:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zgłoszenie i rezygnacja proboszcza

Kościół, Zgłoszenie rezygnacja proboszcza - zdjęcie, fotografia
15/10/2018 07:31

Kuria Diecezjalna w Łomży poinformowała o rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Grądy Woniecko. Ma to związek z wpłynięciem w ostatnich dniach zgłoszenia dotyczącego proboszcza do Delegata Biskupa Łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Rzecznik Kurii Diecezjalnej Ks. Jan Krupka poinformował, że Biskup Łomżyński przyjął złożoną rezygnację proboszcza parafii Grądy Woniecko. Rozpoczęta została także procedura przewidziana "właściwymi dokumentami Kościoła".

- Biskup Łomżyński zatroszczył się o bieżącą posługę duszpasterską w parafii mianując administratora do czasu podjęcia innych decyzji - czytamy w oświadczeniu.

- W poszczególnych diecezjach zostali mianowani Delegaci ds. ochrony dzieci i młodzieży oraz Duszpasterze osób pokrzywdzonych. Ich zadaniem jest odpowiednio prowadzenie komisji stałej lub powołanej ad hoc do prowadzenia dochodzenia wstępnego przewidzianego normami Stolicy Apostolskiej i „Wytycznymi" Konferencji Episkopatu Polski, oraz otoczenie opieką duszpasterską osób pokrzywdzonych - czytamy na stronie kurii. 

Zgłoszenie i rezygnacja proboszcza komentarze opinie

  • Zakład Karny -- od zadu - niezalogowany 2018-10-24 07:44:45

    "każdemu według zasług " bra bara bara riki tiki tak

  • o.Misjonarz - niezalogowany 2018-10-23 17:37:23

    Zakład Karny Grądy-Woniecko 34 Rutki-Kossaki Umiłowani Siostry i Bracia! Czas już przyszykować jakąś celę dla wielebnego szamana zwanego księdzem-pedofilem Adama Macieja S. z PARAFII POD WEZWANIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO wieś Grądy Woniecko 22 18-319 Grądy Woniecko gm. Rutki dekanat: Zambrów Diecezja Łomżyńska Niech mu tak współosadzeni dupkę ładnie wyszmelcują. Jednak by dać mu szansę i przed w/w wyszmelcowaniem uchronić, by nie musiał po podłogach kartofelków ronić - załatwcie mu mydło na szyi wieszane aby w razie nomen omen wyślizgnięcia wielejebny ksiądz dobrozłodziej nie musiał się po nie schylać, wonczas niczym szkaplerzyk komunijny będzie mu dyndadało... A sznurek niech ma ono nie za mocny, coby się wielebny od nadmiaru wrażeń i licznych nomen omen gwałtownych szturmów do "bramy wyjściowej" tylnej baszty nie zbiesił i przypadkiem nie obwiesił... Szczęść Wam Wasz Boże Amen!

  • s.Kinga - niezalogowany 2018-10-22 19:25:04

    A jak ma na imię ten szaman-dewiant Godlewski - bo na liscie wielebnych kurii gio nie ma.

  • TVN UWAGA - niezalogowany 2018-10-18 09:54:13

    Jeśli chcą Państwo poznać bulwersujące okoliczności odejścia byłego proboszcza, zobaczyć dowody świadczące o jego niemoralnym zachowaniu wobec młodych parafian, zapraszamy na program na żywo Uwaga Po Uwadze. W poniedziałek 22 października przed kościołem w Grądach-Woniecku, godz. 19.30. Będziecie mogli Państwo poznać sprawę i samemu ocenić zachowanie proboszcza.

  • Władek S - niezalogowany 2018-10-16 20:49:59

    https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1614607,1,10-najwiekszych-grzechow-ksiezy.read

  • Władek S - niezalogowany 2018-10-16 20:48:50

    www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1614607,1,10-najwiekszych-grzechow-ksiezy.read do poduszki dla BISKUPÓW

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-16 12:25:15

    Piszą ,że wpłynęło zgłoszenie dotyczące proboszcza do Delegata Biskupa Łomżyńskiego d/s ochrony dzieci i młodzieży...........

  • DDI - niezalogowany 2018-10-16 10:19:20

    NASZ PREZYDENT https://youtu.be/-bk8KuhCTmA

  • BETH - niezalogowany 2018-10-16 08:58:48

    Z tego.artykulu nic nie wynika.A powod jest inny .Zacznijcie byc ostroznymi w osadzaniu....

  • ehhhh - niezalogowany 2018-10-16 08:27:29

    znam ta osobe i te srodowisko inie jednemu zalezalo na tym zeby mu swinie podkladac

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-15 23:47:02

    Rewelacyjne pióro ! Rewelacyjny blog o łomżyńskiej polityce! https://lomza-tuiteraz.blogspot.com

  • dzik - niezalogowany 2018-10-15 22:49:14

    nic dziwnego że zrezygnował parafia bardzo mała a co za tym idzie bardzo mało pieniążków :)

  • 56789 - niezalogowany 2018-10-15 19:16:30

    No no jeszcze trochę a będzięmy mieli w Polsce to co w Irlandii coraz więcej ludzi odwraca się od kościołaa

  • NIE DLA MUZYKI - niezalogowany 2018-10-15 17:25:20

    Muzyka złamała wszystkie możliwe reguły, nie szanuje nikogo. Nawet nie szanuje siebie. Ona nie ma przyzwoitości, nie tylko politycznej, ale też osobistej ! To wielkie oszustwo, gardzi nami ! Nie mogę siedzieć w milczeniu, kiedy słyszę, jak fałszuje się rzeczywistość polityczną w Łomży !

  • wyborca - niezalogowany 2018-10-15 14:30:07

    Kobiety na kapłanów w kościele!!

