:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wyprzedzał przed przejściem i potrącił dziecko

Łomża, Wyprzedzał przed przejściem potrącił dziecko - zdjęcie, fotografia
08/02/2018 07:47

Mamy już oficjalne ustalenia Policji w sprawie wczorajszego wypadku na przejściu dla pieszych przez ul. Zawadzką na wysokości Prusa i Mazowieckiej. Pokrywają się one właściwie z naszymi nieoficjalnymi ustaleniami. Kierowca dostawczego opla, który potrącił dziecko, trafił do policyjnego aresztu.

Jak przekazała nam Urszula Brulińska z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem opel vivaro 36-letni mieszkaniec Łomży jechał ulicą Zawadzką od strony Al. Piłsudskiego w stronę ul. Sikorskiego. Znajdując się na wysokości ul. Prusa rozpoczął manewr wyprzedzania pojazdów przed przejściem dla pieszych prowadzącym z ulicy Prusa do ul. Mazowieckiej. Po przejściu poruszało się kilka osób, w tym kobieta z trójką dzieci. Kierujący pojazdem opel vivaro najprawdopodobniej w trakcie wyprzedzania innych pojazdów, zatrzymujących się przed przejściem, potrącił jedno z dzieci znajdujących się na pasach.

Trzyletnie dziecko zostało zabrane w stanie ciężkim do szpitala w Białymstoku. Mężczyzna, na polecenie prokuratora, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Był trzeźwy, Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Wstępna kwalifikacja prawna czynu jest wg Art. 177 § 1 Kodeksu Karnego: "Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." Może ona jednak ulec zmianie w zależności od stanu poszkodowanego dziecka.

Czynności na miejscu były prowadzone z udziałem technika pod nadzorem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Piotra Pietrzaka.

 

Wyprzedzał przed przejściem i potrącił dziecko komentarze opinie

  • SAM WYMIERZAM KARE - niezalogowany 2018-02-11 16:13:36

    TADEK JEBANA OGLĄDAJ SIĘ ZA SIEBIE ZA TE OSZCZERSTWA JESTEŚ ZŁAMANY

  • Real - niezalogowany 2018-02-09 04:36:07

    Tadek śmię twierdzić że nie masz prawa jazdy i nigdy go posiadać nie będziesz,a jak jakimś cudem masz to natychmiast powinno być ci one odebrane za brak elementarnych podstaw z przepisów o ruchu drogowym.

  • Tadek26 - niezalogowany 2018-02-09 00:19:51

    To się musiało tak skończyć,ta "mama" zawsze napiepr.a przez telefon a jej dzieci samopas latają. To nic dziwnego że maluch wyskoczył na przejście...

  • obsrywator - niezalogowany 2018-02-08 19:33:15

    elo - ty tak na poważnie? Głupszej osoby na forum ze świeczką szukać. Tak się składa, że mieszkam niedaleko i często jeżdżę tą ulicą. Tam nie przejście dla pieszych co 200 metrów tylko policjant przy każdym przejściu powinien stać! Może by w te puste łby trochę oleju spłynęło. To, co się w Łomży dzieje na drogach woła o pomstę do nieba! Co mają zrobić władze miasta, żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach według ciebie? Ja uważam, że na każdym skrzyżowaniu powinny być światła do regulacji ruchu a każde większe skrzyżowanie powinno zostać przerobione na rondo. Może wtedy puste baniaki przeniosłyby się z głupotą poza miasto! Mało razy słychać ryk silników wzdłuż ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z Al. Legionów w kierunku rona Solidarności? Albo właśnie na ul. Zawadzkiej od ronda przy Stokrotce w kierunku Venedy lub odwrotnie? Ulica to nie tor wyścigowy. Zrozumcie to w końcu!

  • hehemir - niezalogowany 2018-02-08 19:31:57

    ZOMO głąbie,gdyby uważał przed pasami to by nie doszło do tego.

