:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wydział Spraw Obywatelskich w prywatnych rękach

Newsy, Wydział Spraw Obywatelskich prywatnych rękach - zdjęcie, fotografia
17/04/2018 10:15

Codziennie jeden z mieszkańców Łomży odbiera po kilkadziesiąt telefonów z prośbą o załatwienie spraw w Urzędzie Miejskim w Łomży. Jego numer telefonu kiedyś był numerem do Wydziału Spraw Obywatelskich. Po reorganizacji wydziałów w Ratuszu numer zmieniono i trafił w prywatne ręce. O ile urzędnicy ten numer dawno zapomnieli, to nie przeglądarka Google. Sytuacja jest patowa, bo zgodnie z nową polityką potentata wyszukiwarek numeru usunąć się nie da.

O całej sytuacji zaalarmowała nas czytelniczka. Pierwsze co zrobiła wyszukała w przeglądarce numer, aby załatwić sprawy w Urzędzie Miejskim w Łomży. Ku jej zdziwieniu dodzwoniła się do prywatnej osoby. Nie była pierwszą i zapewne nie ostatnią.

- Takich telefonów jest codziennie kilkanaście albo i więcej. Interweniowaliśmy w urzędzie, ale bezskutecznie – tłumaczy posiadacz urzędowego numeru.

Wydawać by się proste usunąć wpis i zmienić na nowy numer telefonu. Wszystko wskazuje jednak, że prywatnej osobie prościej będzie zmienić numer.

- Zapytanie dotyczące Wydziału Spraw Obywatelskich w Łomży pobierane jest z archiwum Biuletynu Informacji Publicznej. Zgodnie z przepisami prawa nie możemy edytować lub usuwać  artykułów znajdujących się w BIP. Nie odpowiadamy również za wyniki zamieszczone w wyszukiwarce Google. Nasi informatycy próbowali usunąć indeksowany wpis z wyszukiwarki, jednakże przy obecnej polityce Google nie jest to możliwe – wyjaśnia Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży,

Obecnie zadania realizowane przez Wydział Spraw Obywatelskich realizuje Centrum Obsługi Mieszkańców. Dla ułatwienia by już prywatnej osobie nie zawracać głowy dzwonić można na numer telefonu 86 2156700 lub 86 2156829.

Wydział Spraw Obywatelskich w prywatnych rękach komentarze opinie

  • eto"cmon - niezalogowany 2018-04-17 18:04:35

    daj mu qwa bana niech wraca na 4

  • real - niezalogowany 2018-04-17 14:08:02

    Ten mieszkaniec jest chyba trochę zamulony. Trzeba było zażądać zmiany numeru telefonu i byłoby po wszystkim. Dla niektórych łatwiej zmienić cały świat niż tylko coś w obrębie własnego nosa.

  • Von Kleist - niezalogowany 2018-04-17 13:27:50

    Bareja wiecznie żywy.

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-17 13:17:34

    Administrator, a CO WAM TERAZ PRZESZKADZAŁO, ŻE Z WASZEJ STRONY GŁÓWNEJ ZNIKNĄŁ DZIAŁ : OSTATNIO KOMENTOWANE ? CZYŻBY ZA BARDZO RZUCAŁY SIĘ W OCZY NIEPRZYCHYLNE PREZYDENTOWI KOMENTARZE ?

  • co na to administrator ? - niezalogowany 2018-04-17 12:46:51

    Administrator, teraz przeczytaj sobie KOMENTARZE POD tematem : Prosili Państwo o więcej…. Oto łomżyński talent show [VIDEO] TAM KILKAKROTNIE BLOKOWALIŚCIE EMISJĘ MOICH POSTÓW , jako autor wiśta wio, DOPIERO, JAK JOTA W JOTĘ TO CO BYŁO W JEDNYM KOMENTARZU ROZBIŁEM NA KILKA POSTÓW, I PO KILKU UPARTYCH PRÓBACH, JAKOŚ TO PRZESZŁO . DLACZEGO WCZEŚNIEJ W CAŁOŚCI TEGO NIE PUŚCILIŚCIE ?

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-04-17 11:44:53

    RE: Administrator W jakim celu blokujecie dostęp do forum i usuwacie negatywne dla Chrzanowskiego komentarze internautów na Waszym forum, a dopuszczacie wyłącznie sprzyjające dla włodarza? Dlaczego proprezydencki portalik blokuje możliwość komentowania? To na tym polega Wasza rzetelność dziennikarska? Powszechnie wiadomym jest, że od samego początku obecnej kadencji Wasz portal robi wszystko, aby w jak najjaśniejszym świetle, zarówno w formie pisanej jak i poprzez ukazywanie mnóstwa zdjęć z udziałem Chrzanowskiego, pokazać rzekomo pozytywne jego działania na rzecz miasta, ale żeby posuwać się do tego stopnia, by usuwać negatywne komentarze mieszkańców !!! Prawa i obowiązki dziennikarza, w tym także obowiązek związany z rzetelnością regulowany jest w art. 10 prawa prasowego, który mówi, iż zadaniem dziennikarza jest służba społeczeństwu i państwu. Dziennikarz ma obowiązek działania zgadnie z etyką zawodową i zasadami współżycia społecznego, w granicach określonych przepisami prawa. Zgodnie natomiast z art. 12 prawa prasowego dziennikarz jest obowiązany: 1) zachować szczególna staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło, 2) chronić dobra osobiste, a ponadto interesy działających w dobrej wierze informatorów i innych osób Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.

  • łapiduch - niezalogowany 2018-04-17 11:28:57

    Niektóre komentarze chyba muszą być usuwane - te od pomylonego Jehowego, ruskiego debila i setki takich samych komentarzy od pierdolca anty nastawionego do prezydenta.

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-17 11:26:04

    Dlaczego u was nie można wkleić linku/odnośnika odnoszącego się np. do meritum poruszanego tematu ? Dlaczego nie potraficie zapanować nad TROLLami umieszczającymi tu spam w różnych językach obcych ? Ile czasu będziecie jeszcze tolerować Jehowego i jego obłąkańcze komentarze ?

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-17 11:19:26

    Poczekamy, pogadamy , a ci udowodnię , że kłamiesz ! Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Co się stało na waszej stronie głównej, od jakiegoś czasu jest : Najczęściej czytane a brak : Ostatnio komentowane ?

  • Administrator - niezalogowany 2018-04-17 11:06:14

    RE: wiśta wio Komentarz powyżej świadczy, że żadnych komentarzy nie usuwamy. Wygodne czy kłopotliwe, problemowe.... żadnych!!!

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-17 10:37:14