:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wniosek do prezydenta o udrożnienie Portu Łomża

Rada Miejska w Łomży, Wniosek prezydenta udrożnienie Portu Łomża - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 04/11/2019 07:44

W poniedziałek 28 października w łomżyńskim Ratuszu, radni Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji z udziałem dyrektora MOSIR-u Andrzeja Modzelewskiego oraz przedstawicieli łomżyńskich wodniaków, debatowali nad wnioskiem złożonym do komisji przez działaczy łomżyńskiego środowiska wodniackiego.

Bezpośrednią przyczyną debaty był narastający problem mielizny zagradzającej wejście do Portu Łomża. Łacha piasku o kilkuset metrowej powierzchni już od wielu miesięcy dezorganizuje funkcjonowanie łomżyńskiego portu, zmuszając cumujące w porcie większe jednostki wodne, do trwałej zmiany miejsca swojego pobytu. Łomżyńscy wodniacy podkreślali w dyskusji, że na skutek tego wielomilionowej wartości infrastruktura portowa nie spełnia swojej podstawowej roli, w rozwoju i propagowaniu turystyki wodnej opartej na Narwi. Na spotkaniu zgodzono się, że sytuacja jest poważna i wymaga zdecydowanych działań. Komandor stowarzyszenia Wodniaków Śródlądowych PORT - Zdzisław Kopańczyk i szef LOT Ziemia Łomżyńska - Wojciech Winko wspólnym głosem wnioskowali o zwrócenie się samorządu Łomży do zarządcy rzeki PGW Wody Polskie, o analizę powstałej sytuacji i zaproponowanie hydrotechnicznej inwestycji w nurcie Narwi, powodującej rozmycie powstałej mielizny. Rozważano również inne bardziej doraźne metody, które jednak wiązałyby się z dużymi nakładami finansowymi, bez gwarancji trwałego rozwiązania.

W trakcie spotkania Wojciech Winko podkreślił, że w chwili obecnej PGW Wody Polskie realizują kosztem 30 mln. zł inwestycję w port Ostrołęka i udrażniającą Narew na odcinku Ostrołęka – Nowogród, a brak włączenia do tej inwestycji odcinka Narwi przy porcie oraz przepłycenia pod Czarnocinem, może spowodować dla Łomży trwałe przeszkody żeglugowe prowadzące do wykluczenia z wodnej mapy szlaków żeglugowych. Na zakończenie dyskusji Przewodniczący komisji Andrzej Wojtkowski przegłosował wniosek o przekazanie wniosku wodniaków do Prezydenta Łomży w celu podjęcia dalszych działań.

red.

lomza

Wniosek do prezydenta o udrożnienie Portu Łomża komentarze opinie

  • gość 2019-11-04 08:14:16

    Zakupić pogłębiarkę i sprzedawać piasek,przyda się na Via Baltica oraz do utrzymania szlaku do Ostrołęki . Póżniej można ją wypożyczać do innych rejonów kraju.

  • PSYCHIATRA - niezalogowany 2019-11-04 08:15:34

    a nie lepiej żeby tematem zajęli się WYKSZTAŁCENI inżynierowie , a nie amatorzy ?

  • gość 2019-11-04 08:31:50

    Zlecić to Goduli już on będzie wiedział co z tym zrobić

  • gość 2019-11-04 08:45:48

    Godzilli *

  • Mrx - niezalogowany 2019-11-04 09:08:41

    Widac sama elita od strony prezydenta. Ja.to.bym.rzeke zamknal bo i plazy nie ma.przekopac ja przez przez kolno.

