:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wyruszyła 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę [FOTO i VIDEO]

Portal mylomza.pl 01/08/2019 08:33

"Idź za Bożym Duchem" - pod tym hasłem podążają do Matki Bożej pątnicy z Diecezji Łomżyńskiej. 1 sierpnia po mszy św. w Katedrze Łomżyńskiej grupa żółto-brązowa wyruszyła w kierunku Jasnej Góry, podobnie jak pątnicy z Ostrołęki i Zambrowa. Dwa tygodnie poświęcone na duchowe i religijne doświadczenia mogą zmienić człowieka i perspektywę patrzenia na życie.

Wśród osób zgromadzonych pod katedrą byli nie tylko pątnicy, ale także ich rodziny, które towarzyszyły im w radosnym wymarszu z miasta. Niektórzy planują wspólnie dotrzeć do Częstochowy, inni chcą uczestniczyć w pielgrzymce choćby przez kilkadziesiąt minut lub do granic naszego miasta.

W grupie, której przewodnikiem jest ks. Łukasz Brzostowski, pielgrzymują pątnicy z obydwu dekanatów łomżyńskich, dekanatu Piątnica, Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne i Kolno. Równocześnie w kierunku Jasnej Góry wyruszyły dzisiaj grupy z Ostrołęki (Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń) i Zambrowa (Zambrów, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Szepietowo i Czyżew). Jutro przyłączą się do nich pątnicy z Ostrowi Mazowieckiej, a w sobotę z Wyszkowa.

Wejście na Jasną Górę, w dniu 13 sierpnia, nastąpi ok. godz. 19.00, gdzie przed Wałami Jasnogórskimi odbędzie się prezentacja Pielgrzymki. Około godz. 19.30 pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego, pielgrzymi będą uczestniczyli we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Rozwiązanie Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę nastąpi 14 sierpnia br., po Mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich. Do pątników dołączyć można w każdej chwili. Ciekawą propozycją jest możliwość dojechania ostatniego dnia pielgrzymki do miejscowości Żuraw, aby razem z pielgrzymami wejść 13 sierpnia na Jasną Górę. Pielgrzymka zakończy się 14 sierpnia o godz. 9:00.

Niedługo pojawi się nasza relacja VIDEO

lomza

Wyruszyła 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę [FOTO i VIDEO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 09:06:44

    Powodzenia! Idźcie z Bogiem!

  • gość 2019-08-01 09:10:35

    brakoniecki patrze też poszedł na pielgrzymkię

  • gość 2019-08-01 09:12:35

    ale z naszego proboszcza przystojniak wyroznia sie w tlumie jak wisienka na torcie

  • gość 2019-08-01 09:40:58

    Panie Boże pobłogosław wszystkim Pątnikom.
    Dumna jestem z naszego Prezydenta !

  • gość 2019-08-01 09:56:51

    Panowie w czarnych sukienkach przeszli pierwszy zakręt i później myk do pałacyku...brawo!!!

  • gość 2019-08-01 10:00:31

    Brakoniecki jest tak samo aktywny jak Prezydent Chrzanowski. Myślę , że byłby lepszym Prezydentem od Chrzanowski, który powinien zastanowić się nad poważną współpracą z "Porozumieniem" i za 4 lata wystartować na posła a Brakonieckiego puścić na Prezydenta. Brakoniecki ma wielki potencjał i jest elitą naszego miasta.

  • gość 2019-08-01 10:07:56

    dajcie spokój już z tym brakonieckim...na razie niech chlopak się uczy jak zarządzać i przy Chrzanowskim niech nabiera doswiadczenia bo to nie ten kaliber polityka co chrzan...

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 10:13:33

    Oliva się nawraca to dobry znak. Ale pod kościołem ręce z kieszeni się wyjmuje.

