • obserwator - niezalogowany 2018-07-10 06:39:09

    Rece w kieszeni glowa do gory, mina nietega, jakis ponury.Ja tak nie chcialem, wyszlo inaczej.Bialej dziewczynie serce kolacze,a w dali slychac spiew skowronka NIE dla MUZYK, NIE dla BRONKA, a moja Lomza to nie komza

  • sprzedawca - niezalogowany 2018-07-10 06:37:55

    Babcie dobrze zrobią jak tak zagłosują

  • sprzedawca - niezalogowany 2018-07-10 06:36:58

    Dzisiaj rano jechałem autobusem do pracy i siedziały przede mną dwie babcie. Rozmawiały o pierdołach i w końcu jedna z nich weszła na temat wyborów. Mówiły o Muzyk, że to jest nie do pomyślenia, żeby tak się zachować, a potem jeszcze startować w wyborach. Mówiły też, że ta Łomża jakoś lepiej wygląda teraz itp. Babcie chyba zagłosują na Chrzanowskiego, co wynikało z ich rozmowy

  • młody - niezalogowany 2018-07-10 06:33:44

    Ten cały portal 4 to jest jakaś masakra. Nic tam nie można napisać, bo wszystko kasują, żeby Chrzanowski był pokazany jako ten najgorszy. Czy to normalne?

  • idzi - niezalogowany 2018-07-10 06:33:34

    Widać, że inwestycje drogowe są oczkiem w głowie Prezydenta Chrzanowskiego. Brawo.

  • Wiktor z Niemcewicza - niezalogowany 2018-07-10 06:32:12

    ,Teraz, po dwóch miesiącach oczekiwania, pod nieobecność prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i odpowiedzialnego za miejskie inwestycje jego zastępcy Andrzeja Garlickiego, decyzję o unieważnieniu przetargu na remont ulicy podpisała sekretarz miasta Tamara Małachowska. To oznacza, że w tym roku potrzebnego remontu ulicy Niemcewicza nie będzie." Cytowane słowa należą do redaktora Zborowskiego z portalu 4lomza. Dlaczego ten Pan nie mając jakiejkolwiek wiedzy pisze swoje bzdury, twierdząc, że już remontu nie będzie. Co teraz napiszesz, pewnie pominiesz te fakty bo są korzystne dla Chrzanowskiego

  • Wiktor z Niemcewicza - niezalogowany 2018-07-10 06:31:39

    ,,Teraz, po dwóch miesiącach oczekiwania, pod nieobecność prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i odpowiedzialnego za miejskie inwestycje jego zastępcy Andrzeja Garlickiego, decyzję o unieważnieniu przetargu na remont ulicy podpisała sekretarz miasta Tamara Małachowska. To oznacza, że w tym roku potrzebnego remontu ulicy Niemcewicza nie będzie." Cytowane słowa należą do redaktora Zborowskiego z portalu 4lomza. Dlaczego ten Pan nie mając jakiejkolwiek wiedzy pisze swoje bzdury, twierdząc, że już remontu nie będzie. Co teraz napiszesz, pewnie pominiesz te fakty bo są korzystne dla Chrzanowskiego

  • wyborca - niezalogowany 2018-07-10 06:31:29

    Peło ma już kandydata na prezydenta? Po co wystawiają, jak i tak nie wygra

  • wyborca - niezalogowany 2018-07-10 06:30:34

    Wszystko tylko nie peło! Najgorsze zło

  • Emilia W. - niezalogowany 2018-07-10 06:29:57

    Niech jak najszybciej zaczynają te prace, mieszkam obok i ten remont na prawdę się przyda.

  • Obywatel - niezalogowany 2018-07-10 06:27:57

    Kolejne dobre działanie Chrzanowskiego

  • Wikram - niezalogowany 2018-07-10 06:26:26

    Weźcie już z tą Muzyk. Szkoda słów na jej zachowanie

  • były student - niezalogowany 2018-07-10 06:16:00

    Muzyk nie startuje? A to dopiero nowina hehe. Niech lepiej nie startuje po tym wszystkim

  • Platynowa plyta :) - niezalogowany 2018-07-10 06:14:32

    prezydent sie nie poddaje, nie sklada rekawic, trzeba probowac brawo

  • senior Tadek - niezalogowany 2018-07-10 06:14:03

    Dla seniorów Chrzanowski zrobił dużo. Z tego co widziałem ostatnio wiele osób pisało, że nie będzie remontu i co teraz? Jak widać obecny prezydent dobrze działa

  • Karolina W. - niezalogowany 2018-07-10 06:12:28

    W końcu! Oby jak najszybciej to wszystko ruszyło

  • Niemcewicza - niezalogowany 2018-07-10 06:11:38

    Dziękujemy Panu Prezydentowi. Ten remont jest ważny dla mieszkańców. Cieszę się bardzo i pozdrawiam cieplutko

  • południe - niezalogowany 2018-07-10 06:09:41

    No no w sam raz dobry artykuł do porannej kawy. Od razu dzień lepszy

  • Zniesmaczony - niezalogowany 2018-07-10 06:08:38

    Przecież w niedzielę z kardynałem Richelieu i seniorem rozpoczęła kampanię u ojca Rydzyka

  • Maciej Z. - niezalogowany 2018-07-10 06:08:03

    Gdzie są teraz ci wszyscy którzy cieszyli się z unieważnienia przetargu. Chore żeby tak postepować.

  • tom37 - niezalogowany 2018-07-10 06:08:01

    A podobno miało nic nie być, a tu proszę.

  • eto"cmon - niezalogowany 2018-07-10 06:07:49

    popieram w/w wypowiedzi wygrajcie to kościół nie powinien się mieszać do polityki !

  • favi - niezalogowany 2018-07-10 06:06:54

    Dobre info z rana

  • Josef - niezalogowany 2018-07-10 06:05:24

    I to jest bardzo dobra informacja! Brawo Chrzanowski i poseł Krynicka

  • hej - niezalogowany 2018-07-10 06:00:10

    Podobno Muzyk ma nie wystartować w nadchodzących wyborach, ma wyrzuty sumienia z tego jak się zachowała w trakcie swojej pracy w urzędzie. Chrzanowski ma wystartować i ma dużą szansę na wygraną.

Dodajesz jako: |