:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Walki wojów na Jarmarku Średniowiecznym w Łomży [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 16/06/2019 12:08

15 sierpnia 1418 roku Łomża otrzymała prawa miejskie. Z tej okazji na Starym Rynku rozbito wczoraj obozowisko rycerskie. Swoje umiejętności we władaniu mieczem, toporem, łukiem czy włócznią prezentowali wojowie z grupy historycznej „Arkona” z Ciechanowa oraz Stowarzyszenia Promocji i Odtwórstwa Kultury i Sportów Dawnych "Hanza". Na terenie obozowiska czekało także wiele innych atrakcji.

Na średniowiecznym jarmarku można było zagrać w średniowieczne gry, upiec podpłomyki czy wrobić własne naczynia gliniane.

lomza

Walki wojów na Jarmarku Średniowiecznym w Łomży [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • ość+ - niezalogowany 2019-06-16 12:49:03

    ZNAK ... czasu ... W czasie burzy w nocy z soboty na niedzielę w wieżę kościoła we wsi Frednowy (woj. warmińsko-mazurskie) uderzył piorun... w świętoooo ość+ !!!!! Straż pożarna ściąga obecnie spaloną iglicę, która leży na dachu budowli…podkreślając doniosłość uroczystość Najświętszej Trójcy patronującej dziś naszemu URBI et ORBI .. Kościół parafialny Trójcy Przenajświętszej we Frednowach miał mieć w Niedzilę o d p u s t ale ma DOPUST B O Ż Y w Imię Trójcy Świętej taki "matecznik Kościoła filialnego" : Matki Bożej Częstochowskiej (qui pro quo Toruńskie) w Franciszkowie ;/ Proboszcz: Ks. mgr Maciej PACYN…KO w tym Królestwie marionetkowej Królowej Polski królowej narodu religijnych pacynek poruszanych z woli Ojca którego Pan Jezus nazywał diabłem … wypominając religijnym dostojnikom „cudzołożne” pochodzenie ich C U R V A(wł)sakra mentalności wyssanej z mlekiem matki wiernej temu ich c u r v a sacrum (6-uste dekalog wedle Nowego Przymieża) które (Ks.Jezus jako kustosz patologii nakazał „rewitalizować” ?) Mr. Jezus nakazał rozwalić ps. Czy to nie jest Kościół Protestancki ??? (7-me eee dekalog wedle Starego Przymierza)

  • ość - niezalogowany 2019-06-16 13:06:06

    dlaczego Mr. Jezus czytam Pan Jezus który nie JEST nie był i nie chce być Ks.Jezusem nie chce być Jezusem+ "...na wieki wieków amen" od nie naturalnego poczęcia aż do nienaturalnej śmierci nienawidzi uczonych w piśmie którym mówi (apage ...) "wy diabła macie za ojca" mówi więcej t_u J 8, 44-32+31 pokazuje dlaczego ?...Po co ??? czeka akt dobrej woli (wolnej woli) u ludzi żądnych oddawania krwi z Chrytusem ??? Zabić nie wolno, przebaczyć ! Zabić, nie wolno przebaczyć ! tak wygląda skutek manipulowania przecinkiem a jak wygląda skutek manipulowania całym Słowem (dekalogu) Bożym pokazuje t_o w modlitwie Ojcze nasz ... bądź w o l a twoja ... hleba naszego m i s t y c z n e g o daj nam dziś ??? ... jak egocentryczni Duchowni przytuleni lubieżnie do Krzyża dają świadectwo Pradzie P O K A L A N E J z duchem swoi(twoim) ???

