:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zgłaszają się kolejne ofiary byłego proboszcza

Kronika kryminalna, Zgłaszają kolejne ofiary byłego proboszcza - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 17/05/2019 15:34

Prokuratura dysponuje zgłoszeniami kolejnych osób, które mogły paść ofiarami byłego proboszcza parafii Grądy-Woniecko. Jedna osoba została już przesłuchana. Warto podkreślić, że wątek dotyczący Adama S. poruszono ostatnio w filmie dokumentalnym braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu".

Jak informuje nas zastępca prokuratora okręgowego w Łomży Rafał Kaczyński, jedna osoba została już przesłuchana. Wstępna analiza wskazuje jednak, że czyny te mogły ulec przedawnieniu.

Druga osoba nie zgłosiła się osobiście, a jedynie wystosowała pismo drogą elektroniczną, z którego wynikałoby, że mogła ona być poddana innym czynnościom seksualnym. Pomimo kilkukrotnego podejmowania prób kontaktu, nie ustalono jej personaliów. Próby podejmowane będą nadal.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do Delegata Biskupa Łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło zgłoszenie dotyczące Adama S., byłego proboszcza parafii Grądy-Woniecko. Prokuratura Okręgowa w Łomży przedstawiła mu później zarzuty związane m.in. z doprowadzeniem małoletniego poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym, prezentowaniu pokrzywdzonemu innych czynności seksualnych i rozpijaniu małoletniego. Wątek Adama S. zawarty został także w filmie pt. "Tylko nie mów nikomu", który porusza problem zachowań pedofilskich w Kościele. 

lomza

Zgłaszają się kolejne ofiary byłego proboszcza komentarze opinie

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-17 16:10:49

    w tyj JEBANYM KRAJU (taka ojczyzna) matka może cie zajebać zakrzyczeć ale tobie nie wolno na matkę gęby otworzyć bo "MATKA JEST ŚWIĘTA" (papież F.) Matki się nie tyka ... nawet jak to jest 'burdel mama" mówiąca gwałconemu dziecku że ksiądz prowadzi badania (rozbiera dotyka (delikatnie mówiąc) bo pisze książkę a dziecko jest ... gorszego sortu

  • gość 2019-05-17 16:11:55

    Postawa ojca ... zdominowanego przez matriarchat parafialnego ojca duchowego taki zdemoralizowany trójkącik

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-17 16:14:25

    dziecko zaszczuwane w konflikcie danych w konflikcie wartości i co dale ... dalej eskalacja spirali przemocy ... dziecko nie wybacza ... jebut "wroga kościoła" pałającego miłosierdziem do tych co czynią ataki na kościół ... zawsze i wszędzie bezpodstawnie

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-17 16:15:58

    to takie uproszczenie ... "wielkiej tajemnicy" ... (wiary) w świętą naturę nosicieli świętego sakramentu

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-17 16:24:24

    Postawa ojca ... wobec dziecka w sytuacji kiedy majętna matka jest mężem "z gołodupcem" przez własną matkę układanym jak posłuszny pies by go jebana "rzymska suka" z budy nie wywaliła warcząc na jego dziecko "namaszczone" grzechem kościoła usprawiedliwionego tym że dziecko np. chore na schizofrenię ... że np. depresję miało stąd zagapienie na ulicy wypadek ... nie samobójstwo nie nie NON POSSUMUS po co mieć wyrzuty sumienia ... jak ludzie nie widzą jaka prawda w kuluarach konfliktu widzianego z boku jak urywek filmu akcji a czarny charakter na drugim planie i wychodzi na końcu ... dramaturgii

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-17 16:26:45

    to takie uproszczenie ... "wielkiej tajemnicy" ... (wiary) "tylko nikomu nie mów" jakiej jest objawienie jej dotyczące zdzierające zasłonę tej tradycji tej tajemnicy "nauki ..." kościoła

  • gość 2019-05-17 16:27:09

    nigdy nie zrozumiem dlaczego te dzieci po prostu nie uciekną?

