W Łomży policjanci protestują. Będzie mniej mandatów

Łomża, Łomży policjanci protestują Będzie mniej mandatów - zdjęcie, fotografia
10/07/2018 06:25

Dzisiaj rozpoczął się protest NSZZ Policjantów. Funkcjonariusze za drobne wykroczenia będą pouczać, zamiast wystawiać mandaty. Policjanci domagają się podniesienia płac, płatnych nadgodzin i cofnięcia reformy emerytalnej. Związek policjantów zapowiada strajk włoski oraz ogólnopolską manifestację, jeśli rząd nie spełni ich postulatów.

- W Łomży protest będzie wyglądał podobnie jak w innych miastach. Nie jestem w stanie powiedzieć, ilu policjantów weźmie udział. Protest będzie polegał na tym, że policjanci w przypadku drobnych wykroczeń zarówno w ruchu drogowym, jak i porządkowych nie będą wystawiali mandatów karnych, a będą stosowali pouczenia – mówi podinspektor Wojciechowski z NSZZ Policjantów Łomża.

- Już wcześniej oflagowaliśmy siedziby jednostek policji takimi niebieskimi flagami, to są nasze barwy związkowe. Oprócz tego niektóre radiowozy mają chorągiewki z barwami niebieskimi – mówi podinspektor Wojciechowski.

W przypadku, gdy policjanci w dalszym ciągu nie będą w stanie porozumieć się z MSWiA, to 1 sierpnia może dojść do strajku włoskiego. Jeśli i to nie sprawdzi wywoła w rządzie pozytywnego rozpatrzenia postulatów związkowców, na wrzesień szykowana jest ogólnopolska manifestacja wszystkich służb mundurowych.

Policjanci żądają uzupełnienia braków kadrowych, płatnych nadgodzin. Związkowcy domagają się podwyżki płac o 650 zł. Kolejnym postulatem jest cofnięcie reformy emerytalnej z 2013 r. Mundurowi wtedy mogli odejść po 15 latach służby, otrzymując 40 proc. wysokości ostatniego wynagrodzenia. Z każdym kolejnym przepracowanym rokiem poziom emerytury wzrastał, nawet do 75 proc. NSZZ Policjantów walczy również o to, aby funkcjonariusz otrzymywał 100 proc. wynagrodzenia chorobowego w ciągu pierwszych 30 dni choroby.

W Łomży policjanci protestują. Będzie mniej mandatów komentarze opinie

  • cyc szef - niezalogowany 2018-07-10 21:58:27

    bloczek caly ma byc wypisany!! macie karac wszystkich , pieszych, pijanych ch...j mnie obchodzi za co.

  • Mmmmmmm - niezalogowany 2018-07-10 21:02:20

    Moja ciotka w policies pracuje do 30 na bezrobociu . A za dwa Lata na emeryturkie .,, cytuje teraz to zyje jak ponczek w masle ,, slowa ciotki z policji

  • łapiduch - niezalogowany 2018-07-10 18:27:10

    Tylko 15 lat i emerytura? - jestem w szoku!!! Gdy już na ulicę się nie nadają zawsze można przenieść ich do prac powiedzmy biurowych. Niech pracują przynajmniej do sześćdziesiątki. Dużo ludzi pracuje w soboty i niedziele i na trzy zmiany. Taki przywilej to przegięcie. Szok, po prostu szok!

  • Ech - niezalogowany 2018-07-10 17:19:50

    Do wszystkich imbecyli. To zaden przywilej, tylko rekompensata za stracone zdrowie. Mam nadzieje, ze nigdy w zyciu sie wam nie zdarzy sytuacja, w ktorej bedziecie potrzebowali pomocy. A ja bedziecie potrzebowali to chociaz honor wam nie pozwoli na te pomoc, o ile wiecie co to znaczy. Skoro uwazacie, ze oni maja tak dobrze to zapiszcie sie. Widzisz jak pracuja potem? A wyobrazasz sobie sytuacje, ze te emerytury to sa bardzo niskie? Gdyby mieli duzo kasy to nikt by nie pracowal. Ale mysle, ze to dla ciebie za trudne do wyobrażenia. A skoro mowisz, ze taka rownosc, to pomyslales sobie ile razy w zyciu pan w okienku, a pan na ulicy ryzykuje swoim zyciem? Kto bardziej? A moze taki radny? Co?podaj przyklad :)

  • na jedno miejsce znajdzie się - niezalogowany 2018-07-10 16:51:09

    Kolejna nadzwyczajna kasta. A czemu panowie policjanci chcą być nadobywatelami. Polacy pracują do 65 lat. Przechodzą po 40tce na emeryturkę i nagle na odmłód im idzie. Na taryfe albo na ochroniarzy czy inne interesy. To tej grupie zawodowej Tusku powinien podnieść wiek emerytalny do reszty polaków.

  • Ludzik - niezalogowany 2018-07-10 16:29:09

    Jestem z wami policjantami. To wasza teudna służba w piatek swiatek i niedzielę. Podziwiam i szanuję.

  • Kasa - niezalogowany 2018-07-10 15:11:51

    500+,300+ rozdawnictwo rządu zakończy się tragicznie dla całego społeczeństwa,to kupowanie wyborców,każdy powinien zarobić na siebie i swoją rodzinę a rozdawanie pieniędzy nie rozwiąże problemu ubóstwa.

