:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

W Piątnicy świętowano zakończenie drugiej wojny światowej [FOTO]

Region, Piątnicy świętowano zakończenie drugiej wojny światowej [FOTO] - zdjęcie, fotografia
08/05/2018 14:15

W Piątnicy przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty upamiętniono rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. samorządowcy z Łomży, Jedwabnego, Piątnicy, władze Starostwa Powiatowego, przedstawiciele posłanki Bernadety Krynickiej, kombatanci, wojskowi, harcerze, strażacy ochotnicy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piątnicy.

Kwiaty w imieniu społeczności Łomży złożył zastępca Prezydenta Miasta Andrzej Garlicki. W ramach obchodów rocznicowych odbył się również turniej strzelecki samorządowców na Strzelnicy Forty.

Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki w okolicznościowym przemówieniu przypomniał, że druga wojna światowa była najbardziej krwawym konfliktem zbrojnym w dziejach ludzkości.

– Okres między wrześniem 1939 roku, a majem 1945 roku był czasem okrutnych zbrodni, prześladowań oraz ludobójstwa na niewyobrażalną skalę, nazywanego przez historyków holokaustem. Był to czas w którym całkowicie podeptano godność i prawa człowieka – mówił wójt Krzysztof Kozicki podkreślając, że pomimo smutku i bólu, jaki wywołuje w nas pamięć o tamtych wydarzeniach, my Polacy możemy również czuć wielką dumę dzięki naszym rodakom, którzy odważnie i z pełnym poświęceniem walczyli nie tylko w obronie ojczyzny, ale także na wielu frontach poza jej granicami. – Pamięć o wydarzeniach wojny i męstwie naszych przodków powinna uczyć nas, że tylko wspólnie, bez względu na wyznanie, światopogląd lub sympatie polityczne możemy osiągnąć sukces i dzięki temu żyć w lepszym i bogatszym kraju. Rolą naszego pokolenia jest budowanie pokoju na świecie i w nas samych, nie tylko w procesie przeciwdziałania przemocy wojennej, ale przede wszystkim w naszych sercach, umysłach i naszym codziennym życiu – mówił wójt Krzysztof Kozicki, gospodarz wtorkowych uroczystości.

tekst i foto: UM Łomża

<

W Piątnicy świętowano zakończenie drugiej wojny światowej [FOTO] komentarze opinie

  • Berta - niezalogowany 2018-05-09 21:12:59

    Wójt

  • Jurij. - niezalogowany 2018-05-09 19:46:23

    To najlepszy pan wojt w dziejach. Piątnicy ! Dzięki niemu ta miejscowość rozkwitła!

  • życzliwym okiem widzi co i jak - niezalogowany 2018-05-09 08:25:13

    @ wiel błąd - poprawcie mnie jak się mylę - cłopie chcemy włodarza gębą pełną ... czego ? ps chrześcijanie są permisywni jak ryby w wodzie - ryba taki symbol chrześcijaństwa które samo w sobie nie jest permisywne i jeśli miałby być nad nim jakiś włodarz to już lepiej niech nie będzie przeciwciałem formacji duchowej wolności (sumienia) na drodze prawdy (klauzurowo ograniczonej) w Duchu "Bożego Sprytu" pontyfikalnie zatajonej w wielkiej tajemnicy wiary ... Wielkich Polaków i niech już lepiej będzie jak zdewaluowany aga coby w imię Boga Honoru i Ojczyzny nie poganiał "janczarów" religijnego jasyru ... ... przy swoich przywódcach kręcących się w błędnym kole historii jak napchane chomiki w kołowrotku

  • ? - niezalogowany 2018-05-09 08:16:57

    @ permisywny - poprawcie mnie jak się mylę - cłopie chcemy włodarza gębą pełną ... czego ? ps chrześcijanie są permisywni jak ryby w wodzie - ryba taki symbol chrześcijaństwa które samo w sobie nie jest permisywne i jeśli miałby być nad nim jakiś włodarz to już lepiej niech nie będzie przeciwciałem formacji duchowej wolności (sumienia) na drodze prawdy (klauzurowo ograniczonej) w Duchu "Bożego Sprytu" pontyfikalnie zatajonej w wielkiej tajemnicy wiary ... Wielkich Polaków i niech już lepiej będzie jak zdewaluowany aga coby w imię Boga Honoru i Ojczyzny nie poganiał "janczarów" religijnego jasyru kręcących się w błędnym kole historii jak napchane chomiki w kołowrotku

  • wielbłąd - niezalogowany 2018-05-09 07:51:54

    myślę, że troche zasług ma tylko trzeba życzliwym okiem popatrzeć i dostrzec cechy przywódcy a Kozicki ma je i wie co i jak aby było lepiej a nie gożej

  • Piątniczanin - niezalogowany 2018-05-09 07:20:35

    real popieram!!! To nie jest kandydat na prezydenta...a jako wójt...cóż o jakich to zasługach mówimy, bo jakoś nic konkretnego mi się tu nie przypomina...