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-17 16:28:56

    to takie uproszczenie ... "wielkiej tajemnicy" ... (wiary) "tylko nikomu nie mów" jakiej jest objawienie jej dotyczące zdzierające zasłonę tej tradycji tej tajemnicy "nauki ..." kościoła ... MATKA jest święta ... dziecko to "baranek ofiarny" złożymy na ołtarzu interesów arcy kapłańskiego gnoju ... (toksycznego) nawozu tej cywilizacji "życia" ... dopiero po śmierci

  • gość 2019-05-17 16:42:15

    takie uproszczenie ... "wielkiej tajemnicy" ... (wiary) "tylko nikomu nie mów" jak wygląda objawienie jej dotyczące zdzierające zasłonę (biblijnego "liścia figowego") braku transparentności w każdej dziedzinie życia mętnego kościoła spiritus(łac...."naprutych winem") nie jest mętny ale zakazany przez to "apostolstwo ..." komisji .... alkoholowych majątkowych plastycznych artystycznych .... Urban...i...stycznych

  • gospodarz - niezalogowany 2019-05-17 16:50:57

    Kurwa Jehowy do budy!

  • gość 2019-05-17 16:51:11

    suka ma prawo szczekać na całą okolicę a ty szczeniaku ...zamknij się ... won

  • Gość - niezalogowany 2019-05-17 18:41:46

    Poznam młodego księdza. Najlepiej kleryka. Idź.251@wp.pl

  • gość 2019-05-17 18:52:37

    Dlaczego te dzieci po prostu nie uciekną? A dlaczego niejedna dorosła osoba z niechcianego, niszczącego ją psychicznie związku nie ucieknie? Pełnoletnia dziewczyna dowiaduje się, że jej starszy partner ma oprócz niej inne sympatie i wszystkim czyni jednakowe wyznania oraz że to, co brała za objaw uczucia jest zwykłym finiszowaniem! a mimo to tak jest psychicznie omotana, że nie potrafi tego przerwać, brnie dalej - po co? dziecko bardziej nie rozumie tego wszystkiego. W ogóle dopiero teraz o tym mówi się głośniej i wnikliwiej, kiedyś takich tematów nie było. jakieś 30 lat temu pewien znajomy opowiadał, jak mu 14-latka "wlazła do łóżka!" Jego uczennica, a on jej tylko uległ fizycznie - nie traktował tego jako wykorzystanie seksualne nieletniej, ale bardziej jako uprzejmość w udzieleniu usługi dla napalonej , niebrzydkiej małolaty. Tak przynajmniej o tym opowiadał, nikt ze słuchających nie był zbytnio tym wstrząśnięty czy zbulwersowany. Myśleliśmy , że dziewczyna zbyt dojrzała i ma tupet, żeby tak się narzucać. Nikomu nie przyszło do głowy, że to mogło wyglądać całkiem inaczej - a tak właściwie - może to jego wyznanie wcale nie było prawdą, tylko takie zwyrodniałe fantazje opowiadał zarzucając sieci na swoją ofiarę, ponieważ później jedna ze słuchających w strasznie toksyczny związek z nim weszła. też ciężko było jej się wyplątać. Ale ksiądz? czy istnieje jakakolwiek możliwość, by krzywdę, którą wyrządził, naprawił? żeby w ogóle w duchu swoim pojął, jak głęboko zranił i skrzywdził kogoś. I to kogoś niejednego.