  • szybkibil - niezalogowany 2018-10-15 14:16:29

    To trzeba na policje zgłosić, gdzie policja?

  • Kasa - niezalogowany 2018-10-15 13:04:08

    Zaczęło się po filmie............

  • ccvvbb - niezalogowany 2018-10-15 11:46:01

    Szanowni Państwo, kur$a stryczek

  • Na stryczek - niezalogowany 2018-10-15 11:43:16

    Powinien być stryczek, a co najmniej dożywocie dla ku&%*a zboków piep$%@&nych. JP

  • Szatan - niezalogowany 2018-10-15 11:41:37

    Na ochotnika zgłaszam się na ministranta

  • silawyzsza - niezalogowany 2018-10-15 11:37:43

    myśl przewodnia jest taka że to kobiety powinne być kapłanami. Zakas wykonywania zawodu przez mężczyzn. Oni się do tego po prostu nie nadają. W genach mają zapisane inne powołanie i tego oszukać się nie da, i na pewno to nie jest kapłaństwo,

  • kur... co sie dzieje - niezalogowany 2018-10-15 11:20:52

    Za zły dotyk jest kara, przeniesienie do innej parafi bądź zakonu he

  • Szatan - niezalogowany 2018-10-15 10:29:22

    ;D

  • Jan,. - niezalogowany 2018-10-15 10:24:44

    :D

  • szatan - niezalogowany 2018-10-15 10:06:43

    I nie słuchaj Janka bo kara będzie podwojona!

  • Jan, - niezalogowany 2018-10-15 10:04:25

    Edek@ nie będzie kary ! będzie dobrobyt np.misja do USA :)

  • szatan - niezalogowany 2018-10-15 10:03:37

    Edek, czytaj ze zrozumieniem. Jakiś poziom trzymaj. Bo jak widać pisać umiesz. Przeczytaj za karę tysiąc razy temat artykułu. I na jutro z rodzicami!

  • Edek - niezalogowany 2018-10-15 09:48:04

    Ja to myslalem ze Godlewskiego wywalili. W sumie to zasluzyl. Ciekawe jaka bedzie kara dla tego zboka co go biskup odsunal.

  • Desmond - niezalogowany 2018-10-15 09:37:11

    A na policje tez to bedzie zgloszone czy pieprzony zboczeniec dostanie tylko zdrowaski do oklepania za kare?

  • Marcin Robak - niezalogowany 2018-10-15 09:32:40

    Godlewski myślał że jak został proboszczem roku to dożywotnio.... trzeba traktować ludzi równo - a nie wywyższać bo pis. Niech po wyborach wiec idzie do swojej Pisowatej Pani i jej pupila Ministranta i tam po wsparcie...

  • tomson - niezalogowany 2018-10-15 09:19:57

    Na każdego przyjdzie czas, na każdego przyjdzie pora. Godleś też w końcu poleci ten zarozumiały, niedobry proboszczo.

  • Ppp - niezalogowany 2018-10-15 08:17:08

    Bóg kazał wynagradzać za dobre, a za złe karać

  • akwi - niezalogowany 2018-10-15 08:11:10

    tez myślałem że to może sprawa ulotek wyborczych w gazetce.... a potem taki proboszcz mówi i żali się że atakują Kościół - atakują Proboszcza mało tego HEJTUJA BO TO MODNE SŁOWO. A wystarczy zachowywać się jak trzeba a nie pajacować przed wyborami. Kościół się nie miesza??? Oto mamy przykład - zakaz wstępu prezydenta do radia - za to Muzyk może - ogłoszenia parafialne i zaproszenie na spotkanie z KOWALCZYKIEM- ministrem- spotkanie wyborcze bo nawet był na nim prezydent miasta ale udawali ze go nie widzą... nawet nie przywitali - ulotki w KOściele???? a w treści ulotki podprogo - PANI AGNIESZKA NASZA WSPANIAŁA SŁODZIMY I LEJEMY WAZELINE.... ŻENADA NIE PŁACZ PROBOSZCZU BO NA PRAWDZIWY PŁACZ TO JESZCZE PRZYJDZIE CZAS.....SZYBCIEJ NIŻELI SIĘ SPODZIEWA....

  • EWA. - niezalogowany 2018-10-15 07:58:45

    Godleś nie wyleci to kolega biskupa

  • hmmmm - niezalogowany 2018-10-15 07:53:02

    Jak w klasztorze SCHAOLIN, wyjdzie za mór? Wykreślony z listy darmowa micha , do roboty!

  • Malik - niezalogowany 2018-10-15 07:52:41

    Ja też myślałem, że Godleś wyleciał

  • hohoho - niezalogowany 2018-10-15 07:50:17

    Ucieszyłem się z Krzyża z Łomszy :(

  • silawyzsza - niezalogowany 2018-10-15 07:45:39

    Księża powinni być traktowani jak zawodowi,profesjonalni łamacze ludzkich mózgów ,chociaż pierwotna idea na pewno inna była, i społeczeństwo konstytucyjnie powinno mieć przed nimi ochronę. Chcą takimi być?Niech siedzą w zamkniętych klasztorach gdzie nie mają dostępu do zwykłych ludzi na których praktykują swoje zdolności dla swojego prywatnego zysku i przyjemności, nie pozwalając się im prawidłowo rozwijać. To tak jak bokser biorący udział w bójce, karany jest jak przestępca który broni użył . Niech się modlą i zgłębiają wiarę w zamkniętych klasztorach, a my jako słabsi łożymy na ich spokój pobierany procent z naszych podatków jest

  • Żona rolnika - niezalogowany 2018-10-15 07:42:27

    Pewnie teraz czarni powołają się na klauzulę sumienia... Michalkiewicza (idioty)

Dodajesz jako: |