Wyjątkowi goście na obchodach 95-lecia szkoły w Podgórzu

Region, Wyjątkowi goście obchodach lecia szkoły Podgórzu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
13/03/2018 13:57

Wyjątkowych gości zaprosiła społeczność Szkoły Podstawowej w Podgórzu na obchody 95-lecia istnienia placówki. Uroczystości objęła swoim patronatem małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, na której obecność liczą organizatorzy. Drugim gościem, choć to jeszcze wiadomość nieoficjalna, ma być aktor i piosenkarz - Sławomir.

Szkoła w Podgórzu rozpoczęła swoją działalność na mocy konstytucji marcowej z dnia 17 III 1921 r, która wprowadzała obowiązek uczęszczania do szkół. Pierwsze zajęcia w Szkole Podstawowej w Podgórzu odbyły się 1 września 1922 r. Mieściła się ona wówczas w wynajętych pomieszczeniach. Była to szkoła dwuklasowa licząca 82 uczniów. Okres okupacji przyniósł przerwę w funkcjonowaniu placówki, która swoją działalność wznowiła wraz z końcem wojny w 1945 roku. Natomiast obecnie zajmowany budynek wzniesiono w latach 1933-38.

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu obchodzi 95-lecie swojego istnienia. Obchody rocznicowe zaplanowane zostały na 28 maja 2018 roku. Data uroczystości nie jest przypadkowa.

- Dzień głównych obchodów jest 37. rocznicą śmierci naszego wielkiego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym dniu planujemy Mszę Św. w intencji nauczycieli, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Ponadto odbędzie się także uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej obchody - informuje dyrektor Szkoły Anna Wądołowska.

W ramach obchodów zorganizowany zostanie także konkurs plastyczny pod hasłem „Dawnych wspomnień czar..., czyli szkoła w pamięci moich rodziców, dziadków i pradziadków".

W odpowiedzi na prośbę społeczności szkolnej Pani Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP Andrzeja Dudy, objęła to wydarzenie swoim patronatem.

- Mamy cichą nadzieję, ze swoją obecnością zaszczyci nas gość honorowy. Przygotowujemy też dla wszystkich uczestników ogromną niespodziankę – występ znanego zespołu, ale szczegółowe informacje zdradzimy później - dodaje pani dyrektor.

My jednak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że ową niespodzianką prawdopodobnie ma być zespół Sławomira Zapały, który wystąpi podczas zaplanowanego wspólnie z Parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży Festynu Rodzinnego. Informacja nie jest oficjalnie potwierdzona, choć według naszej wiedzy Sławomir miał przyjąć zaproszenie.

Wyjątkowi goście na obchodach 95-lecia szkoły w Podgórzu komentarze opinie

  • Lothar - niezalogowany 2018-03-15 10:26:40

    Szkoły wylęgarnią debilizmu!

  • Bernard de Sovin - niezalogowany 2018-03-14 13:44:01

    Toż to czysty idiotyzm!

  • no nie mogę - niezalogowany 2018-03-13 21:03:01

    Niech złodzieje z Pisu oddadzą premie

  • tulek - niezalogowany 2018-03-13 20:32:45

    Jak dobrze liczę to 96 rocznica, a nie 95

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-03-13 20:32:23

    Senator Anders nie przyjedzie ? toć łona wasza, wybrana głosami pislanistow wsiowych :)