  • permitywny chłop - niezalogowany 2018-05-09 06:55:24

    moim zdaniem nasza bo chcemy włodarza pełną gebą a nie aga

  • real - niezalogowany 2018-05-09 06:33:21

    Ludzie z pola, o czym wy piszecie? To, że umie odgarniać gnój w Piątnicy to nie znaczy, że będzie dobrym prezydentem miasta. To zupełnie inna historia. Korzystacie za darmo z infrastruktury miasta, snujecie się całymi dniami po ulicach swoimi zdezelowanymi bmw, ale nie wtykajcie nosa w sprawy mieszkańców miasta, którzy tu płacą podatki. Prezydent Łomży to nie wasz interes.

  • Gienek ber - niezalogowany 2018-05-09 04:42:18

    Chyba tak ale trzeba było się zastanowić czy Kozicki ma zaplecze czy kuria go popiera

  • szwantz - niezalogowany 2018-05-08 21:11:59

    Ja,gdyby zaczela się wojna,patrzac z perspektywy historii i doświadczenia historycznego i tego co się stało po wojnach to nogi za pas i w las.Doopy bym nie nadstawial ani za PO,PIS,PZPR,SOLIDARNOSC,PPS,Gomulke,Gierka,Mazowieckiego ,Szechtera,Walese ani zadnego innego Buchholza. See ya later aligator.

  • Basia - niezalogowany 2018-05-08 20:53:39

    Po co takie wymysły - klocki kandydatów poukładane - i na co bezsensowne dywagacje

  • Tutomix - niezalogowany 2018-05-08 20:23:48

    Może i by się nadal

  • marwi0921 - niezalogowany 2018-05-08 18:52:00

    A NAJLEPSZY pan W CZERWONYCH SPODNIACH. ZAKRADŁ SIĘ JAK KRASNOLUDEK. PAN KOZICKI DO ŁOMŻY A JEGO WAM ODDAMY DO PIĄTNICY. GLINIANKI WAM PSTRYKNIE NA KONIEC KADENCJI.

  • ... - niezalogowany 2018-05-08 18:45:37

    tak mu dopomóż Bóg i Honorowi obywatele Kościoła pełnego patologii nie zwykłej a nawet świętej bo taka była jego formacja duchowa na której On się zna i on wie co trzeba robić z takimi jak przy ratuszu siedzą ... w katedrze do której potrzebny bat "Jezusa z karabinem"

  • Yogi - niezalogowany 2018-05-08 18:29:10

    Krzysztof na prezydenta!

  • eryk z Łomży - niezalogowany 2018-05-08 17:26:24

    To nie głupi pomysł aby kandydował na [rezydenta jako niezalezny bo może komitety niezalezne by poprały kozickiego na prezydenta. On się zna i on wie co trzeba robić z takimi jak w ratuszu siedzą

  • real - niezalogowany 2018-05-08 17:10:05

    Przedstawiciele posłanki - a cóż to za figury, żeby ich wymieniać jako oficjeli (tym bardziej takiej posłanki)?

  • aneczka 123 - niezalogowany 2018-05-08 16:44:50

    mariola a ty to spiczu??he he co wy piszecie taka uroczystosc to jest co roku za poprzedniego wojta tez byla!!!ognia nie wymyslil pan wojt !he he czlowiek z piatnicy kandydatem na prezydenta lomzy dobre he he wojtem jest niech bedzie my mamy dobrego gospodarza

  • Mariola z Piątnicy - niezalogowany 2018-05-08 15:55:52

    PaN kOZICKI POWINIEŃ BYĆ kandydatem na prezydenta miasta łom ży widać ponim, że wie co robi i pewnych rzeczy w mieście by nie było bo sobie nie pozwoli na takie chece co chrzan Jestem całym sercem Panie wójcie

  • Ala W - niezalogowany 2018-05-08 15:23:10

    strażackie z OSP JEZIORKO I OSP PIĄTNICA POCZTY - KLASA super wizerunek i szkolne poczty też super

  • Fan. - niezalogowany 2018-05-08 15:12:09

    Brawo Panie Wójcie kolejna świetna, bardzo potrzebna uroczystość , ucząca patriotyzmu !

  • ja4slaw - niezalogowany 2018-05-08 14:42:15

    Piszecie kłamstwa, druga wojna światowa zakończyła się 02 września 1945 roku.

Dodajesz jako: |