:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego w Łomży [VIDEO i FOTO]

Partie polityczne, Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego Łomży [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
09/10/2018 15:03

Zakończyła się, zwołana z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego. Podczas sesji, Marszałek Jerzy Leszczyński, wręczył Biskupowi Seniorowi Stanisławowi Stefankowi Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

- Przynajmniej raz na kadencję, odbywa się sesja Sejmiku Województwa poza stolicą województwa i tym razem w związku z tym pięknym jubileuszem, chcieliśmy zorganizować tę sesję w Łomży - powiedział na początku Przewodniczący Sejmiku Jacek Piorunek.

Tuż po rozpoczęciu sesji, po krótkim przywołaniu przez Jacka Piorunka historii Łomży, Mieczysław Bagiński, przedstawił życiorys i zasługi Biskupa Seniora Stanisława Stefanka, opowiadając o latach jego posługi. Biskup podczas dzisiejszej sesji, otrzymał z rąk marszałka Leszczyńskiego, Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie propagowania dziedzictwa kulturowego województwa. Biskup Senior Stefanek stwierdził, że medal, jest pewnego rodzaju "amen", powiedzianym na czas dotychczas przez niego przeżyty. W swoim przemówieniu odwołał się do doświadczeń kilkudziesięciu lat swojej posługi kapłańskiej

- Każdy duchowny współtworzy też tą rzeczywistość pozakościelną, pozaliturgiczną ściśle mówiąc, niekiedy przy szukaniu jakichś porównań, możemy się czuć, my duchowni, jak taki drogowskaz, słup, który pokazuje dokąd iść. Sam nie pójdzie, stoi, mam tu na myśli te wszystkie dziedziny życia publicznego, my się nie włączamy do aktywności politycznej, nawet ekonomicznej, nie jesteśmy współtwórcami  - mówił Biskup Senior Stanisław Stefanek. - Z tym drogowskazem, mogą być pewne kłopoty, zasadniczo nie zdarza się, żeby ktoś zagarnął sobie taki znak kierunkowy do swojej dyspozycji, takich zjawisk nie ma jak wykopywanie słupa drogowskazowego na potrzeby jakiegoś przedsiębiorstwa czy ugrupowania, ale mogą być inne odruchy, ponieważ to jest jednak słup, to jest jednak miejsce ogłoszeń, więc można na tym miejscu zamieścić inne ogłoszenie, nie tylko wskazywanie drogi. I trochę pod tym względem doświadczamy w historii kościoła i w historii naszej najnowszej, takiego właśnie współwykorzystywania kościoła do celów poza duszpasterskich, pozaliturgicznych - opowiadał Biskup Senior.   

Uroczysta sesja, była również okazją m.in. do wystąpień i wykładów. Profesor Adam Czesław Dobroński, wygłosił wykład pod tytułem "Oblicze regionu łomżyńskiego", odwołując się do historii miasta i ziemi łomżyńskiej, Przewodniczący Sejmiku Jacek Piorunek, opowiadał o "Rozwoju Regionu Łomżyńskiego w kontekście zadań samorządu województwa", zaś Wiceprzewodniczący Sejmiku Mieczysław Bagiński, poruszył kwestie "Samorządności na ziemi łomżyńskiej w przeciągu 100 lat niepodległości". W programie, znalazły sie także wystąpienia Wiceprzewodniczącego Sejmiku Marka Olbrysia oraz Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Zwieńczeniem uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego był koncert Orkiestry Filharmonii Kameralnej w Łomży.

Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego w Łomży [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • bedzie rozprawa - niezalogowany 2018-10-10 17:10:25

    bekniesz Marcinie

  • martin40 - niezalogowany 2018-10-10 14:54:15

    nawet Zenon pisze o jakiś pogłoskach że podobno CHRZANOWSKI FINANSUJE KAMPANIE Z KASY MIASTA? -ŻE KOPERT NIE OTWIERAŁ NA KONKURSACH? - MOŻE I JEST COŚ NA RZECZY wielkie NIE dla CHRZANOWSKIEGO

  • Łomzynianka - niezalogowany 2018-10-10 14:31:03

    Widzę, że Admin kasuje pozytywne wpisy dla Muzykowej. Wstydźcie się, to ,taka dziennikarska uczciwość? Tylko jedna opcja słuszna? Abyście się nie rozczarowali. Łomzyniacy są mądrzy i mam nadzieje, że mądrze zagłosują.

