:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

XII sesja Rady Miejskiej Łomży [LIVE]

Portal mylomza.pl 10/07/2019 09:39

O godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży rozpoczną się obrady XII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE

Proponowany porządek obrad:

1. Przyjęcie protokołu z obrad XI sesji Rady Miejskiej.

2. Informacja o pracy Prezydenta w miesiącu czerwcu 2019 r.

3. Analiza funkcjonowania MPGKiM /druk nr 194/ - wiodąca Komisja Gospodarki Komunalnej

4. Analiza funkcjonowania Parku Przemysłowego Łomża /druk nr 198/ - wiodąca Komisja Gospodarki Komunalnej

5. Informacja na temat funkcjonowania Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży za 2018 rok /druk nr 199/ - wiodąca Komisja Rodziny Pomocy Społecznej i Zdrowia.

6. Podjęcie uchwał:

a)    w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Łomża na lata 2019 - 2032 /druk nr 205, 205A/

b)    w sprawie zmian w budżecie miasta na rok 2019 /druk nr 206, 206A/ - wiodąca Komisja Finansów i Skarbu Miasta

7. Rozpatrzenie wniosku grupy radnych w sprawie podjęcia uchwał:

a)  zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta Łomża /druk nr 197, 197A/

b)    zmieniającej uchwałę w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, zasad ograniczania dostępności napojów alkoholowych w mieście Łomża /druk nr 197, 197B/ - wiodąca   Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego

8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty /druk nr 202, 202A, 202B/ -- wiodąca Komisja Gospodarki Komunalnej

9. Podjęcie uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi /druk nr 203, 203A/ -- wiodąca Komisja Gospodarki Komunalnej

 10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości   /druk nr 204, 204A/ -- wiodąca Komisja Gospodarki Komunalne

 11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków oraz innych obiektów pływających z obszarów wodnych na terenie miasta Łomża /druk nr 193, 193A/ - wiodąca Komisja Bezpieczeństwa

 12. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Środowiskowego Domu Samopomocy w Łomży /druk nr 201, 201A/ - wiodąca Komisja Rodziny Pomocy Społecznej i Zdrowia

 13. Podjęcie uchwały w sprawie zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji informacji o kandydatach na ławników /druk nr 200, 200A/

 14. Sprawozdanie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w sprawie skargi na działalność Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 15. Zajęcie stanowiska w sprawie pism skierowanych do Rady.

 16. Sprawy różne.

lomza

XII sesja Rady Miejskiej Łomży [LIVE] komentarze opinie

  • gość 2019-07-10 10:18:14

    @ Rada Miasta i prezydent Mariusz Chrzanowski : 1- według danych prezydenta od miesiąca woda w wodociągu na Łomżycy jest skażona / zatruta bakteriami coli i nie zdatna do spożycia i zagraża zdrowiu i życiu , 2- woda z hydrantu z ujęcia awaryjnego po przegotowaniu nie nadaje się do opicia/ spożycia z powodu dużej zawartości chloru , w trakcie gotowania chlorem śmierdzi w całym domu , to jak to pić taką wodę z chlorem gdy po wypiciu trzeba było wszystko zwymiotować ? , 3- brak dostaw wody pitnej - np butelkowanej wody brak ! , 4 - według danych prezydenta z podległych instytucji Sanepid i MPWiK : 17 czerwca badanie wody wykazało zatrucie bakteriami coli , 25 czerwca badanie wykazało zatrucie bakteriami coli ! - informacja o zatruciu wody była zatajona , nie podano informacji do publicznej wiadomości o zatruciu wody bakteriami coli ! ! - dopiero po 2 tygodniach 3 lipca 2019 zaczęto roznosić kartki z wiadomością o zatruciu wody bakteriami coli , przez 2 tygodnie zatajano informację narażając Ludzkie zdrowie i życie ! ! ! ! czy Rada Miasta i prezydent Mariusz Chrzanowski zastanowili się przez chwilę nad powagą sytuacji i kto jest za to odpowiedzialny i jakie poniesie konsekwencje ? ! no bo Ludzie to już ponoszą konsekwencję zatajania zagrożenia zdrowia i życia !

