:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zbliża się jubileuszowy festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża 2018 [VIDEO i FOTO]

Sztuka, Zbliża jubileuszowy festiwal Muzyczne Drozdowo Łomża [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
25/06/2018 14:13

Już od najbliższego czwartku rozpoczną się koncerty w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2018. W tym roku festiwal będzie odbywać się nieco inaczej niż w poprzednich edycjach. Jubileuszowy festiwal sięgnie nawet dalszych zakątków województwa podlaskiego.

- Rajgród, Augustów, Suwałki to nowe miasta, gdzie będą koncertować nasi artyści. Jednocześnie też promując ziemię łomżyńską, bo wielu z nich właśnie stąd pochodzi – o festiwalu mówi Jacek Piorunek przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego, jeden ze współorganizatorów koncertu.

Na tegorocznym festiwalu nie może zabraknąć polskich piosenek artystycznych oraz muzyki fortepianowej Fryderyka Chopina. Przypomniane zostaną m.in. utwory z repertuarów Anny Jantar oraz Ireny Jarockiej.

- Przede wszystkim nacisk kładziemy na to, żeby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, oraz w tym roku obchodzimy 600 lat ustanowienia praw miejskich dla Łomży. Zatem te trzy jubileusze łączymy razem (trzecim jest 25-lecie festiwalu - przyp. red.) – mówi Jacek Szymański Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Pierwszy koncert w Łomży odbędzie się w piątek w katedrze, po uroczystej Mszy świętej odprawionej w intencji zmarłych osób związanych z festiwalem. Będzie to koncert organowy z cyklu „Od Bacha do współczesności” wykonywany przez Katarzynę Olszewską, Jacka Szymańskiego oraz Dariusza Wójcika.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu z konferencji prasowej poświęconej XXV Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2018, którą organizatorzy przygotowali w Muzeum Przyrody w Drozdowie.

lomza

Zbliża się jubileuszowy festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża 2018 [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • ... - niezalogowany 2018-06-27 06:09:23

    @ zorg Muzyczne "Kości zostały rzucone" jak widzisz plakat nie oprzyj się potrzebie liźnięcia d... pasterzy tej kultury - żartowałem - ale przyznasz coś w tym jest nieprawdaż bo kultura katolicka już dawno przekroczyła rubikon piekła i szata na promotorach tej kultury gore jak czapka/mitra na złodziejach chwały chrystusowej

  • ... - niezalogowany 2018-06-27 05:58:17

    @ elaaaelaaa Muzyczny Relikwiarz Bałwochwalstwa Łomżyńskiego można to też nazwać MUZYCZNE KOŚCI KOŚCIOŁA MIEJSCOWEGO miejscowej owczarni rzucone jak psu z pańskiego stołu i owczarnia w zachwycie bo pies się wierna psina upodabnia się do pasterza (spełniając jego pożądania) JEZUS mówił "NIE TAK BĘDZIE MIĘDZY WAMI" Inteligenci z Pałaca nie powinni narzucać "owczarni" swoich upodobań wykorzystując do tego klepisko Domu BożEgo ale dbać o postęp jej życia w Duchu Ojca Jezusa bo żniwo w prawdzie wielkie ale prawdę mówiąc formacji mało prośmy pana żniwa o formację ... ... nie o muzyczne pierdoły w jakich Kościół traci czas święty i potencjał wiązać siły w tym co cmentarna marność nad marnościami przynosi Urbi et Orbi

  • ... - niezalogowany 2018-06-27 05:43:07

    @ elaaaelaaa to się powinno nazywać MUZYCZNE SZCZĄTKI Pogrobowców Biskupa P.