  • Kapitan Dynamo - niezalogowany 2019-11-04 09:23:16

    Nic nie trzeba robić dla kajaków i rowerków wodnych oraz małych płaskodennych lodzi taka Narew wystarczy, piaszczysta łacha jest naturalnym tworem rzeki nie oszukacie, można robić jakieś betonowe rozpraszacze nurtu które mogą wypłukać lachę ale nie ma pewności na ile to pomoże to jak zawracanie kijem wody w rzece, nie warto nic robić lepiej kasę na rozbudowę bulwarów przygotować -)

  • gość 2019-11-04 09:34:20

    gość 2019-11-04 08:14:16 kiedy JPII mówił "wypłyńcie ma głębie" nie miał na myśli pogłębiarki patologii przy zarzucaniu sieci w łowieniu ludzi budujących jemu "żywy pomnik" grzesznej świętości "poprawcie mnie jak się mylę" zapewne JPII miał na myśli nauczanie Jezusa który powiedział "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze." Temu to znaczy komu ? a no temu który tak jak duszpasterze pogłębiający patologie w duchu innym niż ten kto przychodzi w imię Jezusa ... w imię autorytetu z którego przyjęciem WYKSZTAŁCENI ks.inżynierowie życia na ziemi tej ziemi mają wiecznie ten sam problem ... przy jakim pogłębiają refleksje nad drogą prowadzącą do samozadowolenia nielicznych kosztem wielu bardziej niż do interesu pożytku publicznego uzasadnionego dobrem wszystkim kosztem wysiłku niewielu zdolnych wznieść się ponad kulturę kultu kustosza dbającego o interes katedry wyższej inteligencji katolickiej upadłej jak sam diabeł na "żywy pomni" szatańskiej kreatywności swej "sukcesji apostolskie" Piotra naszych czasów w efekcie jojo przy wielkim pontyfikacie powracającego ze swoim agape ... satanas a Jezus nie znajduje słów innych niż apage JPII no ale klaka "santo subito" była głośniejsza ... niż "zwłoki" przytulone do figury Krzyża z postacią błyszczącego cielca ... będącego "portem" Kościelnej ... Barki ... że niby to Arka a co do czego to się okazało że to kuter kłusowniczy ... barbarzyńskiego stosunku duchownych do ofiar nie tylko do potrzeb dzieci ... przy tym porcie skazanych na wegetacje "gapiów" rozkoszujących się samorealizacją pasterzy własnej chwały umacniających infrastrukturę paśnika dla bydła lepszego sortu

  • ksWyjścia20,3-7 - niezalogowany 2019-11-04 10:00:20

    ks. Mieczkowski konserwatysto zmurszałych tradycji koneserze utrwalania starych Bogu i Bliźnim jego nie potrzebnych murów wasze "tabernakulum" w niejedyny ołtarzu wygląda jak artystyczna rzeźba bogato upstrzonej i szeroko wypiętej kloaki z której wychodzicie z tą waszą komunią z Ludem Bożym bałwochwalstwu na chwałę Ludziom na pokuszenie już przy początku dekalogu czyniąc z Boga i Ludzi szyderstwo by ks.zKórwySynom żyło się dostojniej w koncelebrze z obrońcami autorytetu ks.pedofili obecnej również przy kurii w Łomży (Marka 9/42) "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" "wypłyńcie na głębię" złego ducha umacnianego staraniem papieża polaka zgaście ... na swoim podwórku tak wam dopomórz komuchy lewaki i wszyscy święci czytam ludzie dobrej woli - wolnej woli J 8, 32... mający dość tych zakłamanych ludzi i tej ich artystycznej kloaki utrwalanej przy konfesjonałach które stały się redutami bastionu ks.Honorowych obywateli których honor poszedł w przeciwną stronę niż honor Króla Żydowskiego który jak bóg przykazał poszedł za Jezusem idącym drogą ... inną niż kapłani idący drogą wiary w to że Jezus ich legitymizuje jako nażywszy kapłan tej ich kórwa hierarchii wartości "...na wieki wieków amen" łasych na błyskotki i zaszczytne adoracje swoich adoratorów

