Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy [VIDEO i FOTO]

Łomża, Wiatr zrywał dachy powalał drzewa Tragiczne skutki nawałnicy [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
21/06/2018 22:17

Potężna wichura przeszła nad Łomżą i regionem w czwartek wieczorem. Wiatr łamał i wyrywał drzewa, zrywał dachy, a nawet powalał budynki. Najgorsza sytuacja jest w gminie Śniadowo. W Wierzbowie zawalił się budynek, gdzie przetrzymywane były cielęta. Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdził padnięcie 11. sztuk bydła.

W całym powiecie łomżyńskim zostało uszkodzonych kilkanaście budynków. W samych Śniadowie wichura powalił stodołę. W niedalekim Wierzbowie zostały uszkodzone co najmniej dwie stodoły. W jednej z nich przetrzymywane były cielęta. Lekarz weterynarii stwierdził padnięcie 11. sztuk bydła.

- Deklarujemy pomoc na miarę naszych możliwości. Dodatkowo wystąpimy do wojewody podlaskiego, aby wsparł tutaj poszkodowanych – mówi nam na miejscu wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski.

W usuwanie skutków nawałnicy zaangażowanych jest kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej z terenu naszego powiatu. Do tej pory strażacy interweniowali m.in. w Łomży, Jednaczewie, Zanklewie, Górkach Sypniewo, Śniadowie, Wierzbowie, Pęzie, Wiźnie, Jedwabnem, Janczewce, Bronowie, Kramkowie, Drozdowie, Jeziorku, Męczkach, Zawadach, Krasce.

Wichura zerwała też wiele linii średniego i niskiego napięcia. Bez prądu pozostaje co najmniej kilkaset gospodarstw domowych głownie z terenu gminy Łomża, Śniadowo i Miastkowo.

Niestety prognozy synoptyków nie są zbyt optymistyczne. Jeszcze dziś w nocy i jutro do rano burze mogą dawać się we znaki w pasie od Śląska po Podlasie.

- Przewiduje się utrzymywanie bardzo silnego, porywistego wiatru przez okres ważności ostrzeżenia. Nadal możliwe są bardzo silne porywy wiatru (do 80-90 km/h). Występują także ulewne, ale krótkotrwałe opady deszczu (5-10 mm/h). Możliwe są nadal ulewy z wysokością opadu do 10-25 mm/h oraz opady gradu – informuje  dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki z  białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • hej - niezalogowany 2018-06-28 10:19:15

    Co robisz tutaj Agnes? Prezydent spytał w drzwiach. Wciąż knujecie za plecami, Już miałem wiele skarg. A biskup łypie z boku, Na swą Agnes jak na Ewę, Wy nadal mi bruździcie, Myślicie że nic nie wiem!! Za nielojalność swoją, Dziś dostaniesz odwołanie, Za dziwny związek z nią, Od Janusza hejt - kazanie. Dziś Agnes siedzi w PiS, I szykuje się na stołek, Lecz zero kompetencji Chyba lepszy byłby Kołek. Grzymała i Mieczkowski, Mówią – „ żal nam prezydenta, Lecz o nas nikt nie mówi, O radnych nie pamięta.” Była zawsze na nagłówkach, Na czwórce zawsze była, Teraz Łomża chleje piwa A zdrajcy łeb się kiwa!

  • ... - niezalogowany 2018-06-22 20:02:37

    @ łapiduch nie nazywajmy szamba perfumerią a Andrzeja ewenementem ewenementem Łomży jest wychowanie do trzeźwości czynione przez ludzi na trzeźwy rozum kaleczących życie Boże na ziemi tej ziemi na której gołym okiem widać owoce formacji duchowej czynionej przez upadłych aniołów stróżów parafialnego dobrobytu kolektywu ks.pederastów i ks.pedofilów i ks.nekrofilów i innych ks...filów ks.zoo filów "fryzjerów owiec" ks.kustoszy kultu kultury "złotego cielca" BUDOWNICZYCH religijnej wierzy (od wiara) bubel (od Babel) Patrologów czytam budowniczych DOMU BOŻEGO na ziemi tej ziemi na (cmentarnym) piasku a każde jego ziarenko to grzech przeciw Duchowi Świętemu ... przeciw duchowi życia jak Bóg przykazał a Jezus przywracał nową ptfu najstarszą pierwotną przed wiekami zatraconą wykładnię wybrzmiewającą z dekalogu jak Bóg przykazał a kapłani z sobie właściwą C U R V A(wł)Cnotą Uczonych w Piśmie t.uczonych w prawie bycia sędziami we własnej sprawie To Coś pokręcili na własną modłę strojąc sobie ciasne ale własne sacrum ... tabernakulum jeszcze bardziej wciśnięte w religijne tabu niż arka przymierza tego co nie ludzie i nie boskie