  • Bohaterowie pragnący uwielbien - niezalogowany 2018-03-13 20:28:47

    @ doktor psychiatrii "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński widzimy jak wielkie spustoszenie w narodzie "i jeszcze" między narodami spowodowali ks.pedofile i inni ks.***file którzy są i niema ich zarazem taki cud jaki się dokonał nawet w Kościele Łomżyńskim !!!!!!!!!!! ci Którzy z dumą patrzyli na ks.Wyszyńskiego zdaje się byli ślepi i głusi na ks.Paetza i ks.Pedofilów pod jego panowaniem tak bierność wobec zła stawia pod znakiem zapytania te wiejskie autorytety Kościoła Łomżyńskiego żyjące według zasady ... ...nie trza się przejmować tylko się obejmować z miłością "i jeszcze" miłosierdziem do twórców i strażników patologii w jakiej rączka rączkę myje a cnotą jest cwaniactwo sprawców którym ofiara wyszydzona niezdolna jest udowodnić zło dziejstwa ps "Jest to porównanie może zbyt zuchwałe, ale godzi się je tutaj przytoczyć. Śmierć Chrystusa na krzyżu w oczach oglądających Go w tej kaźni wydawać się mogła nieużyteczna. Ale patrząc na nią oczyma wiary, przez którą dostrzegamy gorącą miłość Chrystusa do Ojca i Jego dzieci, widzimy jak bardzo była skuteczna i użyteczna. Podobnie możemy myśleć o małych chłopcach i dziewczynkach, o młodzieży z powstania warszawskiego, o żołnierzach bez broni, którzy chcieli zwyciężyć stalowego okrutnika mocą swojego ducha." zbyt wielu ludzi w Kościele Łomżyńskim patrzy na krzyż Jezusa nie czując obrzydzenia do cierpienia przez cwaniaków zadawanego człowiekowi który nie miał twardych dowodów przeciw aktowi wiary w ich prawość

  • Bohaterowie pragnący uwielbien - niezalogowany 2018-03-13 19:59:49

    co wspólnego ma myśl przewodnia dążących do tego by uwielbić ks.Wyszyńskiego z myślą przewodnią tych co zapewne wcześniej niż w 1921r od wewnątrz na zewnątrz materializowali dążenie z ducha sprawców konstytucji marcowej nastawione na wyprowadzenie ludu z niewoli w jakiej duchowość feudalna ks.przewodniej siły narodu przez tak liczne wieki doprowadziła do dziedziczenia zapaści umysłowej ... ... jakiej przy ambonie prokreacja trwa nadal jak widać bezkrytycznie ps Ks.Bronakowski schowaj się z tym swoim Apostolstwem Trzeźwości ustąp miejsca Apostolstwu Życia ... jak Bóg Przykazał

  • kult cMENtarnej kultury - niezalogowany 2018-03-13 19:35:56

    dziwne dziwne szkoła 95 lat i patronem Wyszyński ???????? 37 rocznica śmierci Wyszyńskiego obchodzona zamiast 95 rocznicy oddania szkoły do użytku dla dzieci ?????? ks.NEKROFILE nawracajcie się i żyjcie ewangelią Trzeba wam się narodzić na nowo !!!!!! cmentarniana inteligencjo Oddajcie dzieciom co należy do dzieci !!!!!!!!!!!!!!! Pozwólcie im przyjść do Jezusa

  • turysta - niezalogowany 2018-03-13 19:07:45

    Na co oni liczą? W Podgórzu wrony zawracają. Raczej nikt znany tam się nie pojawi. Chyba ze dobrze zapłacą.

  • turysta - niezalogowany 2018-03-13 19:07:43

    Na co oni liczą? W Podgórzu wrony zawracają. Raczej nikt znany tam się nie pojawi. Chyba ze dobrze zapłacą.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-03-13 19:00:38

    Sławomir w szkole,Sławomir w kościele to szok ....

  • Ree - niezalogowany 2018-03-13 18:48:07

    Po co się chwalić za wczasu. I po co aż taka pompa. Jakoś wcześniej też się uchwalono hwalono wizytą pierwszej Damy którą później z niewiadomych powodów nie dotarła.

  • Niedziela7911 - niezalogowany 2018-03-13 16:59:33

    A co tam jak szaleć to szaleć przecież to nie okrągłą rocznica na 100 urodziny zaproszą zapewne wszystkich włodarzy świata.

  • antysławomir - niezalogowany 2018-03-13 16:42:28

    Kurde, ale en Sławomir to nie ma hitów, które byłyby przykładem dla młodzieży. Naprawdę to co jest na yutb to masakra.

  • Pisdu - niezalogowany 2018-03-13 16:19:22

    Kornhauser- typowo polskie nazwisko.

  • porażony - niezalogowany 2018-03-13 15:24:19

    następne sioł, ile to nas będzie kosztować ???

  • KRYSPIN - niezalogowany 2018-03-13 14:59:30

    Ja na swoje urodziny zaprosiłem Donalda Trumpa i papieża Franciszka. Co mi tam.

  • doktor psychiatrii - niezalogowany 2018-03-13 14:24:39

    Wyjątkowy to jest MR Andrzej - prawdziwa lomzynska perełka.

Dodajesz jako: |