:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Uroczystości pogrzebowe zamordowanego księdza Kazimierza Wojno. Znamy szczegóły

Uroczystości pogrzebowe zamordowanego księdza Kazimierza Wojno. Znamy szczegóły
Portal mylomza.pl 23/09/2019 13:41

Ks. Kazimierz Wojno, misjonarz pochodzący z diecezji łomżyńskiej, został zamordowany w nocy z soboty na niedzielę w Brazylii. Kuria Diecezjalna informuje kiedy i gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe duchownego. Msza św. żałobna odprawiona zostanie również w Łomży.

Ks. Kazimierz Wojno został zamordowany w nocy z soboty na niedzielę w Brazylii - informowaliśmy o tym rano. Duchowny urodził się w 1948 roku w miejscowości Skłody Borowe (pow. wysokomazowiecki, diecezja łomżyńska). Od lat przebywał w Brazylii, gdzie był proboszczem w parafii Matki Bożej od Zdrowia (Paróquia Nossa Senhora da Sa~de)

Kuria Diecezajalna w Łomży opublikowała informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych kapłana. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w środę (25.09) w katedrze łomżyńskiej oraz w niedzielę (29.09) w rodzinnej parafii księdza w kościele pw. św. Kazimierza w Piekutach.

Poniżej komunikat kurii:

Zawiadomienie o śmierci Kapłana Diecezji Łomżyńskiej

Śp. Księdza Kanonika Kazimierza Andrzeja Wojno

 

śp. Ksiądz Kanonik Kazimierz Andrzej Wojno

Został zamordowany wnocy z soboty 21 na niedzielę 22 września2019 r.

w wieku 71 lat, w kapłaństwie  47 lat

kapłan Diecezji Łomżyńskiej od 36 lat pracujący w Brazylii

Proboszczparafii Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (Paróquia Nossa Senhora da Saúde) w stolicy kraju Brasilii

 

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem kard. Sérgio da Rocha, arcybiskupa Archidiecezji Brasylia, odbędą się w dniu 23 września br. o godz. 14.00 (czasu obowiązującego w Brazylii).

Dnia 25 września br. (środa) o godz. 12.00 w katedrze łomżyńskiej zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Dnia 29 września br. (niedziela) o godz. 9.00 w rodzinnej parafii w kościele pw. św. Kazimierza w Piekutach zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Śp. Księdza Kazimierza Andrzeja Wojno polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

 

Ks. Artur Szurawski  

 Kanclerz Kurii

Łomża, dnia 23 września 2019 r.

lomza

Uroczystości pogrzebowe zamordowanego księdza Kazimierza Wojno. Znamy szczegóły komentarze opinie

 • niektóre - niezalogowany 2019-09-23 16:13:12

  "niektóre" niektóre tabernakula są jak wyraz artystyczny artystycznie wyrzeźbionej kloaki nie mającej w sobie nic z betlejemskiego żłobu i z tej kloaki wychodzi taka sama eucharystia kultu kultury "dzielenia się" tym "dobrem" tym symbolicznym "dobrobytem" symbolizującym ... komunię z ... korytem przy którym diabeł się w ornat ubrał i religii uczy ... jak patrzeć na "TE SPRAWY" koncelebrowane przez "niektórych" księży

 • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-23 16:19:03

  Pokoj Jego Duszy !!!

 • gość 2019-09-23 17:05:02

  wszystkim tym którzy na "żywą szopkę" przy kościele patrzą się jak wół na "malowane wrota" powiem tyle że kloaka to taka dziurka w ptasiej lub wężowej d...pie w miejscu trudno dostępnym otoczona piórkami pawim na przykład ... żeby było ładnie „Polsko! Lecz ciebie błyskotkami łudzą, Pawiem narodów byłaś i papugą," w tym miejscu autor nawiązał do ewangelizacji narodów taka misja .... "O Polsko! póki ty duszę anielską Będziesz więziła w czerepie rubasznym Póty kat będzie rąbał twoje cielsko, Póty nie będzie twój miecz zemsty strasznym! Upiór, Wampir
  Póty mieć będziesz hienę na sobie —I grób — i oczy otworzone w grobie. .... katedralnym dajmy na to gdyż katedra to grobowiec a matka ziemna jej to cmentarz

 • gość 2019-09-23 17:08:47

  Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-23 16:19:03 są dusze którym życzycie pokoju .... a one idą na wieczne potępienie bo właśnie pokój im się skończył na ziemi tej ziemi

 • ??? - niezalogowany 2019-09-23 17:24:31

  Ks. Janusz "szafarzu" logiki pasterzy własnej chwały

  a jak brze biegają uroczystości pogrzebowe członka kościoła znalezionego w nocy (19.09) w okolicy miejscowości Konopki Stare.

  jak prze biegły uroczystości pogrzebowe członka kościoła znalezionego na strychu w seminarium ???


  Ks. Janusz może nam zrelacjonujesz jak wyglądały uroczystości nadania tytułu kapelana jego świątobliwości ks. pedofilowi kanonikowi kapituły katedralnej ?