  • ... - niezalogowany 2018-06-22 18:46:33

    @ łapiduch a stojąc przy ...krzyżu świętym JPII czuł karę B/boską morze właśnie za to święte a nietykalne bałwochwalstwo ściągnięte na ludzi w imię Boże tak bardzo zabezpieczone na początku drogi wyznawców Petrologii z kamiennych tablic mojżeszowej Arki Przymierza dla wykładni której SKRUSZONY Peter ma być kluczem ... organicznego związku duszy i ciała ... sumienia wolnego od wszelkiego zniewolenia jakimiś klauzulowymi - faryzejskimi - formalno prawnymi zamówieniami takiej czy innej fikcji prawnej kanonicznym prawem wybrzmiewającej zakazami i nakazami grupy trzymającej bata pogańskiej duchowości czytam religijności

  • ograniczony dostęp do alkohol - niezalogowany 2018-06-22 18:09:55

    @ łapiduch na przykoszarowej przy kościele Bożego Cielca czytam Bożego Ciałka czytam kto co woli na jedno wychodzi powstaje alegoria jaskini metafora jaskini zbójców której się dotyczy trzecia fatimska JPII podobno (według wspomnień ks.kapciowego żyjącego w związku a raczej w poddańczym stosunku ... jaki łączył ich wzajemny celibat) drżał jak miał wizję dojścia do krzyża z całym dobrodziejstwem swego inwentarza a stojąc przy ...(wizji miał też fonię) błagał Ojca by oszczędził Polskę ... z którym Ojcem JPII nawiązał połączenie (?) i czemu ta "Opatrzność ..." tak "mściwa" mimo tylu modłów o miłosierdzie ????????????????

  • łapiduch - niezalogowany 2018-06-22 17:39:10

    Andrzej tyś łomżynski ewenement jedyny taki na świecie.

  • ograniczony dostęp do alkoholu - niezalogowany 2018-06-22 14:32:39

    @ Brak lekarza szkodzi zdrowiu ... ... Bożego Ciała teraz mojżesz się śmieć bo chodź nie ma z czego to jest z kogo - nieprawdaż ? Uczone w piśmie cymbały brzmiące "poprawcie mnie jak się mylę" ps przezorny zawsze ubezpieczony ... przy instytucie dzieł Bożych ... dlatego obrońcom ks.pedofilskiej wykładni n a u k i wiary u Pana Boga w ogródku żyło się jak u Pana Boga za piecem na s a d o w e j na przykład a wszystko po to by dzieciom żyło się lepiej w oparciu o te ich właściwości chrześcijańskie

  • Brak lekarza szkodzi zdrowiu - niezalogowany 2018-06-22 13:08:43

    Panie Andrzeju, niech Pan naprawdę wykupuje i bierze to co Panu lekarz przepisuje.

  • ... - niezalogowany 2018-06-22 10:57:06

    @ łapiduch Kościół morze i ruina ale z pewnością nie przetrwałaby w tym stanie kilkadziesiąt lat. gdyby Siły nieczystej natury duchowości Pawłowej a tak przetrwała kilkaset lat i mrze ... nadal pochłaniać ludzi pozbawionych zdrowej ba jakiejkolwiek alternatywy wobec religijnych obłudników lansujących się jako jedynie słuszne autorytety ,uczeni w Piśmie kanonicy jak faryzeusze, obłudnicy, co zamykają bramy niebieskie przed ludźmi umacniając bramy piekielne. sami idą drogą za Jezusem i nie pozwalają na drogę Jego wejść tym, którzy do niego idą. uczeni w Piśmie kanonicy jak faryzeusze, obłudnicy, obchodzą morze nie tylko śródziemne siejąc relatywizm na ziemi tej ziemi, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynią go dwakroć bardziej winnym piekła niż ks.oni ks.sami w krzywym kole historii na C U R V A(wł)DRODZE algorytmu błędnego koła historii Kościoła zapętleni w dekalogu ciągle wracając do punktu wyjścia na wieki wieków amen powtarzający od wieków to samo przez to samo... jak pijani w nawyku jak w "korkociągu" ps ks.Bronakowski utrudnia dostęp do alkoholu by zabezpieczyć interes wyzyskiwaczy bo pijany niewolnik pokornie nie wykonuje poleceń "i jeszcze" nie daj boże lewak ks.bałwochwalcom może wysłać butelkę z alkoholem podsianą "koktajl Mołotowa" ... ... i zamiast do pałacu zimowego pijany może list z gorzkimi żalami ponieść do pałacu biskupiego bo z Afryki "chrześcijanie" uciekają do Rzymskokatolickiego imperium a dokąd przyjdzie uciekać z tej części ewangelizowanego świata ?