  • anonimowyanonim - niezalogowany 2018-02-08 19:02:35

    dziwi mnie fakt ze matka dziecka stala z tel w reku na zdj nie widac zeby sie zbytnio zamartwiala

  • ZOMO - niezalogowany 2018-02-08 18:56:38

    Podziękujmy temu co się zatrzymał jako pierwszy może nie to wcale by do tego nie doszło , DZIĘKI !

  • Xxxx - niezalogowany 2018-02-08 17:24:38

    Ja jestem świadkiem ...coś dodać?

  • Zbigniew.S - niezalogowany 2018-02-08 14:57:29

    Łatwiej niż komentować jest przestrzegać przepisów prawa.W mieście jeździ się z prędkością 50km/h maksymalnie i nie wyprzedza na przejściach.Niech ta nieszczęsna sytuacja będzie przestrogą dla szybkich i wściekłych w mieście.

  • Poszukujemy świadków - niezalogowany 2018-02-08 14:47:21

    Poszukujemy świadków zdarzenia - jeśli ktoś widział jak było proszę o kontakt z Komendą Rejonową Policji w ŁOmży

  • 1-2-3 - niezalogowany 2018-02-08 14:30:11

    @aaa rozsądna wypowiedź

  • aaa - niezalogowany 2018-02-08 14:24:58

    Łatwo jest komentować kiedy sytuacja nas bezpośrednio nie dotyczy. Na pewno ani matka dziecka ani kierowca nie chcieli tego co się stało. Ale są różne dni, różne sytuacje i czynniki, które na nas wpływają i zbieg tego wszystkiego w jednym czasie może doprowadzić właśnie do takiej tragedii. W tym momencie łatwo mówić co by było gdybym był na miejscu matki/kierowcy, ale dopóki sam nie przeżyłeś to nie komentuj. Ludzie opanujcie się !!! W tym momencie obie strony mają wystarczająco straszną sytuację, a Wy jeszcze dokładacie. I po co? Lepiej Wam? Rodzina dziecka nie wie co z nim będzie, kierowca i jego rodzina też nie wie co go czeka. Poza tym postawcie się na miejscu jednych lub drugich zanim zdecydujecie się cokolwiek napisać.

  • Obiektywny - niezalogowany 2018-02-08 14:06:43

    popieram na 100 Ajwaj.Identycznie chciałem napisać. Nic dodać nic ująć.

  • maniekolo - niezalogowany 2018-02-08 12:27:09

    Poszukujemy świadków zdarzenia - jeśli ktoś widział jak było proszę o kontakt z Komendą Rejonową Policji w ŁOmży.

  • Ajwaj - niezalogowany 2018-02-08 12:24:36

    Widzę że wypowiada się tu pełno osób niemających prawa jazdy... Wina kierowcy nie podlega zadnej dyskusji, ale trzeba mieć świadomość że każdy będzie miał kiedyś gorszy dzień, kiedy nie pomyśli, nie zauważy a wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też obowiązkiem pieszego jest zachować zdrowy rozsądek i mieć ograniczone zaufanie do kierowców. A tymczasem jak widzę gdy wielu ludzi wchodzi bezrozumnie na jezdnię pod koła samochodów niepatrząc czy coś jedzie czy nie, to aż coś mnie trafia. Pal licho jak to ma miejsce za dnia gdy jest dobra widoczność, gorzej jak wieczorem, na słabo oświetlonym przejściu, po opadach deszczu/śniegu wchodzi taki bezrozumny pieszy na jezdnię i liczy że ciężarówka czy bus wyhamuje na długości 1m na śliskiej nawierzchni. A potem lament, bo tragedia. Myślmy na drodze, bardzo proszę. Zarówno my piesi, jak i kierowcy. Zasada ograniczonego zaufania to absolutna podstawa. Mnie to już kilka razy uratowało życie, bo mimo że jedno auto mnie przepuszczało, to powoli idąc patrzyłem co się dzieje za tym autem na drugim pasie. Dzięki temu mogłem zareagować i cofnąć się gdy auto z drugiego pasa gnało. Bez spojrzenia byłbym już dawno martwy.