  • gość 2019-05-17 18:55:34

    a pisory z Kaczyński na czele nadal kręcą aby nic się pedofilom w sutannach stało. Uchwalili ustawę która podnosi karę za pedofilię ale nic nie zrobili w celu wyjaśnienie przypadków krycia pedofilów przez biskupów , słowem będzie dalej tak jak było. Specjalnie niedopuścili do powołania specjalnej komisji która tak jak w innych krajach miałaby się zając tymi przypadkami. Wczoraj przed godziną 22 Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego, która zaostrza kary za przestępstwa dotyczące m.in. pedofilii. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 263 posłów, trzech było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu. Większość posłów PO i Nowoczesnej wyjęła karty do głosowania. - Ta ustawa nic nie rozwiązuje. Jedynie państwowa komisja śledcza ma szanse wyjaśnić tę sprawę i pomóc Kościołowi się oczyścić. Nie chcecie tej sprawy wyjaśnić. Chcecie zrobić dym i chronić księży pedofilów, bo macie sojusz z tą częścią Kościoła, która uprawia politykę - powiedział Sławomir Neumann. Parlamentarzyści opozycji domagali się powołania niezależnej komisji, która miałaby wyjaśnić kwestię ukrywania przestępstw pedofilskich w Kościele katolickim w Polsce. Na sali plenarnej pojawili się z transparentami, skandowali "Komisja, komisja".

  • gość 2019-05-17 18:59:37

    PiS NIE POZWOLI NA ROZLICZENIE BISKUPÓW Z UKRYWANIA TYCH PEDOFILI PRZED ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ BO IDZIE Z TYM KLEREM RĘKA W RĘKĘ . DLA NICH WAZNIEJSZA JEST WŁADZA I KORYTO I DOBRO NASZYCH DZIECI.

  • gość 2019-05-17 19:04:34

    PiS KŁAMAŁ I KŁAMIE. kŁAMAŁ W SPRAWIE USTAWY IPN O POMIAWIANIU POLAOW O MORDOWANIE ZYDÓW ,ŻE NIGDY SIE Z NIEJ NEI WYCOFA BY PO CHWILI PRZESTRASZONY UCHWALIĆ W NOCY USTAWE KTÓRA JUŻ W ŻADEN SPOSÓB NIE BRONI DOBREGO IMIENIA POLAKÓW PRZED ZARZUTEM MORDOWANIA ŻYDÓW TAK I DZISIAJ KŁAMIE ,ŻE JEST ZATROSKANY LOSEM BIEDNYCH MOLESTOWANYCH DZIECI PODCZAS GDY FAKTYCZNIE ODMAWIA POWOŁANIA SPECJALNEJ PANSTWOWEJ KOMISJI MAJACEJ NA CELU WYJASNIENIE TYCH PRZESTEPSTW PRZECIW DZIECIOM.

  • gość 2019-05-17 19:05:13

    PiS NIE POZWOLI NA ROZLICZENIE BISKUPÓW Z UKRYWANIA TYCH PEDOFILI PRZED ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ BO IDZIE Z TYM KLEREM RĘKA W RĘKĘ . DLA NICH WAZNIEJSZA JEST WŁADZA I KORYTO NIŻ DOBRO NASZYCH DZIECI.

  • gość 2019-05-17 19:25:48

    Rodziny też kryją. Jak się trafi taki w rodzinie, to gnębią ofiarę i robią wszystko, aby zatuszować, aby się nie rozniosło, aby ewentualnie na ofiarę zrzucić winę, pozbyć się jej, a później do woli szkalować. Cały świat taki! gdyby wcześniej takie zaostrzone były kary i wyznania ofiar, jaką traumą są dla nich takie przeżycia, może niejednego przestępstwa dałoby się uniknąć, mniej byłoby ofiar. Media spały, miały ważniejszą tematykę? Nie mówiono o tym. ten proboszcz też najwyraźniej bagatelizował sprawę, mówił, że nic się nie stało.