  • Łomżynianka - niezalogowany 2018-10-10 14:26:19

    Zapomniał Pan dodać, ze Pan Prezydent nie jest członkiem PiS. Został wyrzucony z szeregów za niesubordynację i słabe wyniki w swojej kadencji

  • SENIOR plus - niezalogowany 2018-10-10 08:42:46

    Według badania w jesiennych wyborach samorządowych na fotel prezydenta Łomży na Mariusza Chrzanowskiego (PiS) głosowałoby 60,6 proc. badanych. Maciej Borysewicz z PO otrzymałby 14, 1 proc., siedmioprocentowym poparciem cieszą się Stefan Krajewski (PSL) i Krzysztof Grodzki (własny komitet), po 5,6 proc. zdobyliby startujący z własnych komitetów: Zbigniew Prosiński oraz Tadeusz Zaremba. Z przeprowadzonego sondażu wynika, że Łomża jest jednym z czterech miast, w których kandydat PiS wygrałby w pierwszej turze. Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie w 38 miastach w całym kraju.

  • Marcin Robak - niezalogowany 2018-10-10 08:39:31

    I TO W TRYBIE 24 GODZINNYM - WIADOMO KTO TO PISZE !!!!!

  • Marcin Robak - niezalogowany 2018-10-10 08:38:53

    Zgłaszaj na policję w trybie wyborczym - bo to poważne - sugerują że Chrzanowski za kase miasta robi kampanie... co za cymbały.. będą się tłumaczyć na milicji.

  • Zenon.W> - niezalogowany 2018-10-10 08:15:30

    PANI MUZYK - podobno prowadzi pozytywną kampanię....pewnie dlatego boi się krytyki na forum i wpisów które ujawniają PRAWDĘ NIEWYGODNĄ DLA NIEJ ??? stąd taki atak w 4lomża na prezydenta. JUŻ POMAWIAJĄ CHRZANOWSKIEGO O : -FINANSOWANIE Z KASY MIASTA KAMPANII? - WSTYDU NIE MACIE -ŻE KOPERT NIE OTWIERAŁ NA KONKURSACH? - WSTYDU NIE MASZ KOBIETO ITD...INFORMUJĘ WSZEM I WOBEC ŻE TA SPRAWA NA PEWNO JESZCZE POWRÓCI. oko za oko

  • adam i ewa - niezalogowany 2018-10-10 07:38:08

    to IMIONA ŚWIĘTYCH Z ŁOMŻY ???

  • "święci" z łomży - niezalogowany 2018-10-10 07:37:03

    MAFIA BISKUPA : JUREK,JACEK,HENIO,KAROL,KAZIK,RADEK,DANIEL,Józek,i inni...

  • lala - niezalogowany 2018-10-10 07:34:35

    "ANIOŁY" ;-)

  • REMBELIN.PL - niezalogowany 2018-10-10 07:33:52

    https://bialystok.tvp.pl/19748904/okaleczono-drzewa-w-lomzy

  • .... - niezalogowany 2018-10-10 07:14:45

    @ Marcin Robak jeszcze się taki nie narodził co by swoją ofiarą ks.biskupom dogodził oni nawet wdowim groszem zachachmęcą by spełnić pożądania diabła (por. J 8, 44) Ojca Św. pasterzy z dworu heroda jeszcze się taki ks.Biskup nie narodził co by ofiarom ks.pedofilii dogodził ? "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" powiedział ks.Prymas Tysiąclecia ... ... zapewne ks.pedofile byli przed wojną i przed rewolucją ... francuską nawet egipską kiedy to Mojżesz pokazał ks.kapłanom ciemności egipskich Znak "... Kozakiewicza" wyprowadzając naród z religijnego ciemnogrodu - DOMU NIEWOLI - por wstęp do dekalogu

  • miłość i odpowiedzilność cynki - niezalogowany 2018-10-10 07:01:59

    Ks.Stefanek oddaj krew z chrystusem zostań męczennikiem w interesie świętego kościoła (ks)grzeszników św.cynizmu

  • ... - niezalogowany 2018-10-10 05:31:25

    ks.stefanek biskupie na gorliwych na modlitwie jak poganie parafialna kvrwa ks.kulwie łba nie urwie por. Rdz. 3, 15 a ty C U R V A(wł)biskupie (por dekalog nie współżyj z zakłamaniem na przykład ...) pilnowałeś by to się nie zmieniło bo ty duszę diabłu sprzedałeś (za sarkofag ...na wieki wieków amen ?)

  • REMBELIN.PL - niezalogowany 2018-10-10 04:12:58

    czemu promujecie tych ludzi i ich "biznesy" ? coś z tego macie ?