  • gość młody - niezalogowany 2019-11-04 10:15:31

    Wystarczy podnieść poziom wody i kopać nie trzeba Proste

  • Marka 9/50 - niezalogowany 2019-11-04 10:27:45

    ks.szatany jednym koniuszkiem uwagi swojego żmijowego języczka skupiają ludzi na słowie bożym głoszonym z liturgiczną powagą cmentarnego przedstawienia a drugim koniuszkiem uwagi swej wężowej posługi skupiają się na realizacji planów od plebanii nie idących w parze z tym co głoszą publicznie ... potem człowiek patrzy na "mowę ciała" tego "bożego ciała" i widzi ... ks. Głowa w lewo a ks. ogon przy dupników zygzakiem jedna cześć tego Ks. korpusu w lewo inna w prawo "i jeszcze" ze sztandarem "Alleluja i do przodu" i z nadzieją złodziejów chwały chrystusowej w imię Króla Wszechświat (taki Król Żydowski) dymającą wszystkich wiernych tej podstępnej głowie która pokrętnie śladem węża na pustyni przewodzi z myślą przewodnią "My nie możemy zejść z drogi"


    W I L G A
    "Gdzie my, k..., żyjemy?".

    ks. W I L G A prostujcie drogę pańską ... prostujcie ścieżki dla kultu kultury Króla Żydowskiego jak bóg przykazał żeby nie było konfliktów (interesów) danych (wartości)

  • gość 2019-11-04 12:00:26

    Mają rację, przecież taki stan jak teraz to granda w biały dzień.

  • gość 2019-11-04 13:14:37

    Przed chwilą byłem w Lidlu na Legionów kierowniczka darła mordę na prezydenta Kraju czy ta baba nie ma co robić a kolejka do kasy długa

  • gość 2019-11-04 13:14:49

    A te łodzie wioślarskie które zostały zakupione przy budowie portu,od lat stoją na trawie w porcie zostały chodź raz spuszczone na wodę ? nikt z tego nie korzysta i nawet na zimę nie zabezpieczy.

  • gość 2019-11-04 13:58:34

    Pomnik marnotrawstwa ten cały port zamiast niego można było dobudować jeszcze kawałek bulwarów a prezydent też jakoś nie interesuje się sprawą bulwarami

  • gość 2019-11-04 14:25:43

    debile piszcie na temat bo co ma do tego religia nie rozumiesz tematu to zamknij ryj chyba ze jestes chory psychicznie to moze udaj sie do choroszczy moze ci tam pomoga chyba ze juz za pozno

  • gość 2019-11-04 14:31:07

    gość 2019-11-04 13:58:34 to tak jak z zabudowaniem Górki zawadzkiej zamiast tego marnotrawstwa można było dobudować jeszcze parę oddziałów przy szpitalu "i jeszcze" strażakom by starczyło na kaplicę w remizie ks. Godlewski mógłby tam harcerzy uczyć religijnego wodolejstwa a po godzinach prowadzić kółko zainteresowań dla chcących iść Bogu na chwałę ludiom na ratunek niosąc chrzest z ducha świętego tam gdzie zły duch się umacnia bałwochwalstwu na chwałę wiernym na rachunek

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-11-04 14:59:46

    a za catering kto płaci ?

  • gość 2019-11-04 15:17:42

    gość 2019-11-04 14:25:43 weź się nie wygłupiaj ksiądz był port ochrzcił ... nawet wizytacje rzeki zrobił ks.Honorowemu obywatelowi Piątnicy pokazując gdzie zaczęła się Łomża i z kąd 600 lat temu przyszła tam gdzie teraz jest ulica Radziecka Krzywe Kolo ... i ten cały "dorobek" twórczości wyższej inteligencji katolickiej siły nieczystej ... napędowej tego portowego ośrodka handlu i przemysłu ... spławionego na rzecz rozwoju prowincjonalnej turystyki ...umacnianej siłami sprzymierzonych pracujących nad tym jak tą ciasną ale własną ślepą kiszkę połączyć z przepływem w nurcie większej kichy

  • gość 2019-11-04 15:31:51

    jak się szlak Batorego udrożni w to Łomży się zaczną większe hece spływów z relikwiami na rzece a parafialni pasjonaci kultu z czasów ks.Janusza zrobią sobie - dla naszego dobra - jeszcze jedną "żywą szopkę" w porcie