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 10:32:40

    Brakoniecki za czosnka już w lipcu?????

  • gość 2019-07-10 10:38:43

    niech MPWiK odda pieniądze za wodę za czerwiec i lipiec ! my płacimy za wodę do spożycia a MPWiK dostarcza wodę niezdatną do spożycie, więc MPWiK nie wywiązuje się z warunków Umowy na dostawę wody i nie ma prawa pobierać zapłaty za wodę do spożycia ! !

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 11:08:59

    sanepid to nie instytucja podległą prezydentowi głupoty piszesz

  • gość 2019-07-10 11:14:26

    cieszta sie szanowna rada i teraz spójrzcie w oczy żonie p prezydenta którego zamordowany wóda rękoma alkocholików

  • gość 2019-07-10 11:22:52

    a Pan dyrektor dziś sie nie pokazał, tylko zastępce wysłał, a wy go na prezydenta typujecie

  • Flecik - niezalogowany 2019-07-10 12:00:35

    Radni PIS jacy wkurzeni. Tadeo B módl się za siebie najlepiej

  • Gość - niezalogowany 2019-07-10 12:10:21

    Więcej gorzaly. Dobrze. Słyszałem w radio jak biskup mówił o alkoholu , żeby to jeszcze oni stronili od niego.... niech przyłożą się do pracy i nawracaja lepiej. Dostęp do Alko legalnego musi być. Ja kupuje Alko i wylewamy,cel mam taki żeby wspomóc budżet,A ile jest takich jak ja?????.... aaaaaaa

  • gość 2019-07-10 12:16:19

    no i koryto połączyło nawet tarka za alkoholem a jeszcze nie dawno prosto do nieba chciał iśc

  • gość 2019-07-10 12:32:01

    kiedy będą zlikwidowane te przyciski przy sygnalizacji świetlnej które utrudniają Mieszkańcom życie , bo często trzeba stać po 2 zmiany świateł

  • gość 2019-07-10 13:10:26

    @Gość - niezalogowany
    2019-07-10 11:08:59
    " sanepid to nie instytucja podległą prezydentowi głupoty piszesz" : a MPWiK ? znalazłeś w teksie jedno słowo które jest dla ciebie ważne ?

  • gość 2019-07-10 17:14:27

    Mieszkańcy na południu kupują wodę bo nie nadaje się do spożycia ,śmierdzi chlorem, mają dolegliwości układu pokarmowego , nikt nie interesuje się , mają nawet żółtą wodę , ....................

  • gość 2019-07-10 20:01:07

    Chcieliśta księcia to mata księcia i to na pięć latek. Popelinę będzie dalej wam sprzedawał a wy jak pelikany w zachwycie będziecie łapać te jego kapcie formowane na Starym Rynku czy innej muszli a z dumnego miasta wojewódzkiego już nie powiatowe ale gminne będzie.

  • gość 2019-07-10 23:24:55

    TA BIAŁOBRZEWSKA JAK SMALI CHOLEWY DO PROSIŃSKIEGO!!!!!!! CHYBA WPADŁ JEJ W OKO. UCIEKAJ CHŁOPIE, NIE SIADAJ WIĘCEJ PRZY NIEJ

  • gość 2019-07-11 00:03:27

    Pan Olszewski myśli tylko o chmielu. Tadeusz Chmielewski hhahhahaha

  • gość 2019-07-11 09:04:46

    miesiąc czasu bez wody pitnej ! BRAWO ty " prezydencie"

  • gość 2019-07-14 22:18:23

    Przede wszystkim merytoryka a nie koryto to widać u niektórych radnych. W przeciwieństwie do tych, którzy chcieliby być u władzy bez żadnej wiedzy i przygotowania.

Dodajesz jako: |