  • gość 2019-05-17 21:20:28

    gość 2019-05-17 19:25:48 "Rodziny też kryją. Jak się trafi taki w rodzinie, to" ...robią TABU robią wyparcie ... problemu ... razem z dzieckiem ... któremu przypisują winę że np. jest niedobry (bo akurat jest niechciany tak jak niechciana prawda)

  • +++ - niezalogowany 2019-05-17 21:28:52

    @ gość 2019-05-17 19:25:48 "i wyznania ofiar, jaką traumą są dla nich takie przeżycia, może niejednego przestępstwa dałoby się uniknąć, mniej byłoby ofiar. Media spały, miały ważniejszą tematykę?" ... miały "aborcję" na złe informacje i adopcję ... duchową na tylko "informacje z dobrych stron" bo "nie sra się we własne gniazdo" a o ks.pedofilach jak o zmarłych "tylko dobrze albo wcale" ale Jezus wskrzesza "zmarłych" zasiedziałych przy swoich grobach pobielanych i ożywia umartwionych na modlitwie gorliwych jak poganie wierni kapłanom świątyni rzeźbionego bałwochwalstwa+

  • gość 2019-05-17 21:33:52

    @ gość 2019-05-17 19:25:48 ten proboszcz też najwyraźniej bagatelizował (to trywialnie mówiąc uproszczenie taki skrót myślowy) to nie była wymówka bagatelizująca ... to było dawanie fałszywego świadectwa przeciw prawdzie na poziomie wyższym niż grzech przeciw ciału bożemu to już był na poziomie skierowanym przeciw duchowi bożemu

  • gość 2019-05-18 05:46:32

    Dzieci bywają różne, niestety - bywają też takie, chociaż chciane, kochane, i otoczone troską oraz nieustanną uwagą - mają rodzica za nic, mogą tego rodzica (najczęściej matkę) zeżreć i kości wypluć, a nawet powieka im nie drgnie. Być może są ofiarami jakiegoś gwałtu, nieświadomi tego , mają taki regres - mszczą się najczęściej na matce obwiniając ją o niezapewnienie im bezpieczeństwa i ochrony - bo to przecież do niej należało. Nie wiem. Dziecko wyrasta, staje się dorosłym człowiekiem - i co? Dalej się mści, dalej jest dzieckiem stary drań i łajdak, bo wszyscy go krzywdzili, a mamusia nie obroniła.... a nierzadko na lamenty odpowiadała: to oddaj tak, że się nie podniesie lub była głucha! Cierpienia matek są jak oceany! Kościół, wiara - dla wielu takich cierpiących matek to jedyna pomoc, jedyne wsparcie w takich sytuacjach - kiedy kobieta zostaje sam na sam z ogromem swojego bólu. Na dobrego psychologa trafić - to chyba cud. W każdym razie świadectwa osób, które w chwilach najtrudniejszych korzystały z pomocy psychologa brzmią najczęściej: ale debil! (przykro, ale tak się słyszy)(i to odstrasza)... Co do proboszcza - na filmie można usłyszeć, że w jego mniemaniu jego czyn był grzechem, słabością. Zakładam, że spowiadając nastolatków, spotykał się z tym, iż oni takie grzechy też popełniają, też mają takie słabości. W jego więc przekonaniu nie zrobił nic aż tak strasznego. Nie zasłużył na taką karę jaka go spotkała. Dotychczas był na pewno karcony, upominany, rozgrzeszany itd. gdyby w świadomości takich ludzi istniała dokładna orientacja, że to nie jest grzech czy słabość, a przestępstwo, za które obecny rząd chce wprowadzić surowe kary, dożywocie nawet - zapanowałby nad taką słabością. Jego bliscy, ci którzy go znają i których nie upokorzył takimi swoimi czynnościami seksualnymi stoją po jego stronie, uważają, że on stał się ofiarą. Ktoś pytał, gdzie byli rodzice? Ja zapytałam, gdzie były media, podczas gdy problem od wieków istniał i był zamiatany pod dywan, bagatelizowany. Rozumiem cierpienia i milczenie wszystkich najbliższych w kręgu oprawcy i ofiary, rozumiem, jeśli boją się rozgłosu, rozdmuchania, rozszarpania oraz wzajemnych oskarżeń, nienawiści itd. Ale media? Te uważam, że są leniwe jak pierogi!!!! zajmują się tematami na topie i chwytliwymi, grzebać się w kurzach zamiatanych pod dywan mediom leniwym się nie chciało, dopiero teraz organizować nagonki ! dawno panuje opinia, że prawdziwego dziennikarstwa u nas nie ma. NIE MA! To ono także ma budować świadomość społeczną.A co buduje? Przez długie lata była cenzura, a teraz przez długie lata czym jest to co jest - trudno nazwać.