  • Paszol won - niezalogowany 2018-07-10 14:03:02

    Moim zdaniem powinni obciąć kasę policjantom , obcinają samorządowcom i mundurowym można. Tu i tu służba. Tylko takiegoż trenera, burmistrza czy wójta obsmarowuja i nie będą mieli skrupułów a policjanta już nie....taka sprawiedliwość.

  • kasiakasia - niezalogowany 2018-07-10 12:25:47

    Jak najbardziej popieram protest mundurowych, ale bądżmy szczerzy, nic to nie da. Rząd doskonale wie, że ta grupa zawodowa tak naprawdę nie może protestować i musi wykonywać swoje obowiązki, bo to służba, a nie praca. A rząd będzie wolał dalej rozdawać pieniądze patologii na 500+ i inne.

  • ... - niezalogowany 2018-07-10 11:12:05

    @ Oserwator Zadzwoń i powiedz, że masz podejrzenie, że kierowca autokaru jest wczorajszy i wybiera się na wycieczkę autokarem. Będą w kilka minut :D

  • Rafał Jankowski - niezalogowany 2018-07-10 10:37:56

    Brawo!Już dawno powinno to sie zdarzyć! Trzymajcie się policjanci i nie hołdujcie zasadzie wyrabiania norm i zasadzie:je.....ać , karać , nie wyróżniać...Policja jest od pilnowaie ładu i prorządku a nie od zasilania budżetu mandatami , które w 90% były bezpodstawne. Pozdrawiam serdecznie. Jankes

  • Forever PIS - niezalogowany 2018-07-10 10:29:15

    ZIELINSKI ZA MAŁO DOPIESCIŁES NASZYCH POLICJANTÓW. TY PRZEMAWIAŁES A ONI CO??? ROBIĄ CI TŁO. NIKOGO NIE ZAPRASZALEŚ Z POSŁÓW JAK PRZYJEŻDZAŁEŚ DO ŁOMŻY, BO SAM CHCIAŁEŚ LŚNIĆ W BLASKU, NAWET NA FESTYNIE U GODLESIA OD KAPCI I NAMIOTU Z REKLAMA BROWARU NIE WPUSCIŁEŚ AGNIESZKI NA SCENE. A TERAZ WYCHODZĄ PROTESTY. TWOJ CZAS PRZEMINIE.

  • akwi - niezalogowany 2018-07-10 10:00:47

    ZIELIŃSKI TWOJ KONIEC BLISKI. LANS I FAŁSZ MOGŁ BY BYĆ TWOJĄ ZONĄ.

  • Cenzura na 4lomza. Portal usun - niezalogowany 2018-07-10 08:48:20

    Nowy temat | Spis tematów | Przejdź do wątku | Szukaj Nowszy wątek | Starszy wątek Agnieszka Muzyk rezygnuje? Autor: general (---.dynamic.gprs.plus.pl) Data: 10-07-18 07:31 Taka informacja pojawiła się wczoraj na forum portalu 4lomza. Jak pisał jeden z internautów Pani Agnieszka miała nie wytrzymać dręczących ją wyrzutów sumienia za perfidne działania przeciwko swojemu byłemu przełożonemu. Podobno wielu dotychczasowych jej znajomych miało się od niej odwrócić i zrozumiała że nie ma najmniejszych szans na wygraną z Chrzanowskim. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje? Autor: norman_x (---.centertel.pl) Data: 10-07-18 07:36 I niech rezygnuje. Po tym wszystkim co zrobiła to będzie najlepsza decyzja. Zresztą i tak nie wygra wyborów, więc po co startować. Odpowiedz na tę wiadomość Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje? Autor: Tadeusz63 (---.play-internet.pl) Data: 10-07-18 07:37 nic podobnego walczy i będzie walczyć aby być pierwszą damą Łomży. Wyjazd na pielgrzymkę na Janą Górę tylko to potwierdza... Odpowiedz na tę wiadomość Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje? Autor: general (---.dynamic.gprs.plus.pl) Data: 10-07-18 07:40 Osoby które blisko są byłej zastępcy prezydenta dziwnie nabrały wody w usta. Myślę że próbują wpłynąć na nią aby zmieniła decyzje.

  • obserwator - niezalogowany 2018-07-10 08:40:11

    Mam apel do policji w Łomży: kiedy zaczniecie przestrzegać umówionych godzin kontroli autokarów wycieczkowych? Oczekujące grupy na wyjazd albo opóźniają swoje wyprawy co odbija się na uszczupleniu opłaconych programów wycieczek albo też oczekując w nieskończoność rezygnują z kontroli. Jeśli placówka policji nie jest w stanie rzetelnie wywiązać się z wcześniejszej umowy, to powinna się z tego wytłumaczyć. Wszystko rozumiem, ale odwalanie lipy nikomu dobrze nie służy. Interesowałem się problemem w Białymstoku i nie mają z tym żadnych problemów.

  • Paweł Nowociński - niezalogowany 2018-07-10 08:39:17

    Zgadzam się z Tobą Joanno. Popieram jak najbardziej protest. Służby mundurowe pracują na 3 zmiany, weekendy, święta itp. Na co dzień użerają się z patologią za grosze. Rząd wspiera nierobów kosztem ludzi pracujących.

  • Joanna W - niezalogowany 2018-07-10 07:40:03

    Popieram! Rząd PiS dał menelom i nierobom na wódę (500+ i inne) to dlaczego policjanat (strażak, żołnierz itd) ma dostawać tyle samo za swoją służbę co nierób zasiłku za nieróbstwo?

Dodajesz jako: |