  • ość - niezalogowany 2019-06-16 13:27:22

    Wielkie święto i Wielka rocznica "powtarzających" to samo przez to samo sakra mentalnie zapętlonych przy swoim "idem per idem" 666 Lat "poprawcie mnie jak się mylę" jubileusz postępu czy trwania przy braku postępu ? np. Rzym Jego mieszkańcy byli prostymi pasterzami owiec jeszcze dawniej bo 800-750 p.n.e i dokąd doszli ze swoim dekalogiem (algorytmem życia) gdzie dziś X-en 10-en Ten...postęp gdzie ta ich Macierz doprowadziła ... nie Rzym to zły przyk Ład postępu Filadelfii (USA) „Φιλαδέλφεια” (miłość braterska) niecałe 250 lat postępu i nikt nie wali głupa (że jest...fajnie) przy robieniu jubileuszu bo fajnie jest naprawdę nawet nie trzeba do tego honorowego obywatela ziemi tej Ziemi księdza biskupa Pasterza "czasu honoru" by w kłamstwo uwierzyć to widać słychać i czuć bo przed blisko 300lat gęstość zaludnienia w Filadelfii wzrosła od blisko zera do 4 405,4 os./km² założyciel osady przeżył prześladowania religijne, chciał więc utworzyć swoją osadę jako miejsce tolerancji religijnej mając n a d z i e j ę że Filadelfia będzie miała charakter małego rolniczego miasteczka na wzór wsi królewskich/książęcych w sakra mentalnie pokalanej europie swoim C u r v a(wł)S a c r u m profanującej życie boże na ziemi tej ziemi ... naznaczonej znakiem człowieka klęczacego przed znakiem człowieka przybitego do krzyża cierpienia Mieszkańcy jednak nie zaakceptowali jego wizji założyciela osady i mieszkańcy ze wisi Filadelfia korzystając z uwolnienia od opętania religijnego wydębili/wypracowali prawa miejskie od 1701 rozwijali się z większym postępem. W niedługim czasie po tym wydarzeniu miasto stało się ważnym ośrodkiem handlowym, z dość dobrymi warunkami do życia "Bogu na chwałę..." wieśniakom na ratunek B e n j a m i n Franklin (lewak i postepak) , jeden z wiodących mieszkańców osady w tym czasie, pomógł w rozwoju usług dla ludności, m.in. w wybudowaniu pierwszego w amerykańskich koloniach szpitala.... PRZY ks.Kubła Kłaków czarcich wartym pogotowiu pod cymbałami brzmiącymi barką JPII-ego taka rocznica postępu życia na ziemi tej Ziemi "ojczystej" to jak pochwała dla papieża JPII za energiczne/ustawiczne zwalczanie patologii w Kościele bo on idąc "BOGU NA CHWAŁĘ ..." Kościołowi na ratunek tak ks.pedofilię starał się ze wszystkich sił swoich ukrucić że się kórwa wzięła się rozwinęła i umocniła nawet w Łomży ks.pedofil w 2017 r. został kapelanem jego świątobliwości ... a taki był święty ... postęp w sprawie rozwoju patologii w zarodku w mateczniku w Łonie Kościoła - Świętego Kościoła (Grzeszników) Obłudników im większy Obłudnik tym większa Świętość Kościoła na pokaz pobożnych w sercu bezbożnych (J 8, 44-do nadal) Ojców ... (sukcesu kultu kultury) wielkich rocznic

  • ość - niezalogowany 2019-06-16 13:47:36

    ZNAK ... czasu16 czerwca 2019 "Męski różaniec?" Łomża przeliczy szable ????????????

    różaniec nie morze być męski morze być co najwyżej bardziej ludzki gdyż ludzk ość za ssss prawą c u r v a(wł) k s . K o t e r i i przestaje być „J e d n y m C i a ł e m” … bo R z y m … ssss p o d l i ł kulturę ludzką p o k a l a n ą grz echem przeciw Duchowi Bożemu … a jaką płeć ma d u s z a R o z u m n a ??? k s . P A JACE (jak sam diabeł) jesteście w wielkim /o/Błędzie !!! skupieni na " c z u b k u " ;/ nosa fałszywych proroków swoich "uconych w piśmie" "poprawcie mnie jak się mylę" nie znających mocy pisma swojego swojej ks. siły nieczystej .... " Na męski różaniec zapraszamy wyłącznie mężczyzn, ale bez ograniczeń wiekowych. Od najmłodszych chłopców po najstarszych dziadków, śmiało mogą przyjść 3 pokolenia z jednego domu – mówi ks. Michał Wyszyński. Organizator przekonuje też, że będzie to modlitwa pełna mocy: Jeżeli zgromadzi się 100 osób i razem odmówimy różaniec to będzie ponad 50 Zdrowaś Maryjo razy 100, to będzie ponad 5 tys – to jest ogromna siła modlitwy, a jeśli będzie nas 200, to będzie ponad 10 tys. Zdrowaś Maryjo! " – dodaje organizator spotkania ow(o)ca DUSZPASTERSTWA ks.WYRACHOWANYCH .... "P E D A ŁÓW" ?????

  • Gość - niezalogowany 2019-06-16 14:46:37

    Mogli by stoczyć walkę na śmierc i życie wtedy byśmy widzieli jak było w realu. Oczywiście wcześniej podpisy o oddaniu podrobow.

  • ość - niezalogowany 2019-06-16 16:22:41

    Oczywiście wcześniej podpisy o oddaniu podrobow. ??? wcześniej śpiewali Bogurodzicę IN NOMINE DOMINI et SPIRITUS...a sanctus...a walcząc "Bogu na chwałę..." lewactwu na ratunek żeby lewactwo lepiej rozumiało jak rozumieć feudalne przykazanie "nie zabijaj"

  • Jan Rodo - niezalogowany 2019-06-17 07:21:36

    Wielebny z kropidłem też tam był i walczył?

Dodajesz jako: |