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-18 07:34:08

    @ gość 2019-05-18 05:46:32 jak matka jest alfonsem sprzedającym dziecko duchownemu "za uśmiech kierownika" parafialnych bigotek to się nie dziw że "kochane dziecko" ma pretensje do garbatego że jest krzywy czytam C U R V A(łać)Prosty inaczej i CURVA(łać)MIŁOŚCIĄ nazywa troskę rodzicielską o prawo i sprawiedliwość w rodzinie w której przez całe lata jest posyłane do ks.zKórwySyna "z bożą pomocą" matki która na każdy telefon z plebanii odprawi dzieciaka do pomocy księdzu a sprubój nie pójść to cię dewotka zajebie językiem tak że ból psychiczny ból przeciw duchowi będzie większy niż przeciw ciału gwałconemu na plebanii ... "i jeszcze" tak C U R V A(wł) MATKA DEWOTKA dbając o to co ludzie powiedzą dbając o dobrą mnę do złej gry powie dziecku że : "to dla twojego dobra" z rodzicielskiej troski ... oczy wiście z miłości chrześcijańskiej ...poganianej drogą pokory i cierpliwości ... drogą Ewangelii obrońców autorytetu pedofili bo Jezus był pokorny ... bo o n cierpiał C U R V A(wł)promotorzy życia z passio(łać)męka cierpienia nikt z nich nie mówi że droga Jezusa to droga dawania świadectw prawdzie nie droga krzyżowa na którą wsadzili życie borze ci którzy poganiają je drogą wiary w gówno prawdy koncelebrując kult kultury świętego a nietykalnego zakłamania społecznego zob. "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" powiedział to ks.Wyszyński promotor Wojtyły na konklawe "i jeszcze" "Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością." to tez powiedział prymas tysiąclecia odkupienia ptfu ogłupienia Słowian na drodze sakramentów sakramentów niesionych ogniem i mieczem

  • captcha - niezalogowany 2019-05-18 07:44:43

    Ale się jehowy rozszczekał aż uszy puchną,

  • gość 2019-05-18 08:18:56

    Toteż właśnie tłumaczę, że gdyby matki wiedziały, co się tam dzieje - to by nie puszczały, zakazały chodzić! A co powiesz o dziecku, które jest gwałcone w szkole, nie przyznaje się do tego, a nie chce chodzić, co rano piekło, ono nie pójdzie, ono chore, głowa boli, i cuda niewidy wymyśla, napiszesz usprawiedliwienie raz, dwa razy, ale ile można? A szkoła przysyła terroryzującą informację, że jeśli dziecko będzie opuszczać zajęcia szkolne, rodzice zostaną ukarani karą grzywny do 5 tys. zł???? I co ma zrobić matka? dzwoni do kuratorium - Kuratorium - niestety - takie są procedury - a dobrze wie, że gwałt w tej szkole dzieciom jest zadawany non stop! Gwałt psychiczny! Do Kościoła, na plebanię - nie ma obowiązku, nie chce, nie chodzi, ale szkoła? Tfu ---- ten koszmar już się skończył, teraz jedynie skutki muszę jako matka odcierpieć. Obecne szkoły może już jednak działają w bardziej cywilizowany sposób - bez tych terrorystycznych potworów ! :)

  • +++ - niezalogowany 2019-05-18 08:24:34

    gość 2019-05-18 05:46:32 Dzieci bywają różne, niestety - to nie regres to progres ...