  • REMBELIN.PL - niezalogowany 2018-10-10 04:11:38

    https://bialystok.tvp.pl/19748904/okaleczono-drzewa-w-lomzy

  • C330 - niezalogowany 2018-10-10 04:08:58

    OODAJTA CIĄGNIK z BRACIUKIEM dla SŁAWKA GENERAŁA , PAMIĄTKA RODZINNA , OTO MY DZIŚ PROSIM ZANIM ;-/

  • Hmbemus dupam karolem srolem - niezalogowany 2018-10-09 19:04:25

    ks.Stefanek GIEREK dla prokreacji twojej diecezji zrobił więcej niż armia twoich darmozjadów zbierających ofiarę na spełnianie waszych arcy kapłańskich pożądań błogosławicie matki brzemienne budując im marmurowe sacrum i zaklinacie rzeczywistość a ona wcale nie jest przez to lepsza ... ... budujecie sobie płoty piedestały infrastrukturę próżności nosząc przed sobą Jego Ekscelencję BOŻEGO Syna zeszmaconego na krzyżu celebrujecie swoje bałwochwalstwo i świętokradztwo dwa w jednym ... ...a to kurewskie sacrum kosztuje a bezdomnych ubywa a urodzeń nie przybywa a populacja spada a bloki z wielkiej płyty zbliżają się do swojej śmierci technicznej GIEREK marmurem nie kazał ich okładać i przyrost naturalny kwitł a wy ze swoją kulturą martwej ręki go umiecie s/prowadzić jedynie na własny cmentarz

  • przez 600 lat nie było stuleci - niezalogowany 2018-10-09 18:39:30

    Ks.Stefanek zło ty medalista i j ego ekscelencjów śmieciowa wyższa inteligencja upadłych jak sam diabeł - sól tej ziemi - nadająca się na podeptanie przez ludzi z całym dobrodziejstwem inwentarza przydupców nadającego się do KUBŁA i na recykling ks.Stefanek przez 600 lat nie było stulecia żeby kapłani byli uczciwi względem Boga i Ludu a zwłaszcza wobec bliźnich Jego Ekscelencji BOŻEGO Syna przez takich jak wy wieszanego na krzyżu do nadal "i jeszcze" wieszanego na wieki wieków amen

  • parking przy dworcu trzena poś - niezalogowany 2018-10-09 18:04:36

    @ Marcin Robak Kainowe Plemię tyle zła narobili ale żeby się do niego przyznać to musieli by się na nowo narodzić (na nowo wychować) a biskup nosi na sobie tą kainową dziarę brata swego "i jeszcze" głupa wali swoją prawoskrętną c u r v a(wł)skrętną pokrętną prawem podkręconą faryzejską sprawiedliwość ks.STEFANEK wyskakujcie z płotów macie JEDNOŚĆ budować nie mury podziałów i bastiony otoczone kordonem ks.KAPELANÓW -ks.duszpasterzy- FORMACJI DUCHOWEJ zbierającej żniwo kwoty wolnej od ofiary zbieranej pod waszym parasolem ochronnym waszych apostolskich egocentryzmów

  • parking przy dworcu trzena poś - niezalogowany 2018-10-09 17:50:27

    @ Marcin Robak Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy ks,biskup szuka miłości bliźniego swego do siebie samego. On lgnie, on szuka. I zagubi się sam i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga ... pokazując złą drogę ps na zrujnowanej ulicy i ciasnym parkingu przy dworcu większy ruch w dzień powszedni niż w parku JPII w dzień targowy a to właśnie tym ruchem motywowano potrzebę wywalenia kasy w "ogródek jordanowski"(taki żart) w jakim mają zostać wykute złote myśli Św. patrona obrońców autorytetu ks.pedofilów

  • Marcin Robak - niezalogowany 2018-10-09 16:41:53

    HISTORYCZNA SESJA. " POdczas której biskup powiedział że Biskupi się w politykę nie mieszają..... są tylko drogowskazami.... jak sami widzicie - oni nawet kłamać nie umieją..

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-09 15:39:54

    Rewelacyjne pióro! Blog otwiera oczy na to co dzieje się teraz w Łomży. https://lomza-tuiteraz.blogspot.com

  • hist - niezalogowany 2018-10-09 15:24:54

    Adam

  • hist - niezalogowany 2018-10-09 15:24:22

    Profesor Adma Czesław Dobroński nie Dąbrowski. Który to już raz się mylicie? Wstyd.

Dodajesz jako: |