  • gość 2019-11-04 15:57:13

    jak się szlak Batorego udrożni to w Łomży się zaczną większe hece spływów z relikwiami ...zaczną od peregrynacji "barki JPII" i będą pielgrzymki ... w modzie ... po rzece od wsi do wsi "śladami" "flisaków" poganiane w duchu autorytetów z czasów króla ćwieczka oczy wiście ... to nic złego ale w tym czasie mogliby wydumać coś bardziej postępowego ... coś bardziej rozumnego niż "pogotowie w kościele" "remiza na plebanii" i 1000 litrów ... krwi na 1000lecie chrztu Polski ... taka moda ... a kto pije robiąc burzę mózgów w tym starannie poukładanym czytam rozegranym środowisku ten alkoholik komuch i lewak

  • gość 2019-11-04 17:43:05

    Wodniacy na podstawie łachy prądu czytam nurtu i innych zjawisk fizycznych prorokują potrzebę wzniesienia ostrogi bo widzą że to pomoże uchronić port przed ... dla niuch wiadomo czym no i alarmują ...

    o ile inteligentniejsza musi być osoba która widzi łachy w ornatach powodujące że wiele dziedzin życia w tym "porcie Łomża" czyni Łomżę ... takim portem nie pozwalającym wyższej Inteligencji Katolickiej na wypłynięcie na szerokie wody dopuszczając tylko powierzchowne taplanie się na płyciźnie ... tak samo "głęboko" zanurzonych autorytetów życia na ziemi tej ziemi na jakiej kwitnie kultura przy konfesjonałach dbających bardziej o honor niż czyste sumienie i to się przekłada na legitymizację bałwochwalstwa przy jakim umacnia się święty wizerunek ludzi przy swych piedestałach temu Urbi et Orbi mających do zaoferowania więcej złego niż dobrego

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 18:44:58

    Czyżby Łomża szykowała się na wizytę lotniskowca budowanego w radomskiej stoczni?

  • gość 2019-11-04 20:49:06

    kto inny sie spuszczał nie łodzie

  • gość 2019-11-05 10:17:12

    Co roku ta sama heca, wyciąganie rąk po miejską kase. Nic sie nie różnia od tych Pand pod filarami. PanDa PanDa i tak co roku.
    Swoje wodniackie hobby prosze finansowac ze swojej kieszeni.
    Mi jak Narew za płyta to jade na Śniardwy.

  • gość 2019-11-05 10:54:14

    od tych Pand pod filarami w katedrze PanDa PanDa i tak przez cały tydzień od nie dzieli do nie dzieli PanDa na karetkę PanDa na paliwo PanDa na grobowce PanDa na muzeum PanDa na klęczniki PanDa na zadyszki PanDa na pielgrzymkę PanDa na sztukę dla sztuki na kulturę na rozrywkę na igrzyska na trzech króli ...

  • gość 2019-11-05 10:55:15

    od tych Pand pod filarami w katedrze PanDa PanDa i tak przez cały tydzień od nie dzieli do nie dzieli PanDa na karetkę PanDa na paliwo PanDa na grobowce PanDa na muzeum PanDa na klęczniki PanDa na zadyszki PanDa na pielgrzymkę PanDa na sztukę dla sztuki na kulturę na rozrywkę na igrzyska na trzech króli ... PanDa na zabytki na zbytki ... na święty wizerunek ...

  • gość 2019-11-06 06:43:41

    Łatwiej by wodniakom pewnie było wyprostować koryto rzeki w Łomży niż wiernym wyprostować ścieżki pokrętnych duchownych ... prostując miejscowym arcy kapłanom drogę pańską na przyjęcie Króla Żydowskiego w boże narodzenie tak samo jak na wielkanoc

  • gość 2019-11-13 11:25:52

    Na kajaku to można i po kałuży pływać, pogłębianie Narwi wcale nie jest potrzebne do tego, zresztą rzeka czym płytsza tym bezpieczniejsza, jak się kajak wywróci to kajakarz wstanie i do brzegu dojdzie, nie utonie.

Dodajesz jako: |