:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

W Piątnicy świętowano zakończenie drugiej wojny światowej [FOTO]

Region, Piątnicy świętowano zakończenie drugiej wojny światowej [FOTO] - zdjęcie, fotografia
08/05/2018 14:15

W Piątnicy przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty upamiętniono rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. samorządowcy z Łomży, Jedwabnego, Piątnicy, władze Starostwa Powiatowego, przedstawiciele posłanki Bernadety Krynickiej, kombatanci, wojskowi, harcerze, strażacy ochotnicy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piątnicy.

Kwiaty w imieniu społeczności Łomży złożył zastępca Prezydenta Miasta Andrzej Garlicki. W ramach obchodów rocznicowych odbył się również turniej strzelecki samorządowców na Strzelnicy Forty.

Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki w okolicznościowym przemówieniu przypomniał, że druga wojna światowa była najbardziej krwawym konfliktem zbrojnym w dziejach ludzkości.

– Okres między wrześniem 1939 roku, a majem 1945 roku był czasem okrutnych zbrodni, prześladowań oraz ludobójstwa na niewyobrażalną skalę, nazywanego przez historyków holokaustem. Był to czas w którym całkowicie podeptano godność i prawa człowieka – mówił wójt Krzysztof Kozicki podkreślając, że pomimo smutku i bólu, jaki wywołuje w nas pamięć o tamtych wydarzeniach, my Polacy możemy również czuć wielką dumę dzięki naszym rodakom, którzy odważnie i z pełnym poświęceniem walczyli nie tylko w obronie ojczyzny, ale także na wielu frontach poza jej granicami. – Pamięć o wydarzeniach wojny i męstwie naszych przodków powinna uczyć nas, że tylko wspólnie, bez względu na wyznanie, światopogląd lub sympatie polityczne możemy osiągnąć sukces i dzięki temu żyć w lepszym i bogatszym kraju. Rolą naszego pokolenia jest budowanie pokoju na świecie i w nas samych, nie tylko w procesie przeciwdziałania przemocy wojennej, ale przede wszystkim w naszych sercach, umysłach i naszym codziennym życiu – mówił wójt Krzysztof Kozicki, gospodarz wtorkowych uroczystości.

tekst i foto: UM Łomża

<

W Piątnicy świętowano zakończenie drugiej wojny światowej [FOTO] komentarze opinie

 • Berta - niezalogowany 2018-05-09 21:12:59

  Wójt

 • Jurij. - niezalogowany 2018-05-09 19:46:23

  To najlepszy pan wojt w dziejach. Piątnicy ! Dzięki niemu ta miejscowość rozkwitła!

 • życzliwym okiem widzi co i jak - niezalogowany 2018-05-09 08:25:13

  @ wiel błąd - poprawcie mnie jak się mylę - cłopie chcemy włodarza gębą pełną ... czego ? ps chrześcijanie są permisywni jak ryby w wodzie - ryba taki symbol chrześcijaństwa które samo w sobie nie jest permisywne i jeśli miałby być nad nim jakiś włodarz to już lepiej niech nie będzie przeciwciałem formacji duchowej wolności (sumienia) na drodze prawdy (klauzurowo ograniczonej) w Duchu "Bożego Sprytu" pontyfikalnie zatajonej w wielkiej tajemnicy wiary ... Wielkich Polaków i niech już lepiej będzie jak zdewaluowany aga coby w imię Boga Honoru i Ojczyzny nie poganiał "janczarów" religijnego jasyru ... ... przy swoich przywódcach kręcących się w błędnym kole historii jak napchane chomiki w kołowrotku

 • ? - niezalogowany 2018-05-09 08:16:57

  @ permisywny - poprawcie mnie jak się mylę - cłopie chcemy włodarza gębą pełną ... czego ? ps chrześcijanie są permisywni jak ryby w wodzie - ryba taki symbol chrześcijaństwa które samo w sobie nie jest permisywne i jeśli miałby być nad nim jakiś włodarz to już lepiej niech nie będzie przeciwciałem formacji duchowej wolności (sumienia) na drodze prawdy (klauzurowo ograniczonej) w Duchu "Bożego Sprytu" pontyfikalnie zatajonej w wielkiej tajemnicy wiary ... Wielkich Polaków i niech już lepiej będzie jak zdewaluowany aga coby w imię Boga Honoru i Ojczyzny nie poganiał "janczarów" religijnego jasyru kręcących się w błędnym kole historii jak napchane chomiki w kołowrotku

 • wielbłąd - niezalogowany 2018-05-09 07:51:54

  myślę, że troche zasług ma tylko trzeba życzliwym okiem popatrzeć i dostrzec cechy przywódcy a Kozicki ma je i wie co i jak aby było lepiej a nie gożej

 • Piątniczanin - niezalogowany 2018-05-09 07:20:35

  real popieram!!! To nie jest kandydat na prezydenta...a jako wójt...cóż o jakich to zasługach mówimy, bo jakoś nic konkretnego mi się tu nie przypomina...

 • permitywny chłop - niezalogowany 2018-05-09 06:55:24

  moim zdaniem nasza bo chcemy włodarza pełną gebą a nie aga

 • real - niezalogowany 2018-05-09 06:33:21

  Ludzie z pola, o czym wy piszecie? To, że umie odgarniać gnój w Piątnicy to nie znaczy, że będzie dobrym prezydentem miasta. To zupełnie inna historia. Korzystacie za darmo z infrastruktury miasta, snujecie się całymi dniami po ulicach swoimi zdezelowanymi bmw, ale nie wtykajcie nosa w sprawy mieszkańców miasta, którzy tu płacą podatki. Prezydent Łomży to nie wasz interes.