  • ... - niezalogowany 2018-06-22 10:32:00

    @ łapiduch Kościół w ruinie istnieje czysto teoretycznie w praktyce kanoników myślących tak jak biblijni faryzeusze prekursorzy rzymskokatolickiego faryzeizmu wyznawców prawa mojżeszowego (dekalogu) uczonych w piśmie ks.kustoszy przy swoich katedrach na modlitwie gorliwych jak poganie którym rewitalizacja kościoła na cmentarzysku ciągniętym z Lamusa Historii ważniejsza niż świątynia z Ducha (BżEgo) rewitalizowanego w dzieciach pogrobowców umartwionych na modlitwie przy ołtarzu parafialnej martwej natury ... skamieniałych sumień zatwardziałych serc pomnych na swe religijne epitafium i oni nazywają się chrześcijaństwem ? czy równie dobrze świnia może się obrażać jak ktoś nie nazwie jej człowiekiem ? tak samo diabeł może się domagać miłości(miłosierdzia)wszak to też stworzenie boże - religijne bardzo nie to co ateiści nieprawdaż ?

  • Hrabia John blood - niezalogowany 2018-06-22 10:13:08

    Współczuję wszystkim kogo spotkał ten kataklizm. To straszne .

  • ,,,,, - niezalogowany 2018-06-22 10:00:42

    ciekawe jak by wam się domy pozawalały i obory i ciekawe co byście zrobili i mieli gdzie mieszkać i chować zwierzęta nie krytykujcie ludzi po lepsi nie jesteście

  • .... - niezalogowany 2018-06-22 07:20:34

    @ zamni ależ jest profilaktyka ... anty alkoholowa za którą płacimy wszyscy obdarzeni trzeźwością umysłową ks.duszpasterzy kreatywnych inaczej ps Wiatr (Historii...Kościoła) zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki (burzliwej...wojennej) nawałnicy przetrwały do naszych czasów jako relikwiarz ks.kapelanów czasu apokalipsy z nadzieją jadących swojemu bałwochwalstwu na chwałę wiernym na "ratunek"

  • zamni - niezalogowany 2018-06-22 07:11:57

    Największy problem to jest prąd. Mamy XXI wiek i byle trochę wiatru i podłomżyńskie gminy nie mają prądu. Nie ma profilaktyki ze strony dostawcy prądu. Nie ma wycinki gałęzi i drzew, które zagrażają liniom. Oczywiście zapłacić na czas zawsze musisz. Masakra

  • majster klepka - niezalogowany 2018-06-22 06:03:14

    Co tu dużo mówić za komuny budowano byle jak i z byle czego. Ciągły brak materiałów i murarz nawalony takie były fakty. Wiele budynków stoi tylko na słowo honoru. Wystarczy tylko większy wiatr i nieszczęście gotowe.

  • Pelagia - niezalogowany 2018-06-22 05:42:16

    ale wy jestescie chamscy! ludzie poniesli starty a wy tylko debatujecie nad tym czy to stare czy murarz byl zly.. ZERO WSPOLCZUCIA..

  • To wina drzew - niezalogowany 2018-06-22 05:09:37

    Skoro mury sie wala od takiego wiatru, to sztuki murarstwa tam nie bylo

  • mani - niezalogowany 2018-06-22 00:37:24

    ja jeszcze leze...

  • łapiduch - niezalogowany 2018-06-22 00:35:13

    Może i ruina ale z pewnością przetrwała kilkadziesiąt lat. Siły natury potrafią być tak potężne ze nic się im nie oprze. Ostatnia rzecz to się śmiać z czyjegoś nieszczęścia.

  • łapiduch - niezalogowany 2018-06-22 00:35:10

    Może i ruina ale z pewnością przetrwała kilkadziesiąt lat. Siły natury potrafią być tak potężne ze nic się im nie oprze. Ostatnia rzecz to się śmiać z czyjegoś nieszczęścia.

  • łapiduch - niezalogowany 2018-06-22 00:35:09

    Może i ruina ale z pewnością przetrwała kilkadziesiąt lat. Siły natury potrafią być tak potężne ze nic się im nie oprze. Ostatnia rzecz to się śmiać z czyjegoś nieszczęścia.

  • alicja272 - niezalogowany 2018-06-22 00:29:49

    mnie powaliło też po 6 piwach :)

  • Makumba - niezalogowany 2018-06-22 00:08:50

    Ja na twoim miejscu bym się nie śmiał każdemu to mogło się przydarzyć taka sytuacja....

  • lomzanin - niezalogowany 2018-06-21 23:46:51

    Mieszkam w Łomzy od strony Śniadowa i zadnej nawałnicy tu nie było, trochę powiało, nawet deszcz nie padał, trochę 5 minut, hahaha :). To jakieś ruiny zawaliło.

Dodajesz jako: |