  • Onnnn - niezalogowany 2018-02-08 11:37:37

    Hmm, a czy w naszym kraju nie obowiązuje ruch prawostronny? Ale co tam napierdalają kozaki lewym pasem "bo to przeca pas dla rajdowców"

  • czesiuboy - niezalogowany 2018-02-08 10:50:09

    Kretyńskie wpisy jak ten pochodzący od elo świadczą o głębokiej prowincjonalności piszącego. W całej cywilizowanej Europie kierowcy nauczeni są przepuszczania pieszych na przejściach, a wyprzedzanie innych pojazdów które zatrzymały się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszego to zwykły bandytyzm. Chciałbym życzyć potrąconemu chłopczykowi szybkiego powrotu do zdrowia a rodzicom siły i cierpliwości. Natomiast bandycie który dokonał wypadku wysokiego wyroku odstraszającego dla innych psychopatów za kierownicą.

  • koniu - niezalogowany 2018-02-08 10:36:54

    czekają żeby ciebie rozjechać

  • Czytelnik - niezalogowany 2018-02-08 10:07:35

    Do redakcji: jest taki program "Jedź bezpiecznie" dostępny na TVP i YouTube. Zagadajcie może z nimi i wstawiajcie w postaci artykułów każdy odcinek na portalu. Moim zdaniem przyczynicie się do poprawy bezpieczeństwa na ulicach w ten sposób i uświadomicie błędy wielu ludziom: pieszym, kierowcom i rowerzystom.

  • bbbb - niezalogowany 2018-02-08 10:03:25

    @koniu Przed przejściami dla pieszych masz obowiązek (!) zwolnić, aby nie dopuścić do takiej sytuacji. A jeśli nie dałbyś rady wyhamować, to jedziesz wolniej. Proste jak budowa cepa, ale do tego trzeba włączyć myślenie. Tłumaczenie, że nie wyhamowałby jest dziecinne - jedź wolniej przed przejściami, oceniaj sytuację na chodniku przy przejściu, a jeśli inny samochód zasłania widoczność to jedź tak jakbyś spodziewał się pieszego na przejściu.

  • koniu - niezalogowany 2018-02-08 10:00:12

    czekaj jak to będzie gdy tobie nagle wskoczy przy 50km/h pod auto człowiek to pogadamy o hamowaniu i jak jest długa droga hamowania do ciebie mowa Zeeno n chcę widzieć twe oczy do koła głowy

  • Zeeno n - niezalogowany 2018-02-08 09:50:51

    Tym bardziej jeśli się widzi dzieci w pobliżu jezdni przed sobą to zdrowy rozsądek podpowiada "zwolnij!" A nie przyśpeszaj....To w ogóle jest niezrozumiałe...

  • Zeeno n - niezalogowany 2018-02-08 09:45:39

    Elo Ty też mam nadzieję że nie posiadasz prawa jazdy i nie jeździsz po ulicach! Jeśli się jedzie 50 jak przepisy mówią i ma się oczy dookoła głowy to się zdąży wyhamować nawet jak na pasie obok pojazd się zatrzymał- to raz....Ale jeśli się przyśpiesza jeszcze bo jadąc w sznurze pojazdów te "utrudniają" bo za wolno i zmienia pas z dociśniętym pedałem gazu to efekt jest jak wczoraj ....mnie się wydaje że przepisy jasno mówią gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność i gdzie zabrania się wyprzedzania i omijania! Przejście jest chyba podstawowym elementem drogi gdzie trzeba zwolnić i uważać tym bardziej że jest dobrze oświetlone i widzi się stojące dzieci przed twoim pojazdem zwalniają inne!!!! Czy coś w tym nielogicznego!!!! ???? Żaden kierowca który się zatrzymał na prawym pasie ani matka nie są winni bo matka nie wepchneła swego dziecka pod ten pojazd ona się go tam nie spodziewała!