 • Gienek ber - niezalogowany 2018-05-09 04:42:18

  Chyba tak ale trzeba było się zastanowić czy Kozicki ma zaplecze czy kuria go popiera

 • szwantz - niezalogowany 2018-05-08 21:11:59

  Ja,gdyby zaczela się wojna,patrzac z perspektywy historii i doświadczenia historycznego i tego co się stało po wojnach to nogi za pas i w las.Doopy bym nie nadstawial ani za PO,PIS,PZPR,SOLIDARNOSC,PPS,Gomulke,Gierka,Mazowieckiego ,Szechtera,Walese ani zadnego innego Buchholza. See ya later aligator.

 • Basia - niezalogowany 2018-05-08 20:53:39

  Po co takie wymysły - klocki kandydatów poukładane - i na co bezsensowne dywagacje

 • Tutomix - niezalogowany 2018-05-08 20:23:48

  Może i by się nadal

 • marwi0921 - niezalogowany 2018-05-08 18:52:00

  A NAJLEPSZY pan W CZERWONYCH SPODNIACH. ZAKRADŁ SIĘ JAK KRASNOLUDEK. PAN KOZICKI DO ŁOMŻY A JEGO WAM ODDAMY DO PIĄTNICY. GLINIANKI WAM PSTRYKNIE NA KONIEC KADENCJI.

 • ... - niezalogowany 2018-05-08 18:45:37

  tak mu dopomóż Bóg i Honorowi obywatele Kościoła pełnego patologii nie zwykłej a nawet świętej bo taka była jego formacja duchowa na której On się zna i on wie co trzeba robić z takimi jak przy ratuszu siedzą ... w katedrze do której potrzebny bat "Jezusa z karabinem"

 • Yogi - niezalogowany 2018-05-08 18:29:10

  Krzysztof na prezydenta!

 • eryk z Łomży - niezalogowany 2018-05-08 17:26:24

  To nie głupi pomysł aby kandydował na [rezydenta jako niezalezny bo może komitety niezalezne by poprały kozickiego na prezydenta. On się zna i on wie co trzeba robić z takimi jak w ratuszu siedzą

 • real - niezalogowany 2018-05-08 17:10:05

  Przedstawiciele posłanki - a cóż to za figury, żeby ich wymieniać jako oficjeli (tym bardziej takiej posłanki)?

 • aneczka 123 - niezalogowany 2018-05-08 16:44:50

  mariola a ty to spiczu??he he co wy piszecie taka uroczystosc to jest co roku za poprzedniego wojta tez byla!!!ognia nie wymyslil pan wojt !he he czlowiek z piatnicy kandydatem na prezydenta lomzy dobre he he wojtem jest niech bedzie my mamy dobrego gospodarza

 • Mariola z Piątnicy - niezalogowany 2018-05-08 15:55:52

  PaN kOZICKI POWINIEŃ BYĆ kandydatem na prezydenta miasta łom ży widać ponim, że wie co robi i pewnych rzeczy w mieście by nie było bo sobie nie pozwoli na takie chece co chrzan Jestem całym sercem Panie wójcie

 • Ala W - niezalogowany 2018-05-08 15:23:10

  strażackie z OSP JEZIORKO I OSP PIĄTNICA POCZTY - KLASA super wizerunek i szkolne poczty też super

 • Fan. - niezalogowany 2018-05-08 15:12:09

  Brawo Panie Wójcie kolejna świetna, bardzo potrzebna uroczystość , ucząca patriotyzmu !

 • ja4slaw - niezalogowany 2018-05-08 14:42:15

  Piszecie kłamstwa, druga wojna światowa zakończyła się 02 września 1945 roku.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Montaż Przydomowych

Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

KUPIĘ AUTA

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię do produkcji

Zatrudnię osoby z doświadczeniem lub bez do produkcji ogrodzeń betonowych. Wysokie wynagrodzenie. Praca w Konarzycach. Więcej informacji udzielę..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Geodeta, mapy, wytyczenia,

Mapy do celów projektowych, wytyczenia budynków, pomiary realizacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, pomiary inwentaryzacyjne, usługi..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Corolla E12 2003 1.6

Auto z polskiego salonu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem 2 właścicielem od 11 lat i przejechałem 113 tys. km. Obecny stan..


Zobacz ogłoszenie

Hydraulik

Hydraulika komplexowa - całe budynki od a do z - jak i stare intalacie modernizuiemy - kotły stare wymieniamy - z każdego materiału wykonuiemy..


Zobacz ogłoszenie

DRUKARKA ELZAB ZETA 1800 ZŁ.

Drukarka fiskalna ELZAB Zeta to drukarka z elektronicznym zapisem kopii paragonów. Dedykowana jest do małych i średnich punktów sprzedaży. Ze..


Zobacz ogłoszenie

wykonam drewnianą architekturę

Wykonam drewnianą architekturę ogrodową (altany, wiaty, stoły, ławy, domki dla dzieci, huśtawki itp.)


Zobacz ogłoszenie

Praca w agencji turystycznej

Jeśli dużo się uśmiechasz, lubisz kontakty z ludźmi, obsługa komputera nie ma dla Ciebie tajemnic, to szukamy właśnie Ciebie na stanowisko doradcy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie 61m2 Łomża

Sprzedam mieszkanie 61,5m2 do własnej aranżacji. Polecam Państwu przestronne, jasne mieszkanie o powierzchni 61,5m2. Budynek znajduje się na osiedlu..


Zobacz ogłoszenie

Fotobudka na wesele,komunie

Wynajmij Fotobudke na wesele,urodziny , imprezy okolicznościowe. Mamy jeszcze wolne terminy na 2019 rok. Numer tel:606257277..


Zobacz ogłoszenie

Majsterkowicz - złota rączka.

Zatrudnimy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17zł netto na start. Po 3 miesiącach przeszkolenia..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"