  • gość 2019-05-18 08:36:43

    W zasadzie regresję miałam na myśli, być może, że takie automaty wmontowane w ludzką jednostkę służą tym niektórym jednostkom do progresu.... Dziękuję za podpowiedź, może w googlach uda mi się wyszukać jakieś porady, jak nie dać się poharatać , będąc czyjąś odskocznią w procesie jego postępu!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-18 09:36:06

    Zeby stopniowo ich wylapywali juz kiedys, a tak skumulowalo sie, jestem absolutny przeciwny takim zachowaniom tyle ze w kazdym srodowisku sa tacy...

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-18 10:25:35

    będąc czyjąś (od)skocznią w procesie jego PO(D)Stępu! zachowania progresywne prowadzą do eskalacji (spirali) aborcyjnej aborcji życia bożego zapętlonego na łonie kościoła w siłę nieczystą ojców wspomożycieli błędnego koła (historii kościoła) np. w rodzinie której pilnują bezdzietne fałszywe autorytety takie ks.ojce święte inaczej zatroskane o interes "matki kościoła" w tym że ... kościele swoim ciasnym ale własnym a potem taka matka taka rzymska suka dziecku czytam szczeniakowi potrafi szczekać "kto się ojca i matki nie posłucha ten psiej skóry się posłucha" i zaczynasz się zastanawiać (Mk 3,31-35 ) kim oni są dla ciebie kim jest ojciec tej piśdziej trzody tego miru domowego zdominowanego przez matriarchat umacniany przy kościele przed ołtarzem i od zakrystii w parafialnej poradni życia rodzinnego jako niechciane dziecko "obce ciało" wypierane razem z prawdą z którą nie chcą konfrontacji patrzysz jak "członek" rodziny głaszcze kota ... i usiłuje cudzymi rekami wyrzucić cię z domu bo własne ma słabe ... "i jeszcze" zajęte pie szczeniem kotka umiłowanego bardziej niż niechciane dziecko "gorszego sortu" bo matka ma jeszcze inne dzieci "lepszego sortu" z którymi nie ma "problemu" w tym "swoim domu" odgrywając przedstawienie sprawcy i ofiary ... delegowanej na sprawcę przemocy ... przeciw jej samej przeciw temu domowemu sacrum wspieranemu przez patriarchów jaki sprzedała dusze by się razem z nimi uwolnić od wyrzutów sumienia ... przed ludźmi czyści oczy wiście ... są też oczy w ukryciu które widzą to czego biskup nie chciał widzieć z nadzieją że nikt tego nie zobaczy że problem sam umrze ... odejdzie do Pana ... śmiercią naturalną ... naturalnie umartwioną na modlitwie ... takie dziedzictwo "duszpasterstwa rodzin" kustoszy przykazania "czcij ojca i matkę" a kto się ojca i matki nie posłucha ten psiej skóry posłucha ... rzymskiej suki mającej związek z ks.diabłem także "nie cudzołóż" "krynico mądrości" ... oczy wiście pokolenia jp2 pokolenia judaszy co się tej ich curva(wł)świątyni trzymają jak wsza ogona i pohukują "oddaj krew z Chrystusem" ... kanibale krwiopijcy ... "wilki w owczych skórach" (w paliuszach) idące "Kościołowi na chwałę" "bałwochwalstwu na ratunek" ... w operacji typu FALSE FLAG że niby to "Bogu na chwałę ludzim na ratunek" ... teraz MORDA W KUBEŁ ... skorumpowany egzorcysto przy krzyżu świętym postawcie sobie jeszcze dwa brakujące przy nim krzyże i ustawcie się pod krzyżem właściwego sobie łotra ... żeby lepiej zrozumieć kim wobec was są spowinowaceni z Chrystusem vide Rdz. 3 15 - do nadal

  • gość 2019-05-18 11:35:12

    PiS NIE POZWOLI NA ROZLICZENIE BISKUPÓW Z UKRYWANIA TYCH PEDOFILI PRZED ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ BO IDZIE Z TYM KLEREM RĘKA W RĘKĘ . DLA NICH WAZNIEJSZA JEST WŁADZA I KORYTO NIŻ DOBRO NASZYCH DZIECI.