  • PEDOFILIA - niezalogowany 2019-08-01 10:25:04

    wysyłając dzieci na noclegi do stodół i innych niekoncesjowanych miejsc rodzice sami są winni że ich dzieci mogą być molestowane i gwałcone

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 11:03:50

    A gdzie andrzej modzelewski, gdzie żonka prezydenta? W ubiegłym roku wyborczym polecieli całą familią na kilka dni na pielgrzymkę, agitować wyborczo.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 11:05:00

    Ludzie. Jaj nie róbcie z tym Brakonieckim. Marzył by być na liście do senatu w tym roku. I co? Smaczkiem się musi obejść. Szumne przyjmowanie do Porozumienia na rynku starego miasta to jeszcze trochę za mało aby się liczyć w tych rozdaniach

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 11:07:05

    Te wpisy o Brako to tworzenie jakieś alternatywnej rzeczywistości. Prymitywne klakierowanie. Najpierw niech się nauczy kierować firmą. Zadba o chaszcze w parku jp2, coś zrobi z tymi zardzewiałymi donicami, zarośniętymi trawnikami, smutnymi rondami. Za to mu podatnicy płaca, a nie za lans tani

  • gość 2019-08-01 12:19:30

    brakoniecki to niekwestionowany lider i ludzie boicie sie go

  • gość 2019-08-01 12:49:19

    znów jakieś pajace sztucznie podbijają temat Brakonieckiego. Dajcie wy już człowiekowi święty spokój

  • gość 2019-08-01 12:55:01

    no znowu!!! po charakterze pisania widać że to jeden troll non stop hejtuje

  • gość 2019-08-01 12:56:54

    Poziom pomówień i oszczerstw wobec Brakonieckiego sięgnął zenitu. Czego wy się tak boicie??? czy to tylko po prostu zazdrość?

  • gość 2019-08-01 13:17:23

    jakie oczerstwa widać, że darko nie wytrzymuje ciśnienia

  • gość 2019-08-01 13:23:19

    to darcio nabija temat tak mówią w ratuszu

  • gość 2019-08-01 13:30:27

    brakoniecki jak chce isc na pielgrzymkie to jego sprawa on wysteuje w tedy w rolo pokutnika a nie dyrektora

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 14:17:35

    Ja tez bym chętnie poszła dla sportu, jednak wiem że miałabym dość tych katoprawackich śpiewów już po 10 minutach.

  • Piosenka - niezalogowany 2019-08-01 14:34:44

    Kto wie jak nazywa się ten utwór grany na koniec filmu?

  • gość 2019-08-01 15:45:00

    idioci barany

  • gość 2019-08-01 18:04:26

    prezydent z żoną w tym roku, to jak daleko zaszedł razem z pielgrzymami , jak mnie pamięć nie myli, to w okresie kampanii wyborczej A.D. 2018 pielgrzymowali aż trzy dni , a obecnie już pomoc Pana Boga mu nie potrzebna ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 22:53:57

    Brakoniecki przypomina tego boksera Wojtkowskiego
    Pojawił się i znikł
    Dużo gadał nic nie zrobił
    Kolejny mr nobody na wiejskie rewiry łomżyńskich politykierów wkracza
    Bez planu bez pomysłu aby zaistnieć

  • gość 2019-08-02 01:11:46

    na jaką Jasną Górę . Jasna to ona była jeszcze nie tak dawno gdy nie została sprofanowana obecnością narodowców i nacjonalistów z ONR bez sprzeciwu tamtejszego kleru. Od tego czasu jest już tylko brunatna góra.

  • gość 2019-08-02 01:19:08

    widzę byłego wójta gminy Piątnica pana Kozickiego który idzie w tej pielgrzymce. Piękna postawa. Nie dla chwały , poklasku czy bansu i lansu jaki tam teraz modny tylko dla siebie w milczeniu i pokorze brawo. Piękna postawa. Bardziej godna niż całowanie rączek wokoło.

  • MAFIA kk - niezalogowany 2019-08-02 11:59:54

    smutne i przykre to co watykańska agentura zrobiła z Polakami