  • Zeeno n - niezalogowany 2018-02-08 09:31:10

    Do:To wina drzew...Ty cz posiadasz prawo jazdy???

  • Kierowca2 - niezalogowany 2018-02-08 09:06:50

    Wypowiedź @elo tylko potwierdza jak marni kierowcy są w Łomży. Masz obowiązek zwolnić przed przejściem - obowiązek. Masz zakaz wyprzedzania, omijania pojazdu przed i na przejściu. Jeśli ktoś przepuszcza pieszego, również przepuszczasz i nie jedziesz na pałę jak po polnej drodze - obrońco płynności.

  • Doktor psychiatrii - niezalogowany 2018-02-08 09:00:32

    Debil numero uno!- przypadek nieuleczalny.

  • lekka - niezalogowany 2018-02-08 08:59:35

    Zlikwidować to przejście w ogóle lub ulice dwupasmowe, bo na prowincji to dwa pasy to za dużo dla kierowców i pieszych.

  • Nie oceniac - niezalogowany 2018-02-08 08:58:35

    Hm zastanawia mnie jedno wszyscy jadą na kierowcę matka miała przed sobą wózek wiec co trzylatek robił jeszcze przed wózkiem miedzy pasmi jezdni . Bo przecież wchodzili od lewej strony Trzylatek znajdował się na jezdni a matka z wózkiem na chodniku .

  • To wina drzew - niezalogowany 2018-02-08 08:54:16

    Przeciez on jechal swoim pasem! W czym problem? Ma swoj pas i jedzie jak czlowiek. A tu sie czepiacie! Jak sie jedzie swoim pasem, to sie nie wyprzedza. Proste! Tak mowia przepisy!

  • elo - niezalogowany 2018-02-08 08:53:28

    Burak który dał po heblach i nie spojrzał w lusterko czy ma sznur aut za sobą na obu pasach zmarnował temu kierowcy życie. To jezdnia z dwoma pasami, do sprawnego i płynnego przemieszczania się, więc zastanówcie się nad tym linczowaniem, że powinno być dożywotnio zabierane prawo jazdy za taki manewr. Daję se rękę uciąć, że NIEJEDNOKROTNIE każdy z was złamał ten przepis, bo niemożliwe jest go przestrzeganie jak co 200 metrów stawia się przejście na tego typu trasie. Jak jesteś niedzielnym kierowcą i poruszasz się 30 km/h jadąc tylko LEWYM pasem to łatwo Ci szczekać i wieszać psy. Są zawody, że codziennie pokonuje się setki kilometrów i nie jest możliwe poruszanie się ZGODNIE ZE WSZYSTKIMI PRZEPISAMI. Skasować tam przejście albo niech miasto buduje kładkę nad trasą.

  • ze wsi - niezalogowany 2018-02-08 08:50:36

    a w jakim stanie jest matka bo nikt nie pisze ,przeciez 3 letnie dziecko przechodzilo przez pasy trzymane za reke .a co z reszta ludzi ktorych ten wariat rozjechał ?

  • pieszy - niezalogowany 2018-02-08 08:40:40

    Prawda za przekroczenie predkosci zabrac prawo jady.Wyprzedzanie omijanie pojazdu na przejciu i bezposrednio przed powinno byc traktowane utrata prawa jazdy.Inaczej Polaka nie nauczysz mandat za malo

  • bbbb - niezalogowany 2018-02-08 07:54:24

    Tłuc mandaty idiotom wyprzedzającym na przejściach bez kierowanego ruchu. Nigdy jeszcze nie słyszałem aby ktoś dostał mandat za to w Łomży, a codziennie widzę to na przejściach. Wieść rozejdzie się po wiosce i dojdzie informacja do większej publiki. Mam wrażenie, że większość nie ogarnia, że źle robi, i nawet nie zdają sobie sprawy, że to manewr wyprzedzania, tylko "panie, ja przecież obok pasem jechałem".

Dodajesz jako: |