  • gość 2019-05-18 13:03:14

    przy właściwej hierarchii (wartości) tytuł powinien brzmieć Kościół zgłaszają się POkolejne ofiary proboszcza ... wszak zaprawdę powiadam wam to nie było ofiary kogoś kto nie był proboszczem zbierający ofiary ... wszak żniwo w prawdzie wielkie ale ludi dobrej woli mało i robota stoi w polu ... pełnym ks.chwastów zaniedbanych w kościele przez Kościół

  • gość 2019-05-18 13:17:52

    taki tytuł się wyłania z Łona Kościoła "Kościół (nie)zgłasza się POkolejne ofiary proboszczów ... wiernych swoim biskupom szukających własnej chwały ..." honorowych obywateli Łomży , Piątnicy ... i w całej Polsce szukających okazji by mieć dużo czasu by się zastanowić co zrobić by nie zejść z drogi na przeciw nim wychodzącym problemom przeciw im ... których na ten czas nie mogą odprawić z ostatnim namaszczeniem ks.Stefanek tagrze "MY... nie możemy zejść z drogi" takrze rze tak brzydko powiem APAGE SATANEK uczony w piśmie konfidencie TW Ojca którego Jezus nazywa diabłem a do matki narodu do matki JPII do oblubienicy Ojca Jeuzsa mówi "NIE CUDZOŁÓŻ" z tym DUSZ PASTERSTWEM OBŁUDY

  • gość 2019-05-19 07:58:00

    @ gość 2019-05-18 08:36:43 "w procesie jego postępu!" rozumianego szerzej (w mentalności ja nowej i duchowości pawłowej) jako metoda progresji uzupełniająca ocena jednakowych (nie stronniczych) końcowych wyników dwóch lub więcej zawodników w turnieju (kto wyjdzie jako ofiara a kto sprawca w tej kolejności jak wszedł do turnieju) w którym zachodzi konieczność ustalenia ich kolejności...(przetwania zapętlenia) i właściwego ulokowania na podium jako (team'u zaplecza) zwycięzców i zwyciężonych to jest trochę bardziej skomplikowane kiedy turniej nie jest prowadzony fair play "i jeszcze" jest "sędzia kalosz" pilnuje interesu jaki ma "Bóg ma her"

  • KONFEDERACJA - niezalogowany 2019-05-19 08:16:21

    PKW do PSYCHIATRY ? ! ! ...Państwowa Komisja Wyborcza i jej wytyczne to FARSA do N , zachodzi podejrzenie że PKW nie ma kontaktu z Ziemią , ani z Obwodowymi Komisjami Wyborczymi : wytyczne PKW co do obsady Komisji w lokalu wyborczym w dniu Wyborów musi wynosić 2/3 składu ! : np skład 12 osobowy = 8 osób stale... 9 osobowa = 6 osób ! ....7 osobowa = 4.8 osoby - no to chyba 5 !....aaaa tu się okazuje że PKW kłamie ! ! ! ! ... ii według PKW 2/3 z 12 to nie 8 a 9 ,... 2/3 z 9 to nie 6 a 7 , ....a 2/3 z 7 to nie 5 a 6 ! ! gdyż tego PKW nie określa tak jak wiele innych ważnych kwestii bo nie mają POJĘCIA o realiach , ...to owe 2/3 składu powinno być stale w pomieszczeniu w którym jest URNA Wyborcza , więc gdy ktoś wyjdzie do toalety na 5 minut to według PKW Komisja nie spełnia wymaganych 2/3 ! iii wychodzi że np 5-6-7 osobowe Komisje muszą praktycznie PRACOWAĆ cały czas bez przerwy co najmniej 18 GODZIN , a inne co najmniej po 14 GODZIN ! ! nie spotkałem nic głupszego od tego co tworzy PKW !.... PKW do PSYCHIATRY ? !

  • gość 2019-05-19 17:35:00

    SYNDROM SZTOKHOLMSKI........pedofilia, rodziny z alkoholikiem ......