 • Ctrl+C&Ctrl+V - niezalogowany 2019-09-23 17:29:06

  a Papież Franciszek mówi że politycy i biskupi uskarżają się na krytykę i dodaje że niektórzy na nią zasługują nam "beneficjentom" JechOwego postępowania tak powszechnie krytykowanego zaleca by modlić się za polityków śiweckich i duchownych ... Kuria Rzymska nie podaje ograniczeń ... kiedy się za nich nie modlić ... te ograniczenie w przeciwieństwie do tradycji duchowości Pawłowej (1 Tm 2, 1-7) przekazuje tradycja duchowości JaNowej (1 J 5, 16-17) To o tyle ważne dla Kościoła że Jan nie Paweł jest Pierwszym wśród równych synów Maryi Matki Jezusa i Matki Kościoła Paweł to postać kontrowersyjna w formie i treści hybrydowego Jego apostolstwa narodów które wyskoczyło za Jezusem jak cień i w światle "Pawłowej teologii" kościół zboczył z prostej drogi i pognał na manowce za cieniem gdyż Paweł ze swoją "kainową wiarą" "na moment" "wyskoczył przed szereg" dalej już za Jezusem idącym przed nim ... na krzyżu ukrzyżowanym już "...na wieki wieków amen" i tak Kościół stał się MATNIĄ dla Chrześcijaństwa które popadło w DOM NIEWOLI feudalnej formacji duchowej ... Pawłowej "ewangelizacji narodów" o której wiadomo że "diabeł się w ornat ubrał" i nakazywał modlić się za królów co "przytulili" się do krzyża przytulając to co Jezus odrzucał nie tylko w kuszeniu na pustyni

 • MAFIA kk - niezalogowany 2019-09-23 17:29:37

  kler pochodzi z watykanu a nie z Łomży , Łomżę to kler najechał tak samo jak potop szwedzki

 • kloaka+ - niezalogowany 2019-09-23 17:51:34

  MAFIA kk - niezalogowany 2019-09-23 17:29:37 pewnego dnia "w zasięgu" ręki jest zdjęcie sięgam okiem i wzrok mnie nie myli jest ołtarz ofiarny przy ołtarzu koncelebransi stoją ustawieni jak półksiężyc na zdjęciu to wygląda jak kordon za nimi ściana na ścianie wielka instalacja tabernakulum opasane artystycznym wyrazem duchowni przy ołtarzu mają podniesione ręce przebogate szaty mieniące kolorami w słońcu .... i on ks. Pedofil w miejscy honorowym ... zdjąłem okulary .... łza się zakręciła w oku obrazek się rozmył patrzę dalej .....noż kórwa obraz prezbiterium przeistoczył się w mgnieniu oka i wyglądał jak zdjęcie artystycznie rozwartej pawiej dupy !!!! "niech będzie pochwalony...." i ma ryja za wsze dziewica ... Matka Pięknej Miłości ... do ks.pedofili z ofiarami ich duszpasterskiej aktywności to już jest różnie szukajcie a znajdziecie ... pukajcie a otworzą wam ... oczy oczy wiście ... umartwione na modlitwie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-23 18:20:56

  Jak tak można, okraść i za mordować! Wieczny odpoczynek racz mu dać panie...

 • TE SPAWY - niezalogowany 2019-09-23 18:37:25

  Gość - niezalogowany 2019-09-23 18:20:56 męczennikiem za wiarę to raczej nie był gdyby był młodszy to by pewnie wytrwał w upokorzeniu peklowany jak szynka na boże narodzenie jakby się nie wierzgał to by przeżył napad rabunkowy ... a nie dziwi ciebie to że poszli okraść kościół ? nie dziwi cię to że kościoły są przesadnie "pozłacane" a Jezusa na krzyżu wiszącego to już legalnie można nazwać formą złotego cielca ... taka forma życia tych Kościołów w dzielnicach willowych umacniana staraniem misjonarzy kultu kultury która z kościoła i z Kościoła uczyniła jaskinie zbójców i "...niech będzie pochwalony"

 • INKWIZYCJA - niezalogowany 2019-09-23 21:34:48

  kiedyś watykński kler kradł MORDOWAŁ , a teraz nastąpiła zmiana

  kler zajmuje się gromadzeniem dóbr materialnych .... tajemnica watykańskiej wiary to ZŁOTO , OJRO i DOLARY

  żeby nie był zarządcą milionów i chodził w skromnym ubraniu to by złodzieje i napadli

 • nie ma wyjścia - niezalogowany 2019-09-24 10:15:54

  "niektóre" niektóre tabernakula są jak wyraz artystyczny artystycznie wyrzeźbionej kloaki nie mającej w sobie nic z betlejemskiego żłobu i z tej kloaki wychodzi taka sama eucharystia kultu kultury "dzielenia się" tym "dobrem" tym symbolicznym wyrzeźbionym starannie wypolerowanym "dobrobytem" błyszczącym kulturalną powierzchownością złotego cielca za którym jak widać idzie gniew boży ... nie ma wyjścia Bóg Ojciec Jezusa z gęby dupy nie będzie robił jak zapowiedział (w dekalogu) Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich. (Wj 20, 5-6) "i jaszcze" zaznaczył to w księdza powtórzonego prawa 5, 9-10 kanoniczne powtarzając jota w jotę (tak żeby się jakaś kreska po drodze nauki wiary nie zgubiła się przy arce przymierza rzeźbiącym bogu świątynię na własną modłę)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie 61,7m2 po remoncie, na osiedlu „Południe” przy ulicy Staffa z dużym balkonem. Duża piwnica. Przed blokiem znajduje się duża..


zatrudnię kierowcę

zatrudnię kierowcę z prawem jazdy c+e,praca pod spedycją "podlasie" z naczepą firanką


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


PRACA - stacja paliw -

Zatrudnimy Placowego/Pracownika Gospodarczego na st. paliw PKN ORLEN S.A. w Łomży. CV proszę wysłać na: agnieszka.mokrzewska@phukurpiewski.pl


Praca przy rębaku wycinka

Zatrudnie silnych mężczyzn bez nałogów do prac zwiazanych z wycinka zieleni Poszukuje: Brygadzisty z kat B (mile widziane C) Pilarzy (warunkiem..


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie na wymiar . Wielkość mechanizmu od 50 cm do 300 cm szerokości . Cena rolety zależy od jej wielkości i wybranej tkaniny . W..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"