  • zorg - niezalogowany 2018-06-27 05:22:18

    Kom u to się może jeszcze podobać? Jak zobaczyłem wczoraj na słupach plakaty tego pożal się boże festiwalu, rzuciły mi się torsje! Dość tego Szymańskiego

  • elaaaelaaa - niezalogowany 2018-06-26 20:30:08

    Widać żaden z Was w koncertach tych nie uczestniczył. Na każdym z koncertów tłumy, młodsi, starsi, rodziny z dziećmi. Może nie takie jak na Bojsach ale jednak... potrzebujemy takich rozrywek w mieście!

  • Enejowskie rozumowanie - niezalogowany 2018-06-26 09:41:00

    Przejrzalem program. Załamać się można. Jest tyłku młodych zdolnych artystów, kończących uniwersytety muzyczne, akademię i studia wokalne..a tu ci sami. Dlaczego widzę te same osoby??? Czy Wójcik i Szymański muszą siebie promować na tych koncertach? Ustapcie miejsca młodym artystom!! To już jest słabe. Po prostu słabe.

  • Enejowskie rozumowanie - niezalogowany 2018-06-26 09:24:56

    Z tym się zgodzę Enej. Zawodzenie operowe starszych emerytowanych śpiewaczek z wibratem w tercji . A muzyka współczesna? Muzyka filmowa?? Niespotykane aranżacje??? Gdzie to jest? Tylko flaki w oleju. Od Bacha do współczesności....

  • enej - niezalogowany 2018-06-25 23:13:59

    a może się mylę!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • enej - niezalogowany 2018-06-25 23:12:28

    nuda nuda i nuda .Nic tylko to zawodzenie i operowe wycie które już bokiem wychodzi jakoby innej muzyki to już nie było. Pan Zarzycki w tym temacie odjechał już konkretnie i jakoś nikt nie ma mu odwagi powiedzieć ,że to już nie pasi.

  • Kocham to miasto - niezalogowany 2018-06-25 21:48:24

    Ciągle to samo.... Tyle koncertów już było a nic nowego. Czy nie ma nowych artystów tylko te same twarze?? Program też zbliżony. Dla mnie ten festiwal w każdym roku jest podobny. Zobaczymy teraz.

  • ... - niezalogowany 2018-06-25 19:32:31

    @ Kasa "meta fora" ow(o)ca(baranka)z t_ego Drzewa nakazanego ciągle miażdżąc_Ego głowę Jego nosicielom jego uczonym w pismie nosicielom ekscelencjom

  • ... - niezalogowany 2018-06-25 19:19:42

    @ Kasa miejsce Boga jest na Krzyżu ... nie mylić z lędźwiowym bo na śniętym czytam nietykalnym (tak to Szaweł/Paweł wykombinował) bo Bóg jest w drodze ale tylko tam gdzie do cudza pieta poniesie bo na swojej ukrzyżowanej na wieki wieków amen osobiście łazić nie może taka "meta fora" owocu tego Drzewa nakazanego ciągle miażdżącego głową jego nosicielom

  • Kasa - niezalogowany 2018-06-25 19:12:05

    Pieniądze i władza liczą się,w parafiach nie ma miejsca na Boga.

  • święto prawda - niezalogowany 2018-06-25 19:00:54

    @ zyta Już za ks.Paetza katedra stała się salą tronową szatańskiego homagium jakie ogon przy dupników składał swojej świętej a nietykalnej dupie ptfu dumie a przed najjaśniejszym iluminatem w miejscowej hierarchii tych ks.bałwochwalców jaśnie państwo robiło wokół siebie teatr kultury własnej ale krzywej jak...odwłok węża ciągnący się za głową "Kościoła" przed Chrystusem i po Chrystusie wciąż tak samo a miało być po nowemu przymierzu tak po Bożemu tymczasem trują ludzi liryką ks.Twardowskiego i starają się ukryć wymowę ks.Tischnera który bajek nie opowiadał i bogactwa przymiotników używał by gówno prawda bajkami pisana w katedrze ... ... nie wybrzmiała głośniej od ogona potakiwaczy mówiących tysz prawda